Şimdi Ara

Bluetooth Hoparlör Fırsatları! (229. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
15.918
Cevap
375
Favori
1.333.941
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
54 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 227228229230231
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: melihaga

59 euroya xb20 alınmaz mı?

Alınır ama biraz daha verip XB30 almak daha mantıklı sanki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • freefalcon kullanıcısına yanıt
    Charge 3 ü sattığıma pişman olayım mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: SCCR

Charge 3 ü sattığıma pişman olayım mı ?

Ol bence

Bir ara ben de satmayı düşünüyordum Flip 4 ten sonra ama şu an son satacağım hoparlör Charge 3 olur

Naptılar yazılımla bu kadar iyileşme yaşandı ilginç.

• quote:

Orijinalden alıntı: freefalcon

quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

Hocam degerlendirmeniz için teşekkürler ama, Mega Bu durumda A20den iyi oluyor, fiyat olsun, ses yüksekligi ve performansi olsun. A20 ses kalitesi konusunda Mega dan daha iyi dememis miydiniz, acaba ben mi yanlış hatırlıyorum.

Düşük seste A20 daha iyi ama Mega bariz daha güçlü olduğundan yüksek seste A20 yi yakalıyor A20 %80 den sonra bozuyor biraz...

Hocam A20 yüzde 80den sonra bozuyorsa hayal kırıklığı olur o zaman, A10 bass konusunda da beni fazlasıyla tatmin ettiği için hiç gerek yok A20 macerasina atılmaya da. Isin İlginci A10da Son seste bile bile kalite bozulmazken, A20de neden o sekilde kalite bozuluyor merak ettim.

Bu arada EasyAcc Dp200 ve Mifa M1 i hediye ettim hocam bende, Leitz haricinde ufak hoparlör kalmadi elimde Şuan icin ayiracak bütçe de yok zaten bu sekilde devam edeceğim artık bütçe ayirana kadar. Dostyle SD 806 stoklara girsin diye bekledik ne zamandan beri, o stoklara giremeden parayı başka yere harcadik.

• quote:

Orijinalden alıntı: SCCR

Naptılar yazılımla bu kadar iyileşme yaşandı ilginç.

Connect özelliğini bile Connect+ ya çevirdiler. 1 saat uğraştım güncelleme için baya sürdü sen anla ordan En önemlisi de ses dengesi ve netlikte ciddi bir artış oldu

• buraoca2 kullanıcısına yanıt
    Aslında 80 den sonra hepsi bozuyor. Sadece güçlü hoparlörlerde daha çok hissediliyor bozulma. A20 de biraz daha fazla malesef...

Benim küçük hoparlör tercihim Mifa A1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freefalcon -- 3 Mart 2018; 18:33:50 >
  • quote:

Aslında 80 den sonra hepsi bozuyor. Sadece güçlü hoparlörlerde daha çok hissediliyor bozulma. A20 de biraz daha fazla malesef...

Anladim hocam, cok güçlü olmadığı icin hissedilmiyor yani belirgin derecede. A20de belirgin ise hic gerek yok hocam, halbuki ne hayallerim vardi

Hocam A1de Stereo olmadığı için tad vermez diye düşünüyorum bana. Ufak, güçlü ama Stereo ya alisinca, insan artık yine Stereo istiyor. Bu arada Dp200 gözüme hep ufak görünüyordu, M1le yanyana koyunca, aslinda M1in ne denli ufak olduğun farkina ancak varabildim Keşke Ayni boyutlarda yine güzel fiyatla biraz daha güçlüsünü cikarsa Mifa.

• quote:

quote:

Xb30 ile 20 arasında fiyat farkı çok mu?

• quote:

quote:

Anladim hocam, cok güçlü olmadığı icin hissedilmiyor yani belirgin derecede. A20de belirgin ise hic gerek yok hocam, halbuki ne hayallerim vardi

Hocam A1de Stereo olmadığı için tad vermez diye düşünüyorum bana. Ufak, güçlü ama Stereo ya alisinca, insan artık yine Stereo istiyor. Bu arada Dp200 gözüme hep ufak görünüyordu, M1le yanyana koyunca, aslinda M1in ne denli ufak olduğun farkina ancak varabildim Keşke Ayni boyutlarda yine güzel fiyatla biraz daha güçlüsünü cikarsa Mifa.

Aksine Ufak hoparlörde stereo pek tat vermiyor A1 hem M1 den hem de DP200 den iyi ses olarak

• quote:

quote:

quote:

12-13 dolar ama XB30 refurbished yukarda yazmıştım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

12-13 dolar ama XB30 refurbished yukarda yazmıştım.

Refurbishid alınır mı?

• Konuyu sürekli takip etmesem de ara ara bakıyorum, genelde belli modeller çevresinde dönüyor muhabbet. Gördüğüm kadarıyla genelde ev kullanımı için alınıyor ürünler. Belki benim gibi portatiflik ön planda olanlar da vardır.

Arkadaşım Çin’den Xiaomi bir speaker getirmişti. Bu adamlar gerçekten işi çözmüşler, ucuza kaliteyi alıyorsunuz.

Kesinlikle tavsiye ederim. Memnun kalınca bir tane daha istedim, elde bulunsun diye Çin’deki Mi mağazasını ziyaret eden başka bir arkadaşımdan. Şansa yanlış hoparlörü almış

Böyle avuç içi kadar bir şey geldi ama avuç içi dediysem yetişkin değil, küçük çocuğun eline falan sığacak şekilde

İlki 80 liraya gelmişti, bunun fiyatı 30 lira. Arkadaşım çantadan çıkarınca biraz hayal kırıklığı oldu bu ne ya dedim ama fiyatına boyutuna bakarak 2 ürünü de gözü kapalı önerebilirim.

Şöyle açıklayım da tavsiyeme uyup alan olursa hayal kırıklığı yaşamasın. İlk model gürültülü bir yolda arabayla giderken açsanız dinlenir seviyede, gayet keyifli. Arabada ses sistemi varken neden bunu dinliyoruz diye sormayın fikir versin diye söylüyorum İkinci modeldeyse aynı ortamda verim alamazsınız, belki yakın olduğu kişi sesten keyif alır ama arabanın diğer köşesinde oturan kişiler için rahatsız edici bir gürültü olur ufaklıkla müzik dinlemek. 2. modeli mesela otel odasında falan fazla sesin olmadığı çok da geniş olmayan alanlarda kullanıyorum gayet işi görüyor, yani beklentiyi düşük tutarsanız parasının hakkını sonuna kadar veriyor. Hani biraz abartırsam JBL Go modelini görünce boyutuna göre yaptığı işi çok beğenmiştim, bu ufaklık ona kafa tutar diyebilirim yan yana deneme şansım olmasa da. Fazla konuşmuyor, pek tuşu falan da yok, mikrofonu varmış ama telefonla konuşma için falan denemedim. Tek derdiniz portatiflikse biraz daha yeriniz varsa ilk hoparlörü, benim gibi durmadan valiz hazırlayan 1 çorabın bile kapladığı yeri hesap etmek zorunda olan biriyseniz de 2. modeli öneririm. Adettendir YTD

• quote:

quote:

quote:

Aksine Ufak hoparlörde stereo pek tat vermiyor A1 hem M1 den hem de DP200 den iyi ses olarak

Anladim hocam, tabi ben elimde Leitz olunca onunla kiyaslamistim aslinda, Leitz den sonra Stereo sesin cok fark ettiğini gozlemlemistim. Ses Kalitesi olarak A1 daha iyidir tabi, siz şimdi böyle söyleyince A1i de deneyimlemek lazim o zaman sağolun

• quote:

Ufak bir karşılaştırma yaptım sizin için. JBL Charge 3, JBL Flip 4, Sony XB20, Mifa A20 ve Tronsmart Element Mega yı kıyasladım.

1 kere alıp bu işi kapatayım diyorsanız net Charge 3 derim. Son güncellemelerle kusursuz hale geldi nerdeyse. Boşuna kimse internetten izlediği video lar ile yorum yapmasın. Bass ları Flip 4 den çok daha iyi ayrıca müzik kalitesi de dengeli. Flip 4 den daha iyi şu an ses olarak.

Hepsini aynı kaynaktan yüksek bitrate li müzik stream yaptım. XB20 yi ister aux tan çal ister bluetooth dan bir şey fark etmiyor. XB20 bass vurmuyor arkadaşlar, hoparlörden bass sesi veriyor sadece Çok kötü değil ama bu 5 hoparlörden bass olarak en zayıfı XB20. Bass vurmadığı için bazı arkadaşlara ses daha net gelebilir ama son ses te bariz tiz ve hafif bozulma hissediliyor. JBL in sesini beğenmeyen varsa Low Frequency mode u aktif etsin bakalım hangisi daha iyiymiş o zaman görürsünüz

DBI ölçümü yapmadım ama kulak kararı ses yüksekliklerine puan verirsem:

Charge 3--->10

Tronsmart Mega--->8.5

Xb20--->8.5

Flip 4--->8

A20--->6.5

Genel Ses Kalitesi(Bass+Mid+Tiz+Netlik)

Charge 3--->10

Flip 4--->9

XB20--->8.5

A20--->7

Mega--->7

Sonuç olarak F/P şampiyonu 49€ ya alınabilirse yine net XB20 olur. Bass ları dert etmeyecekseniz tabi...XB20 Yapı olarak sahil,havuz vb. outdoor kullanımına pek elverişli değil. Daha çok büro ve ev kullanımı için tavsiye ederim. Mega ve A20 de aynı durumda. Hem outdoor hem indoor kullanımı için JBL Charge 3 ve Flip 4 uygun. Charge 3 biraz ağır ve büyük diğerlerine göre. Diğerlerinin fiyatlarına bakarsak Flip 4 e max 450, Charge 3 e max 600 verilir(yurtiçi) daha pahalıya almayın derim. Element Mega 36 dolara altın demek de yanlış olmaz. Bu fiyatıyla alanı pişman etmeyecektir emin olun.

Güzel karşılaştırma olmuş, birde bir önerim olacak flip 4 ve charge 3'ün belli bir dereceye kadar su geçirmezlik sertifikası var IPX7 tabi kimse kolay kolay suda kullanmak istemez ama yine de bu özelliğin flip 4'e artı değer kattığını buna göre değerlendirebileceğimizi düşünüyorum. Flip 3 ve charge 2'nin yağmur suyuna dayanıklılığı vardı ama yeni modellerini belli bir oranda batırabiliyorsunuz bile. İyi bir outdoor ekipmanı anlayacağınız boşa para vermemiş oluyorsunuz. Biz flip 4'ü evde ağustos ayından beri 2 kişi neredeyse her gün kullanıyoruz. Gayet memnunuz. Özellikle yüksek kaliteli ses kaynaklarında kalitesi ortaya çıkıyor.

• Yazılanlardan sonra Pulse X imle mutlu mesut devam etmeyi düşünüyorum

Çünkü benim aradığım sağlam bass ama alakasız bir ürün almış olduk sony xb20 ile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgur -- 3 Mart 2018; 22:11:13 >
    Teşekkür ederim sağolun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amazon.cım da charge 3 120usd , bunu nasıl getirtebiliriz

• quote:

Orijinalden alıntı: onnow78

Amazon.cım da charge 3 120usd , bunu nasıl getirtebiliriz

Kargo ve Deposit ile 160 usd yapıyor. Direk sipariş verebilirsiniz Türkiye'ye gönderimi var fakat fiyat amerikadann getirtecek kadar sıcak değil bana göre. Geçen hafta hepsiburada'da 639 TL ye satıldı.
  • Dardanoğlu kullanıcısına yanıt
    Türkiyedende uygun fiyata almAya korkuyorum , sahteside var piyasada

• 
Sayfa: önceki 227228229230231
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.