Şimdi Ara

BlackBerry PlayBook OS 2.0 TABLET KAMPANYASI YARDIM?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
2
Favori
6.642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • TTNET'dE BU CİHAZI KAMPANYADA 24 AY TOPLAMDA 600 LİRAYA GELİYOR 1 YILDA WİFİ İNTERNET HEDİYE EDİYORMUŞ SİZCE ALMAYA DEĞERMİ?

BlackBerry PlayBook OS 2.0 Tablet”in özellikleri:

7 inç LCD, 1024×600, WSVGA çoklu dokunuş destekleyen dokunmatik ekran
    Simetrik çoklu işlemleri (multiprocessing) destekleyen BlackBerry Tablet işletim sistemi
    Ultra ince ve taşınabilir: Ebatlar: 130 x 193 x 10 mm
    1 GHz çift çekirdekli işlemci
    1 GB RAM
    Çift yüksek çözünürlüklü HD kamera (önde 3 MP, arkada 5 MP), 1080p HD video kayıt desteği
    Video oynatma: 1080p HD Video, H.264, MPEG, DivX, WMV
    Ses oynatma: MP3, AAC, WMA
    HDMI video çıkışı
    Wi-Fi -802.11 a/b/g/n
    Bluetooth 2.1 + EDR

• Evet arkadaşlar. Ürün cazip görünüyor. İnternet de dahil galiba. Bilgisi olan ya da alan var mı?
  • Bende xoom 2 ve bunun arasında kaldım xoom nerdeyse 2 kat daha pahalı. Kafamı karıştıran nokta blackberry nin işletim sistemi. Sıkıntı yaratır mı uygulama bulma konusunda sıkıntı olur mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Orhan Sonkaya

Bende xoom 2 ve bunun arasında kaldım xoom nerdeyse 2 kat daha pahalı. Kafamı karıştıran nokta blackberry nin işletim sistemi. Sıkıntı yaratır mı uygulama bulma konusunda sıkıntı olur mu ?

@Orhan Sonkaya
    Arkadaşım Uygulama Konusunda OS 2.0' da Android Uygulama Ve oyunlarını desteklemek açısından android player geliştirilmiş durumda Bende 1 - 2 Haftaya Kadar Edinicem Tableti Detaylı Bir İnceleme Koymak İstiyorm.
    İyi FORUMLAR...

http://www.youtube.com/watch?v=RR8_ytGpJic&feature=related

Bu Gösteriyorki Bu Uygulama İle Tabletimizi Android İşletim Sistemiylede Bir Nevide Olsa Kullanabilicez.

EDİT: Video Eklendi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZiFiRKaaN -- 22 Haziran 2012; 3:49:13 >

• Beyler ben de dün aldım henüz elime ulaşmadı ancak almadan önce çok araştırdım, bu fiyata bu özellikleri bulabilmeniz imkansız cihazın 1500 liralık tabletlerden tek eksiği gps, o da şahsım adına çok da önemli değil. Yukarıda belirtildiği gibi, cihazda usb girişi flash desteği ve mini hdmi çıkışı var. Yani cihazınıza herhangi bir usb belleği rahatlıkla bağlayabilir ayrıca tabletinizi evinizdeki hdmi girişi olan televizyona bağlayarak oyunları filmleri o tv üzerinden oynayıp izleyebilirsiniz. Blackberrynin kalitesini tartışmaya gerek yok, gerek dokunmatiği gerekse malzeme kalitesi apple dan aşağı kalır değil. Multitasking olayında ise aşmış bir tablet, aynı anda açtığınız oyun , uygulama vs. ler arasında anında, hiç beklemeden geçiş yapabiliyorsunuz.

Gelelim asıl meseleye. İşletim sistemi;

Cihazın işletim sistemi harman kardonun geliştirdiği açık kaynak kodlu "qnx". Blackberry sırf bu tablet için bu işletim sistemini ve geliştirici ekibi kendi bünyesine dahil etmiş. 1.0 versiyonu sorunluydu, mail ve takvim uygulaması yoktu. Fakat 2.0 uygulamasıyla işletim sistemi mükemmel görünüyor. Tabi ki onu kullanılabilir yapacak olan yazılım desteği. Bu konuda şu adrestenhttp://appworld.blackberry.com/webstore/?lang=en ücretli ücretsiz bütün yazılımları görebilirsiniz. Bence gayet yeterli, özellikle gameloft ve ea in yazılım konusundaki desteği çok iyi. Bir dead space var playbook için görmeniz lazım :). Ayrıca en başta dediğim gibi bu işletim sistemi açık kaynak kodlu, cihaz ne kadar yaygınlaşırsa o kadar bağımsız içerik geliştirilecektir. Şimdiden Playstation ve nintendo 64 emülatörleri var. os 2.0 ile android desteği de geldi daha ne olsun. Üstelik yazılımı güncellemek çocuk oyuncağı, androidlerdeki gibi karın ağrısı değil.

Sonuç olarak detaylı bir şekilde cihazı incelemedim ama elime geçtiğinde daha çok sevecekmişim gibi bir his var içimde. İnşallah beni yanıltmaz. Gerçi bu fiyata zaten donanımsal olarak bile verilen parayı fazlasıyla hakediyor.
    Bence fiyat performans olarak açık ara piyasanın 1 numarası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sheriat -- 22 Haziran 2012; 19:50:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sheriat

Beyler ben de dün aldım henüz elime ulaşmadı ancak almadan önce çok araştırdım, bu fiyata bu özellikleri bulabilmeniz imkansız cihazın 1500 liralık tabletlerden tek eksiği gps, o da şahsım adına çok da önemli değil. Yukarıda belirtildiği gibi, cihazda usb girişi flash desteği ve mini hdmi çıkışı var. Yani cihazınıza herhangi bir usb belleği rahatlıkla bağlayabilir ayrıca tabletinizi evinizdeki hdmi girişi olan televizyona bağlayarak oyunları filmleri o tv üzerinden oynayıp izleyebilirsiniz. Blackberrynin kalitesini tartışmaya gerek yok, gerek dokunmatiği gerekse malzeme kalitesi apple dan aşağı kalır değil. Multitasking olayında ise aşmış bir tablet, aynı anda açtığınız oyun , uygulama vs. ler arasında anında, hiç beklemeden geçiş yapabiliyorsunuz.

Gelelim asıl meseleye. İşletim sistemi;

Cihazın işletim sistemi harman kardonun geliştirdiği açık kaynak kodlu "qnx". Blackberry sırf bu tablet için bu işletim sistemini ve geliştirici ekibi kendi bünyesine dahil etmiş. 1.0 versiyonu sorunluydu, mail ve takvim uygulaması yoktu. Fakat 2.0 uygulamasıyla işletim sistemi mükemmel görünüyor. Tabi ki onu kullanılabilir yapacak olan yazılım desteği. Bu konuda şu adrestenhttp://appworld.blackberry.com/webstore/?lang=en ücretli ücretsiz bütün yazılımları görebilirsiniz. Bence gayet yeterli, özellikle gameloft ve ea in yazılım konusundaki desteği çok iyi. Bir dead space var playbook için görmeniz lazım :). Ayrıca en başta dediğim gibi bu işletim sistemi açık kaynak kodlu, cihaz ne kadar yaygınlaşırsa o kadar bağımsız içerik geliştirilecektir. Şimdiden Playstation ve nintendo 64 emülatörleri var. os 2.0 ile android desteği de geldi daha ne olsun. Üstelik yazılımı güncellemek çocuk oyuncağı, androidlerdeki gibi karın ağrısı değil.

Sonuç olarak detaylı bir şekilde cihazı incelemedim ama elime geçtiğinde daha çok sevecekmişim gibi bir his var içimde. İnşallah beni yanıltmaz. Gerçi bu fiyata zaten donanımsal olarak bile verilen parayı fazlasıyla hakediyor.
    Bence fiyat performans olarak açık ara piyasanın 1 numarası.

Yazdıgın Her Sözcüge Katılıyorum Arkadaşım. Donanımsal Olarak Kimsenin Birşey Demeye Hakkı Yok Çünkü Piyasanın En İyilerinden.

Bu Arada Dead Space Playbook Üzerinde Oynanırken :http://www.youtube.com/watch?v=8S-lJgIe8Dg&feature=related

ASPHALT 6 HD:http://www.youtube.com/watch?v=dYAg7Yw71ck&feature=fvwrel

NOVA 2 HD :http://www.youtube.com/watch?v=W4XOJaFtv7I

• ben aldım berbat bişey ne internetinden yararlanabiliyom ne de pc den video müzik resim alabiliyom o kadar uğraştım bi türlü yapamadım program istiyor indiriyorum ama gözükmüyor
  • sakın alma umarım almamışsındır
  • Selam uzun araştırmalar sonucu cihazı aldım. Ürün blackberry telefonun varsa tam senkronize oluyor internet bağlantısını kusursuz kullanıyorsun. Flash player ve java desteği sayesinde ipad ın yaşatamadığı web deneyimi yaşatıyor. Ufak tefek aksaklıkları mevcut ancak sana sunduklarının yanında bir önemi yok.

Blackberry telefonun yoksa yine herhangi internet paylaştırabileceğin bir cihazla cihazı birleştirmen mümkün. Ayrıca yeni çıkacak blackberry os10 işletim sistemi ile uyumlu bir ürün yani en az 3 sene daha güncelliğini koruyacak bir cihaz. bahsi geçen paraya ne olduğu belirsiz android li cihazlar alabiliyorsun bu ise mükemmel kalitede işçilik ile geliyor. Uygulama fakiri olduğu bir gerçek ancak tarayıcısının sundukları o eksiğini kapatıyor.
  • neden neyi yapamadınız, BlackBery telefonunuz varsa, direk bağlayıp internete çıkabilirsiniz, dosya paylaşabilirsiniz.
    Ayrıca PC'ye bağladığınızda disk olarak görmekte, tabi önce PC'nize BlackBerry desktop manager programını yükleyeceksiniz, program yüklenirken zaten driver falanda kuruluyor. Sormak istediğiniz birşey varsa yardımcı olabilirim.
  • Arkadaslar;

Burada ve diger forumlarda, urun incelem sitelerinde yazilanlari okuyorum. Ama okudukca kafam daha da karisiyor. Ben de TABLET almak istiyorum ve Telekom kampanyasi gayet uygun. Ayda 20 TL odeyerek alinabilecek en guzel cihazlardan biri gibi. Ama; amasi su ki, oncelikle yazilanlar, daha sonra diger tabletler... Samsung Galaxy Tab 10.1 ve IPAD... Hepsinin birbirine gore ustunlugu ve eksik oldugu yerler var. Imkan osla; 3 tanesini almak var :) Saka bir yana; oncelikle Playbook hakkinda, ciddi ve teknik bilgisi olan arkadaslara sormak istiyorum. Bu cihaz gercekten alinmaya deger mi? Sonra; eger cevaplar; nispeten olumsuz olur ise, Samsung mu, IPAD mi demek gerekiyor. Aslinda sacma bir soru. Keza; herkesin kullanma amaci farkli ve baska. Hal boyle olunca; herkes, kendi kullanimi icin ne uygunsa, onu onerecek ve ovecek, uygun olmayan icinse tam aksini soyleyecek.

Ama konu hakkinda gercekten bilgisi olanlar yardimci olursa, minnettar kalacagim. Yani, objektif yorumlara ihtiyacim var.

Simdiden herkese tesekkur ederim.

• Kadir Bey,

Burada ve diger forumlarda, urun incelem sitelerinde yazilanlari okuyorum. Ama okudukca kafam daha da karisiyor. Ben de TABLET almak istiyorum ve Telekom kampanyasi gayet uygun. Ayda 20 TL odeyerek alinabilecek en guzel cihazlardan biri gibi. Ama; amasi su ki, oncelikle yazilanlar, daha sonra diger tabletler... Samsung Galaxy Tab 10.1 ve IPAD... Hepsinin birbirine gore ustunlugu ve eksik oldugu yerler var. Imkan osla; 3 tanesini almak var :) Saka bir yana; oncelikle Playbook hakkinda, ciddi ve teknik bilgisi olan arkadaslara sormak istiyorum. Bu cihaz gercekten alinmaya deger mi? Sonra; eger cevaplar; nispeten olumsuz olur ise, Samsung mu, IPAD mi demek gerekiyor. Aslinda sacma bir soru. Keza; herkesin kullanma amaci farkli ve baska. Hal boyle olunca; herkes, kendi kullanimi icin ne uygunsa, onu onerecek ve ovecek, uygun olmayan icinse tam aksini soyleyecek.

Ama konu hakkinda gercekten bilgisi olanlar yardimci olursa, minnettar kalacagim. Yani, objektif yorumlara ihtiyacim var.

Simdiden herkese tesekkur ederim.

• arkadaşlar bu cihaza turkcell wınn modemle kullanabilirmiyim usb girişi varmı yardımcı olurmusunuz
  • http://www.youtube.com/watch?v=hnx1dXpIWZI
    arkadaşlar linkteki videoda kutudan çıkanların hepsi TTNET kampanyasında da var mı? özellikle kılıf çıkıyor mu?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.