Şimdi Ara

Blizzard forumlarında konu açılmıştır. Desteklemenizi bekliyoruz. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
0
Favori
5.726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Haklısınız her türlü kasılır ama no life oynamak istemiyorum.İşten güçten vakit buldukça giriyorum.Demek istediğim asıl şey bu oyun şu an çok pahalı ister zengin olun ister fakir olun.Oyunu bırakmaktan başka çare göremiyorum ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IcyTea Lemon

Güzel karşim ve yukarıda post atan bir kaç arkadaş,

Yeni server açılsın diyorsunuz, riot games gibi, blizzard da bi yatırım yapsın diyorsunuz, keşke söylemek kadar yapması da kolay olsaydı.

Öncelikle server açması bir şey değil, onun getirdiği zorunluluklar sıkıntı. Sen bi türkiye sunucusu açıcaksan bi kere oyunu türkçeye çevirmen gerekiyor. Ben türkçe sunucu açayım ama oyun ingilizce olsun diyemezsin olmuyor öyle. Bu oyunda milyonlarca kelime var, sen bu oyunu şu saatte türkçeye çevirtmeye kalksan inanılmaz güzel bi para ve zaman tutar. Arkadaşın dediği gibi maksimum 2000 türk için değer mi? Tabiki de hayır. Bununla bitmiyor, türkiye sunucusu açtığın zaman bi kere türkçe publisherları işe alman gerekiyor, bu sunucuyu EU da çalışan yabancılar yürütmeyecek sonuça, bunun için türk insanlarına ihtiyacın var. Bunları yaptıktan sonra zaten mecburi olarak balance'a TL gelecek, euro üzerinden alışveriş yapmıcaz eh haliyle TL olduğu zaman zaten fiyat düşecektir. Şuan 100tl demiş bir arkadaş yukarıda 2 ay için, ne kadar doğru bilmiyorum ama 100TL üzerinden baz alırsak, hadi diyelim fiyatı düşürdüler en fazlaaaaaaaa 60TL ye düşsün. Düşmez ama hadi düşsün. Her 2 ayda bir 60TL verecek insan yine cok az bulunur bu ülkede, üzerine bir de paket satın alınacak yani.

LoL ile örneklendirmişsin, LoL dediğin oyun TR sunucusu yokken dahi yüz binlerce türk insanı tarafından oynanıyordu. Haliyle kitle yüksek olunca yatırım yaptılar, üzerine bu oyun bedava ki en önemlisi budur. Aynı başarıyı WoW bu kadar yatırımdan sonra elde edemez, yarısını bile elde edemez. Türkiye'de bu oyunun başarılı olabilmesi için bu kadar yatırımdan sonra üzerine bir de bedava ya da buy to play olması gerekiyor. Abonelik gerektiren bir oyun bu ülkede her daim 1000-2000 oyuncu ile kalmaya devam edecektir. Bu şirketler bunları araştırıyor yatırım yapmadan önce, bunu biliyor blizzard ne diye yatırım yapsın ki boş yere. Tamam yapacakları yatırım onların çerez parası ama yine de uzun iş gereksiz iş onlar için.
    Şimdi benim verdiğim LoL örneği fikir amaçlıydı.Tabi ki birebir yapabilirlerse LoL ile aynı şekilde yapsınlar isterim bu benim hakkım.

Ayrıca WoW server'ı sadece WoW 'u barındırmaz tüm Blizzard oyunlarını içericek şekilde olur.

Tüm bunları geçtim hadi yapmıyorlar.

İngilizler EU'ya girdi-çıktı her halükarda hep Sterlin ödediler.Serverları özelde olmadı mesala bize en yakın örnek bu bana kalırsa.

Bir kere Türkçeye çevrilmesin
    Server da açmasınlar Türkiye de.

Fakat Euro Para birimi saçmalığı artık sona ermesi lazım.Tabi bu Blizzard tarafı bizim tarafımız tarafından bir zorluk olur mu bilmiyor teknik olarak Vergi vs.gibi.

Ben TL sabit fiyat üzerinden ödemek istemem çok mu kötü bir şey?

• aschil kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle katılıyorum.
  • Lolde ilk çıktığında taş çatlasın 2-3 bin Türk vardı yalnız eu Westte takılıyorduk

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ayrıca boşuna 60-70 tl vermeyin vpn ile Rusya üzerinden hesap açın oyunu satın alın oynayın game time 35 tlye geliyor ban riski varmı bilmiyorum ama çevremde böyle alan çok kişi var sadece wow değil overwatch sc2 vs...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-225FEBD6D -- 24 Nisan 2018; 17:23:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Olmaz diye bir şey yok sevgili arkadaşlar. Piyasa'da örnekleri çok.
    Lütfen bakıp inceleyiniz.

Tamam kimseyi zorla kafalarına silah dayayıp oynatmıyorlar, ancak insanlar biraz daha az ücret karşılığı ile oynasa ne olurdu yani ?.

Blizzard forumlarında konu açılmıştır. Desteklemenizi bekliyoruz.

Ayıptır günahtır. AAA Oyunlarının bir çoğunun yarı fiyatı 60 günlük ücret.

Blizzard forumlarında konu açılmıştır. Desteklemenizi bekliyoruz.

İsteyen istedikten sonra herşeyi yapar. Blizz ne yazıkki bizi görmezden geliyor.

Herkese fikirlerini beyan ettiği için teşekkür ederim tekrar

• Grimaniel kullanıcısına yanıt
    tabi tabi türklere server açsınlarda oyun metin2ye dönsün
  • Ben sizin açtığınızı bilmeden wow forumda denk gelip girdim gerçekten içler acısı yorumlar var. sonda yorum atan Promethyum benim.

adamların kaybedeceği bir şey yok ama tatava yapıyorlar.

ha bunda haklılar mı bilmem ama haksız değiller. bizim millet gibi oyunları mahveden bir topluluk yok onu söyleyeyim. yok gold ver yok şunu yap yok carryle vs.

umarım bu soruna bir çözüm getirirler.
  • Batmanlı Betmen kullanıcısına yanıt
    Hocam server merver açmasın boşverin serverı.

Konuyu farklı yerlere taşımayalım lütfen.
    Önceliğimiz sabit kur, cebinizden daha az ücret çıkarak oynamanızdır.

Velevki açtılar Metin 2'ye dönüşmez bu oyun merak etmeyin. ne lol kadar basit, nede cs kadar düşük seviye.
    Ama şuan önceliğimiz sabit kur.

Kurunun yanında yaş yanıyor misali her yerden kötü oyuncu var. Bence o ortaya atılmış bir algı başka birşey değildir.
    Sevgiler dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serkan Murat Yıldırım -- 24 Nisan 2018; 17:51:9 >
  • Serkan Murat Yıldırım kullanıcısına yanıt
    hocam server isteyen ben değilim üstteki arkadaştı
    Ne alaka

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mesela türk guildları bu oyunda uzak durulması gereken yegane şeyler. genelde birbirini, özellikle hiç bir işe yaramayan arkadaşları carrylemek item vermek amaçlı kurulmuş bir sistem
  • Grimaniel kullanıcısına yanıt
    ne demek ne alaka ? wowdaki türk oyuncuların seviyesi de malesef çok yüksek değil
    Genellemek sadece oyun için değil hayatın odak noktasında dahi zararlı olan bir şey.

Elbette ki bunu sizde biliyorsunuzdur. Ancak herkes hiç bir zaman aynı değildir, Bugün benim karşılaştığım bir toxic amerikalı ile yarın sizde karşılaşabilirsiniz.
    Herkesi lütfen bir tutmayınız.

Sizden rica ederim.

Siz belki iyi seviyeli insanlarla karşılaşmadınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serkan Murat Yıldırım -- 24 Nisan 2018; 17:55:53 >
  • Serkan Murat Yıldırım kullanıcısına yanıt
    hocam kimseyi bir tuttuğum yok konuya da gerekli desteğimi yazdım zaten.
    Teşekkür ederiz.
    Sağolun.
  • 98tl türkiyede yazmıltım adam burada da 17 gbp yazmış aynı yazmış hakikaten beyin özürlü
    Ağır öküzler öyle böyle değil.
  • Şu anda konuya yazdım umarım bir sonucu olur en azından buna kalkışıp sesi duyurmak bile önemli.

Bunu istemeyi kendinde bir haksızlık görenlere B12 vitamini öneriyorum iyi gelir bünyeye.
  • mczaga kullanıcısına yanıt
    Bence blizz forumlarında bir çok kişinin algı sorunu var.

Tamamının vitamin kullanması gerekiyor.
    Çünki yazdığınız ile alakası olmayan bir cevap geliyor.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.