Şimdi Ara

BLESS ONLINE Steam 30 MAYIS 2018 - (Türkçe Rehber - inceleme) - (HAKKINDA HERŞEY) (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
318
Cevap
4
Favori
27.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: darkest earth

Oyunun ahım şahım bir yanı yok 4-5 saat oynadım. Ama kötü de değil. İdare eder, iyi arası gidip geliyor her konuda. PvP'si umarım çok iyidir de giderir açlığımızı bir süre. Oyun yarın bedava olacak bu arada. Para vermenize gerek yok. Premiumların öyle ahım şahım bir özelliği de yok.

Oyun bedava olmayacak, yarın resmi olarak erken erişimin ilk günü başlayacak ve oyunun ana paketi 30 dolardan satışa çıkacak. Yani en ucuz alınabilir paket opsiyonu değişecek sadece. Geliştiricilerin dediğine göre 2018’in sonlarına kadar da erken erişimde kalacak.

konuyla alakasız olarak

Benim gözüme çarpan eksikler:

-Oyunun çevirisi daha tam olarak bitmemiş, bu belli. Yapılmış olan çevirilerin ciddi bir kısmı ise google translate çevirisi gibi duruyor. EU/NA’ya açılmış bir oyuna bu kadar kötü çeviri yakışmıyor.

- Optimizasyon sunulan görsel kaliteye nazaran zayıf. Oyun uzakdoğuda çıktığından beri herkes optimizasyondan şikayet etmekte, geliştirici hala buna bir çözüm bulabilmiş değil.

-Karakter kaplamaları, çevre detayları ahım şahım değilken, skill efektleri yanarlı dönerli. Bütünlük hissi vermiyor.

-Premium acayip pahalı, market pahalı. Envanter arttırımı fiyatları BDO dan bile pahalı.

- “Ben uzakdoğu tarzı oyunları oynamaktan zaten hoşlanıyorum” diyen adamın, bu tür oyunlara para vermeyi de seviyorsa, FF XIV yerine bunu oynamasını gerektirecek bir tane bile neden yok ortada. Hem FF’in aylık ücreti, Bless’in premiumundan daha ucuz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Cok yavas gibi gelmedi yayinlarda combat ama aksam oynayip gormem lazim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Deluxe Paketini aldım. Ya fena Hype olduk ya da doğru karar verdik zaman gösterecek.

Neyse aylardır devam ettiğim BDO da craft konusunda sıralamada olmama rağmen yine de günlerce oynamadan afk craft a döndüğü işin vazgeçtim. Monotona bağlamayı geçtim. Artık iş tamamen 24/7 nefessiz soluksuz afk craft a döndü. Üstüne yok denilen P2w öğeleri ve benim paraya kıyıp premium dur pet ttir almama rağmen end game e ulaşmanın ( hardcore değil no life bi oyun olduğu için) imkansız olduğu bir ortamda doğru bi karar aldığımı umarak günlerdir boşluğu dolduracak oyunun en azından P2w olmayan olmayacağı sözünü veren Bless online olmasını umarak aldım eve gider oyuna girer yayını açar saatleri harcarım bakalım..

Yayında yardımcı olacak oyun öğretecek olan varsa süper olur beklerim twitch.tv/capnmimi 9 gibi yayındayım.

• ff14 buy 2 play olsada onu oynasak :D şuan piyasada oynamadığım bir o oyun kaldı.
  • Full pve oyunun nesini oynayalim

• quote:

Orijinalden alıntı: Zaris

ff14 buy 2 play olsada onu oynasak :D şuan piyasada oynamadığım bir o oyun kaldı.
    Pve için bir müddet oynarsın, oda öyle aman aman değil b2p olsa dediğin gibi biraz vakit geçirilir belki ama bu şartlarda aylık ödeme çok o oyuna. Wow u bile private oynuyoruz 13 euro çok geliyor aylık zırt pırt yeni paket de geliyor kaldırmıyor ekonomim :(

• Oyunu yuklerken ana ekranda kaldi ayni sorunu yasayan olursa launcher da ayarlardan fullscreen yapinca acildi.

• Steam'de şuan 34 bin online gözüküyor. Beleş kod dağıtmadıklarına göre herkes 40 dolardan başlayan paketleri alıp oyuna girmiş. Böyle eksikleri olan, sıkıntıları olan bir oyunu nasıl reklamını yaptılarsa iyi para kazandılar. Tr de oynanacak oyun değil. Oyun 104 lira, premium 70 lira, lumena markette bir sürü şey var onlarda pahalı. Bu oyun bize ters beyler zaten bu paraları hakettiğinide düşünmüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-BB2CECC18

Steam'de şuan 34 bin online gözüküyor. Beleş kod dağıtmadıklarına göre herkes 40 dolardan başlayan paketleri alıp oyuna girmiş. Böyle eksikleri olan, sıkıntıları olan bir oyunu nasıl reklamını yaptılarsa iyi para kazandılar. Tr de oynanacak oyun değil. Oyun 104 lira, premium 70 lira, lumena markette bir sürü şey var onlarda pahalı. Bu oyun bize ters beyler zaten bu paraları hakettiğinide düşünmüyorum.
    İade oranlarının da oldukça yüksek olduğu söyleniyor. 1 hafta sonra hala 20 k+ günlük oyuncuyu koruyabilmiş olurlarsa, geliştirici bir şeyleri doğru yapmış demektir. Ama oyuncu sayıları çıkıştan sonra roket gibi çakılırsa (bkz: bilimum erken erişim MMO ve Survival oyunu) oyunun tam sürüm çıkışına kadar ellerine adam gibi para geçmez firmanın.

Cash shop fiyatları da gerçekten çok abes, envanteri 10-12 birim genişletmek için 1200 lumena yani 48 lira gerekiyor. Kostümler vs. zaten ateş pahası.

• Oyunu dun aldim yukledim bugun oyuna giremeden iade ettim:) Ekranda takiliyor ilerlemiyor ne yaptiysam cozemedim. Bir de cok olumsuz yorum gelmeye basladi simdilik bir kosede dursun dedim biraz vakit gecince baslarim belki.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kaneki Ken

Pve için bir müddet oynarsın, oda öyle aman aman değil b2p olsa dediğin gibi biraz vakit geçirilir belki ama bu şartlarda aylık ödeme çok o oyuna. Wow u bile private oynuyoruz 13 euro çok geliyor aylık zırt pırt yeni paket de geliyor kaldırmıyor ekonomim :(

Alıntıları Göster
    bende wow private serverda oynuyorum wow freakz diuye bir yerde. şuan için casual olarak idare ediyor. gerçekten aylık ücret türkiye şartlarında hiç verilebilecek rakamlar değil.

her ay o paraya kendine AAA oyun alırsın oynarsın paşa paşa. yazıktır...

Bless'i de almak konusunda karar veremedim henüz, 2 sene geçmiş üstünden optimizasyon yapacağına daha da bozmuşsun, rus serverı üzerine bir kaç şey koyup pataklayıp oyunu aynı hali ile tekrar çıkarmışlar resmen.

Rezalet yani, büyük hayal kırıklığı yaşıyorum 2 gündür. Ne umutlanmıştım Bless için. Yazık oldu cidden.

Closed beta, open beta vs. yapmamalarından belliydi ama bir bok olduğu. Kendine güvenen firma açar betayı en azından invite yolu ile closed beta oynatır. Ama yok son güne kadar kimseye dokundurtmadılar.

Şimdide patladı tabi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zaris -- 30 Mayıs 2018; 20:46:5 >

• Zaris kullanıcısına yanıt
    Oynadığın Private sunucuda işler nasıl bilmem ama Warmane e bak istersen ara ara girip raid yapıp çıkıyorum icecrown sunucusunda

Bless e gelecek olursak geçen günlerde yazdığımız sıkıntılardan herkes şikayetçi Steam de. Her ne kadar kötülesemde biraz bir şeylerin düzelip, fiyat konusunda da daha düşük bir şeyler olursa alıp sırf pet minion olayları için bir müddet oynamak istediğim bir oyundu. Artık Chronicle of Elyria ı bekliycem bakalım.

• özet:oyun leş gidin bdo gw2 wow esoya devam edin

steam sayfası:Overall Reviews:
    Mostly Negative (68 reviews)

cidden blizzard olsun anet olsun baya övgüyü hakediyorlar bu kadar sene oyunlarını hala bu kalitede bu ücretlere sunuyorlarsa helal olsun ki zaten bu neowiz denilen dangalak firmanın 200€dan 150€ düşürmesinden belliydi bi cacık anlamadığı.

oyunu alan varsa refund etmeniz tavsiyem heralde oyun 1. ayını görmeden f2p olucak gibi görünüyor

• oyun patlamış beyler hayırlı olsun.steam'de çoğunlukla olumsuz olmuş.
  • Yaklasik 2 saat oynadim combat ve grafik olarak oldukca iyi buldum. Daha yuksek fps almaya calisacagim yarin. Max cozunurlukle basladim sonra 1920x1080'le devam ettim gtx 1080'li sistem ile. Oynarim ben bu oyunu biraz daha optimizasyon olsa tadindan yenmezmis.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hirbag

Yaklasik 2 saat oynadim combat ve grafik olarak oldukca iyi buldum. Daha yuksek fps almaya calisacagim yarin. Max cozunurlukle basladim sonra 1920x1080'le devam ettim gtx 1080'li sistem ile. Oynarim ben bu oyunu biraz daha optimizasyon olsa tadindan yenmezmis.
    https://www.reddit.com/r/Bless/comments/8mt3yq/bless_graphics_ini_tweak_guide/

bunu uygulayınca benim leş pcde bile arkada knight çalışırken bunu kasmadan oynayabiliyorum, bi dene istersen hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: Hakimichi-kun

quote:

Orijinalden alıntı: darkest earth

Oyunun ahım şahım bir yanı yok 4-5 saat oynadım. Ama kötü de değil. İdare eder, iyi arası gidip geliyor her konuda. PvP'si umarım çok iyidir de giderir açlığımızı bir süre. Oyun yarın bedava olacak bu arada. Para vermenize gerek yok. Premiumların öyle ahım şahım bir özelliği de yok.

Oyun bedava olmayacak, yarın resmi olarak erken erişimin ilk günü başlayacak ve oyunun ana paketi 30 dolardan satışa çıkacak. Yani en ucuz alınabilir paket opsiyonu değişecek sadece. Geliştiricilerin dediğine göre 2018’in sonlarına kadar da erken erişimde kalacak.

konuyla alakasız olarak

Benim gözüme çarpan eksikler:

-Oyunun çevirisi daha tam olarak bitmemiş, bu belli. Yapılmış olan çevirilerin ciddi bir kısmı ise google translate çevirisi gibi duruyor. EU/NA’ya açılmış bir oyuna bu kadar kötü çeviri yakışmıyor.

- Optimizasyon sunulan görsel kaliteye nazaran zayıf. Oyun uzakdoğuda çıktığından beri herkes optimizasyondan şikayet etmekte, geliştirici hala buna bir çözüm bulabilmiş değil.

-Karakter kaplamaları, çevre detayları ahım şahım değilken, skill efektleri yanarlı dönerli. Bütünlük hissi vermiyor.

-Premium acayip pahalı, market pahalı. Envanter arttırımı fiyatları BDO dan bile pahalı.

- “Ben uzakdoğu tarzı oyunları oynamaktan zaten hoşlanıyorum” diyen adamın, bu tür oyunlara para vermeyi de seviyorsa, FF XIV yerine bunu oynamasını gerektirecek bir tane bile neden yok ortada. Hem FF’in aylık ücreti, Bless’in premiumundan daha ucuz.

Alıntıları Göster
    30 usd verilmez, bedava olsa oynanırdı. uzak durun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zetharos

https://www.reddit.com/r/Bless/comments/8mt3yq/bless_graphics_ini_tweak_guide/

bunu uygulayınca benim leş pcde bile arkada knight çalışırken bunu kasmadan oynayabiliyorum, bi dene istersen hocam

Alıntıları Göster
    Tesekkurler mutlaka deneyecegim. Dun 2k cozunurlukle basladim sonra performans icin full hd donus yaptim ancak fazla bir fark olmadi gibi ve grafik bayagi fark etti yani 2k'da fps arttirmaya calisacagim. Solo ve parti icin 20 fps artis bile harika olur burada 40 fps artistan bahsetmis.

• Ben iade ettim. 7 saat oyun sürem olmasına rağmen sıkıntı çıkartmadılar. Serverlarda karakter açamama olayı tam bir rezalet güya 2 gün erken başlamak için founder paket aldık. Hadi bunu yapmaya serverların müsade etmiyor duyuru yap bir kereliğe mahsus server transferi yapma hakkı vereceğiz diye o da yok.
  • Yakında çöplerin arasına girecektir... İyi ki almamışım.

Ama şunu söylemek gerekirse BDO dan kat kat daha iyi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tinod -- 30 Mayıs 2018; 14:37:5 >
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.