Şimdi Ara

BlackBerry Passport resmiyet kazandı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
1
Favori
1.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: system_25

quote:

Orijinalden alıntı: malatyaspor

quote:

Şu telefonu başka bir marka android tabanlı çıkarsa tadından yenmezdi. Telefon android kullanıcıları arasında belli bir zümreye hitap ederdi ama blackberry os olunca olmuyor başkan.

Hayatında hiç BlackBerry os10 kullandın mı? Kullanmadıysan ki kullansan bu yorunu yapmazdın denemeni tavsiye ederim. Ondan sonra bir daha android in yüzüne bakıyormusun bakalım...

Kullandım. Bir Android değil.

Hocam güldürmeyin. Çalıştıkça şişen arka planda habire uygulama açan, basit bşr flash yakan uygulamanın bile fotoğraflarınıza erişebildiği, sürekli yeni işlemci ve daha fazla ram isteyen android mi BlackBerry os10 dan daha iyi? Z10 da tam 50 uygulama çalıştırdım salise takılma olmadı. Androide 50 uygulama yüklediğimi düşünemiyorum bile...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Şu telefonu başka bir marka android tabanlı çıkarsa tadından yenmezdi. Telefon android kullanıcıları arasında belli bir zümreye hitap ederdi ama blackberry os olunca olmuyor başkan.

Hayatında hiç BlackBerry os10 kullandın mı? Kullanmadıysan ki kullansan bu yorunu yapmazdın denemeni tavsiye ederim. Ondan sonra bir daha android in yüzüne bakıyormusun bakalım...

Hocam güldürmeyin. Çalıştıkça şişen arka planda habire uygulama açan, basit bşr flash yakan uygulamanın bile fotoğraflarınıza erişebildiği, sürekli yeni işlemci ve daha fazla ram isteyen android mi BlackBerry os10 dan daha iyi? Z10 da tam 50 uygulama çalıştırdım salise takılma olmadı. Androide 50 uygulama yüklediğimi düşünemiyorum bile...

O yüzden mi android mobil cihazlarda en çok tercih edilen yazılım?

• system_25 kullanıcısına yanıt
    Neden karşılaştırıyorsunuz ki hepsi çok farklı işletim sistemleri farklı kesimlere farklı kullanım şekillerine farklı beklentilere hitap ediyor bariz belli yok yere atışmayın Kişisel tercihler var ortada yani şu mutlak en iyisidir demek yanlış olur..
    Edit:Ayrıca bir şeyin en çok satan olması en iyisi olduğu anlamına gelmez buna örnek çok fazla şey var etrafımızda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GIRALİÇEM -- 26 Eylül 2014; 23:59:01 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Atismiyoruz ki, medeni şekilde tartışıyoruz :)

• Tabii ki en çok satan en iyi olduğu anlamına gelmez. Bunu yazacak birini bekliyordum zaten fakat yazilimda iş değişiyor. Donanim daima yazılıma cevap vermek zorunda. Bugün kitkatın bazı telefonlarda çalışmaması android kitkat 4.4 sürümünün kötü olduğundan değil donanımın yetersiz olduğundan dolayıdır. Blackberry pazara olan eski hakimiyetini kaybetti. Yıllar önce 2000 liranın üzerinde satılan modeller bugün 600e 700e bulunabilir durumda.
    Burada hakimiyet farkindaysaniz yazılımın elinde ve şu an android bu pazarın kaymağını yiyor.

• system_25 kullanıcısına yanıt
    Ben hala akıllı telefon almadım android tablet kullanmıştım 4ay içinde çok kez sorun yaşadım sonra ipad air aldım kullanıyorum mesela android benim beklentilerimi karşılamaz biliyorum ama bir başkası için biçilmiş kaftan yazılımını sevmiyorum vs telefon olarak iphone almayacağımı da biliyorum ama android yerine iphone alırım mesela benim için önemli olan aldığım cihazda sorun yaşarsam bunun arkasında durmaları mağduriyetimin giderilmesi o yüzden iphone seçerdim android li herhangi bir cihaz yerine .Burada en iyisi budur demiyorum herkesin önceliği farklı..(Blackberry de pili için bu telefonu sevdim pil +yazılım iyi bir ikili olursa almak isterim )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GIRALİÇEM -- 27 Eylül 2014; 0:57:27 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Edit: yanlış konuya yazdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi system_25 -- 27 Eylül 2014; 0:51:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: reddy85

Ben hala akıllı telefon almadım android tablet kullanmıştım 4ay içinde çok kez sorun yaşadım sonra ipad air aldım kullanıyorum mesela android benim beklentilerimi karşılamaz biliyorum ama bir başkası için biçilmiş kaftan yazılımını sevmiyorum vs telefon olarak iphone almayacağımıda biliyorum ama android yerine iphone alırım mesela benim için önemli olan aldığım cihazda sorun yaşarsam bunun arkasında durmaları mağduriyetimin giderilmesi o yüzden iphone seçerdim android li herhangi bir cihaz yerine .Burada en iyisi budur demiyorum herkesin önceliği farklı..(Blackberry de pili için bu telefonu sevdim pil +yazılım iyi bir ikili olursa almak isterim )

Tabletin markasını merak ettim.
    Herkesin ihtiyaç duyduğu cihaz ya da yazılım farklı tabi ama burada istatistiksel olarak hangisinin müşterilerin ihtiyacını en fazla karşıladığı önemli ve android kullanıcıları azimsanamayacak kadar fazla. Burada pazara hakim olanı kullanmak zorunda değilsiniz fakat bu durum, kullanmadiginiz yazılımın iyi olmadığı anlamına gelmez. Tamamen ihtiyaç meselesi.
    Bugün blackberry kullanıcısı, hakikaten bu yazılıma ihtiyaç duyuyorsa saygı duyarım fakat "en iyiyi en güzel şekilde kullanmak istiyorum" diyorsa ve yine tercih blackeberry OS ise pek de doğru bir tercih değil gibi geliyor bana.

• Passport almak için blackberry shop un websitesine girdim, tükenmiş görünüyor. Turkcell bunu da getirmeyecek sanırım, yurtdışından bir şekilde temin etmeye çalışacağım.
  • BB sallayan arkadaşlar hayatlarında os10 kullanmıslar mı acaba cok merak ediyorum. Şuan Z10 kullanıyorum herşeyiyle çok memnunum. Şu iphone saçmalıgı dünyanızdan çıkın artık. İnsan kendine bir sormalı ya ben keriz miyim ? diye.

5 i çıkarttılar home tuşu bozuldu 5s i çıkarttı gene sim sorunları tuş kilidi sorunları. Şimdi 6 çıktı 5s den farkı yok sadece biraz daha ince. 6 da giderilmesi gereken tek şey sarj süresiydi onuda beceremediler 5s ile aynı sarj süresine sahip. Yıllarca apple tek elli kullanmayı savundu samsunglara lg lere laf attılar smdi iphone 6 bile plus olmasına gerek yok elde büyük duruyor. Yok bir sorunsusuz dediler bir güncelleme çıkardılar hata dolu. Kalkmışlar BB ye laf ediyorlar ben telefonu aldım bir kere güncelleme geldi oda. Hiç bir sıkıntı yok. Passaport ile beraber 10.3 de gelecek. BB saglam adımlarla yürüyor. Bu telefonun bir kere ekranı çok iyi klavye ile daha rahat yazabilirsiniz ve çok karizmatik.

Birde şunu söylüyorlar ya ios de 10 milyon uygulama var. Evet sen hepsini kullanıyorsun zaten. Sorsan sosyal aglar dısında kullanmıslıkları yok. Hayır OS10 a zaten hepsi import edilebiliyor. Bunuda geçtik.

İphone bende kullandım bu tus kilidi çekmeme vs sorunlardan servise gitti. 1 ay telefonsuz kaldım. Sonra değiştirdik deyip poşette telefon verdiler. Götürdüm hemen sattım.

Hayatımda ilk defa BB kullanıyorum oda Z10. Bundan önce androidde kullandım. Şuan BB yi tek geçerim herşeyiyle.

En basit örnek youtube da birşey açıp aynı zamanda farklı bir sekmeye geçip haber okuyabiliyorum veya whatsappdan yazabiliyorum. İstediğimi yapıyım o orada çalıyor.
    Sarj süresi desen iphone dan iyi gidiyor.
    Hafıza desen sd kart girişi var kaçlık istersen tak kullan.

İphone 5s ve 6 ile bitti. Birirleri zirveden düşerken hala kafaları dik yürürler halkın arasında sizinkide o hesap

• Kocaman geniş telefon yapmışlar tasarım olarak güzel görünsede kullanışlılık pek iyi değil , tek elle kullanılmaz bu telefon .Blackberry böyle devam ederse satışlarda düşüş devam eder.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

O yüzden mi android mobil cihazlarda en çok tercih edilen yazılım?

Android 6-7 yıllık enaz BlackBerry os10 2 yıllık. BlackBerry os sadece kendi cihazlarında. Android açık endandik çinli firma bile bedavaya alıp kullanabiliyor kendi cihazında. Sizin mantıkla ios android den daha kötü bir işletim sistemi. Böyle bir mantık var mı?

• quote:

Tabii ki en çok satan en iyi olduğu anlamına gelmez. Bunu yazacak birini bekliyordum zaten fakat yazilimda iş değişiyor. Donanim daima yazılıma cevap vermek zorunda. Bugün kitkatın bazı telefonlarda çalışmaması android kitkat 4.4 sürümünün kötü olduğundan değil donanımın yetersiz olduğundan dolayıdır. Blackberry pazara olan eski hakimiyetini kaybetti. Yıllar önce 2000 liranın üzerinde satılan modeller bugün 600e 700e bulunabilir durumda.
    Burada hakimiyet farkindaysaniz yazılımın elinde ve şu an android bu pazarın kaymağını yiyor.

Bana android yazılımının BlackBerry os10 a olan 5 tane üstünlüğünü sayabilir misiniz? Hani ikisini de kullanmışsınız bari kıyaslama yapın.

• Bedava değil hepsi telif hakkı ödüyor ama gelişmesinde ve stabil çalışmasında katkısı olan 3 firma var gerisi sadece telefonu piyasaya sürmek için kullanıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: cumur

Bedava değil hepsi telif hakkı ödüyor ama gelişmesinde ve stabil çalışmasında katkısı olan 3 firma var gerisi sadece telefonu piyasaya sürmek için kullanıyor

Ücresiz hocam. Windows phone bile ücretsiz oldu. 2016 yılına kadar da ücretsiz dağıtılacak. Bununla ilgili donanımhaber de bir haber çıkmıştı. Ne amaçla bedava dersen arama motorlarına BlackBerry neden battı yaz güzel bir makale var görürsünüz...

• quote:

quote:

Bedava değil hepsi telif hakkı ödüyor ama gelişmesinde ve stabil çalışmasında katkısı olan 3 firma var gerisi sadece telefonu piyasaya sürmek için kullanıyor

Ücresiz hocam. Windows phone bile ücretsiz oldu. 2016 yılına kadar da ücretsiz dağıtılacak. Bununla ilgili donanımhaber de bir haber çıkmıştı. Ne amaçla bedava dersen arama motorlarına BlackBerry neden battı yaz güzel bir makale var görürsünüz...

Konuyu uzatmadan ve son mesajım olarak sana sukadarini soyliyim bb nin anlaşmış olduğu ülkeler farklı zannettme ki oda diğerlerinin yediği haltı yemiyor yoksa kendini kandırırsın

• quote:

quote:

Tabii ki en çok satan en iyi olduğu anlamına gelmez. Bunu yazacak birini bekliyordum zaten fakat yazilimda iş değişiyor. Donanim daima yazılıma cevap vermek zorunda. Bugün kitkatın bazı telefonlarda çalışmaması android kitkat 4.4 sürümünün kötü olduğundan değil donanımın yetersiz olduğundan dolayıdır. Blackberry pazara olan eski hakimiyetini kaybetti. Yıllar önce 2000 liranın üzerinde satılan modeller bugün 600e 700e bulunabilir durumda.

Bana android yazılımının BlackBerry os10 a olan 5 tane üstünlüğünü sayabilir misiniz? Hani ikisini de kullanmışsınız bari kıyaslama yapın.

Oyun neredeyse yok

Uygulamalar kısıtlı

Global bir yazılım değil, bugün çin malı tabletlerde dahi rastlanan androide karşı bb os, hangi donanimlarda görülüyor göster bana. Ya da sen bana piyasada kar marjı yüksek bbOS kullanan bi tablet göster.

İş telefonu tanitimiyla piyasada, kendisinden daha çok iş yapan android telefon sayısı daha fazla

Donanim açısından android makinelere göre zayif

Bis olayı bitti mi bilmiyorum. Bitmediyse yazık.

Mail alıp gonderin deniyor, qwerty deniyor da sırf bu yüzden mi alicaz telefonu? Evdeki tost makinesi bile mail gönderiyor bugün

Geçmişteki yazılım beceriksizlikleri markaya güven kaybettiriyor. Android ise gün geçtikçe başarı skalasını arttıran bir yazılım.

1-2 yıl önce BB android cihaz çıkaracak denmişti, ceo açıklamıştı, takip etmediğimden dolayı çıktı mi bilmiyorum. Çıkmasa bile bu haberin kendisi bile yeter

Bak beşten fazla yazdım. Mesaideyim şimdi, daha fazla yazamıyorum.

• quote:

quote:

quote:

Oyun neredeyse yok

Uygulamalar kısıtlı

Global bir yazılım değil, bugün çin malı tabletlerde dahi rastlanan androide karşı bb os, hangi donanimlarda görülüyor göster bana. Ya da sen bana piyasada kar marjı yüksek bbOS kullanan bi tablet göster.

İş telefonu tanitimiyla piyasada, kendisinden daha çok iş yapan android telefon sayısı daha fazla

Donanim açısından android makinelere göre zayif

Bis olayı bitti mi bilmiyorum. Bitmediyse yazık.

Mail alıp gonderin deniyor, qwerty deniyor da sırf bu yüzden mi alicaz telefonu? Evdeki tost makinesi bile mail gönderiyor bugün

Geçmişteki yazılım beceriksizlikleri markaya güven kaybettiriyor. Android ise gün geçtikçe başarı skalasını arttıran bir yazılım.

1-2 yıl önce BB android cihaz çıkaracak denmişti, ceo açıklamıştı, takip etmediğimden dolayı çıktı mi bilmiyorum. Çıkmasa bile bu haberin kendisi bile yeter

Bak beşten fazla yazdım. Mesaideyim şimdi, daha fazla yazamıyorum.

Hani kullanmıştın? kullansan bis olayının os10 ile tarihe karıştığını bilirdin. Kullansan android uygulamalarının %90 ını sorunsuzca çalıştırdığını hem BlackBerry world hem de snap veya amazon appstore gibi çift marketli olduğunu bilirdin. BlackBerry os10 un eski BlackBerry işletim sistemleri ile arasındaki farkın ios ile Windows phone arasındaki fark gibi olduğunu bilirdin.eski BlackBerry lerde unix tabanlı bir işletim sistemi vardı.şimdi ise os10 ile qnx işletim sistemine geçtiler. Herşey sıfırdan yapıldı.
    BlackBerry de ios gibi kendi cihazına işletim sistemi yazan bir firma andreolsun Windows phone olsun bunlar işletim sistemini yazıp farklı markalara dağıtıyorlar. Aradaki farkı daha açık sana nasıl anlatayım bilmiyorumki...

• quote:

quote:

quote:

Konuyu uzatmadan ve son mesajım olarak sana sukadarini soyliyim bb nin anlaşmış olduğu ülkeler farklı zannettme ki oda diğerlerinin yediği haltı yemiyor yoksa kendini kandırırsın

Küresel bir şirket tabiki bilgilerini saklıyor ama enazından daha önce aradığım bir kelime ile ilgili habire önüme reklam koymuyor. Sırf bu yüzden google değil duckduckgo kullanıyorum arama motoru olarak...

• Şu anda bilmiyorum haberlerde var mı, şu Apple skandallarından sonra statesde bir çok şirket tekrar Blackberry ile çalışmaya başladı. Güvenilirlik, stabilite, minyon çinlilerin fazla parmaklayamaması sebebiyle şirket ciddi anlamda yükselen bir trend içerisinde.

2014 yıılında hala neden Blackberry?

BlackBerry Passport teknik özellikler açısından herkesin sevdiği telefonları cebinden çıkarır. Yetmez diyenlere;
    BlackBerry OS 10.2 World's Best Mobile OS seçilmiştir, piyasadaki tüm işletim sistemlerinden bariz iyidir. Yetmez diyenlere;
    BlackBerry 10 cihazları 2014 yılı Red Dot Design Ödülünü de kazanmıştır. Bu da yetmezse;
    BlackBerry Z30 iş dünyasının kayda değer ödüllerinden Best in Biz 2014'te altın madalyayı kapmıştır. Yani BB, top cihazların satışları için iş dünyasını hedef alarak satış planı oluşturur. Bu da oyun oynamayı çok seven ve 3 milyarı oyun oynamak için veren milletimizi derinden yaralamıştır.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.