Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Bloodborne | Rehber ilk sayfada

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Chosen312 Daha Az
1 Kayıtlı Üye
15.284
Cevap
159
Favori
436.897
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> PlayStation >> RPG >> Bloodborne | Rehber ilk sayfada
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      2333 Mesaj
      14 Mayıs 2019 10:09:06
      Selam beyler. Oyunda çok yeniyim ve daha önce souls oyunu oynamadım, sadece videolarını izledim biraz. Saatlerce oynadım ancak 1 sezgim bile olmayınca level de atlayamadım, bu çok sinir bozucu bir durum oluyor. Açıkçası oyun acayip zor geldi. Merak ettiğim bir kaç şey var cevap verebilirseniz sevinirim.

• Bilmediği ya da beceremediğim şeylerden biri şu: karakteri koştururken kamera açısını düzeltmekte çok zorlanıyorum hatta bazen önümü görmeden koştuğum için yoldaki bazı yerlere takılıyorum ve 1-2 adam tepeme biniyor aralarında sıkışıp ölüyorum. Bu kamera açısını ben koştukça ve sağa sola döndükçe otomatik düzeltecek bir ayar bir trick yok mu? Mesela kaçmak için koşuyorum sonra arkama dönüp düşmana bakmak istediğimde sağ joystickle dönene kadar adam tepemde bitmiş oluyor zaten. NOT: R3 tuşunun focuslandığını biliyorum.
      • Online oynayamıyorum, sunucuya login olamadın falan diyor (oyunu 2. el aldım ama bunun bir etkisi yoktur sanırım). Yapmam gereken bir şey var mı bir hesap falan mı oluşturmak lazım öncesinde?
      • Daha az ölüp daha kolay mob kesmek için tavsiyeniz nedir önce ilk zırh mı almalıyım, bu zırh satılıyor aynı zamanda oradan mı satın alayım? gidip ilk canavara görünüp sezgi alıp sonra kan yankılarıyla karakteri mi geliştirmeliyim.
      • Daha önce hiç böyle bir oyun oynamadığım için bana daha ilk leveli bile atlamak ve karakteri azıcık geliştirmek için harcanması gereken çaba çok fazla geldi açıkçası oyundan soğumak üzereyim:) İlk leveli atlayınca herşey daha kolaylaşacak mı onu da bilmiyorum.

Cevap alabilirsem sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkRider -- 14 Mayıs 2019; 10:14:36 >

• Yarbay
      6968 Mesaj
      14 Mayıs 2019 10:23:45

Bu tür için yeniysen ilk bölge için rehber izlemek mantıklı olabilir. Sezgilerin ve giysilerin yerini öğrenebilirsin.

Para biriktirip giysi alma, ilk bölgede yerden bulunuyor giysi. Sezgi bul ve level almaya başla.

Kamera olayını anlamadım :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
      darkRider kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yüzbaşı
      365 Mesaj
      14 Mayıs 2019 10:36:56

https://www.youtube.com/watch?v=ug1KQzw2o5w

bence de önce bunu bir izleyin hocam
      |
      |
      14 Mayıs 2019 10:59:25

Oyunu almadan önce videolarını izledim ki kolay olsun diye hatta videolarda kaçmak dönmek çok kolay görünüyordu:)) bu zorluğu beklemiyordum açıkçası. RPG olarak en son oynadığım ve hayatımda en çok oynadığım PC oyunu diablo 2 idi, onun da tadı başkaydı:) Bu ne kadar zor olabilirki dedim ama yanılmışım. İlk 3-4 saat kan yankılarımı sürekli kaybettim belki 10-15 bin kaybetmişimdir, gidip tekrar alırken yine öldüm yine öldüm... (:

İlk Zırhın nerede bulunacağını biliyorum da oraya kadar gidemiyorum ki en son fareler yedi o derece:) Aralarından koşup gideyim desem şehri o kadar iyi bilmiyorum henüz bir yerde bekleyecek olsam yine harcarlar beni diyorum. Merak ettiğim insight alıp level atlayınca ya da armor alınca çok fark edecek mi yine aynı şekil kolayca ölecek ve ilk mobları bile kolayca öldüremeyeceksem ben kesin soğurum bu oyundan:)

Kamera olayını basitçe şöyle sorayım sağ joysticki düşmana sırtınızı dönüp kaçarken falan çok aktif şekilde düşmanı karşınıza almak için kullanıyor musunuz bunu yapmakda zorlanıyorum, ya da düşmanların arasından geçip gideyim diyorum ama sağda solda merdiven var çıkmam gereken ona çıkarken takılıyorum kısaca FPS oyunlarında mouse kullanır gibi kolay olmuyor. Mesela pc oyunu olan diablo 2 de mouse ile istediğim yere kaçabiliyordum bunda kaçamayınca sinir oluyorum. Bunun kolay bir yanı ya da kamera ile ilgili otomatik bir açı ayarı var mı diye sormak istedim. Ya da sizler nasıl bu kadar iyi kaçabiliyor sağa sola sıkışıp kalmadan ve düşmanı yara almadan öldürebiliyorsunuz. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkRider -- 14 Mayıs 2019; 11:13:37 >
      |
      |
      bozcan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      2333 Mesaj
      14 Mayıs 2019 11:22:09

O zaten favori videomdu hocam. Ama orada göründüğü gibi kolay kesip kesip gidemiyorum 5 saat oyun sonunda en son gelebildiğim yer farelerdi onlarda öldüm. İllaki ölüyorum ve gidip o kan yankılarını da almaya çalışırken yine ölüyorum o kadar kan boşa gidiyor yani böyle oynamak da çok sinir bozucu oluyor. Adamlara tek tek dalayım diyorum birini uyarınca 3-4 kişi geliyorlar bir de bakıyorum ki ölmüşüm. Online oynamak için yaptığınız bir ayar ya da hesap açma vs. var mı?
      |
      |
      eyokus kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      14 Mayıs 2019 11:45:20

hocam bence o kanalizasyona girmeyin başta baya zor.. önce videoya bakarak yolu iyice ezberleyip kimseye bulaşmadan yardıra yardıra ilk boss a ulaşıp insight alın ben öyle yaptım.. daha sonra level kasmaya başlayın o zaman yavaş yavaş kolaylaşmaya başlıyor.. bir de ben yanlış hatırlamıyorsam 10 saatten sonra anca alışmaya başladım 5 saat az yani umudunuzu kaybetmeyin..
      online niye olmuyor bilmiyorum o konuda fikrim yok.. bir ihtimal serverlar kapanmıştır belki bir araştırın.. ben de çoktandır oynamadığımdan bilmiyorum son durum nedir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyokus -- 14 Mayıs 2019; 11:48:10 >
      |
      |
      14 Mayıs 2019 11:48:25

Kestirmeleri açmak çok önemli. Ben köprüde bir delinin bilgisi var diye hatırlıyorum.

Bence kamera olayına alışacaksın, ilk defa kameradan dert yanan duyuyorum :)

Level aldıkça güçlendiğini hissedeceksin. Hızlı olmak bu oyunda çok önemli. Darksouls ile ayrıldığı en büyük yer. Hız.

|
      |
    • Yarbay
      6968 Mesaj
      14 Mayıs 2019 11:50:10

Online sunucuya girdin mi onlinedasın. He co op oynamak istiyorsan yolun çok başındasın. Her co op bir sezgi puanı demek. :)

|
      |
    • Yarbay
      2333 Mesaj
      14 Mayıs 2019 12:55:48

Evet görünüşe göre öyle alışma meselesi, videodaki adamda kanalizasyonda fareler tarafından sıkıştırılıyor ve kaçmakta zorlanıyor, her seferinde böyle olacak demekki. Hızlı olmak da çok önemli evet adamlar ilk levelde benden daha hızlılar neredeyse.

Armorları satın alırsam ve daha sonra kanalizasyondaki armoru da alırsam ikincisini satıp yine kan yankısı alamaz mıyım, bu mantıklı mı?
      Bir de ölünce kaybettiğimiz şey sadece ve sadece kan yankısı mı oluyor? Ne kadar ölürsek ölelim üzerimizde bulunan ekstra armor, iksir, molotof vs. kaybetmiyoruz sadece kan yankısı mı gidiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkRider -- 14 Mayıs 2019; 12:59:50 >
      |
      |
      Bahsedilenler: eyokus , bozcan
      14 Mayıs 2019 12:58:28

Değil, yanlış hatırlamıyorsam aynı armor. Üstelik armorlar büyük farklar içermiyor. O armorla oyunu bitirebilirsin. Armor seviye atlamıyor. Silah seviye atlıyor.

Edit: satarken çok kan yankısı vermiyor. Veren itemler var ama :) ileride çook ileride :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bozcan -- 14 Mayıs 2019; 12:59:56 >
      |
      |
    • Yarbay
      2333 Mesaj
      14 Mayıs 2019 13:11:45

Balta daha çok hoşuma gitti bu silaha yatırım yapmak mantıklı değil mi? +3 e kadar malzeme kullanabilir miyim?
      Bir de ölünce kaybettiğimiz şey sadece ve sadece kan yankısı mı oluyor? Ne kadar ölürsek ölelim üzerimizde bulunan ekstra armor, iksir, molotof vs. kaybetmiyoruz sadece kan yankısı mı gidiyor?
      |
      |
      14 Mayıs 2019 13:31:47

Mantıklı ama ileride gelen silahlar belki aklını çelebilir. +6'dan sonra belki bir miktar upgrade item kıtlığı olabilir ama oraya kadar oyunu çözmüş olursun.

Aynen sadece kan yankısı.

|
      |
    • Yarbay
      5442 Mesaj
      14 Mayıs 2019 13:34:23

rehber izle hocam adamlar ilk dakikadan oynuyorlar once izle sonra oyna bir süre oyuna alışana kadar böyle yapabilirsin
      |
      |

INTEL 4790K 4.8 Ghz | ASUS Maximus VII Hero | ZOTAC GTX 1080Ti SLI | Kingston 4x4GB Savage Red

Steam | Playstation 4 Pro | Xbox One S

iPad Air 2 | iPhone 6S 64 GB

BMW 1.16i
    • Yarbay
      2333 Mesaj
      14 Mayıs 2019 13:59:05

İleride ludwig's holy sword güzele benziyordu tabi oralara kadar dayanıp sabredebilirsem, yardım için teşekkürler dünkü zorluğu görünce acaba horizon zero dawn'a başlamak daha mı mantıklı olurdu diye düşünmeye başlamıştım :)
      |
      |
      Bahsedilenler: TheMuyu , bozcan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      15 Mayıs 2019 10:15:09

Dün gece baya alıştım, önce armor satın aldım sonra diğer armoru arayıp buldum, bossa giderek sight kazandım ve 19. levele kadar geliştirdim, daha az öldüm ve ölsemde kanları geri alabildim.

Online oynamaktan kastım co-op oynamaktı sıkışırsam yardım çağırma için bunun için oyunun başında online oyna seçeneğini seçmiyor musunuz? Oraya girince playstation plus üyeliği istiyor ücretli.
      Bir de şu videodaki https://www.youtube.com/watch?v=pJNT7PjhgcE adam (1.dk 10. saniyeden sonra görebilirsiniz) ilk boss'a fokuslandıktan sonra yuvarlanmadan yanlara doğru kayarak hareket etmeyi nasıl başarıyor, onu yapabilsek sanki baya rahatlayacak oyun çünkü düşman hep karşısında ve ekrana ortalanmış duruyor sadece adam yanlara kayıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkRider -- 15 Mayıs 2019; 10:16:45 >
      |
      |
      Bahsedilenler: TheMuyu , bozcan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      6968 Mesaj
      15 Mayıs 2019 10:49:48

Aynen online seçeceksin plus istemesi normal. + oyun içinde yardım çağırırsan 1 sezgi puanı gider.

Düşmana kilitlenme tuşu l3 müydü r3 müydü çıkaramadım şimdi. Avcının rüyasında yerlerde notlar var. Bunlar hep orada yazar.

|
      |
    • Yarbay
      2333 Mesaj
      15 Mayıs 2019 13:31:00

Yani bu oyunda co-op çağıran herkes ücretli psnplus üyesi mi anlamadım ücretsiz olması gerekmez miydi bunun sonradan mı psn plus üyeliği istemeye başladı?
      Kilitlenme R3 tuşu onda sorun yok, gönderdiğim videoda adam fockuslanmış şekilde hiç yuvarlanmadan sağa sola kayıyor onu nasıl yapıyor diyorum PS4 exclusive oyun olmasa PC deki versiyonu farklı falan diyeceğim ama değil.
      |
      |
      15 Mayıs 2019 13:37:17

Hocam siz yenisiniz galiba, online da plus bu nesilden itibaren şart.

Yuvarlak tuşuyla yapamıyor musun? Yön ver yuvarlak yap düşmana kitlendikten sonra.

|
      |
    • Yarbay
      2333 Mesaj
      15 Mayıs 2019 14:46:59

Vay anasını işte sorunun sebebi:) ben de en son ps3 vardı 7-8 yıl önce, sadece psn hesabım vardı ve online oynayabiliyordum plus üyeliği olmadan sony iyi bağlamış desenize. Evet R3 tuşuyla fokustan sonra yuvarlak tuşuna basıyorum ama sadece geriye kayarak gidiyor sağa sola kayarak gitmiyor, bir ayarı ya da farklı bir tuş basma şekli falan mı var dedim acaba, bugün yine deneyeyim, teşekkürler.
      |
      |
      16 Mayıs 2019 11:57:27
      Dün ilerlerken yerde bir item çıktı gayri ihtiyari tuşa bastım ve bana yardıma peder geldi ve 1 insight gitti. Peder hazır gelmişken ilk boss'da şansımı deneyeyim dedim ve ilk seferde ilk bossu geçtim (2 günde level 23 oldum) Bu peder geldi ama nasıl geldi çok anlayamadım psnplus üyeliği olmadan yardım çağırabiliyor muyum bilen var mı?

Reklamlar
sohbet
haberler
son dakika
üniversite
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,309
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.