Şimdi Ara

BLACKSYS CF-100 2 KAMERALI ARAÇ KAMERASI hakkında yorumlarınız (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
5
Favori
17.456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ben bağlantılar ile ilgili bir soru sormuştum facebook sayfalarından hemen cevap geldi, sizin soruya hala cevap vermemiş olmaları enteresan..
  • bende sd kartı takınca "sd kartı takın" diye uyarı verdi. quick format yeterli değil mi cihaza takmadan önce karta ? özel bir tipte mi formatlamak gerekiyor sd kartı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihto

bende sd kartı takınca "sd kartı takın" diye uyarı verdi. quick format yeterli değil mi cihaza takmadan önce karta ? özel bir tipte mi formatlamak gerekiyor sd kartı ?

Kendi "viewer" programı ile formatlamanız gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enigma33

quote:

bende sd kartı takınca "sd kartı takın" diye uyarı verdi. quick format yeterli değil mi cihaza takmadan önce karta ? özel bir tipte mi formatlamak gerekiyor sd kartı ?

şimdi 64 gb'ı fat32 olarak formatlıyorum, bakalım olmazsa uygulama ile formatlar denerim, ya da direk fat32 format bitsin uygulaması ile denerim..

bugün sadece ön kamera ile kayıt yapıp, normal bs player ile izlediğimde muazzam bi görüntü vardı, arka kamerayı da takıp iki kameralı kayıt yapıp kendi arayüzünden izleyince görüntü biraz bozuk geldi gözüme neden bilmiyorum. bir de büyüteç zımbırtısı ile baktığımda da çok bulanıktı gündüz ışığında bile çok yakın çevredeki görüntüler.. biraz kurcaladıkça çözeceğim sanırım..

bir sorum var yalnız, uygulamanın ayarında park için dakika ayarı gördüm ama, normal kamera çekimi için ayar göremedim, illa 1 dk arayla mı kaydedip atıyor çok kısa bi aralık değiştiremiyor muyuz acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: casdealman

quote:

Yurtiçinden almak istediğim için seçeneklerim kısıtlıydı, bu modelde karar verdim. 64 gb micro sd kartım da vardı evde boşta, gelince direk deneyeceğim, izlenimlerimi paylaşırım.. hatta kısmetse bayramda ve bayram sonrası uzun yola çıkacağım bir 10 gün falan, oralarda yapılan kayıtlardan da örnekler paylaşmaya çalışırım..

inşallah doğru bir tercih yapmışımdır :)

kamera güzel iş yapıyor görüntü kalitesi de güzel ancan evet dosyasına tmp uzantılı dosya atıyor buda hafıza kartını boşa dolduruyor.
    firmaya sordum ama cevap alamdım

Aşağıdaki linkten bu konu ile ilgili yabancı forumda yazılanları okudum. Tasarımsal bir gereklilikmiş gibi görünüyor. Acil durumlara karşı yeterli yeri tutabilmek için cihaz TMP dosyaları üretip hafızaya koyuyormuş diye bir yorum olduğunu okudum. Muhtemelen ithalatçi firma üreticiye bu durumu sordu, cevap bekliyor, o yüzden bir cevap verememiş olabilir.

Firmware yükseltilmesine rağmen bir şey değişmemiş, TMP dosyaları yine SD card'da imiş...

https://dashcamtalk.com/forum/threads/cf-100-wasted-space-on-sd-card.10350/

• quote:

quote:

quote:

şimdi 64 gb'ı fat32 olarak formatlıyorum, bakalım olmazsa uygulama ile formatlar denerim, ya da direk fat32 format bitsin uygulaması ile denerim..

bugün sadece ön kamera ile kayıt yapıp, normal bs player ile izlediğimde muazzam bi görüntü vardı, arka kamerayı da takıp iki kameralı kayıt yapıp kendi arayüzünden izleyince görüntü biraz bozuk geldi gözüme neden bilmiyorum. bir de büyüteç zımbırtısı ile baktığımda da çok bulanıktı gündüz ışığında bile çok yakın çevredeki görüntüler.. biraz kurcaladıkça çözeceğim sanırım..

bir sorum var yalnız, uygulamanın ayarında park için dakika ayarı gördüm ama, normal kamera çekimi için ayar göremedim, illa 1 dk arayla mı kaydedip atıyor çok kısa bi aralık değiştiremiyor muyuz acaba ?

VLC player da kullanabilirsiniz. Yalnız VLC de sadece ön kameranın görüntüsünü gösteriyor.
    Arka kamera 720p kalitesinde çekim yapıyor. Arka kamera görüntüsünü büyütemediğimiz için kalitesizmiş gibi geliyor.
    Dashcamtalk forumundaki bir kişi bu işlerde epey uzman sanıyorum ki arkadaş ön ve arka kamera görüntülerini ayırmayı başarmış, nasıl yapıldığını da tarif etmiş.
    Dün denedim talimatlara göre, ben de ayırdım ön ve arka görüntüleri, hatta istenirse sesi ile birleştirebiliyorsunuz, ama ben ses kaydetmediğim için o özelliği denemedim.
    Arka kameranın çekimi de kötü değil, arkadaki aracın plakası çok rahat okunuyor.

• quote:

quote:

quote:

1 dakika olması bence iyi, zaten 1 dk.lık kayıt yaklaşık 135 Mb.
    10 dakika olsa mesela 1.35 Gb olacak ve kopyalaması, bölmesi zor olacaktı... İletmesi de zor olacaktı...

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gm75

1 haftadır Blacksys cf 100 kullanıyorum. Kafamı kurcalayan 1-2 konu hakkında bilgisi olanlardan cevap bekliyorum.

SORU 1- Cihazın G-Sensör ayarını (sensitivity)“0” (sıfır) olarak ayarlamama rağmen sd kartın event klasörü içinde bir tek görüntü kaydı olmadığı halde toplam 203 dosyadan ibaret 11.8 Gb lık “tmp” uzantılı dosya oluşuyor. Bu durum 1dakikalık kayıtta da 5 saatlik kayıtta da aynı. Tmp uzantılı bu dosyalar sd kartın %18.5 ini gereksiz yere dolduruyor. Bu sorunun çözümü nedir?

SORU 2- Aracım 2013 ford c-max. Cihazın güç kablosu çakmaklığa bağlı. Cihazın “parking” ayarını (entry time)“OFF” (sıfır-kapalı) olarak ayarlamama ve güç kablosu çakmaklıkta takılı iken aracı durdurup stop edip kontak anahtarını çıkarmama rağmen (araç park hailinde iken) cihaz 10 (on) dakika daha kayda devem ediyor ve bu kayıt "normal" klasörü içerisinde yer alıyor.

Cihazın “parking” ayarını (entry time)“5” (beş) olarak ayarladıktan sonra güç kablosu çakmaklıkta takılı iken aracı durdurup stop edip kontak anahtarını çıkarmama rağmen (araç park hailinde iken) cihaz 10 (on) dakika daha kayda devem ediyor ve bu kaydın 5(beş) dakikası "normal" klasörü içerisinde diğer 5 (beş) dakikası ise "park" klasörü içerisinde yer alıyor.

Aracı durdurup stop edip kontak anahtarını çıkarmama ve cihazın “parking” ayarını (entry time)“OFF” (sıfır) olarak ayarlamama rağmen cihazın 10 (on) dakika daha kayda devam ediyor olması normalmidir? (normal ise parking ayarları altında olup kullanım klavuzunda park etme zamanı olarak belirtilen "OFF, 5, 10, 20, 30 dakika" ayar çizgisi ve çizgi dahilinde yer alan "OFF" KAPALI nın anlamı nedir?

Aracı durdurup stop edip kontak anahtarını çıkardığım an itibariyle cihazın kapanmasını dolayısıyla kaydın durmasını nasıl sağlayabilirim?

Bu 10 (on) dakikalık kayıt esnasında cihaz enerjiyi araçtan mı yoksa cihaz içerisinde ki bataryadan mı (varsa tabi) sağlıyor?

Bu durumun aracın aküsüne zararı nedir?

dostum anlattıklarının hepsini bende yaşıyorum.
    özellikle 1.sini
    ayarları ne kadar yapsan da yine kafasına göre takılıyor. özellikle saati ne kadar ayarlarsam ayarlayayım olmuyor parkı bende 0 yapmıştım yindede çekiyor.
    sen sorunlarına cevap bulduysan paylaşır mısın?

Saatin olayı şu: Diyelim şu an saat 22.08 ve Hafıza kartını ayarlayıp arabaya takacaksiniz.Arabaya varıp hafıza kartını 22.15 te takarim diye planladiniz hafıza kartındaki saat ayarını 22.15'e ayarlayıp arabaya gidip o saatte cihaza takıp aleti calistiriyorsunuz. O da hafıza kartındaki saat ayarı da dahil tüm ayarları okuyor ve ayarları yapıyor. Saat de ayarlanmış oluyor.

cevap için teşekkür ederim hemen deneyeceğim
    ama şu tmp dosyasını çözemedim bugün hepsini silip kayıt yaptım sadece bir event videosu var 60k ancak 50 tane tmp dosyası atmış 12gb yer kaplıyor.
    bunu çözmem gerek senin başına gelmiyor mu?

Sizin sorunuzu ithalatçı firmanın facebook sayfasında da bir kişi sormuş, takip etmenizde fayda var bence...

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10154321430588384&set=p.10154321430588384&type=3&theater

o benim :)

bu tmp uzantılı dosyaların olayını çözemedik değil mi hala ? :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

1 dakika olması bence iyi, zaten 1 dk.lık kayıt yaklaşık 135 Mb.
    10 dakika olsa mesela 1.35 Gb olacak ve kopyalaması, bölmesi zor olacaktı... İletmesi de zor olacaktı...

haklısın, 1 dk lık kaydın yaklaşık boyutunu bilmediğim için yanılmışım.. bu durumda 64 gb'lık kart kullanarak doğru yapmışım :)

yabancı sitelerde de incelemelere bakıyorum, gündüz çekimleri çok iyi, gece iyi şeklinde notlar almış, şu ana kadar memnunum sonuçlardan..

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gm75

1 haftadır Blacksys cf 100 kullanıyorum. Kafamı kurcalayan 1-2 konu hakkında bilgisi olanlardan cevap bekliyorum.

SORU 1- Cihazın G-Sensör ayarını (sensitivity)“0” (sıfır) olarak ayarlamama rağmen sd kartın event klasörü içinde bir tek görüntü kaydı olmadığı halde toplam 203 dosyadan ibaret 11.8 Gb lık “tmp” uzantılı dosya oluşuyor. Bu durum 1dakikalık kayıtta da 5 saatlik kayıtta da aynı. Tmp uzantılı bu dosyalar sd kartın %18.5 ini gereksiz yere dolduruyor. Bu sorunun çözümü nedir?

SORU 2- Aracım 2013 ford c-max. Cihazın güç kablosu çakmaklığa bağlı. Cihazın “parking” ayarını (entry time)“OFF” (sıfır-kapalı) olarak ayarlamama ve güç kablosu çakmaklıkta takılı iken aracı durdurup stop edip kontak anahtarını çıkarmama rağmen (araç park hailinde iken) cihaz 10 (on) dakika daha kayda devem ediyor ve bu kayıt "normal" klasörü içerisinde yer alıyor.

Cihazın “parking” ayarını (entry time)“5” (beş) olarak ayarladıktan sonra güç kablosu çakmaklıkta takılı iken aracı durdurup stop edip kontak anahtarını çıkarmama rağmen (araç park hailinde iken) cihaz 10 (on) dakika daha kayda devem ediyor ve bu kaydın 5(beş) dakikası "normal" klasörü içerisinde diğer 5 (beş) dakikası ise "park" klasörü içerisinde yer alıyor.

Aracı durdurup stop edip kontak anahtarını çıkarmama ve cihazın “parking” ayarını (entry time)“OFF” (sıfır) olarak ayarlamama rağmen cihazın 10 (on) dakika daha kayda devam ediyor olması normalmidir? (normal ise parking ayarları altında olup kullanım klavuzunda park etme zamanı olarak belirtilen "OFF, 5, 10, 20, 30 dakika" ayar çizgisi ve çizgi dahilinde yer alan "OFF" KAPALI nın anlamı nedir?

Aracı durdurup stop edip kontak anahtarını çıkardığım an itibariyle cihazın kapanmasını dolayısıyla kaydın durmasını nasıl sağlayabilirim?

Bu 10 (on) dakikalık kayıt esnasında cihaz enerjiyi araçtan mı yoksa cihaz içerisinde ki bataryadan mı (varsa tabi) sağlıyor?

Bu durumun aracın aküsüne zararı nedir?

dostum anlattıklarının hepsini bende yaşıyorum.
    özellikle 1.sini
    ayarları ne kadar yapsan da yine kafasına göre takılıyor. özellikle saati ne kadar ayarlarsam ayarlayayım olmuyor parkı bende 0 yapmıştım yindede çekiyor.
    sen sorunlarına cevap bulduysan paylaşır mısın?

Saatin olayı şu: Diyelim şu an saat 22.08 ve Hafıza kartını ayarlayıp arabaya takacaksiniz.Arabaya varıp hafıza kartını 22.15 te takarim diye planladiniz hafıza kartındaki saat ayarını 22.15'e ayarlayıp arabaya gidip o saatte cihaza takıp aleti calistiriyorsunuz. O da hafıza kartındaki saat ayarı da dahil tüm ayarları okuyor ve ayarları yapıyor. Saat de ayarlanmış oluyor.

cevap için teşekkür ederim hemen deneyeceğim
    ama şu tmp dosyasını çözemedim bugün hepsini silip kayıt yaptım sadece bir event videosu var 60k ancak 50 tane tmp dosyası atmış 12gb yer kaplıyor.
    bunu çözmem gerek senin başına gelmiyor mu?

Sizin sorunuzu ithalatçı firmanın facebook sayfasında da bir kişi sormuş, takip etmenizde fayda var bence...

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10154321430588384&set=p.10154321430588384&type=3&theater

o benim :)

bu tmp uzantılı dosyaların olayını çözemedik değil mi hala ? :)

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=118186067

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enigma33 -- 1 Temmuz 2016; 1:10:14 >

• quote:

quote:

quote:

Yurtiçinden almak istediğim için seçeneklerim kısıtlıydı, bu modelde karar verdim. 64 gb micro sd kartım da vardı evde boşta, gelince direk deneyeceğim, izlenimlerimi paylaşırım.. hatta kısmetse bayramda ve bayram sonrası uzun yola çıkacağım bir 10 gün falan, oralarda yapılan kayıtlardan da örnekler paylaşmaya çalışırım..

inşallah doğru bir tercih yapmışımdır :)

kamera güzel iş yapıyor görüntü kalitesi de güzel ancan evet dosyasına tmp uzantılı dosya atıyor buda hafıza kartını boşa dolduruyor.
    firmaya sordum ama cevap alamdım

Aşağıdaki linkten bu konu ile ilgili yabancı forumda yazılanları okudum. Tasarımsal bir gereklilikmiş gibi görünüyor. Acil durumlara karşı yeterli yeri tutabilmek için cihaz TMP dosyaları üretip hafızaya koyuyormuş diye bir yorum olduğunu okudum. Muhtemelen ithalatçi firma üreticiye bu durumu sordu, cevap bekliyor, o yüzden bir cevap verememiş olabilir.

Firmware yükseltilmesine rağmen bir şey değişmemiş, TMP dosyaları yine SD card'da imiş...

https://dashcamtalk.com/forum/threads/cf-100-wasted-space-on-sd-card.10350/

teşekkür ederim dostu
    hafıza kartını hiç silmeden 10 gün boyunca kayıt yaptım yabancı formlarda açıklandığı gibi event dosyasında hafıza bırakmak için yapılan bir yazılım.
    10 gün boyunca normal dosyadaki ilk videoları silmiş ve üstüne kayıt yapmış event dosyasındaki tmp dosyalarını da silip üstlerine event videosunu kaydetmiş.
    bende senin bu paylaşımından dolayı bu kanıya vardım. Ayrıca satılan gps antenini almakta şart bence.

• Rica ederim.
    GPS antenini aldım yarın kargo ile gelmesini bekleyeceğim. Kullanınca izlenimlerini de eklerim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi gunler bu cihazda gps aparatını da alınca dışardan aracımızı takip edebiliyor muyuz acaba

• borris1986 B kullanıcısına yanıt
    Orijinalden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihto -- 24 Ocak 2021; 0:58:15 >
  • quote:

bildiğim kadarıyla hayır. GPS sadece kamera yolu kaydederken hangi noktada olduğunuzu da kaydediyor. Pc'de kaydı izlerken kamera görüntüsüne paralel olarak haritadaki yeriniz de gözüküyor.

+1 aynen öyle

• Orijinalden alıntı:Orijinalden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihto -- 24 Ocak 2021; 0:58:24 >
  • Anladım cevabınız için sağolun. Uzaktan takip edebilmede yapıyor sandım sorup emin olmak istedim.

• Ben bu kamerayı ikinci el olarak sahibinden aldım. On kamera gece ve Gündüz gayet başarılı diyebilirim. Arka kamerayi çok beğenmedim. Benim arka camda film var belki ondan da olabilir. Kameranın geniş açı kaybetmesi de çok güzel.

On kamerada ayarlama ve sıkıştırma halkası çatladı. O yüzden şimdi arada yüksekliğini ayarlamak durumunda kalıyorum. Pilotcam a yazdım, ücretsiz gönderelim dediler ama ugrasmadim.

Kamera bağlantılarını servise direkt sigortadan bağladım ve hem on hem de arka kamera kablolarını dosemelerden gizledim. Hiç görünmüyor. Sizlere de tavsiye ederim.

Sonuçta bu kamera event kamerası yani anı bir vaka gelistiginde kullanılacak görüntüler için kullanılıyor. Ivmelenmeye, sarsıntı veya anı frende kaydediyor olması da ayrıca başarılı.

Görüntüleri almakta tam bir işkence, şu sd card çıkarıp takmaya o kadar üşeniyorum ki uzun zamandır görüntüleri izlemedim.

• kilinc K kullanıcısına yanıt
    Bu da on kamera resimleri

BLACKSYS CF-100 2 KAMERALI ARAÇ KAMERASI hakkında yorumlarınız

Arka kamera da boyle

• Aşağıdaki olayın başrolü Araç Kamerası Blacksys. Allah kimseyi insanın kötüsüyle karşılaştırmasın, karşılatırırsada yanında kamerası olsun.  BLACKSYS CF-100 2 KAMERALI ARAÇ KAMERASI hakkında yorumlarınız

İzmir'in Buca ilçesinde kuyumcu ile arkadaşını trafik kazası süsü vererek kaçırıp, fidye almak isteyen 11 kişilik çete jandarma tarafından çökertildi.

Çete üyelerinin kuyumcunun otomobiline çarparak kaçırılma anı otomobildeki araç kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi. Ekipler, kamera görüntülerinden çete üyelerine ulaştı.

İzmir'deki filmleri aratmayan olay Buca'da meydana geldi. Liderliğini M.B.'nin yaptığı organize suç örgütü, kuyumculuk yapan Ö.K ve M.U'yu kaçırıp fidye istemek için plan yaptı.

M.B. ve arkadaşları, Tınaztepe mevkiinde içinde Ö.K ve M.U'nun bulunduğu otomobile çarpıp kaza süsü verdi. Araç içerisinden inen 5 çete üyesi, kuyumcularla tartıştı.

Tartışma sonrası çetenin diğer üyeleri ikinci bir araçla gelerek Ö.K ve K.U'yu silah zoruyla otomobile bindirip kaçırdı. Dağ evine iki kişiyi kaçıran çete üyeleri, ailelerinden fidye istemek için ikinci bir plan daha yaptı.

ARAÇ KAMERASI ÇETENİN PLANINI BOZDU

Kazanın olduğu bölgeden geçen bir vatandaş yol ortasında kaza yapmış bir araç olduğunu ihbar etti. Olay yerine giden jandarma ekipleri yaralı, olmadığını, araç içerisinde de kamera bulunduğunu tespit etti.

Kazanın oluş şeklini belirlemek için kamera kaydını inceleyen ekipler, olayın kaza değil kaçırılma olduğunu tespit etti. Araç kamerasının, çete üyelerinin kuyumcuların otomobiline kasıtlı olarak çarpıp, silahla kaçırdığı saniye saniye kayıt edildiği belirlendi.

KUYUMCULAR OPERASYONLA KURTARILDI

Araç plakasından kuyumcuların bilgilerine ulaşan jandarma Ö.K ve K.U'nin ailesinden fidye istendiği ve dağ evinde tutulduğunu belirledi.

Kaçırılan kişilere ve çete üyelerini tespit eden jandarma operasyon düzenledi. Operasyonda Ö.K ve K.U. kurtarılırken 11 çete üyesi gözaltına alındı. Gözaltına alınan 6 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olayla ilgili çete lideri M.B'nin de aralarında bulunduğu 5 kişi ise aranıyor.

kaynak : Mehmet İNMEZ/ İZMİR

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.