Şimdi Ara

FIFA 11 Ön İnceleme (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
0
Favori
32.977
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • PESSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS
  • 12 yasındakı kardesım ıcın mecburen fıfa 11 de alıcaz ama yetıskınler genelde pes oynadıgı ıcın bızım kıtleyı pek ılgılendırmıyor fıfa. zaten genelde cocuklar sevıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri

12 yasındakı kardesım ıcın mecburen fıfa 11 de alıcaz ama yetıskınler genelde pes oynadıgı ıcın bızım kıtleyı pek ılgılendırmıyor fıfa. zaten genelde cocuklar sevıyor

Sen hayatın boyunca hep pes oyna inşallah.
  • quote:

12 yasındakı kardesım ıcın mecburen fıfa 11 de alıcaz ama yetıskınler genelde pes oynadıgı ıcın bızım kıtleyı pek ılgılendırmıyor fıfa. zaten genelde cocuklar sevıyor

IPsini banlayın bu adamın
  • quote:

Orijinalden alıntı: quatroxx

quote:

Orijinalden alıntı: GencayA

quote:

Orijinalden alıntı: quatroxx

Oyunu oynamadan öninceleme olurmu?

Adı üstünde ön inceleme zaten. Yenilikler falan yani.

iyide ön incelemede birde inceleme diye bir kelime var. Neyse uğraşan arkadaşın zamanına yazık olmuş ama emek vermiş eline sağlık diyelim.

arkadaşım, kafan basmıyor mu ? ön inceleme işte

• quote:

BANNNN!!!!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: GencayA

quote:

IPsini banlayın bu adamın

Klasik pes cafeci apaçi profili
  • quote:

Yetişkinler pesmi oynar ?

Git bı Mah. De gor 5 yaşındaki cocuk bile pesnoynuyo ;) Fifa yetenek istiyo . Görüpte yanlış algılamak nasıl bı duygu merak ediyorum :)
  • Orijinalden alıntı: BSC Misafiri

Bu kardeşimizin adam olduğunu nerden çıkardınız. 12 yaşındaki kardeşim diyor. Bu yorumu yazabildiyse kendisi maksimum 15 yaşındadır :) Ya da hakkaten yetişkinse hayatında oyun konsolu diye bir kavram duymamış, duymadığı için de Fifa'nın konsol versiyonundan bihaber olarak yaşamını sürdürüyordur:) Kendisini misafir olarak değil, üyelik alarak görmek istiyoruz. Bu eşsiz yorumlarıyla siteyi şenlendirmeli, niye ban'liyosunuz adamı. Güldük eğlendik işte:)
  • bir an önce demoyu çıkartsalarda oynasak PC için söylüyorum ve çok merak ediyorum PC versiyonunu..
  • Orijinalden alıntı: BSC Misafiri

abicim annenden izin aldınmı sen bilgisayarı açmak internete girmek için...

sen öyle diyorsan öyleyizdir biz çocuguz ve FIFA oynuyorum varmı itirazın .......
  • quote:

[sizer=blue]FIFA 11 Ön İnceleme
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bernhard

Ön inceleme kavramı ve herkesin bu kavramdan neyi kast ettiği açıktır. Bütün dünyada önincelemeler bu şekilde yapılır. O nedenle bu konuda tartışmaya gerek yok.

Evet ön incelemeler böyle yapılır fakat, inceleyen kişi olaya taraflı bakmaz incelerken. Ben şöyle yaptım, öyle sevdim böyle oynadım gibi yorumlarda bulunmaz. Oyundaki yenilikler anlatılır, görülen teknik eksiklikler söylenir, oyunla ilgili kişisel zevkler işin içine katılmaz. Bir editörün görevi oyunla ilgili bilgi vermektir, oyunla ilgili duygu ve düşüncelerini yansıtmak değil. Çünkü sizin sevdiğiniz bir oyunu çok överseniz, bu durumda o tarzı veya o oyunu pek sevmeyen birine çok itici görünürsünüz ve incelemeyi yaptığınız mecradan soğutabilirsiniz. Kişisel beğenilerinizi incelemede yansıtabileceğiniz tek nokta puanlamadır.

• "FIFA FanBoylar"i Mi Desem Artik "Gozu FIFA Askiyla Kor Olan Insanlar" Mi Desem Hemen Arkadasin Ustune Ususmusler Bir Cumle Icin, Yanliz Son Zamanlarda "FIFA Oynayanlar" Arasinda Inanilmaz Bir Dayanisma Ornegi Gozlemledim Bunu Soyleyebilirim:).
  • mcbtrcs
    tarafsızlık konusundaki yanlış olduğunu düşündüğüm fikirlerine en iyi yanıtı aşağıdaki Final fantasy incelemesi verir sanırım. benim birşey dememe gerek bırakmadılar sağolsunlar. Anlayana

http://www.destructoid.com/100-objective-review-final-fantasy-xiii-179178.phtml
  • Keşke FIFA 11 PC Oyun içi videosu çıksa acayip merak ediyorum PC 'de nasıl olcak diye :S
  • genelde en çok oynadığım katagori

Be come a legend

bayılıyorum buraya yenilikler varmı ekstra kazandığın parayı harcama gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bernhard

mcbtrcs
    tarafsızlık konusundaki yanlış olduğunu düşündüğüm fikirlerine en iyi yanıtı aşağıdaki Final fantasy incelemesi verir sanırım. benim birşey dememe gerek bırakmadılar sağolsunlar. Anlayana

http://www.destructoid.com/100-objective-review-final-fantasy-xiii-179178.phtml

Evet verdiğiniz linkte de yazar objektif olmadığı için eleştiri aldığını söylüyor. Daha sonra da okuyucuyla dalga geçer gibi bir inceleme yapmış. Bu da zaten sitenin editörlerinin okuyucuya yaklaşımını gösteriyor.

"A few people have claimed recently that they want completely objective and unbiased reviews lacking personal opinion. I have been criticized for using my own feelings and thoughts when writing a review, which I am informed is actually a bad way to review videogames"

"Bir kısım okuyucudan objektif incelemeler yapmam gerektiği için eleştiri aldım. İnceleme yazarken kendi duygularımı katmamın kötü bir yol olduğunu söylediler." demiş. Sonra da incelemesinde

The story has a beginning and an ending and a middle bit. ve "The battle system is a battle system" gibi sanki dalga geçiyormuşçasına yorumlar yapmış.

Son olarak bir çok önde gelen inceleme sitesinde incelemelerin tarafsız olduğunu görebilirsiniz. Tabi ki bu demek değildir ki incelemeler çok monoton, mekanik olmak zorunda. Tabi işin içine ufak tefek yorumlar katılabilir. "Oyunda en beğendiğim yönlerden biri de bu idi", "Bu mod oyunda bir çok kişi tarafından eleştirilecek gibi duruyor" tarzında. Ama bu yorumlar incelemenin büyük kısmını kaplamamalıdır. Tabi bu şahsi fikrim fakat objektif incelemeler okuyucu tarafından taraflı yorumlara göre daha çok beğenilir genelde. Tabi taraflı incelemeler de o oyunun fanları tarafından çok tutulur bu demagoji ve popülizme girer. Tarafsız da hoş incelemeler yapılabileceğini çok uzak değil By_E'nin incelemelerinde görebilirsiniz.

Tüm bunları eski bir oyun editörü olarak(Sitenin ismini yazmıyorum, istenirse PMden söylerim) söylüyorum. Bu demek değil ki ben X kişisinden iyi biliyorum, benim dediğim doğrudur. Fakat genel kanı budur. Nasıl ki gazetecilikte objektif haber önemli ise oyun dünyasında da bu durum aynıdır. Nasıl ki objektif haber yapabilen gazeteciler bugün yanlı olanlara göre daha çok isim yapmış ve daha üst seviyelere gelmiş ise, profesyonelce bu işi düşünen editörler de tarafsızlığını korumak zorundadırlar.

Türkiye'de oyun incelemesi denince akla gelen ilk sitelerden biri olan Merlin'in Kazanı'nın incelemelerine bakarsanız da bu böyledir daha çok. Tarafsız incelemeler vardır yani. Bu yüzden bu site isim yapmıştır. PS3 Türkiye'de de çok inceleme vardır fakat inceleyen kişi işin içine çok yorumunu kattığı için ilgilenmeyen o türe yabancı insanı sıkar genelde, oyunu anlatmak yerine oyunu övmeyi/yermeyi tercih ettiği için.

Bu uzunca yazıyı okuyanlara teşekkür ediyorum fakat, durumu ancak böyle anlatabilirdim.

• quote:

kardeşim bırakın bu işleri sende bende biliyoruz 2000 yılından beri fifa oynuyor nerdeyse herkes sonradan görme bi pes diye oyun çıkarttınız övüp duruyorsunuz zaten bu heryerde böyle ne zaman yeni bioyun çıksa onun klasmanındaki eski oyun hep küçümsenir
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.