Şimdi Ara

Bloomberg: PlayStation 5 Üretim Maliyeti $450

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
39
Cevap
0
Favori
467
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> Oyun Haber, İnceleme, Ekran Görüntüleri >> Oyun Haberleri >> Bloomberg: PlayStation 5 Üretim Maliyeti $450
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    13878 Mesaj

Bloomberg'in konuya yakın kaynaklardan edinmiş olduğu bilgilere göre, PlayStation 5'in üretim maliyeti $450 ve Sony Interactive Entertainment pahalı parçaları sebebiyle PlayStation 5'in fiyatını belirlemede zorluk yaşıyor.

Bloomberg'in raporuna göre, PlayStation 5'in bileşenlerinin çoğu halledilmiş olsa da Sony özellikle DRAM ve NAND flash bellek temini konusunda problem yaşıyor ve bu problem konsolda yer alması planlanan bir aynasız kamera özelliğinin iptal edilmesine sebep olmuş.

Sony, PlayStation 5'in fiyatını belirlemede Xbox Series X'in yaklaşımını bekliyor ve şirket fiyatı kararlaştırmak konusunda iki ayrılmış. Bazı Sony personelleri PlayStation 5'in fiyatını Xbox Series X ile aynı seviyede tutmak pahasına konsolu zararına satmayı ve oyunlar, yazılımlar ve online servislerden gelir elde etmenin doğru olduğunu düşünüyor. Şirket içindeki diğer bir kesim ise tam tersi PlayStation 5'i çıkışı itibarıyla karlı satmanın doğru olduğu fikrini savunuyor.

Kasım 2013'te çıkan PlayStation 4 $399 fiyattan satışa sunuldu. Tahmini üretim maliyeti $381.

Bloomberg'in raporuna göre ayrıca yeni PlayStation VR sanal gerçeklik cihazı PlayStation 5'ten sonra çıkacak ve birçok PlayStation 5 oyunu PlayStation 4'e de gelecek.

Son olarak, corona virüsü salgınının PlayStation 5 üretimine hazırlanma aşaması üzerinde bir etkisi olmadığı ve Sony Interactive Entertainment'ın henüz ilk yılda ne kadar üreteceğine karar vermediği belirtildi.

PlayStation 5 bu yılın sonlarında piyasaya sunulacak.

|
    |

• Yarbay
    2517 Mesaj
    Doğruysa eğer 600-700 dolar falan olur heralde Sadece Üretim mliyeti değil bunun lojistik tedarikci perakende giderleri falanda var baya yüksek olucak fiyatı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yüzbaşı
    695 Mesaj
    Zaten playstation plusta parayı götürüyorsunuz. Sanki plus ayrı bir şeymiş gibi göstermiyorlar mı sinir oluyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Sony fanboylarını görücem tr fiyatı açıklandığın da oyüz ifadelerini görmek isterdim euro dan hesaplanarak fiyat belirlenicek 5 bin geçicek bile sanıyorum oyun ve plus fiyatlarına girmiyorum bile 🤣

• Misafir Üyelik
    156978 Mesaj
    Konsol savaşları, fiyat savaşlarına dönecek gibi :D
    |
    |
    1136 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: aykut291

Doğruysa eğer 600-700 dolar falan olur heralde Sadece Üretim mliyeti değil bunun lojistik tedarikci perakende giderleri falanda var baya yüksek olucak fiyatı.
    Yok $1000. Haberde ps4 maliyeti $381 diyor zaten, senin mantığa göre ps4 fiyatıda 500 600 dolar falan oluyor.

|
    |

PlayStation 3

PlayStation 4 Pro

XBox One X
  • Yarbay
    2517 Mesaj

Gerekirse donunmu bile satıp alacam hocam hayatta tek zevk aldığim şey o

|
    |
    Deswaaa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    8639 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Sic Parvis Magna

$500 aşağısı zaten adamları da kurtarmaz. Sağlam bir cihaz gelsin $600 olsun.
    |
    |
    AMD Ryzen 5 3600X / Gigabyte B450M SH2 / Corsair Vengeance Lpx 16GB (8x2) / Asus GeForce RTX2060 ROG Strix OC 6GB GDDR6 / Corsair Carbide Series Delta RGB / Corsair VS550 / Samsung 860 Evo 1TB (500GBx2) / SteelSeries Rival 110 / Logitech G213 / Corsair HS50 / MSI 23.6" OPTIX G24C4 1ms 144hz / PS4 PRO / Sony 55XF9005 55" / Logitech Z20

• Yarbay
    9395 Mesaj
    Sönicilere koymaz alırlar yine de.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    |
    |
    "Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için, başarı için en gerçek yol gösterici ilimdir, fendir. İlim ve fennin dışında yol gösterici aramak gaflettir, cehalettir, doğru yoldan sapmaktır." Mustafa Kemal ATATÜRK
  • Misafir Üyelik
    156978 Mesaj
    ps5 fiyatının 499 dolar olması kesinleşmiş
    |
    |
    156978 Mesaj
    Millet zaten sosyal medyadir tuketim cilginligidir komple beynini yedi daya gitsin 800 900 hatta 1000 dolarlik fiyat gec.
    |
    |
    156978 Mesaj
    500 dolar olur en fazla 550
    |
    |
    5797 Mesaj
    Bu konsolu ne zaman göreceğiz? Böyle saçma bir iş olabilir mi gören de sanacak insanlık tarihini değiştirecek ürün yapıyorlar, ardı arası tasarımına bakacağız içeriğini sonra açıklarsın ne olacak?

Steam: collodin_
  • Misafir Üyelik
    156978 Mesaj
    5000 TL hazır, Asıl soru Xbox mı, Ps5'mi parasını hak edecek..Şuan Ps4 Pro ondan daha güçlü olan Xbox one X ile aynı fiyatlarda geziyor ülkemizde..Donanım olarak bakacak olursak direk one X alınır, Ama işte oyunlar sıkıntı..İkilemde bırakıyorlar...Benim Ps5'te korktuğum şey umarım ülkemizde donanımının hak ettiği fiyatta olur..
    2517 Mesaj

Bu ay inşallah birkaç güne Sony konferans var ordada tanıtmazlarsa yuh yani.

|
    |
    Mutlak.Sıfır kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5797 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: aykut291

Bu ay inşallah birkaç güne Sony konferans var ordada tanıtmazlarsa yuh yani.
    Beklemedeyiz.
    |
    |

Steam: collodin_
  • Yarbay
    3159 Mesaj
    Güçlü bir cihaz çıkacaksa 600 dolarda sıkıntı olmaz

|
    |
    güçlü konsol olsun uçak sesi çıkarmayan aşırı ısınmayan konsol olsun 4k60 fps garanti olsun kimse 600 dolara ses çıkarmaz ama dediklerim olmassa ilk çıkan seride sony xboxun çok gerisinde kalacaktır. zaten ilk seriler hiçbir zaman alınmaz test cihazı gibi oluyor ilk seriler bir sitede gördüm şu konsol kiti olan tasarım şeklinde bir konsol çıkacağı söyleniyor
    |
    |

|
    |
Reklamlar
Bey Azura
Mobilya Takımları
SEO
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,438
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.