Şimdi Ara

BlackBerry Mercury’ye ait ilk fotoğraflar sızdırıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
668
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BlackBerry Mercury’ye ait ilk fotoğraflar sızdırıldı 
    Akıllı telefon pazarının en önemli oyuncuları arasında yer alan ancak yıllar içerisinde izlediği politika ve satış stratejileriyle rakiplerinin birkaç adım gerisinde kalarak beklentileri karşılayamayan BlackBerry, tekrar eski ihtişamlı günlerine ulaşabilmek için yoğun mesai harcamaya devam ediyor.

Bir süredir yeni akıllı telefon hazırlığında olduğu bilinen üreticinin yakında piyasaya süreceği ve "Mercury" adını taşıyan cihaza ait olduğu söylenen fotoğraflar ilk kez yayınlandı. Çin’in popüler sosyal medya platformu Weibo’da paylaşılan görsellere bakılırsa fiziksel QWERTY klavye ile gelecek olan telefonda 3:2 görüntü oranı sunacak 4.5 inç HD dokunmatik ekranın yer alması bekleniyor.

Diğer taraftan Android 7.0 Nougat işletim sistemine sahip olacağı iddia edilen BlackBerry Mercury’nin Qualcomm Snapdragon 821 işlemci, 3 GB RAM, 18 megapiksel arka ve 8 megapiksel ön kamerayla geleceği kulislerde konuşuluyor. Elbette resmi kaynaklar tarafından henüz doğrulanmayan bu bilgiler şimdilik iddia olmaktan öteye geçemiyor. Mobil pazarda elini güçlendirmek isteyen teknoloji devi bakalım karşımıza nasıl bir cihazla çıkacak...

• Hem fiziksel klavye hem android hem büyük ekran. Muazzam olmuş. Pili de büyük olursa vazgeçilmez olur.

• Ben anlayamiyorum ya. Dokunmatik ekranlar klavyeden kurtulmak icin cikti bu neyin kafasi? Telefonu yana yatirdigimizda ne olacak? Adı akıllı telefon işte. Bosa cikmis bir urun.

• Androidse at çöpe

• Hd ekran ve S821, oyun canavarı olmuş

• bir zamanlar 5110, 3210 , 3310 ... 6600 , Sony walkman, 6630 , n serisi , 5800 , sonra blackberry furyası , galaxy serisi iphone derken, şuan iphone ve galaxy piyasaya domine durumda. Bundan 4 , 5 sene sonra acaba neler olacak. Cidden merak ediyorum. Efsane telefonları hatırladıkça " heey gidi günler" diyor insan.

• Biliyorum telefon meraklıları bir an sevinir gibi oldu ama priv vakasını hatırlayın fiyatı hatırlayın bu hataya düşmez ise ancak bir şeyler satabilirler yoksa bu son kozları gibi geliyor bana.

• BlackBerry son şakasını yaptı.
  • Güzel ve özel ,keşke blackberry tutulsa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ne kadar iğrenç bir şey bu

• quote:

Orijinalden alıntı: vamp

Ben anlayamiyorum ya. Dokunmatik ekranlar klavyeden kurtulmak icin cikti bu neyin kafasi? Telefonu yana yatirdigimizda ne olacak? Adı akıllı telefon işte. Bosa cikmis bir urun.

Sen fiziksel klavyede yazı yazmanın zevkini ve konforunu bilir misin genç?
  • DTEK serisi gayet başarılı bir çizgiyken bu ilginç olmuş doğrusu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefonun bu olduğunu düşünmüyorum. Klavyesi çok kalitesiz duruyor. Passport ah Passport! 😔

• quote:

Orijinalden alıntı: basartenk

quote:

Orijinalden alıntı: vamp

Ben anlayamiyorum ya. Dokunmatik ekranlar klavyeden kurtulmak icin cikti bu neyin kafasi? Telefonu yana yatirdigimizda ne olacak? Adı akıllı telefon işte. Bosa cikmis bir urun.

Sen fiziksel klavyede yazı yazmanın zevkini ve konforunu bilir misin genç?

Insan 32 yasinda olunca herseyi biliyor be genc. Ilk cikan cep telefonuna kadar biliyorsun hemde. O yuzden 2007 yilinda bu devir kapandi ve hicbir zamanda acilmayacak.

• Ama Sen Hep Böyle Yapıyorsun,,,

• yemin ediyorum geri zekalı bu blackberry.

bi hatayı yaparsın ama niye ısrar edersin? sonra niye yılda 1-2 milyona kadar düştü satışlar. düşer tabi bu kafayla daha da düşer.

• ekranin altinda sabit bir klavye yapisi androidin tabiatina ters.

landscape modunda oyun,video ve pek cok uygulama kullaniminda deneyime cok zarar veriyor.

Blackberry zamaninda gucu varken torch serisindeki tasarima arge calismasi yapip surgulu klavye tasarimini 8mm kalinligin altina indirseydi belki su an fiziksel klavyeli android cihazlar mevcut olurdu.

Ama priv yerine şık ve kompakt konvansiyonel android tasarimli,yuksek performansli,yuksek malzeme kalitesi olan bir cihazi yuksek f/p oranli bir cihaz cikarsaydi su an akilli telefon pazarinda windows ekosisteminden daha buyuk bir pay kapabilirdi.

simdi mi ? simdi yapabilecegi bir sey kalmadi ugrasmasin bence

• Sony Ericsson P1 i hatırlattı bana, anılarım depreşti.

• Yazık, blackberry passaport'tan bir farkı olmaz satışlarda. Zarar edecekler yine.

• BlackBerry, tekrar eski ihtişamlı günlerine ulaşabilmek için yoğun mesai harcamaya devam ediyor.
    Cihaz buysa boşa çalışmışlar

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.