Şimdi Ara

BLACKBERRY SIM KILIT KODU HAKKINDA HERŞEY (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
538
Cevap
10
Favori
242.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: NaksuanTV

pm attım.

pm den mesaj attım da banada yardımcı olurmusun
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: chtlck_mrt

Bende turkcell hattan başka hat kullanamıyorum yardımcı olabilirsen sevinirim kaç gündür turkcell, kvk koşturuyorum.

Kodu gönderdim güle güle kullan :)

ben de kodu istiyorum bana da yardımcı olur musunuz:(
  • ben blackberry kullanıcısıydım telefonum bozuldugu için başka bir blackberry telefon aldım arkadaşımdan fakat mm6 sorunu veriyor yardımcı olabilir misiniz acil
  • Arkadaşlar ikinci el 8320 Curve aldım yazılım eski 4.2 Turkcell yazılımı temin ettim ama hat vodafone...şimdi güncellersem sıkıtı yaşarmıyım? veya vodafone kodunu nerden bulabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: yurdakul1963

quote:

Orijinalden alıntı: gazapizm

Arkadaslar imei kodunuzu herkese vermeyin imei kodunuzu klonlayip kacak telefonlarda kullanabilirler telefonunuz her an kapanma tehlikesiyle karsi karsiya sim lock kodunu ogrenmek icin operatorunuze e-mail yoluyla ulasirsaniz size yardimci olacaklardir ben bugun sim locku kaldirdim bu yontemle

Evet arkadaşa katılıyorum. Güvenmediğiniz kişilerle kesinlikle paylaşmayın. En önemlisi forumlarda açık olarak hiç paylaşmayın.

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 306ankara -- 10 Eylül 2013; 15:04:48 >
  • Arkadaslar 10 kere deneme hakkı kullanılmıs telefonumda şimdi telefon bır daha calısmıyacakmı turkıyede
  • 10 TL verdim Ulus'da Simlocku İbrahim var 5 dakika da açtı. Şimdi Vodafone takılı çalışıyor
  • arkadaslar bana bı yardımcı olun lutfen telefonum calındı onceden kullandıgım blackberry 7290 avea telefonum 505 hatası verıyordu yazılım yukledım duzeldı mep2 kodu ıstedı onuda anlatılan sekılde gırdım kullanıyordum daha sonradan telefon aldım bunu kullanmadım sımdı telefonum calındıgı ıcın tekrar kullanmak ıstıyorum ama
    kablosuz ag acılmıyor yanı hattı kabul etmıyor yıne mep2 kodu gırmek ıstedım anlatılan sekılde ama mepd yazıyorum menu cıkıyor orda onceden mep2 yazınca kodu gırecegım bolum artık acılmıyor hıcbırsey cıkmıyor
    ne yapmam lazım lutfen bı yardımcı olun
  • Blackberry 9700 turkcell çıkışlı telefonumu avea ya geçirdim kod istiyor. Bunun ücretsiz ve kolay yolu nedir ?
  • ve böyle kod alma yerine telefonumu herhangi bir leaked sürüme güncellesem sorunum çözülürmü. ? bana mantıklı geldi deneyen varmı ?
  • Sistem güncellemesini falanda denedim olmadı turkcell 10 15 tl ye yapıyor 1 2 saate alıyorsunuz telefonu. İyi forumlar
  • hocam bende de 8520 var turkcell cihazı vodafone hat taktım ama geçersiz servis diyor mep kodunu girebileceğim bir yer de çıkmıyor naapabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: -shadow--

hocam bende de 8520 var turkcell cihazı vodafone hat taktım ama geçersiz servis diyor mep kodunu girebileceğim bir yer de çıkmıyor naapabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim...

Telefonunuza KVK mı yoksa Teleservice mi hizmet veriyor? Teknik serviste belli bir ücret karşılığında bloke kaldırılabiliyor.
  • NaksuanTV kullanıcısına yanıt
    Benm turkcell de tek calisiyor blackberry 9800 internette arastirdim mfi multiloader ne denediysem olmadi yardimci olabilecek oln varsa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba.
    9700 model telefon için Turkcell'den MEP kodunu temin ettim.
    SIM kart takılı iken yazılanları aynen yapıyorum. Ama mep2 yaptığımda ekrana hiçbirşey gelmiyor. SIM kart çıkarıp denedim yine olmadı.
    Yardımcı olabilirmisiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Naksuan TV kolay gelsin.Benim 1 tane 9700 BLACKBERRY cihazım var.Daha doğrusu ben esnafım müşterime sattım.Müşterim MEP kodunu 0 (sıfır) lamış.MEP Kodunu tekrar girebilmem için ne yapabilirim.Bu konuda bana yardımcı olursan sevinirim.İiyi FOrumlar...
  • Ben blackberry 9900'ı 2.el olarak aldım. Telefon Darty faturalı ancak telefon açılırken falan Turkcell yazısı çıkıyor. Benim hattım ise avea. Sim kartımı taktığımda sim kartı takın yazısı çıkıyor. Yani hattım çalışmadı telefonda. Ne yapmam gerekiyor ? Sim kilidi konusunu araştırdım. Ancak mep kodunu yazacağım yer açılmıyor hiçbir şekilde.
  • Benim 9800 torch açılışta vodafone simgesi gözüküyor ama vodafone hat çalışmıyor.turkcell de tek calisiyor.mep kodunu vodafonedan aldım seçenekler-gelişmiş seçenekler-sim kart-mepd-sonrasında mep2'yi sim kar takılı ya da değilken denedim olmadı ne yapıcaz bilen var mı??
  • quote:

Sim kilidinin çözülme prosedürü

• Cihazda SIM kart takılı ise çıkartılır.
    • Masaüstünde Seçenekler > SIM Kart
    veya Seçenekler > Gelişmiş seçenekler > SIM Kart seçimi yapılır.
    • Bu ekranda klavye kullanılarak “mepd” yazılır. (Yazdığınız ekranda görünmez. Yinede yazmaya devam edin.)
    • Ekranda 5 ana kilit kategorisi görülür
    • ”mep2” yazılır (2 ye basmak için telefondaki "shift" veya "ALT" tusunu kullanın)
    • Kilit çözme kodu sorulur
    • Temin edilen kod girilir.

Cihaz ok verdikten sonra cihazı kapatıp açın, 8100 serisinde ana menude şebekeyi açmayı unutmayın.. yoksa şebeke ikonunda OFF yazar.. 8100 lerde SHIFT tusu altta solda dır

Dokunmatik cihazlarda kod girme yöntemi 9500 / 9530 vs :

1. Herhangi bir sim kart takın
    2. Altta bağlantıları yönet kısmından tüm bağlantıları kapatın
    3. Seçenekler menüsüne gidin
    4. Gelişmiş seçenekler
    5. SIM Card
    6. sol menü tuşundan Klavyeyi göster
    7. Mepd bu olmazsa meppd yazın siz yazdığını görmeyeceksiniz ama önünüze bir menü açılacak açıldıktan sonra
    8. mep2 veya mepp2 yazın
    9. Ağ kodu istediğinde aldığınız kodu girin..
    Cihazı kapatıp açın bağlantıları yönet kısmından mobil şebekeyi açın

For english users
    Blackberry unlock via code ı need only imei and country and oerator if u dont know contact me ı will send speical exe for read u r bb info..
    u received code ? Ok After follow this guide for unlock..

1. Insert Any Sim Card
    2. Turn Off All Of The Wireless Connections
    3. Go To Options
    4. Select Advanced Options
    5. Select SIM Card
    6. Hit Menu Select Show Keybord
    7. Enter Mepd or mepdd (You Will Not Be Able To See The Typed Info)
    8. Enter mep2 or mepp2
    9. Now It Will Say Enter Network MEP Code

How To Unlock A BlackBerry Curve 9300

Unlock Method #1
    1. Turn off the Wireless Radio on your BlackBerry mobile.
    2. Next go to Settings > Options > Advanced Options > SIM Card
    3. Hold down the ALT key and press the keys that correspond to: m e p d
    4. Next, hold down the ALT key again and press the keys that correspond to: m e p 2
    5. You should see a menu where you can put in a 16 digit code and 10 tries to punch it in correctly.
    6. After you enter in the unlock code, hit Enter.
    7. It should say “Device Unlocked” and you have an unlocked Blackberry.

Unlock Method #2
    1. Power on your BlackBerry Style 9670 with an UNACCEPTED SIM card.
    2. BlackBerry should ask for your unlock code.
    3. Enter your unlock code. (Can learn more about getting one below)
    4. Your cell phone may reboot and should be unlocked!

Sim kilit çözme prosedürü yasaldır. Garanti açısından problem yoktur. (Bu yöntemlerin dışında bir yöntem kullanılmadığı sürece)

Sim kilit kodu distribütör firmalardan temin edilir. Turkcell BB cihazlar için Turkcell Müşteri Hizmetleri ya da KVK müşteri hizmetlerinden destek alabilirsiniz. Yurt dışından gelen Blackberry cihazlar için distribütör firmanıza yada yurt dışında hangi gsm operagöründen alındıysa o firma ile irtibata geçilmelidir. Çünkü üretici firma sadece distribütör lere sim kilit tedarik ediyor.

Blackberry 9800 için videolu anlatım:
    Blackberry Torch 9800 sim kilit kodu girişini izlemek için tıklayın

İşlem sırası model bazında aşağıdaki şekildedir:

Bazı durumlarda; Sadece 9900, 9800, 9780 ve 9500' de sim kart takılı iken işlem yapılabilmektedir. Diğer modellerde sim kart işlemden önce çıkarılmalı.

8100 8120 8220 Model Cıhazlar İçin;
    Menü
    Seçenekler
    Cıhaz
    Gelişmiş sistem ayarları
    Sim Kart
    Ekranda görülmeyecek şekilde MEPP ALT 2 tuşlanır
    Enter tuşlanır
    İşlem tamamlanır

9300 9800 9780 Model Cıhazlar İçin;
    Menü
    Seçenekler
    Cıhaz
    Gelişmiş sistem ayarları
    Sim Kart
    Ekranda görülmeyecek şekilde mepd tuşlanır
    Mep alt tuş 2 yapılır
    Agmed kodu girilir
    Joistik tuşu ile enter tuşlanır
    İşlem tamamlanır

9700 Model Cıhazlar İçin ;
    Menü
    Seçenekler
    Gelişmiş sistem
    Sim kart
    Mep alt tuş 2 yapılır
    Agmed kodu girilir
    Joistik tuşu ile enter tuşlanır
    İşlem tamamlanır

9000, 8520 Model Cihazlar İçin;
    Menü
    Seçenekler
    Gelişmiş sistem ayarları
    Sim kart
    Ekranda görülmeyecek şekilde mepd tuşlanır
    Mep alt tuş 2 yapılır
    Agmed kodu girilir
    Enter tuşlanır
    İşlem tamamlanır

9900 Model Cihazlar İçin;
    Menü
    Seçenekler
    Cihaz
    Gelişmiş sistem ayarları
    Sim kart
    Çıkan ekrana ALT TUŞUNA BASILI TUTARAK MEP2
    Agmed kodu girilir
    Enter tuşlanır
    İşlem tamamlanır.

hocam ben almanyadan blackberryz30 aldim. Bu cumartesi inşallah teslim alicam. sim kilit olayi karşıma çıkar mi dersin, nasil çözeriz, anlattigin gibi mi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• yardımcı olacak var mı turkcel tlf mep kodu istiyorr avea kulalncam
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.