Şimdi Ara

Blog siteme yabancı sitelerden devamlı giriş yapılıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir blog sitem var blogger'dan uzun zamandır kullanılıyorum ve bu aralar yabancı performans arttırıcı ürün satan siteler +18 siteler ve bazı ne gereksiz sitelerden gelenler oluyor. Blogger panelinden gördüğüm kadarıyla genel olarak günde 3 siteden ve 3 kişi geliyor. Yönlendirilen adrese girip kaynağı görüntüle diyorum ve sitemi aratıyorum fakat benim siteme giden bir bağlantıda yok. Bu siteye yönelik bir saldırı olabilir mi? veya siteme zararı olur mu?

Sitemde adsense reklamları da var bu reklamlara sakıncası olur mu ?

• xGENCx X kullanıcısına yanıt
    O yorumları yapan botlardır.Adsense reklamlarından olduğunu zannetmiyorum.Yorum bölümüne imkanınız varsa bir güvenlik sorusu koyun derim, böylelikle botların önüne geçmiş olursunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MOLİVER

O yorumları yapan botlardır.Adsense reklamlarından olduğunu zannetmiyorum.Yorum bölümüne imkanınız varsa bir güvenlik sorusu koyun derim, böylelikle botların önüne geçmiş olursunuz.

Maalesef hocam yanlış anlamışsınız. Siteme ziyaretçi geliyor o sitelerden, yorum vs. birşey yok siteme giriyorlar sadece ama +18 içerikli siteler olduklarından şüpheleniyorum şimdi adsense tıklaması yaparlar falan adsense hesabına zarar gelmesin diye diyorum.
  • xGENCx X kullanıcısına yanıt
    Tamam şimdi oldu, hiçbir sorun olmaz.Daha öncede buna benzer durumlar görmüştüm içiniz rahat olsun.

• Benim wordpress bloğum var son iki gündür rusyadan fazla ziyaretçi alıyorum.nereden buluyorlar sitemi..herhangi bi yönlendirme adresi de yazmıyor

• Gelen URL'leri incelediniz mi?Saçma sapan harfler vs. oluşuyorsa botturlar.Ama direk bot diye kestirip atmamak gerek çünkü Rusya'da yaşayan Türkler yandex.ru kullanırlar.Sonuçta organik hit olma ihtimalide var.Bana sorarsanız google botları gibi gelip sayfaları indexleyen yandex botlarıdır. opensiteexplorer.org bu adresten sitenizin anchor text linklerini kontrol ediniz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.