Şimdi Ara

Forza Motorsport 4 İnceleme

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
14.606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Açıklama: Gaz, fren, şanzıman halim duman

Önceki nesilde konsol pazarına giren Microsoft’un bu pazarda başarılı olmasını kim bekliyordu. Evet, Microsoft gerçekten de çok güçlü ve zengin bir firma, ama bu her alanda başarılı olmak için yeterli mi? Yeterli olmadığını firmanın başka alanlardaki yatırımlarına bakarak anlamamız mümkün. Konu konsol pazarına gelince Microsoft’un başarılı olduğunu kesinlikle söyleyebiliriz. Geçen nesilde satış bazında rakibi Sony’nin yanına bile yaklaşamayan Microsoft en azından Nintendo ile rekabet edebilmeyi başarmıştı. Bu nesilde ise Nintendo’nun büyük yükselişi karşısında bir şey yapamayan Microsoft şu an için Sony’den daha fazla ev konsolu (Xbox 360 vs PS3) satmış durumda. Bunda da en büyük pay Xbox Live’ın yanı sıra konsolunun kendine özel oyunları diyebiliriz.

''

Xbox denilince aklımıza Halo, Gears of War, Fable gibi önemli oyunların yanı sıra Forza Motorsport serisi de gelecektir. Geçen nesilde Xbox ile oyun dünyasına adım atan bu seri Xbox 360’ta da başarılı oyunlarla karşımıza çıkmaya devam ediyor. Üstelik geçen nesilde Forza Motorsport’un Gran Turismo serisinin gerisinde olduğu konusunda genel bir görüş birliği varken bu nesilde ise Gran Turismo ile rahatlıkla kıyaslanabiliyor, hatta bazı oyunculara göre Sony’nin efsane yarış serisinden daha iyi bir duruma da geldi. Aslında Forza Motorsport serisinin Gran Turismo ile kıyaslanmasının doğal hale gelmesi bile bu serinin başarısını gözler önüne seriyor. Ne de olsa Gran Turismo serisi taraflı tarafsız herkesin saygısını kazanmıştır. Eğer yarışı oyunlarından bahsediyorsak Gran Turismo’dan bahsetmemek imkansız. Şimdi Forza Motorsport serisi de benzer bir saygıyı hak edecek derecede kaliteli bir hale geldi. Yarış oyunlarından bahsediyorsak Forza Motorsport serisinden bahsetmemek olmaz.

''

Xbox 360’a 8 Haziran 2007’de Forza Motorsport 2 ile adım atan bu seri 2009’da serinin 3. oyunu ile çok büyük bir başarı yakaladı. Yine aradan 2 yıl geçtikten sonra bu defa karşımızda Forza Motorsport 4 var ve geliştirici Turn 10 Studios yine yapmış yapacağını. Her iki yılda bir yeni serinin yeni bir oyununu hazırlayan Turn 10 studios gerçekten de her yeni oyundaki farklılıklarla oyuncuları bu seriye tekrar çekmeyi başarıyor. Forza Motorsport 4 de birkaç yeni yol ve arabanın ötesinde Auto Vista adlı önemli arabaları yakında tanıyabileceğimiz bir sistem ve en önemlisi Kinect desteği ile ilgimizi çekmeyi başardı. Tabi yenilikler arasında sürüş dinamiklerini daha iyi hale getirmek ve grafiksel olarak daha az hataya sahip olan bir oyun yapmak da sayılabilir. Şimdi oyuna yakından bakalım.

İncelemenin devamı için tıklayınız

• Oyun kesinlikle müthiş onu tartışmam bile ama şu gece yarışı olayı biraz canımı sıktı...
    Keşke video inceleme olsaymış.Neyse emeğinize sağlık.
  • Oyun çok başarılı ama farklı hava şartları ve gece yarışlarının olmaması büyük eksiklik. Umarım önümüzdeki günlerde eklenir.
  • Gece yarışıp nabıcanız, faça şahinle gece piyasa yapma simülasyonu değil bu...
  • Şu oyuna video inceleme yapılmaması büyük haksızlık...
  • Gerçekten süper bir yarış simulasyonu yapmış Turn 10 bu oyunda sıkılmak yok..
  • video inceleme nerde yaww
  • Pinky_Demon'a katılıyorum böyle büyük bir oyun video inceleme olmalıydı. Alkan sana sesleniyorum artık sende video inceleme hazırla ya :)
  • Video inceleme???
  • Need for speedin demosuna video inceleme yapanlar böyle bir oyuna neden yapmazlar anlamak mümkün degil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gran Turismo'ya video inceleme yapıp bu oyuna yapmamak taraf tutmasanız dahi taraf tutuyormuşsunuz izlenimi verir.
  • Herkese merhaba,

Forza 4'ün neden video incelemesi yok ? Çünkü Microsoft ülkemize destek vermiyor ve bu yüzden bizde oyunu temin edemedik. Alkan ise kendi imkanları ile oyunu satıp alıp, sizler için inceledi.

Türkiye'yi oyun konusunda es geçen ve pazara hiç bir katkısı bulunmayan Microsoft'un Forza 4'üne video inceleme çekmek yerine, emek ve para harcanıp getirilen diğer yapımları tercih ettik. Yoksa Xbox 360'a özel bir tutum söz konusu değil, zaten Gears of War 3'ün videosunu da çeken bizleriz.

İyi günler,
    Erdinç İyikul
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Oyunda gece ve hava şartları olmaması büyük eksiklik. Açıklanan sartışları da pek iç açıcı değil. MS'un gelecek nesile kadar GT5'i geçebileceğini sanmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: By_e

Herkese merhaba,

Forza 4'ün neden video incelemesi yok ? Çünkü Microsoft ülkemize destek vermiyor ve bu yüzden bizde oyunu temin edemedik. Alkan ise kendi imkanları ile oyunu satıp alıp, sizler için inceledi.

Türkiye'yi oyun konusunda es geçen ve pazara hiç bir katkısı bulunmayan Microsoft'un Forza 4'üne video inceleme çekmek yerine, emek ve para harcanıp getirilen diğer yapımları tercih ettik. Yoksa Xbox 360'a özel bir tutum söz konusu değil, zaten Gears of War 3'ün videosunu da çeken bizleriz.

İyi günler,
    Erdinç İyikul

"Özür kabahatten büyük" denebilecek bir açıklama olmuş maalesef. Bu mantığa göre Gears of War 3'e de video inceleme olmaması gerekiyordu. Demek ki isteyince olabiliyormuş. Bu arada, sitenizdeki ve forumunuzdaki Hit'lerde Türkiye'yi oyun konusunda es geçen Microsoft'un konsolunun ve çıkardığı oyunların da payı var.

Bodycount
    Captain America
    Harry Potter

Bu oyunların video incelemesinin olup da, Forza 4'ün olmaması inanın çok komik duruyor. Ne yapalım, video inceleme yapan diğer yerli sitelerden izleriz artık...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluelabel -- 26 Ekim 2011; 16:58:39 >

• quote:

Herkese merhaba,

İyi günler,
    Erdinç İyikul

Bilseydim ben yollardım size en azından bu oyuna video inceleme olması gerekirdi

• quote:

Orijinalden alıntı: bluelabel

quote:

Herkese merhaba,

İyi günler,
    Erdinç İyikul

"Özür kabahatten büyük" denebilecek bir açıklama olmuş maalesef. Bu mantığa göre Gears of War 3'e de video inceleme olmaması gerekiyordu. Demek ki isteyince olabiliyormuş. Bu arada, sitenizdeki ve forumunuzdaki Hit'lerde Türkiye'yi oyun konusunda es geçen Microsoft'un konsolunun ve çıkardığı oyunların da payı var.

Bodycount
    Captain America
    Harry Potter

Bu oyunların video incelemesinin olup da, Forza 4'ün olmaması inanın çok komik duruyor. Ne yapalım, video inceleme yapan diğer yerli sitelerden izleriz artık...

Merhaba,

Özür dilenecek bir durum olmadığı için kabahatta göremiyorum. Tercihimizi bu yönde kullandık, oyun gelseydı her zaman olduğu gibi incelerdik ama işin iç yüzünü pek bilmediğiniz için anlattıklarımı anlamanız pek mümkün değil.

Her zaman olduğu gibi oyunu es geçmedik ve sizlere yazılı incelemesini sunduk. Videosu için başka siteler size yardımcı olacaktır.

İyi günler,

• Size Destek veren Biz izleyicileriniz,Microsoft Değil... Microsoft Burada Reklamları izlemiyor,Yorum yapıp paylaşmıyor.

Bu Yüzden İzleyicileriniz için Durum her ne olursa olsun Video inceleme yapmalıydınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SOLID SNAKE -- 26 Ekim 2011; 21:03:37 >
  • Arkadaşlar bence ortada bi haksızlık veya bi hata yok.
    Ben şahsen video incelemeleri hiç sevmiyorum, IGN Gamespot metacriticste hep yazılı incelemeleri okurum, yazılı inceleme bana istediğimi verir, video inceleme isteyenler zaten youtube forza 4 yazıp elinden geldiğince video bulabilir, yazılı incelemeler daha verimli olur eğer düzgün yazılırsa ve inceleyende iş varsa.
  • ülkemizi, microsoft oyunlarında pazarı %100 olarak düşünürsek 0,5 yada 6 sında biz varızdır herhalde. o kadar küçümsenecek bir durum yok. iş birazda bizde bitiyor. sony ps'si için ülkemizde önemli bir satış pazarı politikası var ve bu politika içinde sony ile aralarında çok büyük işler dönüyor ki adamlar bize önem veriyorlar. microsoft içinde böyle birşey olursa onlarda bize yardımcı olacaklardır. dev şirketlerin büyük bir yatırımla bu işi çözüleceğini inanıyorum yada yanlış düşünüyorum bilemiyorum..
  • Arkadaşlar,

Ortadaki emeği es geçip işin sadece teknik boyutlarına takılmanız ne kadar da üzücü. Alkan sizler için çaba sarfedip, yoğun eğitim programının arasında böyle dolu dolu bir inceleme hazırlıyor ama siz sadece "Video inceleme nerede?" diyerek afedersiniz ama "bencillik" yapmış oluyorsunuz. Video incelemelerin asıl başlangıç noktası olan yazılı incelemelerin değerini de ayaklar altına alıyorsunuz. Sanırım artık yeni nesil hep kolay olana yöneliyor ve yazılı incelemelerin de okunmaya çalışıldığında en az video incelemeler kadar keyif verebileceğini unutmuşa benziyor. Üzüldüm...

Levent Polater
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.