Şimdi Ara

Blizzard'a kötü haber: Son 3 yılda oyuncu sayısı %29 düştü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.102
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Blizzard'a kötü haber: Son 3 yılda oyuncu sayısı %29 düştü

Overwatch, Diablo ve Warcraft gibi oyunların sahibi olan Blizzard, geçtiğimiz saatlerde 2021'in ilk çeyreğine dair mali sonuçlarını paylaştı. Sonuçlara göre Blizzard'ın oyuncu sayısı düşüşte.

Ayrıca Bkz.The Witcher 3'ün yönetmeni CD Projekt'ten istifa etti

Paylaşılan mali sonuçlara baktığımızda Blizzard'ın oyuncu sayısı yaklaşık %29 düşmüş durumda. Blizzard'ın aktif olarak sahip olduğu oyuncu sayısı 2021'in ilk çeyreğinde 27 milyon. Massively Overpowered'ın verilere göre 2018'in ilk çeyreğinde oyuncu sayısı 38 milyondu.

Elbette bu durum Blizzard için kötü bir durum ancak önemli bir detay var. Blizzard yaklaşık 5 yıldır hiçbir tam oyun yayınlamadı. Yalnızca daha önce çıkarttığı oyunların yenilenmiş versiyonları ya da eski oyunların güncellemelerini yayınladılar. Bu süreçte şirketten Jeff Kaplan da dahil olmak üzere birçok önemli isim ayrıldı. Ancak özellikle bu yıldan sonra Blizzard'dan yeni oyunlar görmeye başlayacağız. Blizzard'ın geçmiş yıllardaki oyuncu sayılarını aşağıda bulabilirsiniz:

• 2018 1. çeyrek 38 milyon

• 2018 2. çeyrek 37 milyon

• 2018 3. çeyrek 37 milyon

• 2018 4. çeyrek 35 milyon

• 2019 1. çeyrek 32 milyon

• 2019 2. çeyrek 32 milyon

• 2019 3. çeyrek 33 milyon

• 2019 4. çeyrek 32 milyon

• 2020 1. çeyrek 32 milyon

• 2020 2. çeyrek 32 milyon

• 2020 3. çeyrek 30 milyon

• 2020 4. çeyrek 29 milyon

• 2021 1. çeyrek 27 milyon

Kaynak:https://www.videogameschronicle.com/news/blizzards-player-base-has-fallen-29-over-the-last-3-years/

• Sen oyun çıkarmaz elindekilerin yağını çıkarmaya çalışırsan bu hale gelirsin. Oyun stüdyosuysan oyun yapacaksın en basit kural ya bu. Oyun yok HS'den Wow'dan gitmeye çalışıyorlar hala.

Bunu D1'den beri fanı ve D3 çıkışında DR kapısında sabahlamış zamanın Blizzard fanı biri olarak söylüyorum. Beş para etmez hale getirdiler küçüklüğümüzün gençliğimizin efsanesini. Paranız batsın. mobilmiş. Don't you guys have phonesmuş. Full filecıdmış. Phone kaçsın sana.

• yerin dibine batması dileğiyle. Sen git rezil remake çıkar oyun tarihinin en önemli oyunlarından birine. millet adam akıllı oyun beklerken mobil oyun duyur. bilmem ne.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • World of warcrafta her ay 13 euro vermek bana koyuyor. O nedenle 1 yıl önce bıraktım.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bızırd

• Activision blizzardi batirdi, o remake ne la. wc3 modcularini tutsan bi remake yaparlardi millet 60dolar verirdi.

• Ekran kartı piyasasının da etkisi vardır. Kart olmadığı için pc oyun piyasası gittikçe daralıyor.

• E firma zaten bitmiş ki beş senedir bir tane oyun çıkarmamışlar, geliştirilen de 2-3 şey var onlar da devam oyunu hep.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaximillianFoe -- 5 Mayıs 2021; 21:59:34 >
  • Daha da batmaları dileğiyle, son yıllarda ne güzel oyun çıkartıyorlar ne de çıkarttıkları oyunlara destek veriyorlar. (oynamıyorum ama oyunculara göre Overwatch'e son 1 yılda adamakıllı güncelleme gelmiyormuş.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bulduren -- 5 Mayıs 2021; 21:20:1 >
  • Yıllardır star craft 2 oynarım optimize yok sıfır gibi bir şey. Oyun takılıyor ama gpu yu en çok yüzde 30 kullanıyor.

• Sen oyun çıkarmaz elindekilerin yağını çıkarmaya çalışırsan bu hale gelirsin. Oyun stüdyosuysan oyun yapacaksın en basit kural ya bu. Oyun yok HS'den Wow'dan gitmeye çalışıyorlar hala.

Bunu D1'den beri fanı ve D3 çıkışında DR kapısında sabahlamış zamanın Blizzard fanı biri olarak söylüyorum. Beş para etmez hale getirdiler küçüklüğümüzün gençliğimizin efsanesini. Paranız batsın. mobilmiş. Don't you guys have phonesmuş. Full filecıdmış. Phone kaçsın sana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 5 Mayıs 2021; 21:33:4 >
  • palamutix P kullanıcısına yanıt
    Bende oynuyorum hiç takılmıyor. Pc nizde bir sorun olmasın

• CoreXXX kullanıcısına yanıt

Normal oyun değil custom oyun oynuyorum ismi marine arena .bazı senaryolardan sahada çok fazla unit oluyor birde 8 kişi online aynı oyunda olunca zaman zaman takılma oluyor .ama bu gpu nun yetersizliğinden değil optimizasyon sorunu çünkü takip ediyorum gpu max 850 mhz de çalışıyor. Islemci 5900x gpu 6800xt diğer oyunlarda sıkıntı yok .eski oyunlarda sıkıntı çıkabiliyor. Nvidia 900 serisi yada 1000 serisi bu oyunu dağa iyi çeviriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi palamutix -- 5 Mayıs 2021; 21:49:58 >
  • Warcraft 4 çoktan gelmeliydi. Wow desen bırakalı çok uzun zaman oldu tekerrüre girdi.

• niventr N kullanıcısına yanıt

Aylık 60-65 liraya forumdan alamıyorsan veya vakit ayırıp aylık ödemeyi oyundan kasamıyorsan oynamaman en mantıklısı tabi. Diğer mmorpgler aylık ödeme istemiyor ama daha fazla ödemeni istiyorlar yoksa gelişemiyorsun.

Overwatch popülerliğini kaybediyor. Wowda da durum öyle herhalde. Yeni oyun çıkarmıyor. Fakat warzone oyuncu sayısı epey yüksek onu dahil etmiyorlar mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 6 Mayıs 2021; 2:58:17 >
  • Çok normal bir durum. Warcraft 3 rezil remake, Hotsun e-spor dalının kapatılması, Wowun paketlerinin bir iyi bir kötü çıkması, OWnin güncellenmemesi ve ow2 söylentisinden bu yana pek bir şey yapılmaması gayet normal değil mi?

• starcraft ilk seri ve ve diablo 1 ilk seri diyorum başka bir şey demiyorum.

• Aslında en başta, yani 1994 de şirketin kurucuları hata yaptılar. 1994'te ilk defa şirket satılmıştı, eğer o satış olmasaydı ve Blizzard bağımsız kalsaydı bunların belki hiç biri olmayacaktı. 1996'da üst şirketi CUC International aldı, sonra CUC International da dolandırıcılık olayıları çıkınca, Havas'a satıldı (Sierra On-line da satılmıştı). Havas'ı Vivendi aldı, sonra 2008'de Vivendi ile Activision birleşince bugünki Activision Blizzard çıktı. Tamamen para amaçlı bir şirket kısaca.

• Sürekli aynı oyunlar. İnsan sıkılıyor tabi. Daha gelişmiş oyunlar lazım.

• Gençliğimizin devi göz göre göre eriyor yahu. Yazık...

• Blizzard' ın müşterileri firmanın ana gelir kaynağı olan; WarCraft, WoW, StartCraft, Diablo gibi oyunlara fanatiklik derecesinde bağlı kişiler. Haliyle böyle niş işler yapıyorken müşteriniz olan oyuncuların isterleri dışında şeyler yaparsanız müşteri kaybetmeniz işten bilde değil.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.