Şimdi Ara

Blizzard forumlarında konu açılmıştır. Desteklemenizi bekliyoruz. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
127
Cevap
0
Favori
5.728
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşla overwatch aldık indirimdeyken 1 seneden fazla olmuştur. Oyunda Türkçe yazıştık diye başımıza gelmeyen kalmadı. Kebab muhabbetleri mi dersin terör muhabbetlerimi dersin barbar demelerini mi dersin report ettik vs.. bir halta yaradığını sanmıyorum 3 gün sonra adam gene piyasada oluyor zaten. Muhtemelen blizzard'ın öteki oyunlarında da böyle ruh hastası oyuncu kitlesi vardır. Bu insanlar normal falan değiller senin forumdaki paylaştığın ss lerden de bu belli oluyor. Psikolojik sorunları olan insanlar bunlar. Oyuna para verdikleri için bi elitistlik benimsemişler benim oynadığım oyunu herkes oynayamaz , oynamasında gibisinden. Böyle megeloman hareketler falan. Bizde yıllarca ko oynadık p2win oyunlara döktüğümüz parayla wowdaki accountların çoğunu satın alırdık sanırım ama oralarda böyle bi tavırla karşılaşmadık hiç. WoW'a başlamayı düşünüyorduk el atmadığımız adam akıllı MMORPG oyun bir o kalmıştı. BDO , KO , B&S , M2 , Cabal , Aion , Hero , SRO , GW2 hepsini denedik. Overwatch da yaşadıklarımızdan sonra bide üstüne senin konuyu görünce vazgeçtim. Yapılacak en iyi hareket accountları satıp oyunu bırakmaktır. Türkçe oyunları desteklemek en mantıklısıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turkhes -- 21 Haziran 2018; 19:33:32 >

• contik kullanıcısına yanıt
    hiç wow oynadınız mı ?

wow mmorpg oyun.

lol moba

fornite survival sanırım.

elma seven insanlara elma pahalı armut yiyin diye bir tavsiye vermek pek mantıklı değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batmanlı Betmen

hiç wow oynadınız mı ?

wow mmorpg oyun.

lol moba

fornite survival sanırım.

elma seven insanlara elma pahalı armut yiyin diye bir tavsiye vermek pek mantıklı değil.
    Oyunun türünün bir önemi yok gelir modeli önemli olan. Ben oyunu ücretli yapayım, haritaları ve Dlc'leri ayrı satayım kitleyi böleyim, aylık ücret alayım veremeyen gelmesin serverlar zamanla terk edilsin, gerçek para ile karakter fulleme yapıp satmak için bir yandan normal levelingi gitgide sıkıcı içerikli ve zor hale getireyim mantığı ile devam eden oyun firmaları problem. Elmalar armutlar değil tüm bu oyunları insanlar tüketiyor ve dünyanın her yerinde aynı beklentilere sahip.

İnsanlar artık oynanışa etki etmeyecek kozmetik içerik dışında bir şeye para ödemek istemiyorlar, diğer oyuncularla eşit şartlarda ve sıkıcı değil eğlenerek tüketeceği içerikleri oynamak istiyor. Bir zahmet kendi ülkesine ping sorunu yaşatmayacak server, yerel teknik destek ve yerel dil desteği istiyor. Moba olmuş, Mmorpg olmuş,Survival yada Fps türü olmuş fark etmez. Ya milyonlarca insan eğlenerek oynar ve yıllık milyar dolarlar kazanırsın yada azalarak bitersin ve birgün dükkanı kapatırsın.

• contik kullanıcısına yanıt
    şu forumdan son zamanlarda okuduğum en akıllıca yorum
  • adam bir yerde sapıtıp pahalıysa sigara içmeyin falan yazmış ya karşımda olsada yüzüne tükürsem keşke
  • quote:

Orijinalden alıntı: b00mbastic

adam bir yerde sapıtıp pahalıysa sigara içmeyin falan yazmış ya karşımda olsada yüzüne tükürsem keşke
    geçen gün açık açık pahalılık sebebi ile hesabımı rusyaya geçirin dedim ticket açarak. adam ne dedi biliyormusunuz? bunu söyleyen adam blizzard support ekibi.

"ücreti ödemek konusunda sıkıntınız varsa, ücretsiz oyunlarımızı denemenizi öneririz."

adamlara sanki beleş oynamak istiyoruz diyoruz. yani ücretini verelim ama makul verelim diyoruz. adaletli verelim diyoruz. rusyaya yaptığınız kıyağı bize de geçin diyoruz. adamların orijinal serverında, para vererek oyun oynamak istiyoruz ama adamların umurunda değil.

alternati yok wowun, olsa böyle olmazdı

• quote:

Orijinalden alıntı: aschil

şu forumdan son zamanlarda okuduğum en akıllıca yorum
    Bu oyuna olan emeklerimin heba olmasını göze ala ala ben bu fikri destekliyorum
    Blizzard gibi devasa firmalar bu sorunları çözmüyor ya da çözmeye çalışıp şeffaf şekilde olanı biteni düzgünce anlatmıyor üstüne de forumda trolleri ile bizi muhattap ediyorsa yazıklar olsun diyorum.

Nedir yani Blizzard bunu yapamıyacak da hangi firma yapabilecek?Ben burada art niyet görüyorum ve bu art niyet Blizzard'ın alnının ortasına yazıldı .
  • burada problem tamamen Türk oyuncu sayısı, 20k(bu bile cok fazla bence) dan fazla Türk oyuncu oldugunu sanmıyorum. Hani adamlar şirket, eger gelir elde etmeyeceklerse yatırım yapmazlar. Keske ücretler düşüp herkes oynasa ama olmuyor işte. Blizzard'ın harekete gecmesi icin cok fazla Türk oyuncu olması lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onvious

burada problem tamamen Türk oyuncu sayısı, 20k(bu bile cok fazla bence) dan fazla Türk oyuncu oldugunu sanmıyorum. Hani adamlar şirket, eger gelir elde etmeyeceklerse yatırım yapmazlar. Keske ücretler düşüp herkes oynasa ama olmuyor işte. Blizzard'ın harekete gecmesi icin cok fazla Türk oyuncu olması lazım
    Neden çok oyuncu lazım?Adamlar boş serverları bir şekilde birleştirmeyi biliyor Ruslar bile Avrupa serverında eciş bücüş harfleri ile?

Bu nedeni Blizzard'ın gerçekleri kullanarak trolleri araya katmadan açıklaması gerekmiyor mu?Onu geçtim WoW yaşlanan bir oyun bu şekilde yeni oyuncu akışı nasıl sağlanacak?

Battle Royale FPS/TPS ve MOBA türleri ile nasıl rekabet edecek?

Bana kalırsa bu şekilde Blizzard kendi kendine ihanet ediyor hiç mantıklı bir olay değil açıkçası

• quote:

Orijinalden alıntı: mczaga

Neden çok oyuncu lazım?Adamlar boş serverları bir şekilde birleştirmeyi biliyor Ruslar bile Avrupa serverında eciş bücüş harfleri ile?

Bu nedeni Blizzard'ın gerçekleri kullanarak trolleri araya katmadan açıklaması gerekmiyor mu?Onu geçtim WoW yaşlanan bir oyun bu şekilde yeni oyuncu akışı nasıl sağlanacak?

Battle Royale FPS/TPS ve MOBA türleri ile nasıl rekabet edecek?

Bana kalırsa bu şekilde Blizzard kendi kendine ihanet ediyor hiç mantıklı bir olay değil açıkçası

Alıntıları Göster
    demin kontrol ettim 8 tane full/high rus serverı var. Demek istedigim şirketin Türk oyuncuları için yatırım yapmasına gerek yok. Ben suan oyuncu gözüyle degil tamamen şirket gözüyle bakıyorum. Şirket bilerek zarar edecegini işe girmez. Evet Türk sunucusu, dil destegini ve özel fiyatlandırma olmaması cidden kötü fakat durum da ortada.

Ki yıllardır hepimiz Blizzardı az çok tanıdık. Profit görmedikleri işe girmiyorlar. Anca çok oyuncu kaybedecekler ki o zaman akılları başına gelsin. MMORPG genresi zaten yeni nesilin ilgisini çekmiyor. Milyonlarca oyuncu var fakat neredeyse hepsi veteran. Bence Blizzard ın yeni oyuncu çekmek gibi bir sorunu yok. Belki yeni paket WOD gibi olur, o zaman iş degisir.

• Oyun çıkalı olmuş 14 yıl, 14 yılda server giderleri kimbilir kaç kat düşmüş, 14 yılda para almadan oyunculara eşit şartlarda oynama imkanı sağlayan bir sürü online oyun çıkmış (ki bunlara örnek olarak firmanın kendi oyunu Diablo da verilebilir), oyun sektörü online konusunda özellikle baştan aşağı değişmiş ama fanlara bakıyorsun adamlar hala 14 yıl önce de 14 euroydu şimdi de öyle kardeşim oyun pahalanmadı bizim paramız değersizleşti diye savunuyor.

Evet bizim paramız değersizleşti ona bir şey diyen yok da, bunca yıl sonra yukarıda yazdığım şartlar da ortadayken WoW'un euro bazında ucuzlaması gerekmiyor muydu sayın fanlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jack Rabbit Slims -- 8 Temmuz 2018; 11:18:40 >
  • oyunun ne kadar eski oldugu veya serverların costlarının ucuzlamıs olmasıyla ilgisi yok. FFXI , wow dan daha eski olmasına ragmen ( 1 veya 2 yıl fark var sanırım aralarında) hala aylık ücretli. Tamamen sirket politakası. Ki Squere enix defelarca dedi ne kadar zaman gecerse geçsin aylık ödeme kalkamayacak diye.

2002-2003 arası f2p sistemi populer olmadan önce MMO şirketleri aylık ödemenin bir mmo için standard olması gerektigini düşündü.

WoW un veya diye aylık ödemeli oyunların fiyatının ucuzlaması için bir sebeb yok. Aksine artması lazımdı global enflasyon yüzünden.

Neyse çok fazla fanboy gibi duruyorum ama oyuncu gözünden degil şirket gözünden bakmalısınız konuya.
  • 12 yıldır oynamadığım mmorpg kalmadı. ona 100 tl, buna 300 tl, o pakete 250 tl, şu DLC'ye 200 tl vere vere dünya para gitti. sonuç mu ? istediğin kadar mmorpg dene hiç biri bir wow değil. Ama hala ayda 70 TL vermek zoruma gidiyor. Aslında sadece wow oynayıp ayda 70 TL ödesem daha karda olurdum muhtemelen. Neyse hala wow 'a ayda 70 TL veresim gelmiyor. Birgün wow türkler için bir güzellik yaparsa zaten diğer oyunlara dönüp bakmam bile. pvp dersen pvp, pve dersen pve. Daha geçen hafta Black Desert'a tüm DLC 'ler + market içerisinden yaptığım salakça harcamalar nedeniyle 300 TL yatırdım. 10 gün oynadım. oyunu bıraktım. Oda verdiğim paraların hatrına. Yok oyun yok. 300 TL'ye 4 aylık wow token alabilirdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuwobe -- 9 Temmuz 2018; 15:24:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kuwobe

12 yıldır oynamadığım mmorpg kalmadı. ona 100 tl, buna 300 tl, o pakete 250 tl, şu DLC'ye 200 tl vere vere dünya para gitti. sonuç mu ? istediğin kadar mmorpg dene hiç biri bir wow değil. Ama hala ayda 70 TL vermek zoruma gidiyor. Aslında sadece wow oynayıp ayda 70 TL ödesem daha karda olurdum muhtemelen. Neyse hala wow 'a ayda 70 TL veresim gelmiyor. Birgün wow türkler için bir güzellik yaparsa zaten diğer oyunlara dönüp bakmam bile. pvp dersen pvp, pve dersen pve. Daha geçen hafta Black Desert'a tüm DLC 'ler + market içerisinden yaptığım salakça harcamalar nedeniyle 300 TL yatırdım. 10 gün oynadım. oyunu bıraktım. Oda verdiğim paraların hatrına. Yok oyun yok. 300 TL'ye 4 aylık wow token alabilirdim.
    Abi sen ne yaptın ya Sen bence bu harcamaları WoW'a yap sonra da bir şekilde goldunu kas aylık süreni çıkar

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-9CDDF4778

Abi sen ne yaptın ya Sen bence bu harcamaları WoW'a yap sonra da bir şekilde goldunu kas aylık süreni çıkar

Alıntıları Göster
    acaba aradığım oyun bu olur mu diye diye harcıyoruz işte :)) en son eso'yu aldım. ondanda birşey anlamadım. Tarzı çok farklı geldi. Isınamadım. Tutunabildiğim tek oyun gw2 oldu. onuda 2 yıldır oynadım. Wow, Ru hesabı açıp tr den banlanmadan oynanabiliyorsa, wow'a geçeceğim bir daha da başka oyuna bakmayacağım.

• quote:

acaba aradığım oyun bu olur mu diye diye harcıyoruz işte :)) en son eso'yu aldım. ondanda birşey anlamadım. Tarzı çok farklı geldi. Isınamadım. Tutunabildiğim tek oyun gw2 oldu. onuda 2 yıldır oynadım. Wow, Ru hesabı açıp tr den banlanmadan oynanabiliyorsa, wow'a geçeceğim bir daha da başka oyuna bakmayacağım.

Alıntıları Göster
    ESO görev sistemi herkese göre değil, çabuk sıkılabilirsiniz.

Ban falan yok ben daha öncesinde kullanmıştım RU hesabı, satacağım zaman TR'ye geçirmiştim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-9CDDF4778

ESO görev sistemi herkese göre değil, çabuk sıkılabilirsiniz.

Ban falan yok ben daha öncesinde kullanmıştım RU hesabı, satacağım zaman TR'ye geçirmiştim.

Alıntıları Göster
    Eso aslında videolarda çok hoşuma gitmişti. Grafikleri çok güzeldi temiz ve sade. Pve, pvp olaylarını izledim twichde çok güzel duruyordu. Ama karakteri 10 levele zor getirdim. hayatımda gördüğüm en sıkıcı görev sistemine eso'da karşılaştım. Kendimi çok sıktım. Görevleri yaparım. End game 'e ulaşırım diye. Ancak oyunun sonunu göremedim sabır taşım çatladı görev sistemine dayanamayarak daha 10 levelde oyunu bırakmak zorunda kaldım. GW2'nin mükemmel levelling durumu ve harika sürükleyici görevlerinden sonra (Hot Hariç) eso tahammül edilecek gibi değildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuwobe -- 9 Temmuz 2018; 16:55:14 >

• quote:

Eso aslında videolarda çok hoşuma gitmişti. Grafikleri çok güzeldi temiz ve sade. Pve, pvp olaylarını izledim twichde çok güzel duruyordu. Ama karakteri 10 levele zor getirdim. hayatımda gördüğüm en sıkıcı görev sistemine eso'da karşılaştım. Kendimi çok sıktım. Görevleri yaparım. End game 'e ulaşırım diye. Ancak oyunun sonunu göremedim sabır taşım çatladı görev sistemine dayanamayarak daha 10 levelde oyunu bırakmak zorunda kaldım. GW2'nin mükemmel levelling durumu ve harika sürükleyici görevlerinden sonra (Hot Hariç) eso tahammül edilecek gibi değildi.

Alıntıları Göster
    Aslında oyun Türkçe olsa ilgi çekici olabilir de İngilizce olunca ne yazık ki öyle oluyor :)

• bence oyun turunu degiştır
  • Jack Rabbit Slims kullanıcısına yanıt
    Eğer hala 14 sene önceki vanilla’yı oynuyor olsaydık evet haklısın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.