Şimdi Ara

BlackBerry Z10 Açılmıyor. Acil Yardım.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
10.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar selam. Telefonu gece şarja taktım, sabah çıkarttım şarjdan okula gittim. Okulda internetin yavaş olduğunu farkettim, bu yüzden bi yeniden başlatayım dedim. Telefonu kapattım, bi daha açılmadı. BlackBerry yazısı çıkıyor, sonrası gelmiyor. Saatlerce bekledim, telefon ısınıyor fakat yine de açılmıyor, o yazı kalıyor. Bataryayı birçok kere çıkarttım taktım, hatta çıkarttım 1-2 saat bekledim, taktım yine olmadı. Ne yapmam gerek?

• BlackBerry Link ile geri yüklemeyi denediniz mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kef14

BlackBerry Link ile geri yüklemeyi denediniz mi?

Hayır denemedim, nasıl yapacağım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkcank

quote:

Yanlış yazılım yükleme sonucu benim cihazda açılmıyordu. Link ile geri yükleme yaptım düzeldi.

BlackBerry Link'e bağlayın cihazı. cihazda sorun olduğunu ve yazılımı geri yüklemek istermisiniz gibi şeyler soruyordu.

Yada sağ üst taraftaki tercihler menüsünde yazılım geri yükleme var.

Inşallah yazılım kaynaklı bi problemdir, yazılımı geri yükleyerek sorun çözülür.

Bu işlem cihazda ki tüm veri'lerin kaybolmasına neden olur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kef14 kullanıcısına yanıt
    Hocam seni blackberry teknik destek bölümüne almak lazım,en azından ordakilerden kat kat iyi bilip çözüyorsun sorunları

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Yanlış yazılım yükleme sonucu benim cihazda açılmıyordu. Link ile geri yükleme yaptım düzeldi.

BlackBerry Link'e bağlayın cihazı. cihazda sorun olduğunu ve yazılımı geri yüklemek istermisiniz gibi şeyler soruyordu.

Yada sağ üst taraftaki tercihler menüsünde yazılım geri yükleme var.

Inşallah yazılım kaynaklı bi problemdir, yazılımı geri yükleyerek sorun çözülür.

Bu işlem cihazda ki tüm veri'lerin kaybolmasına neden olur.

Yalnız şöyle bi' şey var ki telefonu görmüyor bilgisayar sanırım:/
  • Led yanıyor mu? Benim cihaz da BlackBerry yazısı bile gelmiyordu, kırmızı led yanıp sönüyordu. Buna rağmen BlackBerry Link cihazı görmüştü

Led bi süre yanıyor, BlackBerry yazısı geliyor ve takılıyor. Normal açılır gibi.
  • quote:

Led bi süre yanıyor, BlackBerry yazısı geliyor ve takılıyor. Normal açılır gibi.

Siz daha önce cihazı çalışır durumdayken bilgisayara bağladınız mı? BlackBerry cihazın sürücüleri yüklü mü?

BlackBerry Link görmüyorsa, Leaked yazılım yüklemeyi deneyelim, aşağıda ki adresden leaked yazılımı indirin ve Autoloader dosyasını çalıştırın. Cihazınızda şifre varsa Autoloader şifre isteyebilir.

Daha önce dediğim gibi cihazın sürücüleri bilgisayarda yüklü değilse Autoloader yükleme yapmaz.

STL100-1 için Autoloader

https://mega.co.nz/#!RZ1EVBSb!foUkuhheHd8MaZX7uaLhtlFSoHZVUrLLCHi6b6F-QS8

STL100-2/3/4 için Autoloader

https://mega.co.nz/#!4VkkhLzT!JR1kenMOLKAIzx9z-dyEOl6TSq9D_5YBaRb3acRNRM4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kef14 -- 23 Ocak 2014; 21:43:43 >
    Daha önce bağladım fakat BlackBerry Link kullanmadım, dolayısıyla sürücü vs. hiçbir şey olduğunu sanmıyorum bilgisayarda.. Sadece müzik vs. atmak için bağlamıştım. Link de yüklü değildi, şimdi yükledim, fabrika ayarlarına geri yükle dedim ve güncelleme olduğunu söyledi. Güncelleme yapıyor şuan. Fakat hiç yüklemiyor, %0da bekliyor..
    Cihazın bilgisayara bağlanmasında sıkıntı var, sürekli gidip geliyor. Hatta bazen bağlanmıyor bile..
  • berkcank kullanıcısına yanıt
    Başka bir usb kablo'su ile denediniz mi?
  • therebeder T kullanıcısına yanıt
    Normalde şarj ederken kullandığım kablo zaten, bozuk olduğunu düşünmüyorum. Başka telefonda denediğimde çalışıyor kablo.
  • berkcank kullanıcısına yanıt
    Geri yükleme biraz uzun sürüyor,yine de başka bir usb kablosu varsa elinizde denemekte yarar var
  • therebeder T kullanıcısına yanıt
    İkinizde de teşekkür ederim, halledemedim sorunu. Bugün KVK'ya verdim. Bakalım n'olacak.
  • bende ki cihaz da şarş etimyor.ve açılmıyor link e taktım yeşil led yanıyor ve yeni güncelemeyi yapıyor .Tekrar açmaya çalışıyorum. Yine açılmıyor
  • 2. defa servise gitti gel di aynı sorun oluşuyor cihaz kapandımı açılmıyor tekrar servis başka da bir sorunu yok bu şarj durumundan başka..Bakan varmı buraya acaba teşekkür edrm.
  • Deli olucam telefonsuz kaldim

• Arkadaslar bb z10 telefon aldim 5 6 gundur kullaniyordum baya iyiydi ama dun bir anda kapandi acmaya calistigimda blackberry yazisi geliyor bataryanin uzerinde bir unlem isareti ekranda beliriyor ve kapaniyor sizce ne yapmaliyim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.