Şimdi Ara

23 Studios - Semih Sancar Röportajı Dosya Konusu (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
17.444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Buyrun Verdiğim Linke Bakın. APB nin Sitesinde Türkçe Foum Bİle Açılmış Ve GamersFirst'in Önceki Projelerine de Bakınca Türkçe Bİr APB Görme İhtimalimiz Çok Yükseliyor.:

http://forums.gamersfirst.com/index.php?s=c57be0e86127d7ca2a12cd58433a03bf&showforum=679
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuzluca076

Buyrun Verdiğim Linke Bakın. APB nin Sitesinde Türkçe Foum Bİle Açılmış Ve GamersFirst'in Önceki Projelerine de Bakınca Türkçe Bİr APB Görme İhtimalimiz Çok Yükseliyor.:

http://forums.gamersfirst.com/index.php?s=c57be0e86127d7ca2a12cd58433a03bf&showforum=679

Pazartesi open betaya geçiyormuş.Oyun çoktan çıkmış oluyor yani.Çok önceden yapmadılarsa bu oyun olamaz...

Şahsen Guild Wars 2 olsun başka birşey istemem...

• Röportaj için çok teşekkürler,gayet samimi bi şekilde açıklamalar olmuş..Kendilerinin ve bandrollü oyunların sonuna kadar destekçisiyim..
  • Bence Olmayacak Birşey Değil SOnuçta BETA.. Yinede Bitmemiş Hali... Bence En Yüksek İhtimal APB'dir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gamyonlu34

quote:

Orijinalden alıntı: rick dangerous

quote:

Orijinalden alıntı: gamyonlu34

quote:

Orijinalden alıntı: rick dangerous

Altyazı bedava gibi bir şey maliyeti yok, türkiyenin en iyi altyazı editörlerine yollayın metinleri, en ufak dil bilgisi detaylarına, açıklamalarına kadar çevirip göndersinler hiç bir karşılık beklemeden.

BKZ. DIVXPLANET

Kalkıp illa dublaj istiyoruz diye serzenişte bulunmamak lazım.
    Çünkü hiç bir ülke serzenişte bulunmuyor
    Her oyunda zaten sadece ingilizce oluyor dil seçeneği.
    5-6 tane de altyazı oluyor diğer ülkelerin bu kadar basit kimse de şikayetçi değil.
    Kabul edin arkadaşlar Amerika da oyun seslendiren kişiler çok profesyonel, gençliklerinden beri MARVEL - DC karakterlerini seslendiren kişiler var. (mesela BATMAN - SPIDERMAN 20 yıldır aynı kişi konuşuyor hem çizgifilmlerde hem de bütün oyunlarında)

Yapımcı firma gidip tam karakterine göre biçilmiş kaftan buluyor, bizde kalkıp bu kişinin yerine sıradan bir kişiden dublaj istiyoruz.

Şimdi diyecekler Türkiye dublajda en önde giden ülkelerden diye..
    Bence türkiye dublaj konusunda Dünya da 1 numara ama!!!!!
    Adamların hiç biri filmlerden hak ettiği parayı alamıyor, kimse de fazla fon ayırmıyor dublajcılara o yüzden hep sıradan kişiler dublaj yapıyor

UNCHARTED 3: DECEPTION da NATE' i Sungun BABACAN selendirseydi eğer 200 TL bile verirdim ben

bilader neyin kafasındasın sen? çoğu oyun multi6 falan oluyor. yani 6 dublaj, 6 altyazı. bilip bilmeden boş keseden sallama

ayrıca Sungun Babacan reyizle çalışsın 23 studios

Şu anda piyasa da olan KILLZONE ve CRYSIS gibi büyük yapımlar hariç 6 dublaj + 6 altyazılı 5 - 10 tane oyun yazarmısın, bende boşuna sallamayayım

Fifa serileri
    PES serileri
    Ghostbusters: The Video Game
    Dead Space 2
    Homefront
    James Cameron's Avatar
    Toy Story 3
    GTA IV
    Tom Clancy's HAWKS 2
    Prince of Persia serileri
    Darksiders

bunlar google'dan girince önümüze ilk çıkanlar da zaten oyunların bildiğim kadarıyla %80-%90'ı çok dilli oluyor. buna inanmamanıza şaşırıyorum. herhalde oyun oynamaya bu nesil konsollarla başladınız.

Haaaaa dediğin gibi bu nesilde başladım, hatta aybaşında aldım konsolu.
    Emin ol piyasaya çıkan binlerce oyunun sadece onlarcası çoklu dublaj içeriyor.
    Sende kendin bir şey bilmediğin için gidip GOOGLE'a aratırsın öyle
    Sende mi bu nesil de başladın yoksa ?

FIFA
    PES
    CAMES CAMERON AVATAR
    DEAD SPACE

Bu yazdıklarında da olmazsa hiç olmasın zaten.

• Oyunun demosunu oynadim seslendirme cok basarili helal olsun diyorum cole un sesi cuk oturmus acikcasi beklemiyordum ama sasirttilar beni umarim bu saskinliklar hep tuketiciye hizmet cercevesinde olur fiyatlandirmada sasirtmasinlar da ...

Boyle muhtesem bir serinin son oyununu kendi dilimizde hemde ortalamanin uzerinde bir ceviri ile oynamak inanilmaz zevkli olacak fakat Sony Tr bunu basardi diye oyunlari neden 140 TL ye alalim ? oyunlar gun gectikce avrupa pazari fiyatina yaklasacak iken zam geliyor talep olunca indirim yerine bindirim yapilan tek ulke Turkiye isin 5 inde 10 unda degilim fakat bazi seylere tepki koymaliyiz ki duzelsin oyunu 120 TL fiyatina ceksinler (avrupadan 15-20 tl fazla ama olsun ) almazsak zaten ayip ortada boyle buyuk bir emek var

sozun kisasi dublaj inanilmaz basarili oyun cok zevkli ama 140 TL tuketicigi asagilamak demek fiyat makul seviyeye cekilsin 8 haziran da bu essiz deneyimi kendi dilimizde yasayalim
  • "Açıkçası ben, "lanet olsun, ne halt edeceğiz dostum, hah?" gibi cümleleri " Hass.ktir, ne b.k yiyeceğiz şimdi?" olarak çevirtmeyi uygun gördüm"

Bence de bu şekilde olmalı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: gamerasi

"Açıkçası ben, "lanet olsun, ne halt edeceğiz dostum, hah?" gibi cümleleri " Hass.ktir, ne b.k yiyeceğiz şimdi?" olarak çevirtmeyi uygun gördüm"

Bence de bu şekilde olmalı...

Boyle daha dogal olur.
  • o mmo oyun kesinlikle star wars the old republic.of inşallah bu oyun olur harika olur harikaaaaaaaa
  • PC ve Mac dediği MMO oyunu bana Blizzard oyunlarından biri gibi geldi. Üstüne basa basa kutularına oyun kutularına PC'nin yanında Mac de yazan tek firma Blizzard sanırım.

En bombası da kendi dağıtım firmalarını açmaları olur, Türkçe'nin güzelliğini bırak Aral diye bir şey kalmaz ortalıkta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jack Rabbit Slims -- 10 Ağustos 2011; 17:47:04 >
  • nasıl bir site lem burası haber yazan adam koca 10 gün ceza yiyor.

doğru adam bulunmuyor bu sitede tahtalara gelsin

[sizer=blue]23 Studios - Semih Sancar Röportajı Dosya Konusu

ama aynı zamanda bu arkadaş yönetici olduğu için kendine iltimas geçiyor cezası bitmeden yazı yazabiliyor.

şimdi diyeceklerki efendim bsc de yazdığı yazı olduğu için görünüyor falan filan kardeş görünüyorsa tertipli yap bu işi

bu nasıl adalet anlayışı arkadaş nasıl bir forum böyle yapar mübarek ramazan günü allah hakkınızdan gelsin beyler.

[sizer=blue]23 Studios - Semih Sancar Röportajı Dosya Konusu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakalak -- 10 Ağustos 2011; 18:04:22 >

• Sanırım Uncharted 3'den sonra artık türkçe oyun göremicez birde move oyunu türkçe olacakmış ve on'dan sonra kendi aramızda konuşmaya yine başlarız vay be ne günlerdi zamanında 3 4 oyun türkçe çıkmışdı diye eski günlere dönecez yine :(
  • Tahminime göre bundan sonra ps4 de türkçe oyun çıkacaktır , kopya olayı ne zaman ps4 de gerçekleşir o zamanda ps5 e ertelenir türkçe muhabbeti.
  • Bizin toplum ance türkçe oyun istiyor çıktımıda bandrollü bir şekilde alan yok kimiside korsan kullanıyor killzone 3 15 bin mi ne satmışdı infamous 2 onun yarısı kadardır büyük ihtimal e uncharted 3 çıkıyor oda 20 bin satar global baktığımızda çok komik rakam bunlar.

ps4 çıktığında korsan tamamen bitecekdir ps3 bile senelerce zor kırdılar ps4 sistemi tamamen online sistem olabilir single oyunları bile oynamak istediğimizde büyük ihtimal internet bağlantısı istiyecek doğal olarak korsan olması inanılmaz zorlaşacak.

En az türkçe çıkan bir oyun 50-60 bin arası satması lazımki sürekli türkçe oyun çıksın benim vijdanım rahat tüm çıkan türkçe oyunları bandrollü bir şekilde aldım.

Sony'ede teşekkürler ederiz bize bu zevki tattırdığı için.
  • Killzone 3 Helghast Edition ve inFamous 2 Hero Edition aldım. Ben de elimden geleni yaptığımı düşünüyor ve devamını bekliyorum.
  • Uncharted 3 dört gözle bekliyoruz bu oyunu zaten korsan oyniyamıcaklar yeni çıkan oyunları açmıyor cfw.Oynamak isteyen orjinal alacak bari almışken bandrollü bir şekilde türkiye'den alsınlar'da türkçe oyunlara destek olsunlar.
  • semih beyin söylediklerinden sonra kendi çapımızda yaptığımız bi araştırma sonunda bunu bulduk ve sizlerle paylaşmak istedimhttp://us.blizzard.com/en-us/company/careers/posting.html?id=110006R
  • Semih bey trine 2 bir röportajınız'da türkçe olacak demiştiniz bugün türk psn'den indirdim türkçe seçeneği yok neden ? bu tarz oyunları sevmediğim halde türkçe diye aldım ama tr seçeneği göremiyince pişman oldum ufakta olsa bilgilendirme yaparsanız iyi olur saygılar sevgiler.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.