Şimdi Ara

BLESS ONLINE Steam 30 MAYIS 2018 - (Türkçe Rehber - inceleme) - (HAKKINDA HERŞEY) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
318
Cevap
4
Favori
27.690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • En düşük 75 tl en yüksek 250 tl diye tahmin ediyorum.
  • 11 Mayısta San Francisco'da tanıtımı var streamerlar oyunu oynayacakmış normal üyelere kaç gün sonra açılır tabi belli değil
  • Şuan oyun arayışındayım inceledim umarım güzel olur beklemedeyim
  • Merhaba arkaslar oyunu takipteyim bayağıdır.Şimdi Steama geldiğinde TR server olacak mı yoksa hepimiz EU server altında mı oynayacağız?

Ayrıca şu devblog da yeni combat anlaşılır değilmi?https://steamcommunity.com/games/681660/announcements/detail/1653261512216161200

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Steelo -- 7 Mayıs 2018; 9:36:35 >
  • Steelo S kullanıcısına yanıt
    TR olmayacak. En azından şimdilik. EU serveri olacak orada başlanır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyunu Japon serverında deneme imkanı buldum az biraz düzeltmeler, geliştirmeler vs olmuş ama oyun bana yine acayip yavan geldi.

Pek ümidim kalmadı açıkçası. Öyle aman aman büyük geliştirmeler yok, biraz optimizasyonla uğraşılmış ki oda biraz, birazda combat mekanikleri ile uğraşılmış oda biraz. Oyun biraz hype yapar satın alan epey olur oynanır ama sonra free 2 play'e döner. Fikrim bu şekilde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zaris -- 7 Mayıs 2018; 17:48:32 >
  • Şöyle söyleyeyim ozmn oyunlar çıkıp duruyor ama hep bir kaç nedenden ötürü bırakıyorum/bırakıyoruz.Bardağın dolu tarafından bakmak gerekirse yeni çıkan diğer mmo oyunlarına göre daha oynanabilir diyebilir miyiz?
  • Irklara özel bonuslar var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zaris

Oyunu Japon serverında deneme imkanı buldum az biraz düzeltmeler, geliştirmeler vs olmuş ama oyun bana yine acayip yavan geldi.

Pek ümidim kalmadı açıkçası. Öyle aman aman büyük geliştirmeler yok, biraz optimizasyonla uğraşılmış ki oda biraz, birazda combat mekanikleri ile uğraşılmış oda biraz. Oyun biraz hype yapar satın alan epey olur oynanır ama sonra free 2 play'e döner. Fikrim bu şekilde.
    hocam optimizasyon black desert'tan daha mı iyi daha mı kötü gt 940m ekran kartım varda black desertta sıkıntı yaşadım yoksa çok beğenmiştim o oyunu bundada sıkıntı yaşarmıyım acaba merakla beklediğim bir oyun
  • Diğer mmolar yerine tercih edilir demek çok büyük bir iddia olur şahsen oldukça sıradan bir mmorpg. Grafikleri archeage'den hallice. Grafik konusunda ortalama diyebiliriz. Yani oyuna girince çok iyi grafikleri var demezsin hatta yer yer rahatsız bile edebilir.

Oyunu bardağın dolu tarafına bakarak değerlendirirsek eğer dünyası epey bir geniş, devaaa bir dünya var yani. hatta o kadar devasa ki ortam çok büyük vadiler, kayalıklar, çöller vs vs gırla gidiyor. Yani bir genişlik söz konusu. Combat efektleri vesaire bence ne çok iyi ne çok kötü. Eski versiyonuna göre daha iyi diyebilirim. Bunun yanında çoğu eski oyuncunun sevdiği tab target combat sistemi mevcut dungeon ve raid mekanikleri var aynı zamanda pvp konusunda da canlı. Yani hem pve hem pvp üzerine bol içeriği mevcut.

Ama gelelim diğer oyunlarla kıyaslamaya oyun 2018'de çıkacak gibi değilde sanki 2012-2013-2014 yıllarında çıkmış oyunların grafik kalitesine benziyor, black desert gibi şahane bir grafik asla yok.

Onun dışında interface dediğimiz menüdür, skill barlardır vesairedir çok dandik gerçekten üzerinde hiç çalışılmamış. Gerçi onlar oyunun contenti olmadığından çok üstünde durmamak lazım ama oynarken insan içinden geçirmiyor değil "bu nasıl interface" diye.

Ben oyunun bir sürpriz olmazsa tutmayacağını düşünüyorum.

@Steelo

Optimizasyon konusu bence ortalama. Şehirlerde vs epey bir kasıyor ama questingde oldukça rahat 60fps sabit oynayabildim. Bence optimizasyon konusunda çok baş ağrıtmaz oyun yalnız senin ekran kartında nasıl bir performans olur bilmiyorum. Onu test etmek lazım birebir işkembeden sallamak olmaz. Yalnız buna rağmen çok akıcı optimize bir oyun olduğunu söyleyemem. Ortalama iyi bir sistem istiyor diyebilirim.

@incubus77

Oyunda karakter açarken hiç bir detay ve açıklamada + oyunun içinde bir ırksal pasif görmedim açıkçası. Ama çok ilerde veya benim görmediğim bir ırksal pasif özellik varmı bilmiyorum.

@No Way Out

Sonuç olarak oyun bir ihtimal tutadabilir, ama bence parası değerli olan arkadaşlar önce oyunun çıkmasını, bir takım twitch yayınlarını takip etsin ve imkan olursa ve oyun test imkanı verirse (bdo'daki 7 günlük gibi.) onları kullanarak deneyip alsın derim. Bir anlık hype'a kapılıp almayın, yoksa elinizde feci patlayabilir. Oyun beni de ikilemde bıraktı dünyası çok hoşuma gitti, ırklar combat mekanikleri hiç hoşuma gitmedi. Classlar vasat. Interface kötü, optimizasyon ne iyi ne kötü. Hikaye tırt.

Benim tek umudum dungeon ve raidleri çok iyi çıkarsa eğer oradan oyun PvE olarak yürür gider. Kendim PvE'ci olduğumdan böyle söylüyorum bu arada, oyunda zoraki open world pvp yapılması gerekiyor örneğin. Bir çok pvp içerikte mevcut ama ben pek sevmediğimden onları dikkate almıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zaris -- 8 Mayıs 2018; 3:7:9 >

• Geçen sene Rusya sunucusunda oyunu biraz oynamıştım. MMO sevenler için grafik ve efektler birinci planda olmuyor pek. Ona takılmadım ben de. Ama oynanış konusunda biraz yavanlık vardı. Kombat sırasında o vuruş hissini alamıyordum.Skill bar insanı yoran şekilde düzenlenmişti. Grafikler yeni olmamasına rağmen, çok kalabalık olmasa bile, şehirlere girdiğinde kasmalar oluyordu.

Gözlemlerim VPN ile bağlandığım, optimizasyon nedeni ile kapatılan Rus sunucusu üzerinden. Duyurulacak yeni versiyonu ile bu dediğim sıkıntılar giderilmiş olabilir de.

Oyuna şans vermek istiyorum lakin gözlemlediğim sorunların giderilmemiş olma ihtimali oyuna para vermemi engelliyor. İlk deneyimler paylaşılınca göreceğiz vaziyeti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lofer_freud -- 8 Mayıs 2018; 11:3:49 >
  • Zaris kullanıcısına yanıt
    Uzun uzun anlatmışsın bende senin gibi uzak doğu sunucularında baktım ki oradaki durumu görmek isteyenler Twitch den izleyebilir bir kaç yayıncı oluyor akşamları indirmekle uğraşmadan görürler durumu. 10 TL gibi bir fiyatla çıkarsa Steam de o kadar meblağ o an için varsa oyunu alırım yoksa kalkıp cüzdanı alıp kartımı çıkartmaya bile üşenirim birşeyleri düzeltmişler demek bile çok iyimser bir yaklaşım. Bunlarda benim kişisel Görüşüm beğenen çok oynamak isteyen vardır saygı duyarım ama çok geniş kitlelere hitap edeceğini düşünmüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kaneki Ken

Uzun uzun anlatmışsın bende senin gibi uzak doğu sunucularında baktım ki oradaki durumu görmek isteyenler Twitch den izleyebilir bir kaç yayıncı oluyor akşamları indirmekle uğraşmadan görürler durumu. 10 TL gibi bir fiyatla çıkarsa Steam de o kadar meblağ o an için varsa oyunu alırım yoksa kalkıp cüzdanı alıp kartımı çıkartmaya bile üşenirim birşeyleri düzeltmişler demek bile çok iyimser bir yaklaşım. Bunlarda benim kişisel Görüşüm beğenen çok oynamak isteyen vardır saygı duyarım ama çok geniş kitlelere hitap edeceğini düşünmüyorum.
    Şöyle söyleyim ben rusya sunucusunda oynadım geçmişte, şimdide japon serverında oynadım haliyle ikisi arasında azda olsa bir fark gördüm bir tür iyileştirme yapılmış bu kesin hani bunun ancak birebir oynanarak anlayabileceğimizi düşünüyorum. Ama iyileştirme yapılmış desemde bencede yeterli değil. Yani sıkıntılar bence hala mevcut. Özellikle combat konusunda bir yavanlık var.

Bende çok geniş kitlelere hitap etmeyeceğini düşünüyorum senin gibi, hatta ek olarak free 2 play'e döner diyorum belli bir süre sonra. Kısacası insanların çok ümidini kırmak istememekle birlikte, hype yapıp çok para gömülmemesinden yanayım

En son bunun gibi bir hype revelation online'da olmuştu. Sonrası malum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zaris -- 8 Mayıs 2018; 18:40:10 >

• Valla ben yerden yere vururum bu oyunu kimse kusura bakmasın vuruş hissiyatı hala yok ve şu Silkroad da ki gibi garip koşuş yürüyüş hiç doğal değil PC özelliklerim fena değil hala kasıntı var itici oluyor. B2P olmasa başım gözüm üstünede, açılış yapıp biraz para tokatlayıp kapatacaklar gibi hissediyorum. Bu kadar yazmanın sebebi de körü körüne para harcamasın gören arkadaşlar.

Artılar olarak bir umut EU biraz daha stabil olabilir

PvP olarak doyurucu fakat optimizasyon sıkıntısıyla kanser sebebi

Pet binek olayı çok iyi benim baya beğendiğim bir özellik

• quote:

Orijinalden alıntı: Kaneki Ken

Valla ben yerden yere vururum bu oyunu kimse kusura bakmasın vuruş hissiyatı hala yok ve şu Silkroad da ki gibi garip koşuş yürüyüş hiç doğal değil PC özelliklerim fena değil hala kasıntı var itici oluyor. B2P olmasa başım gözüm üstünede, açılış yapıp biraz para tokatlayıp kapatacaklar gibi hissediyorum. Bu kadar yazmanın sebebi de körü körüne para harcamasın gören arkadaşlar.

Artılar olarak bir umut EU biraz daha stabil olabilir

PvP olarak doyurucu fakat optimizasyon sıkıntısıyla kanser sebebi

Pet binek olayı çok iyi benim baya beğendiğim bir özellik
    yok eleştirin tabi zaten bende eleştiriyorum :D fanboyluk durumlara çok uyuz olurum. oyun sanki babalarının malıymış, avrupa dağıtımcıları onlarmışta parayı onlar kazanıyormuş gibi konuşan / oyun savunan tipler oluyor bazen sinir olurum :D

ben her halukarda bir geliştirme olduğunu bizzat gördüm ama yetersiz ve kurtarmaz diyebiliyorum yalnızca

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zaris -- 8 Mayıs 2018; 20:21:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Zaris

Diğer mmolar yerine tercih edilir demek çok büyük bir iddia olur şahsen oldukça sıradan bir mmorpg. Grafikleri archeage'den hallice. Grafik konusunda ortalama diyebiliriz. Yani oyuna girince çok iyi grafikleri var demezsin hatta yer yer rahatsız bile edebilir.

Oyunu bardağın dolu tarafına bakarak değerlendirirsek eğer dünyası epey bir geniş, devaaa bir dünya var yani. hatta o kadar devasa ki ortam çok büyük vadiler, kayalıklar, çöller vs vs gırla gidiyor. Yani bir genişlik söz konusu. Combat efektleri vesaire bence ne çok iyi ne çok kötü. Eski versiyonuna göre daha iyi diyebilirim. Bunun yanında çoğu eski oyuncunun sevdiği tab target combat sistemi mevcut dungeon ve raid mekanikleri var aynı zamanda pvp konusunda da canlı. Yani hem pve hem pvp üzerine bol içeriği mevcut.

Ama gelelim diğer oyunlarla kıyaslamaya oyun 2018'de çıkacak gibi değilde sanki 2012-2013-2014 yıllarında çıkmış oyunların grafik kalitesine benziyor, black desert gibi şahane bir grafik asla yok.

Onun dışında interface dediğimiz menüdür, skill barlardır vesairedir çok dandik gerçekten üzerinde hiç çalışılmamış. Gerçi onlar oyunun contenti olmadığından çok üstünde durmamak lazım ama oynarken insan içinden geçirmiyor değil "bu nasıl interface" diye.

Ben oyunun bir sürpriz olmazsa tutmayacağını düşünüyorum.

@Steelo

Optimizasyon konusu bence ortalama. Şehirlerde vs epey bir kasıyor ama questingde oldukça rahat 60fps sabit oynayabildim. Bence optimizasyon konusunda çok baş ağrıtmaz oyun yalnız senin ekran kartında nasıl bir performans olur bilmiyorum. Onu test etmek lazım birebir işkembeden sallamak olmaz. Yalnız buna rağmen çok akıcı optimize bir oyun olduğunu söyleyemem. Ortalama iyi bir sistem istiyor diyebilirim.

@incubus77

Oyunda karakter açarken hiç bir detay ve açıklamada + oyunun içinde bir ırksal pasif görmedim açıkçası. Ama çok ilerde veya benim görmediğim bir ırksal pasif özellik varmı bilmiyorum.

@No Way Out

Sonuç olarak oyun bir ihtimal tutadabilir, ama bence parası değerli olan arkadaşlar önce oyunun çıkmasını, bir takım twitch yayınlarını takip etsin ve imkan olursa ve oyun test imkanı verirse (bdo'daki 7 günlük gibi.) onları kullanarak deneyip alsın derim. Bir anlık hype'a kapılıp almayın, yoksa elinizde feci patlayabilir. Oyun beni de ikilemde bıraktı dünyası çok hoşuma gitti, ırklar combat mekanikleri hiç hoşuma gitmedi. Classlar vasat. Interface kötü, optimizasyon ne iyi ne kötü. Hikaye tırt.

Benim tek umudum dungeon ve raidleri çok iyi çıkarsa eğer oradan oyun PvE olarak yürür gider. Kendim PvE'ci olduğumdan böyle söylüyorum bu arada, oyunda zoraki open world pvp yapılması gerekiyor örneğin. Bir çok pvp içerikte mevcut ama ben pek sevmediğimden onları dikkate almıyorum.
    Yazdıklarının nerdeyse hepsine katılıyorum, oyun süper bir oyun değil.Amacım oyunu övmek değil onun yerine oyunu anlatmaya çalışmak.

• Merakla oyunu beklemekteyim, 250tl de olsa alacağım çünkü piyasada oyun yok. 2 ay kadar rusya serverinda oynadım açıkcası tadı damağımda kaldı.
    Pve, zindanlar, setleri tamamlamayı geçtim sırf binek evcilleştirmesi için 2-3 gün uğraştım. Pvp ye hiç girmedim bile. Quest hikayesi, sinematikler, şehirlerin tasarımı ve devasa haritası 10 numara. Classların birbirine adaletsiz üstünlüğü yok. Tek eksik yanı optimizasyon sorunuydu benim için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxjean2007 -- 9 Mayıs 2018; 21:30:34 >
  • xxjean2007 kullanıcısına yanıt
    Ben black desert oynuyorum ucuz olursa alır denerim yoksa başlamam. Bdo nun grafik farkı bile blesse başlamama sebebi benim için ama denemkten zarar gelmez. Bu oyuna bakınca aklıma son oynadığım mmorpg rider of icarus gleiyor. Oda güzel değildi buda güzel gelmedi bana. Classlarda çok klasik ve basit geldi. Bence oyun açıldığında 5k online a ulaşır sonra hızlıca söner gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 10 Mayıs 2018; 2:22:36 >
  • takip
  • Şu oyunun pvp sistemi nasıl twitchten bakıyorumda pek denk gelmedim genelde quest yapıp mob kesiyorlar
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.