Şimdi Ara

Blueray oynatici vs pc.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    I3570k
    Msi Z77A-GD55
    8gb ram pc1600
    670GTX asus Direct CU II
    700W thermaltalke power
    120Gb ocz vertex3

Cok saglam bir blueray sistemi kurmak istiyorum.Bu isden gercekten anlayan arkadaslarin yardimina ihtiyacim var.

Bu hafta gidip Philips 46pfl9707 ile 3 tane gozluk almayi dusunuyorum.

Sorularima geciyim .

1/Bu sekilde goruntu kalitesinde sorun cikarmi ? Yane 600-700$ oynaticinin yaptigi isi bu pc yapabilir mi ?Hangi programlar ile oynatim yapilmali.
    2/Yok diyorsaniz hangi oynatici alinmali ? Pc kunlanilmiycagina gore amfi ve ses sistemide lazim olcak galiba..Onerileriniz ? Fazla ucmadan ama.Butce max 1500$
    3/Pc ve tv arasi hangi kablo kunlanilmali ? 1.4 kablo dan bahsediliyor.Benim pc de bu cikis var midir ?
    4/Hdd ler usb 2 oldugu icin takilma falan yapar mi ? Takilma yaparsa usb 3 beni kurtarir mi ?
    5/Pc ye kaliteli bir ses karti alinmali mi ? Hangi kart misal ? Filmleri senlendirecek pc icin bir ses sistemi onerisi ? Kart ile beraber butce max 500-600$

Cok soru sordum kusura bakmayin.Simdiden tesekkurler.

Bu arada Blueray filmleri torrent ve parali bazi sitelerden cekiyorum.Orjinal degiller yane..30-50gb arasi degisiyorlar.Bunuda goz onunde bulundurun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gelu -- 1 Ekim 2012; 2:08:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Gelu

Elimdeki pc sistemim su sekilde.
    I3570k
    Msi Z77A-GD55
    8gb ram pc1600
    670GTX asus Direct CU II
    700W thermaltalke power
    120Gb ocz vertex3

Cok saglam bir blueray sistemi kurmak istiyorum.Bu isden gercekten anlayan arkadaslarin yardimina ihtiyacim var.

Sorularima geciyim .

1/Bu sekilde goruntu kalitesinde sorun cikarmi ? Yane 600-700$ oynaticinin yaptigi isi bu pc yapabilir mi ?Hangi programlar ile oynatim yapilmali.
    2/Yok diyorsaniz hangi oynatici alinmali ? Pc kunlanilmiycagina gore amfi ve ses sistemide lazim olcak galiba..Onerileriniz ? Fazla ucmadan ama.Butce max 1500$
    3/Pc ve tv arasi hangi kablo kunlanilmali ? 1.4 kablo dan bahsediliyor.Benim pc de bu cikis var midir ?
    4/Hdd ler usb 2 oldugu icin takilma falan yapar mi ? Takilma yaparsa usb 3 beni kurtarir mi ?
    5/Pc ye kaliteli bir ses karti alinmali mi ? Hangi kart misal ? Filmleri senlendirecek pc icin bir ses sistemi onerisi ? Kart ile beraber butce max 500-600$

Bu arada Blueray filmleri torrent ve parali bazi sitelerden cekiyorum.Orjinal degiller yane..30-50gb arasi degisiyorlar.Bunuda goz onunde bulundurun.

Sorularının hepsine değil ama bir kısmına cevap vereyim,

Blu ray in öncelikle kalitesi indirdiğin filmin kalitesiyle orantılı

İkinci ve malesef bir çok kullanıcının bilmediği ve atladığı bir konu:

Her blu ray filmin kalitesi aynı değildir.

Yani senin seyredeceğin bir blu ray film, hdmi çıkışlı bir dvd playerda seyrettiğin normal bir dvd filmden faklı olmaya bilir. Ben bunu bir çok filmde tecrübe ettim. Hevesli olduğun belli, sonradan filmi açtığın zaman hayal kırıklığına uğrama. Evet bir çok blu ray film gerekten çok et görüntü veriyor ama özellikle sonradan blu ray formatına çevrilmiş, biraz daha eski filmlerde pek bir fark yok (hdmi çıkışlı progressive scan özelliğine sahip dvd playerlarla karşılaştırma yapıyorum)

Bunun listesinin olduğu internet siteleri var "blu ray quality ranking list" gibi aratırsan çıkar. Seçimlerini oradaki listeye göre yapmanı tavsiye ederim.

HDMI kablo önemli. Gidip olmuşken en iyisi olsun diye 150 TL verirsen kazığı yersin. Genel olarak hdmi kablolar 30-40 arası en kalitelileridir. Hama'yı tavsiye ederim. gerisi bu olmuşken en iyisi olsuncuları kazıklamadan öteye gitmez. ama gidipte 10 TL lik bi hdmi alma. Dediğim gibi 30-40 belki 50 TL lik bi kablo işini görürü. ben hama'dan memnunum.

Bi de gözlük diyorsun ama blu ray player ın 3D yi destekliyor mu ? Onu iyice araştır. Normal dvd lerdeki anaglyhp formattan farklıdır blu ray'ler.

• Selam arkadaşlar ben yeni üye oldum samsung 46eEH6030 led 3d tv aldım aktİFgözlük var filmleri bluray oynatıcı olmadan izleyebilirmiyim pcyi hdmi ile tv'ye baglıyorum 20 gb boyutunda avatar half sbs indirdim power dvd 12 ,bs player, gom ile denedim ama 3d efektler vermior kumandadan 3d tuş sbsyi seçiorm görüntü geliyor ama ekranın dışına çıkan bişeyler yok (GÖRÜNTÜ BİRLEŞİYOR NORMAL HD İZLİYORUM 3D OLMUYOR BİRLEŞTİRİNCE) tivibu var orda labirent diye 3d film var onu çok iyi efektLerle izleyebiliyorum başka media playerla bu işi çözebilirmiyim streoscopic diyorlar aktif gözlük destekliyormu yada flash bellek,hdd ile direk tv'ye bağlayıp izleyebilir miyim? cevabınızı, yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler
    (indirdiğim linkhttp://www.mkvindir.com/1080p-3d-mkv-filmler/804-avatar-3d-2009-1080p-3d-half-sbs-treng.html)

• quote:

Orijinalden alıntı: ITci Boksör

quote:

I3570k
    Msi Z77A-GD55
    8gb ram pc1600
    670GTX asus Direct CU II
    700W thermaltalke power
    120Gb ocz vertex3

Sorularima geciyim .

Yani senin seyredeceğin bir blu ray film, hdmi çıkışlı bir dvd playerda seyrettiğin normal bir dvd filmden faklı olmaya bilir. Ben bunu bir çok filmde tecrübe ettim. Hevesli olduğun belli, sonradan filmi açtığın zaman hayal kırıklığına uğrama. Evet bir çok blu ray film gerekten çok et görüntü veriyor ama özellikle sonradan blu ray formatına çevrilmiş, biraz daha eski filmlerde pek bir fark yok (hdmi çıkışlı progressive scan özelliğine sahip dvd playerlarla karşılaştırma yapıyorum)

Bunun listesinin olduğu internet siteleri var "blu ray quality ranking list" gibi aratırsan çıkar. Seçimlerini oradaki listeye göre yapmanı tavsiye ederim.

HDMI kablo önemli. Gidip olmuşken en iyisi olsun diye 150 TL verirsen kazığı yersin. Genel olarak hdmi kablolar 30-40 arası en kalitelileridir. Hama'yı tavsiye ederim. gerisi bu olmuşken en iyisi olsuncuları kazıklamadan öteye gitmez. ama gidipte 10 TL lik bi hdmi alma. Dediğim gibi 30-40 belki 50 TL lik bi kablo işini görürü. ben hama'dan memnunum.

Bi de gözlük diyorsun ama blu ray player ın 3D yi destekliyor mu ? Onu iyice araştır. Normal dvd lerdeki anaglyhp formattan farklıdır blu ray'ler.

blueray im yok.yAzdigim gibi pc den oynatmayi dusunuyorum.3d filmlerde sorun cikmiyor pc de oynatirken ama monitorum desteklemiyor iste.

1080lik rip ler var.12-13gb onlardan bahsetmiyorum.Blueray iso lardan bahsediyorum.30-50gb arasi degisen.

Kablo tavsiyesi icin sagol.20-30$ kablo isimi gorcektir dedigin gibi.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ITci Boksör

quote:

I3570k
    Msi Z77A-GD55
    8gb ram pc1600
    670GTX asus Direct CU II
    700W thermaltalke power
    120Gb ocz vertex3

Sorularima geciyim .

blueray im yok.yAzdigim gibi pc den oynatmayi dusunuyorum.3d filmlerde sorun cikmiyor pc de oynatirken ama monitorum desteklemiyor iste.

1080lik rip ler var.12-13gb onlardan bahsetmiyorum.Blueray iso lardan bahsediyorum.30-50gb arasi degisen.

Kablo tavsiyesi icin sagol.20-30$ kablo isimi gorcektir dedigin gibi.

3D olayından tam emin değilim o yüzden çok yardımcı olamayacağım. Fakat şu var. PS3 konsollar hem normal hemde 3D olarak ayrı satılıyor. Yani 3D Ps3 lerde hem 3D oyunlar hem 3D filmler izleyebiliyorsun. Benim fikrim, eğer 3D diye ayırdılarsa Ps3'ü 3D olmayan normal bir driver'dan 3D görüntü alamazsın. Ama dediğim gibi kesin emin değilim.

Ama şu kesin: monitörün eğer 3D değil ise 3D film izlemeyi unut. o monitörlerde baya tuzlu. üstelik 3D film en iyi 3D tv de izlenir. Malum ekran büyüklüğü.

Ayrıca her 3D gözlük her sistemde çalışmaz, mesela git bi elektronik mağazaya, orada teşhir tv ler var, Gözlüğü takıp bir gözlüğün kendi tv sine bak, birde başka bir tv ye bak. diğer tv de hiç bir değişiklik göremeyeceksin.

1080 rip olması önemli değil, bahsettiğim filmler zaten orjinal blu ray filmler. Her blu-ray filmin kalitesi aynı değildir. Dediğim şekilde arat göreceksin. ben senin için arattım ama sayfa kitlendi, kapatmak zorunda kaldım. Bende baya bir blu-ray vardı PS3ü satmadan önce, aralarında çok farklılık vardı. Bazısı HDMI dvd playerın verdiği görüntü kadar net görüntü vermiyordu. Mesela Matrix 2 blu-ryi güzeldi ama şimdi hd dvd sini aldım. dvd playerımda hd. Blurayi ile aynı kalitede.

İyilerine örnek olarak Ironman, Transformers 3 blu-ray leri çok iyi kalitededir mesela. Tam hakkını verir.

3D blu-ray player almayı düşünürsen o işe hiç girme derim çünkü 3D ps3 fiyatları daha ucuz. düşünürsen kadıköyde daha önce gittiğim bir dükkan uygun fiyata satıyordu, istersen pm atarsın yardımcı olmaya çalışırım. adam 20 oyun felan yüklemiş içine. linkini atarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WolF-EyE -- 1 Ekim 2012; 17:48:25 >

• pc 3d leri oynatiyor , neden ps3 aliyim ki ?

Benim sormak istedigim suydu..

ps3 ler kaliteli bir blueray player kadar net oynatamiyor.Derinlik hissi falan cok farkediyormus. Pc de ps3 gibimidir yoksa kaliteli blue raylarin goruntu kalitesini yakalarmi ben onu soruyorum.Ses karti ne tavsiye ederler.Ses sistemi ne tavsiye ederler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.