Şimdi Ara

Naruto Shippuuden: Ultimate Ninja Storm 2 İnceleme

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
15.734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Açıklama: Naruto, Akatsuki'nin peşinde çok daha zorlu bir mücadeleye giriyor.

Yeni Naruto oyununun incelemesinin bana verilmesine oldukça sevindim. “Ne özelliği var ki bu oyunun?” dediğiniz duyar gibi oldum, çok sıkı bir anime takipçisi olduğumu söylesem o zaman ne demek istediğimi anlarsınız sanırım. Anime veya daha derine inecek olursak manga, Japonların en temel kültürlerinden biri haline gelmiş aktivite olarak bilinir. Her anime, mangasının konusunu işler, her manga, animeye uyarlanmaz. Animeye uyarlananlar arasında bazı yapımlar vardır ki bunlar Japonya ile sınırlı kalmayıp tüm dünyayı kasıp kavuracak kadar iyi hale gelmiştir. Naruto da bu animelerden biri... Çok uzun zamandan beri devam eden bu seriye ilk başladığımda fansub olaylarına bile karıştığımı hatırlıyorum, gerçi bu kariyerim pek uzun sürmemişti. Öss, üniversite derken, hayat bizi animelerden de uzaklaştırdı ve farklı arayışlar içerisine itti. Ancak bu yoğunluğun içinde asla vazgeçemediğim 2 anime vardır ki bunlardan biri One Piece, diğeri ise birazdan yeni oyununu inceleyeceğim Naruto serisi!

Geçtiğimiz günlerde çıkışını yapan Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 2, animenin takipçileri tarafından ben de dahil olmak üzere dikkatle yakından izleniyordu. Animenin güncel durumuna da en yakın Naruto oyunu olacak olmasıyla da Ninja Storm 2 normalden daha fazla ilgimi çekmeyi başarmıştı. Haberlerini de yakından takip edenlerdenseniz, “O onaylandı, bu onaylandı” derken karakter listesi ile de çok dikkat çekici bir hal almayı başaran CyberConnect2'in yeni yapımı, bakalım istenilen kıvama gelmiş mi?

''

Ultimate Ninja Storm 2'yi açtığımızda oyunun hikaye modundaki ara sahneler ile oluşturulan güzel bir intro karşılıyor bizi. Oyun açılır açılmaz, çoğu anime oyununda yaptığım bir şeyi Ultimate Ninja Storm 2'de de yaptım. O da oyunun 'Options' kısmından seslendirmeleri 'Japonca' yapmak. Sizi bilmem ama bana göre İngilizce seslendirme yapanlar Animelere veya Japonya'dan uyarlama oyunlara hiç bulaşmamalılar. Çünkü olmuyor! Ultimate Ninja Storm 2'de de maalesef olmamış. Diğer ayarlarımız arasında bildiğimiz ses ve kontrol ayarları dışında zorluk seviyesi dikkatinizi çekebilir. Nedense oyunun zorluğu ben de en yüksek seviyede açılmıştı. Bu belki de konsolunuzda ayarladığınız temel oyuncu profilinize (Recreation, Pro vs.) göre otomatik çıkıyor olabilir. Ne olur ne olmaz diye, oyunun zorluk seviyesini 'En zordan' bir alt zorluğa getirdikten sonra ayarlardan çıkıp ana hikayemize ilk adımı atıyoruz.

(Eğer animeyi geriden takip ediyorsanız, bu paragraf öldürücü spoilerlar! içeriyor) Ana hikayeye girdiğimizde oyun bir anda bizi animenin de şu sıralarda bulunduğu aşama olan Konoha'nın yok edilişini gösteriyor. Jiraiya'yı öldürerek bir anda gözümde kendi tabiriyle de “Tanrı” olarak biçimlenen Pain, Konoha'yı var gücüyle yok ederek, kasabayı akıl almaz bir krizin içine sokuyor. Bu sırada 'Sennin mod' (Sage mod) eğitimini tamamlayan Naruto da Pain'in karşısına dikilince o mükemmel anların bir daha tadına varırken heyecandan savaşın başlayacağını düşünüp hemen gamepad'i elime aldım. Ancak maalesef oyun, animenin de temposu en yüksek bölümlerinden oluşan bu sahnede kontrolü elimize vermiyor. Bir anda Naruto Shippuuden, yani Naruto'nun büyümüş haliyle başlayan yeni serinin başlangıcına dönüyor ve konuyu başa sarıyoruz. Durumun böyle olması Naruto'yla ilgisi olmayanlar için de güzel bir durum, konuyu en başından anlayarak oyuna hakim olmayı başarabilirler, fakat kendi adıma tüm o adımları tekrar aşmak zorunda kalmak beni biraz hayal kırıklığına sürükledi doğrusu.

''

Ultimate Ninja Storm 2'de hikaye çok ağır akıyor. Shippuuden serisinin en başına dönen konumuzun biraz hızlı akacağını düşünmüştüm ancak yanılmışım. Oyun, bir JRPG gibi çok yavaş işliyor. Tsunade'nin vereceği ufak ve extra görevler yüzünden çok sıkıcı bir hale giren oyun, sidequestler yapmak istediğinizde daha da rutin bir hale giriyor. Fakat bir an önce ana konuya devam etmek istediğinizden bu görevleri yapmak istiyorsunuz, ancak o kadar monoton ve can sıkıcı görevler var ki bir süre sonra aynı şeyleri tekrarladığınızı farkediyorsunuz. Bu görevleri yaparken Konoha kasabasında bir oraya bir buraya koşturmak zorunda kalacak, kendinizi bir Japon RPG'nin içinde sanacaksınız. Bana tuhaf gelen bir durum ise NPC'lerin sürekli aynı yerlerde takılıp aynı şeyleri söylemeleri oldu, en azından konu içerisindeki durumlara göre bu diyaloglar farklılık gösterebilirdi.

Hikayenin ultra monoton ve ağır ilerlediği oyunda, savaşlar için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Yarım saatte bir kez karşılaştığınız savaşların tadını çıkarmaya bakın, çünkü bir sonrakinin ne zaman geleceğini kestirmek çok zor. Savaşlar oldukça hızlı ve eğlenceli geçiyor. Özellikle Boss savaşlarındaki Ultimate jutsu anlarında girilen ara sahneler ve bu esnada doğru tuşa doğru zamanda basma aksiyonu olan 'Quick time Event' aksiyonları harika olmuş. Ancak şöyle bir durum var, örneğin aksiyon esnasında hata yaptınız, o an canınız azalıyor ve en son hangi tuşu doğru bastıysanız sahne oradan devam ediyor ve siz başarılı olana dek Jutsu, ya da dövüş sahnesini sonuna dek çekmek zorunda kalıyorsunuz. Tuşların sabit olması da durumu biraz kolaylaştırıyor ve eninde sonunda sahneyi tamamlayabiliyorsunuz. Savaşlarda bulunan 'checkpoint' sistemi sayesinde ölünce savaşa baştan başlamak zorunda da kalmıyorsunuz. Normal anime akışına nazaran çok farklı sahnelerle de karşılaşacağımız oyunun en çok keyif alacağınız anları kesinlikle savaşlar oluyor.

İncelemenin devamı için tıklayınız

• Teşekkürler inceleme için,animeyi veya mangayı takip etmeyenlerin sıkılacağı fikrine katılıyorum.
  • Neden SvR 11 gibi bir oyunun incelemesi yapılmadı çünkü çok güzel bir oyun..
  • Keyifliydi biraz.Sıkılmadan bitirdim
  • teşekkürler inceleme için
    video inceleme olarak AC:brotherhood du incelencekmi levent abi

• Hocam mangada Naruto gerçek paini de yendi,nagato öldü ,kabuto orochi oldu,sasukenin ems i var,ninja alliance kuruldu,100.000 zetsu vs 80.000 shinbo savaşı başladı,tobi büyük ihtimalle madara değil bu arada
  • Şimdi trailer videosundan birini izledim animeyle tamı tamına örtüşmüş ve çok hoşuma gitti keşke bir ps3 üm olsaydı diyorum ;) veya xbox :D
  • Animesinin ilk bölümlerini izleyip bırakmıştım neden bilmiyorum ama arşivimde PS3 için çıkan iki oyunuda mevcut. Bir ara saracam iyice oyunlarına ama. :)

Animesini tekrar izlemek istemiyorum. O kadar bölümü seyretmesi ölüm gibi geliyor. (:
  • Tobi nasıl Madara değil? Abi açıkladı resmen ben Madara'yım diye Sasuke-Itachi savaşından sonra...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Affliction

Animesinin ilk bölümlerini izleyip bırakmıştım neden bilmiyorum ama arşivimde PS3 için çıkan iki oyunuda mevcut. Bir ara saracam iyice oyunlarına ama. :)

Animesini tekrar izlemek istemiyorum. O kadar bölümü seyretmesi ölüm gibi geliyor. (:

Anime'lerin ilk bölümleri aldatıcı olabiliyor. Ben Naruto ve Katekyo Hitman Reborn'un ilk bölümlerini seyredip beğenmemiştim. Sonradan sabredip bitimeyi göze aldığımda beğendim
    One Piece'e bir türlü ısınamadım. Çizimleri itici geliyor. Fırsat olursa onu da sabredip izleyeceğim

• ubisoftun naptığı naruto oyunları çok daha keyifliydi. shippuuden işine girip tekrar canlandırsa ya fanları...
  • quote:

Orijinalden alıntı: C.R.U.I.S.E.R

quote:

Orijinalden alıntı: Affliction

Animesinin ilk bölümlerini izleyip bırakmıştım neden bilmiyorum ama arşivimde PS3 için çıkan iki oyunuda mevcut. Bir ara saracam iyice oyunlarına ama. :)

Anime'lerin ilk bölümleri aldatıcı olabiliyor. Ben Naruto ve Katekyo Hitman Reborn'un ilk bölümlerini seyredip beğenmemiştim. Sonradan sabredip bitimeyi göze aldığımda beğendim
    One Piece'e bir türlü ısınamadım. Çizimleri itici geliyor. Fırsat olursa onu da sabredip izleyeceğim

usta kesinlikle one piece izlemelisin ben 3 büyükler yani bleach naruto one piece hepsini izledim ama arlarından eglenceli ve seve seve izledigim tek anime one piece haatta şimdi baştan izliyorum o derece keyifli bir anime:) Özelikle seslendirmeler harika...

ilk başta çizimler kötü gelebilir nedeni ise one piece kac senelik anime ilk 50 yad a60 dan sonra çizimler gayet güzelleşiyor:)

• Güzel oyun olmuş naruto.Severek oynuyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kırmızı Pervane

Güzel oyun olmuş naruto.Severek oynuyorum

aynen daha bu gün aldım ama güzel yapmışlar. hikaye modu biraz sıksada incelemede dendiği gibi geri kalanları harika. özellikle sasuke naruto dövüşü efsane olmuş.
  • Çok büyük hevesle aldım çok büyük hevesle oynadım ama onlinede bi 80maç yapın( ranked ) herkesin hep aynı kişileri alması vede naruto(sage mode ,deidara gibi) kişilerin bariz avantajları insanın canını sıkıyor ama yinede güzel oyun
  • quote:

Orijinalden alıntı: ay_could

Çok büyük hevesle aldım çok büyük hevesle oynadım ama onlinede bi 80maç yapın( ranked ) herkesin hep aynı kişileri alması vede naruto(sage mode ,deidara gibi) kişilerin bariz avantajları insanın canını sıkıyor ama yinede güzel oyun

evet bazı karakterlerin avantajları var gibi ama bence bir iki karakterde ustalaşınca çok kolay yenilebilir onlar. genellikle bütün karakterlerin özel saldırıları ve ultimate jutsuları eşit miktarda dmg veriyor. eski oyunlarda daha farklıydı bu he karakter daha değişik dmg veriyordu. daha paini açmadım ama yardımcı olarak bir pain birde güzel bir atak karakter alıp üstüne bide çok ustalaştığın bir karakteri alınca çok kolay yenilir o deidara ve naruto gibime geliyor. (deidaranında saldırılarını anca farkettim kare ile daha fazla ve güçlü atak yapıyo yuvarlaktakilerde hiç bişe yokmuş:P)

• Yanına aldığın supporta göre support gaurge dolma hızı artıyor yani animedeki takım arkadaşlarını alın aradaki farkı anlarsınız alakasız kişiler alırsanız origins takımı oluşuyor pain ile conan ı alırsanız angel and god takımı naruto sakura kakashi yi alırsanız team7 oluşuyor bu şekilde iyi bir kombine yapmışlar. Ben neji ile 26 win 4 lose yaptım ustalaşınca evet çok rahat yenebiliyorsun ama karşına hep aynı rakipler ve aynı taktikler çıkınca sıkıyor. Vurma güçleri olarakta yavaş karakterler daha oturaklı vuruyor ama bunu oyun esnasında anlamak güç kişi den kişiye vuruş hız gibi değişiklikler var oyunda çoğu şey nerdeyse herşey güzelken online( ranked ) da oyunu zevk için değilde puan alıyım die oynayanların ( nerdeyse yüzde 80i ) ya naruto ( sage yada hokage modunda ) , ya minato , ya deidara yada sasori yi alıyor. Buda şevk kırıyor ama cidden oyunda bir kişi ile ustalaşırsanız yenilmeniz çok zor . Vs mode inanılmaz zevkli bunuda eklemek isterim:)

• Teşekkürler değişik bişeye benziyor
  • @ay_could usta bak o support işini bilmiyordum aynı o şekil psp oyununda vardı mesela itachiyi seçip kakashi ve sasukeyi alınca sharingan team oluşuyordu ama pspde sadece rakibi yendikten sonra konuşma değişiyordu. bunlara dikkat ediyim bedne oynarken. bu arada neji iyi bi seçim olmuş dediğin gibi kişiden kişiey hız değişiyor mesela neji vs sasuke olsa neji zor alır çünkü hareketleri çok yavaş ama vurduğu zamanda tam vuruyor. rakibe görede karakter seçmek önemli tabi. mesela taijutsu dövüşü olsa neji vs lee lee'nin alma olasılığı yüksek oda sağlam vuruyor ama ekstra olarak hızlı. neyse bütün karakterleri açınca görücem artık hangisi süpermiş:D
  • Teşekkürler inceleme için , bu arada AC BrotherHood incelerseniz daha memnun kalırım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.