Şimdi Ara

.::Blu-Ray Yazıcı Seçimi::. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
11.100
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • konuyu hortlatıcam ama lg blu-ray writer almak ısteyen özelliklede LG BH10LS38 modeli kesınlıkle bulasmayın toplam 40 blu-ray den sonra cihaz arızalandı
  • selamlar...
    Uzun yıllardır arşiv yaptığımdan dolayı ve bu konuyu oldukça araştırdıktan sonra Blu ray arşivin daha mantıklı olduğunu düşünmeye başladım. hem medya hem yazıcı fiyatları Türkiyede oldukça yüksek melesef ucuzlamadıda
    Ben ebaydan harici blu-ray yazıcı ve bluray medya aldım.
    yazıcının tek kötü yanı en fazla 4x yazıyor olması 25 gb veri yazması yaklaşık 65-70 dakika sürüyor.
    Blu ray yazıcı markasız ama bilgisayar lg-bt-10n olarak gördü. fiyatı 78 dolar kargo bedava aldım. ama şu an 3.0 olanları 63$ düşmüş.
    medyalarda kaliteli 25 gb olanlar 0.9$ - 1$ civarı. kargo bedava
    50 gb olanlarda 2.3$ - 2.6$ civarı. kargo bedava
    100gb olanlar astronomik anlamsız.

bu işi ucuza yapmak isteyen arkadaşlar ebay yada amazona baksınlar daha mantıklı.

.::Blu-Ray Yazıcı Seçimi::.

• quote:

Orijinalden alıntı: prince1

konuyu hortlatıcam ama lg blu-ray writer almak ısteyen özelliklede LG BH10LS38 modeli kesınlıkle bulasmayın toplam 40 blu-ray den sonra cihaz arızalandı

Uyari icin tesekkurler, Firmware degistirmeyi denediniz mi ?

LG.com
  • quote:

Orijinalden alıntı: yeappa

quote:

Orijinalden alıntı: prince1

konuyu hortlatıcam ama lg blu-ray writer almak ısteyen özelliklede LG BH10LS38 modeli kesınlıkle bulasmayın toplam 40 blu-ray den sonra cihaz arızalandı

Uyari icin tesekkurler, Firmware degistirmeyi denediniz mi ?

LG.com

ilginiz icin tesekkurler onuda denedım bır faydası olmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: mguley

selamlar...
    Uzun yıllardır arşiv yaptığımdan dolayı ve bu konuyu oldukça araştırdıktan sonra Blu ray arşivin daha mantıklı olduğunu düşünmeye başladım. hem medya hem yazıcı fiyatları Türkiyede oldukça yüksek melesef ucuzlamadıda
    Ben ebaydan harici blu-ray yazıcı ve bluray medya aldım.
    yazıcının tek kötü yanı en fazla 4x yazıyor olması 25 gb veri yazması yaklaşık 65-70 dakika sürüyor.
    Blu ray yazıcı markasız ama bilgisayar lg-bt-10n olarak gördü. fiyatı 78 dolar kargo bedava aldım. ama şu an 3.0 olanları 63$ düşmüş.
    medyalarda kaliteli 25 gb olanlar 0.9$ - 1$ civarı. kargo bedava
    50 gb olanlarda 2.3$ - 2.6$ civarı. kargo bedava
    100gb olanlar astronomik anlamsız.

bu işi ucuza yapmak isteyen arkadaşlar ebay yada amazona baksınlar daha mantıklı.

.::Blu-Ray Yazıcı Seçimi::.

Merhaba mguley

Guvenilir bir satici onerebilirmisiniz ?
    Ulkemizden her nedense halen oldukca pahali bu cihazlar.

• Top rated sallers olanlardan ve kargo ücretsiz olanları tercih edin.
    Kargoyu özel kargo yapmaları durumunda gümrük sorunları oluyor diye duydum.
  • ExECaLiBuR kullanıcısına yanıt
    DVD-BDR tak çıkar zor iş.

Ben harici disk kullanıyorum. İmzamdaki 4x2 GB harici disk çiftli kopya ile 4 TB alan ve güvenlik veriyor bana.
  • Burda guzel bir konu varken ben yeni bitane daha acmayayim burdan sorim bana almanyadan alinacak bir bd rw tavsiye edermisiniz cevap gelmezse pioneerin bir modelini alip yollayin diyecegim??
  • Yeni ve butun teknolojileri destekleyen BDXL 120gb lik diskleri destekleyen bir model almaya bakin.Asus un en son cikan 16x bluray yazicisi bunlari destekliyor mesela.M-disc de destekliyor.Tabi diger markalarinda yeni modellerine bakabilirsiniz.Suanki en buyuk sorun 16x yazicilar olmasina ragmen hala 6x den hizli bos medya bulunanamasi.12x bos medyalar cikinca bu isler daha rahat olacaktir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi killnOd -- 2 Mart 2014; 23:22:07 >
  • killnOd kullanıcısına yanıt
    ustad cevabın icin cok tesekkur ederim DBXL hususuna dikkat ederim markada asus yada pioneer olucak muhtemelen.
  • @yeappa

Verbatim kullanıyorum.

@melikulupinar

Önceki mesajımda bahsettiğim gibi. Söz konusu görsel bir arşiv ise alternatif yok.

@alpercuhaci

Pioneer'ın yeni versiyonu çıktı. 208 ile biten model. 128 gb destekli ve 15x yazma hızına sahip.

Gelelim medya konusuna. eBay'den tedarik ediyorum haliyle burada aşırı pahalı. En makul fiyata yurtdışından alınabilirsiniz. F/P ve Free Shipping avantajından dolayı tercihim Taiwan, Güney Kore ve Japonya oluyor.
  • ExECaLiBuR kullanıcısına yanıt
    Pioneer BDR-208DBK ile BDR-208EBK nin farklari nedir?
  • Kymophobia kullanıcısına yanıt
    Hocam yabanci firmalarda yerli tedarikciler de turkiyedeki tuketicinin karakterini ve zeka duzeyini iyi biliyor oyuzden yurt disinda 60$ olan urun bizde 400 tl ye satiliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kymophobia

Ben 7 seneye yakındır Bluray yazıcı kullanan birisi olarak diyorum ki yazıcı markasının zerre kadar önemi yok. Zaten belli başlı markalar üretiyor.
    Sony, Pioneer, LG, Asus kullandım şimdiye kadar.

Sistemimde takılı, düzenli kullandığım 17 TB HDD var.
    Maalesef hepsi dolu.
    Sadece yer açmak için BD'lere atacak vaktim oluyor ama zaman ayırabilirsem günde 1 TB'ye yakın yazıyorum, kurtarıyorum uzunca bir indirme süresini.

Şu an LG takılı sistemde, yeni olanlar bozuldu ama bu 4X olan canavar gibi çıktı maaşallah.
    Fazla yazdırmaya dayanamıyorlar.

Disk konusunda da, herhangi bir yerde "Tokyo Yuden" kodlu disk bulursanız yapışın gitsin.
    DMS'ye para kaptırmayın.
    Tokyo Yuden'lerin üzerinde 4X ya da 8X yazar, disk kaliteli olduğu için sıkıntısız 16X yazar.

Açıkçası bu aralar bir tane daha yazıcı alacağım ama hala yutdışında 65$'lık ekipmanın bize gelince 2, 2.5 kat fiyatla satılması yüzünden LG ile mutlu mesut yaşamayı tercih etme sınırındayım...

太陽誘電株式会社 Taiyō Yūden Kabushiki-gaisha

Tokyo olan yan sanayimi ?

• 2 tane wd green 2tb al raid yap?????

Hala neden bahsediyorsunuz?

One drive(sanırsam adı buydu Microsoft'un kişisel depolama şeyi) gibi seylerde var zaten internetin hizliysa HDD Alman'a gerek bile yok (HDD siz pc acın demiyorum ;) depolamadan bahsediyorum)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlarım size bluray yazıcıda ülkedeki en mantıklı çözümü sunuyorum.
    Ülkeye LUNA bilişim tarafından getirildi garantili orjinal
    Fiyatı çok çok uygun buyrun inceleyin

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/digistor-6x-harici-dahili-pilli-blu-ray-yazici-123103007

• Merhabalar arkadaşlar.
    2 Gün önce laptop ın optik sürücüsü bdr diski yazmadığı için servise götürdüm. Laptop ım Sony Vaio. İstanbul da tek yetkili servis merter de ki cihan elektronikmiş. Bana; yeni optik sürücü takılması gerektiğini benimkinin bozulduğunu söylediler. Ama kabahat benim oldu. Aldıktan 3 sene sonra bdr yazdırmaya kalkarsan tabii böyle olur. Herneyse ne deseler beğenirsiniz dostlar. Bdr yazıcı için 1800 tl fiyat istiyorlar. Şok geçirdim resmen. Telefonda biraz tartıştıktan sonra fiyatlarımız böyle yaptırmayabilirsiniz dedi karşıda ki kişi.
    İnanabiliyormusunuz dahili bluray yazıcı optik sürücü fiyatı 1800 tl. Sonra biraz bakındım internette dahili laptop bluray yazıcı yok piyasada. Neden 10 kat fazla fiyat çektikleri belli oldu dedim kendi kendime. Amerikadan getirtme imkanım var şu anda. Fakat bazı endişelerim de var. Şayet abd den getirtirsem dvd ve bluray filmlerde sorun yaşarmıyım bölge kodu yüzünden ?
    Bu konu hakkında malumatı olan var mı acaba?

• Galiba en garantilisi harici almak. Bilgilendirdiğiniz için taşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de arsiv icin blueray yazici almayi dusunuyorum
    verbatim disk kullanacagim fakat yazici icin bir turlu karar veremedim tavsiye edebileceginiz yazici var mi acaba
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.