Şimdi Ara

Bluetooth Kulaklık Fırsatları [ANA KONU] (111. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.937
Cevap
493
Favori
935.244
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
46 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Tizleri biraz bile önemsiyorsanız çok yanlış tercih. Ayrıca şarjı da oldukça zayıf. Konuşurken arkaplan seslerini düşürmede başarılı değil.

https://www.rtings.com/headphones/reviews/skullcandy/indy-evo-true-wireless

• quote:

Orijinalden alıntı: VYC Majoris

Tizleri biraz bile önemsiyorsanız çok yanlış tercih. Ayrıca şarjı da oldukça zayıf. Konuşurken arkaplan seslerini düşürmede başarılı değil.

https://www.rtings.com/headphones/reviews/skullcandy/indy-evo-true-wireless

Hocam 350 Tlye kadar tavsiyeniz ne olur? Soundliberty 79 iyi midir o fiyata.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • QRX kullanıcısına yanıt

79 iyi gözüküyor ama dinlemedim hiç. 53 gibi ise ve sese çok önem veriyorsanız pek tavsiye etmem. Çok sayıda enstrümanın olduğu şarkılarda başarısız oluyor. Özellikle sesi biraz yükseltince. 6mm sürücü kullanıyorlar ve muhtemelen ikisinin sürücüsü de aynıdır.

Ses kalitesi ve özellik olarak en iyisi Haylou T19 gibi gözüküyor. Ben sipariş verdim ve yarın ulaşacak. Tarz olarak size uygunsa (airpod tarzı uzun yapısı var) gelince yorum yapabilirim.

Qualcomm çip kullanması sayesinde bağlantı kalitesi, şarj ve APTX (çip Aptx HD de destekliyor ama Haylou bunu aktifleştirdi mi bilmiyorum) gibi artıları var. Telefon görüşmelerinde ses iletimi ve gürültü engelleme konusunda başarılı. Type-c giriş ve kablosuz şarj var. Kızılötesi sensör sayesinde kulaktan çıkarınca otomatik duruyor

takınca çalıyor.

Genel olarak özellik ve ses kalitesi olarak bakınca kusursuz gözüküyor ama ne kadarının doğru olduğu gelince ortaya çıkacak.

Bazı incelemelerde kontroller ve kızılötesi ile alakalı problem olduğunu söyleyenler var ama çoğu kişide problem olmadığı için sorun olacağını sanmam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 27 Ekim 2020; 15:59:20 >

• extagon kullanıcısına yanıt

Neden hocam kötü tarafı nedir? Ya da 30 dolar civarı daha iyi ne alınabilir silikonsuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

79 iyi gözüküyor ama dinlemedim hiç. 53 gibi ise ve sese çok önem veriyorsanız pek tavsiye etmem. Çok sayıda enstrümanın olduğu şarkılarda başarısız oluyor. Özellikle sesi biraz yükseltince. 6mm sürücü kullanıyorlar ve muhtemelen ikisinin sürücüsü de aynıdır.

Ses kalitesi ve özellik olarak en iyisi Haylou T19 gibi gözüküyor. Ben sipariş verdim ve yarın ulaşacak. Tarz olarak size uygunsa (airpod tarzı uzun yapısı var) gelince yorum yapabilirim.

Qualcomm çip kullanması sayesinde bağlantı kalitesi, şarj ve APTX (çip Aptx HD de destekliyor ama Haylou bunu aktifleştirdi mi bilmiyorum) gibi artıları var. Telefon görüşmelerinde ses iletimi ve gürültü engelleme konusunda başarılı. Type-c giriş ve kablosuz şarj var. Kızılötesi sensör sayesinde kulaktan çıkarınca otomatik duruyor

takınca çalıyor.

Genel olarak özellik ve ses kalitesi olarak bakınca kusursuz gözüküyor ama ne kadarının doğru olduğu gelince ortaya çıkacak.

Bazı incelemelerde kontroller ve kızılötesi ile alakalı problem olduğunu söyleyenler var ama çoğu kişide problem olmadığı için sorun olacağını sanmam.

Hocam siz T19u inceledikten sonra beğenip beğenmediğiniz hakkında bir yorum yazarsanız sevinirim.

• Merhaba,Bazı kulaklıkları uzun süre kullanmış biri olarak deneyimlerimi paylaşmak isteyeyim dedim zira bu konuda çok ikilemde kalıyor insan.Baştan belirteyim audiophile değilim sadece müzik dinlemeyi seven bir insanım.

Kablosuz kulaklık maceram yurtdışında çok popüler olan Sony MDR-Xb50bs olan efsane sporcu kulaklığı ile başladı.Ensede kablosu olan kablosuz bir modeldi.Basları çok sevdiğim için ve yüksek seste dinlediğim için gayet güzel geliyordu kulaklık ama kulağımdan düşme korkusu yüzünden(kulaklarım ufak) daha ufak tam TWS bir cihaz arıyordum.

İncelemelere bakarak Haylou t15 modelini seçtim.Sesin benzer fiyattakiler(gt1-gt1 pro-gt1 plus) içinde en yüksek olduğu söyleniyordu.Kulaklık kendi sınıfındakiler içinde en yüksek seslilerden olabilir ama ses derinliği sahne namına hiçbir değer yoktu.Müzikler çok yapay geliyordu.Kutusu diğer modellere göre cepte taşımaya pek uygun değil büyük ve kaba.Kulakta duruşu rahat, tıkaç gibi dışardan da çok belli olmuyor.Bas kısmında çok bişey beklememeniz gerekiyor.Bas-Tiz dengesi idare eder.Mikrofon kısmı ise kalabalık yerlerde vasat.Şarjı güzel gidiyor.

Paraya biraz daha kıyıp 300-500 segmentinde bir kaç macera yaşadım.1more sytlish true,Tronsmart onyx neo derken son durağım Taotronics Soundliberty 79 oldu.Açıkçası performansı çok şaşırttı beni.Dengeli ses yapısı,telefon görüşmeleri ,kulakta duruşu,minik bir taşıma kutusu,bas derinliği.Yabancı sitelerde bayağı övgü dolu cümleler kurmaları boşuna değilmiş.Benim gibi ritmik müzik dinleyen ve bununla spor yapan arkadaşları fazlasıyla mutlu edecektir.

Artık bu son kulaklığım olur derken bir çılgınlık yapıp bayağıdır takip ettiğim Anker Soundcore Liberty 2 pro'yu satın aldım.Fiyat 1000tl üstünde ama her kuruşuna değer diyorum.Önce aplikasyonu müthiş.Kulağınıza verilen ses titreşimlerine göre size özel bir ayar yapma şansınız bile var.Hazırda gelen 10 equalizer ayarı haricinde.Manuel equalizer da mevcut.Ama hepsi bir kenara bass performansı beni benden aldı ve ses yüksekliği açık ara en önde olan model.Sahneleme dolu dolu.Bas-Tiz dengesi de.Tabi bunlar şahsi tecrübeler ve benim zevklerime göre değerlendirmeler.

Özetle 300 bandına kadar çok bir şey beklemeyin ama 300 civarında kesinlikle Taotronics Soundliberty 79 şiddetle tavsiyemdir.Minnacık kutuda performans şaşırtıcı.Ama keyif almak istiyorum para mühim değil derseniz Anker Soundcore Liberty 2 pro öneririm hele ki kampanya yakalanırsa tadından yenmez.

Bu modellerle ilgili sorularınız varsa cevaplamaya çalışırım.İyi dinlemeler.

• sheare78 kullanıcısına yanıt

soınd liberty 79 konusunda katılıyorum, uçlarının hiçbiri kulağıma tam oturmamasına rağmen fiyatıma göre harika bir sesi var. en büyük eksisi dokunmatik kontrollerinin pek stabil olmaması. ama sanırım kaybettim güzelimi :( iş yerinde telefonla konuştum sonra kutusuna koyup cebime koydum ama bir daha da bulamadım ne olduysa. o yüzden bu konuya bakayım dedim mesajı görünce yazmak istedim ben de

• quote:

Orijinalden alıntı: sheare78

Merhaba,Bazı kulaklıkları uzun süre kullanmış biri olarak deneyimlerimi paylaşmak isteyeyim dedim zira bu konuda çok ikilemde kalıyor insan.Baştan belirteyim audiophile değilim sadece müzik dinlemeyi seven bir insanım.

Kablosuz kulaklık maceram yurtdışında çok popüler olan Sony MDR-Xb50bs olan efsane sporcu kulaklığı ile başladı.Ensede kablosu olan kablosuz bir modeldi.Basları çok sevdiğim için ve yüksek seste dinlediğim için gayet güzel geliyordu kulaklık ama kulağımdan düşme korkusu yüzünden(kulaklarım ufak) daha ufak tam TWS bir cihaz arıyordum.

İncelemelere bakarak Haylou t15 modelini seçtim.Sesin benzer fiyattakiler(gt1-gt1 pro-gt1 plus) içinde en yüksek olduğu söyleniyordu.Kulaklık kendi sınıfındakiler içinde en yüksek seslilerden olabilir ama ses derinliği sahne namına hiçbir değer yoktu.Müzikler çok yapay geliyordu.Kutusu diğer modellere göre cepte taşımaya pek uygun değil büyük ve kaba.Kulakta duruşu rahat, tıkaç gibi dışardan da çok belli olmuyor.Bas kısmında çok bişey beklememeniz gerekiyor.Bas-Tiz dengesi idare eder.Mikrofon kısmı ise kalabalık yerlerde vasat.Şarjı güzel gidiyor.

Paraya biraz daha kıyıp 300-500 segmentinde bir kaç macera yaşadım.1more sytlish true,Tronsmart onyx neo derken son durağım Taotronics Soundliberty 79 oldu.Açıkçası performansı çok şaşırttı beni.Dengeli ses yapısı,telefon görüşmeleri ,kulakta duruşu,minik bir taşıma kutusu,bas derinliği.Yabancı sitelerde bayağı övgü dolu cümleler kurmaları boşuna değilmiş.Benim gibi ritmik müzik dinleyen ve bununla spor yapan arkadaşları fazlasıyla mutlu edecektir.

Artık bu son kulaklığım olur derken bir çılgınlık yapıp bayağıdır takip ettiğim Anker Soundcore Liberty 2 pro'yu satın aldım.Fiyat 1000tl üstünde ama her kuruşuna değer diyorum.Önce aplikasyonu müthiş.Kulağınıza verilen ses titreşimlerine göre size özel bir ayar yapma şansınız bile var.Hazırda gelen 10 equalizer ayarı haricinde.Manuel equalizer da mevcut.Ama hepsi bir kenara bass performansı beni benden aldı ve ses yüksekliği açık ara en önde olan model.Sahneleme dolu dolu.Bas-Tiz dengesi de.Tabi bunlar şahsi tecrübeler ve benim zevklerime göre değerlendirmeler.

Özetle 300 bandına kadar çok bir şey beklemeyin ama 300 civarında kesinlikle Taotronics Soundliberty 79 şiddetle tavsiyemdir.Minnacık kutuda performans şaşırtıcı.Ama keyif almak istiyorum para mühim değil derseniz Anker Soundcore Liberty 2 pro öneririm hele ki kampanya yakalanırsa tadından yenmez.

Bu modellerle ilgili sorularınız varsa cevaplamaya çalışırım.İyi dinlemeler.

philips 102bk nasıl

qcyt5 kullanıcısı olarak geçmeye değermi bende bi çok kulaklığa baktım 500 tl altı aynı 1000tl üstü farklı sürücü boyutları sesde ne gibi avantaj sağlıyor

1 senedir qcy t5 den memnunum kutu içeriğiden cıkan kablolu kulaklığın kablosuz hali

• musty578 kullanıcısına yanıt
    Sorunuza şöyle cevap vereyim.qcy ve benzeri segmenti cihazlar kesinlikle iş görür ama ben biraz daha derin sesler duyayım, bas alayım enstrümanları ayırt edebileyim derseniz burada dinamik sürücüler devreye giriyor.350 bandındaki cihazlar bunu giriş segmenti olarak sağlıyorlar.philipste bu cihazlar arasında.t5ten sonra bir fark hissedeceksiniz derin seslerde.sahnelemede daha iyi olacak.Daha yüksek ses çıkışı beklememek gerekiyor ama.6mm sürücü işini fazlasıyla yapacaktır.
    Tam anlamıyla keyif için maalesef 1000 civarı kulakiçleri gerekiyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yurt dışından alabilecek arkadaşlar aliexpress takip edin ankerde geçerli 40/20 dolar kupon dağıtmışlar hala arada bir kuponlar dağıtılıyor. Mağazaya özel kuponlar + 2 dolar herkese verdikleri kuponla güzel ürünler yakalanabilir. Tronsmart anket vb bir sürü mağaza var 11.11e özel qcy t10 modeli 24 dolara dusecekmis o fiyata gayet güzel ürün dört mikrofon + 4 armatür dengeli sürücü gayet iyi değerlendirilebilir.

• Yurt dışından almak tabi ki daha ucuza geliyor ama fiyatı orta halli bir model alınacaksa garantili alınmasını öneririm.Zira cihazlar ufak ve narin.Kara cuma da fırsatlar denenebilir

• qcy modelleri ilk izlenim olarak f/p ürünü olarak dursalarda,yıllarca kullanabileceğiniz ürünler değil. bir süre sonra kulaklıklardan biri tamamen gidiyor ya da kopma sorunları sıklaşıyor,şarj olmuyor,yabancı kaynakları araştırırsanız ilk bir kaç ay iyi sonrasında çöp olduğunu görürsünüz.

500 bandı için önerilerim;

Anker SoundCore Life Dot 2

Oppo W31 Enco TWS

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi extagon -- 29 Ekim 2020; 19:36:44 >

• sheare78 kullanıcısına yanıt
    Hocam airpods 2 ve airpods pro deneyimledinizmi sizin kullandığınız anker pro 2 ye göre kalitesi nasıl çok merak ettim
    Bende applenin 2 ürünüde var ama ses kalitesi tam anlamıyla tatmin etmedi en sonunda paraya kıyıp sennheiser momentum alayım diyorum bazende Kulak üstü 2000 tl üzeri bir sony mi alsam diyorum anker kulaklıklar hakkında pek bilgim yok fakat söylediğiniz model ilgimi çekti airpods proyu beğenmemiş birini mutlu edermi?
    Son olarak Kulak içi olduğu için çok fazla rahatsızlık veriyormu akşama kadar kulağımda dursun istesem rahatsız edermi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimbehicayy -- 29 Ekim 2020; 21:12:23 >
  • kimbehicayy kullanıcısına yanıt
    İkisini de arkadaşlar vasıtasıyla denedim eğer ki android kullanıcısı iseniz ankerin performansı şaşırtabilir sizi.Sıfırını iki modele göre ucuza alabilirsiniz.Özellikle hear id özelliği beni benden aldı.kulağınıza süreli bir şekilde belli tonlarda ve yükseklikte sesler yollayıp gelen sonuca göre kulağınıza özel ayar yapıyor.Hazır gelen equalizerlara göre daha dolu geldi bana.
    Fiyat olarak 800 liraya alınabildiği için rakipsiz bence.
    Momentum 2 güzel bir cihaz ama 2bin fazla bence.
    Ankeri teknosadan felan deneme şansınız varsa şiddetle öneririm.Sesin yüksekliği de fiyatına göre harika.Sahnelemesi ve tiz sesler de gayet başarılı bence.

• Arkadaşlar sadece iPad’le dizi film izlerken kullanmak için basit bir kulaklık bakıyorum. Aslında kulak içine giren silikonlulardan ziyade AirPods gibi olanlardan istiyorum ama gecikme olmayan sorunsuz bir model bulamadım :/

Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic S 25TL Amazon indirimiyle 110 TL civarına geliyor. Bulabildiğim en iyi seçenek gibi. Başka bir öneriniz olabilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: ruuuuud

Arkadaşlar sadece iPad’le dizi film izlerken kullanmak için basit bir kulaklık bakıyorum. Aslında kulak içine giren silikonlulardan ziyade AirPods gibi olanlardan istiyorum ama gecikme olmayan sorunsuz bir model bulamadım :/

Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic S 25TL Amazon indirimiyle 110 TL civarına geliyor. Bulabildiğim en iyi seçenek gibi. Başka bir öneriniz olabilir mi?

qcy t7 bu fiyat endeksinde hala lider ama Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic daha uzun ömürlü olacakır.

• ruuuuud kullanıcısına yanıt
    Xiaominin modelleri size daha uygun olacaktır ama piyasada sahtesi çok.Aldıktan sonra barkod sorgulaması yapın mutlaka.

• QRX kullanıcısına yanıt

Merhaba. T19'u dünden beri kullanıyorum ve çok memnun kaldım. Müzik kulağımın iyi olduğpunu düşünüyorum. Üst seviye bir çok kulaklık kullandım ve şu anda da hali hazırda HD650 kullanıyorum. Kafaüstü kullanmadığım zamanlarda işimi görsün diye T19 aldım.

Ses kalitesi alt seviye ürünlerden rahatlıkla sıyrılacak seviyede ve üst seviye çoğu ürünle yarışır. Ses gayet dengeli, sadece birkaç desibellik bass artısı var. Midler tam olması gerektiği kadar geliyor kulağa ne geride ne de ileride. Hem kadı hem de erkek vokaller gayet net, perdesiz. Tizler de çok canlı olmasına rağmen hiçbir zaman kulak tırmalamıyor. Kulaklıkların kalitesini en rahat belli eden noktalardan biri tizlerdir zaten. Müzikteki tüm tiz frekansları rahatsız etmeden verebilen çok kulaklık yok.

Bağlantı gayet stabil, aptx görevini yerine getiriyor.

Kontroller için dokunmatik yerine hareket algılayıcı kullandığından ötürü sakız çiğnerken, yürürken şarkı değiştiriyor falan diyenler vardı ama kesinlikle sorun yaşamadım. Sanırım bazı insanlar sorun yaşadığı için hassasiyeti düşürmüşler artık. Kulaklığa dokununca pek algılamıyor zaten. Kulak kepçesine dokununca ise kolayca aktifleşiyor kontroller.

Kulaktan çıkarınca durmasını sağlayan kızılötesi özelliği de gayet hızlı şekilde çalışıyor ve ikisini de çıkardıktan sonra kulağa sadece bir kulaklık takınca onunla devam ediyor, diğeri sessiz kalıyor. Kulakta değilken boşuna çalışmamış oluyor yani. Güzel düşünmüşler.

Uygulamadan kontrolleri ayarlayabiliyoruz ve hem kulaklıkların hem de kasanın şarjına bakabiliyoruz.

Rahatlık olarak da memnunum. Kulak yapısına bağlı bir şey ama benim gibi küçük kulakları olan biri rahat ediyorsa ortalama kulak yapısına sahip kişiler saatlerce kullansalar bile hissetmezler herhalde.

Kısacası bu fiyata daha iyi bir kulaklık bulunacağını sanmıyorum. Hatta 500tlye kadar bile zor bence. Özellikle ses kalitesi olarak sanki kaliteli bir kablolu kulaklık kullanıyormuş hissi veriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: kimbehicayy

Hocam airpods 2 ve airpods pro deneyimledinizmi sizin kullandığınız anker pro 2 ye göre kalitesi nasıl çok merak ettim
    Bende applenin 2 ürünüde var ama ses kalitesi tam anlamıyla tatmin etmedi en sonunda paraya kıyıp sennheiser momentum alayım diyorum bazende Kulak üstü 2000 tl üzeri bir sony mi alsam diyorum anker kulaklıklar hakkında pek bilgim yok fakat söylediğiniz model ilgimi çekti airpods proyu beğenmemiş birini mutlu edermi?
    Son olarak Kulak içi olduğu için çok fazla rahatsızlık veriyormu akşama kadar kulağımda dursun istesem rahatsız edermi

Airpodslar sizi tatmin etmediyse sizi başka tatmin edecek başka bir kulaklık yok bence.

https://www.rtings.com/headphones/reviews/apple/airpods-pro-truly-wireless

https://www.rtings.com/headphones/reviews/anker/soundcore-liberty-2-pro-truly-wireless

https://www.rtings.com/headphones/reviews/sennheiser/momentum-true-wireless-2

https://www.rtings.com/headphones/reviews/sony/wf-1000xm3-truly-wireless

https://www.rtings.com/headphones/reviews/jabra/elite-75t-truly-wireless

https://www.rtings.com/headphones/reviews/samsung/galaxy-buds-plus-truly-wireless

Yukarıdaki incelemelere bakarsanız Airpods Pro > Samsung Buds+ > Sony wf-1000xm3 > Jabra Elite 75T vs vs diyerekten gidiyor. Anker ve Jabra kullanmış birisi olarak ses kalitelerini her ne kadar çok beğenmiş olsamda tıslama problemleri yüzünden iade ettim. Özellikle Jabra' nın Anker' den daha başarılı olduğunu söyleyebilirim. Parayı kıyıp Sennheiser dediğiniz model de incelemelerde düşük ratings almış.

• quote:

Merhaba. T19'u dünden beri kullanıyorum ve çok memnun kaldım. Müzik kulağımın iyi olduğpunu düşünüyorum. Üst seviye bir çok kulaklık kullandım ve şu anda da hali hazırda HD650 kullanıyorum. Kafaüstü kullanmadığım zamanlarda işimi görsün diye T19 aldım.

Ses kalitesi alt seviye ürünlerden rahatlıkla sıyrılacak seviyede ve üst seviye çoğu ürünle yarışır. Ses gayet dengeli, sadece birkaç desibellik bass artısı var. Midler tam olması gerektiği kadar geliyor kulağa ne geride ne de ileride. Hem kadı hem de erkek vokaller gayet net, perdesiz. Tizler de çok canlı olmasına rağmen hiçbir zaman kulak tırmalamıyor. Kulaklıkların kalitesini en rahat belli eden noktalardan biri tizlerdir zaten. Müzikteki tüm tiz frekansları rahatsız etmeden verebilen çok kulaklık yok.

Bağlantı gayet stabil, aptx görevini yerine getiriyor.

Kontroller için dokunmatik yerine hareket algılayıcı kullandığından ötürü sakız çiğnerken, yürürken şarkı değiştiriyor falan diyenler vardı ama kesinlikle sorun yaşamadım. Sanırım bazı insanlar sorun yaşadığı için hassasiyeti düşürmüşler artık. Kulaklığa dokununca pek algılamıyor zaten. Kulak kepçesine dokununca ise kolayca aktifleşiyor kontroller.

Kulaktan çıkarınca durmasını sağlayan kızılötesi özelliği de gayet hızlı şekilde çalışıyor ve ikisini de çıkardıktan sonra kulağa sadece bir kulaklık takınca onunla devam ediyor, diğeri sessiz kalıyor. Kulakta değilken boşuna çalışmamış oluyor yani. Güzel düşünmüşler.

Uygulamadan kontrolleri ayarlayabiliyoruz ve hem kulaklıkların hem de kasanın şarjına bakabiliyoruz.

Rahatlık olarak da memnunum. Kulak yapısına bağlı bir şey ama benim gibi küçük kulakları olan biri rahat ediyorsa ortalama kulak yapısına sahip kişiler saatlerce kullansalar bile hissetmezler herhalde.

Kısacası bu fiyata daha iyi bir kulaklık bulunacağını sanmıyorum. Hatta 500tlye kadar bile zor bence. Özellikle ses kalitesi olarak sanki kaliteli bir kablolu kulaklık kullanıyormuş hissi veriyor.

Çok teşekkürler hocam detaylı yazınız için. Ben de SoundLiberty 79 ve T19 arasında kaldım. İkisinden birini alacağım artık.

• 
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.