Şimdi Ara

***BLACKBERRY KULLANICILARI SORUNLARI VE ÇÖZÜMLERİ*** (110. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.809
Cevap
37
Favori
794.982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 108109110111112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tr-kral-95

Arkadaşlar daha önce de belirttiğim gibi BB Curve 8520 kullanıcısıyım. 3-4 aydır kulaklıkta herhangi bir sorun yoktu. Daha sonra kulaklığı taktığımda kulaklıktan "biiip" sesi gelmeye başladı. O ses her taktığımda geliyor. Bilgisayarımın kulaklığını BB'ye taktığımda hiç bir sorun olmuyor. Normal çalışıyor. Ancak mp3 ün kulaklığını BB ye taktığımda yine o ses geliyor. Bu kulaklıkların hepsini tek tek mp3 çalarda denedim. Hiç sorunsuz hepsi çalıştı.. Benim ne yapmam gerek ? =/

Bence sorun sokette, bir türlü şase yapıyor ve o sese sebebiyet veriyor. Aynı olay anakartlarda da olur çünkü, oradan biliyorum. Buna benzer bir sorun olabilir.
  • arkadaslar merhaba storm2 9520 sahibiyim..tus kilidinde problem var sorunun ne oldugunu tam olarak bilmiyorum ama kesin olan bişey var tusa bastıgımda hiç bir tepki yok..önceleri biraz sert olark bstıgımda tuslar kilitleniyordu artık o da yok..

ist.avrupa yakasında tamir için önerebileceğiniz bir yer var mı ??

birde son olarak bu parçayı nerelerde bulabilirim istanbulda ??

***BLACKBERRY KULLANICILARI SORUNLARI VE ÇÖZÜMLERİ***
  • beyler evde olduğum zamanlarda nete wifiden bağlanmak istiyorum şifreyi falan giriyorum modemın bağlanıyorum fakat net paketimden giriyo bunu nasıl ayarlayacam
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZR1

beyler evde olduğum zamanlarda nete wifiden bağlanmak istiyorum şifreyi falan giriyorum modemın bağlanıyorum fakat net paketimden giriyo bunu nasıl ayarlayacam

Tarayıcıyı Hotspot olarak ayarlayınca hattan girmiyor diye biliyorum.
  • Arkadaşlar bugün 8800 aldım ama konuşurken sesin biraz derinden geldiğini söylüyorlar, ancak ben çok güze duyabiliyorum sesi. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir acaba? 4.2 versiyon vardı offical 4.5 kurdum wipe yaparak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mtolgacengiz

merhaba arkadaşlar. yeni 8520 Curve kullanıcısıyım. bu telefonla ilgili bilmem gerekenleri bu forumda elimdn geldiğince okumaya çalışıyorum. ama bazen gözümden kaçan şeyler oluyor ve bunları sormak istiyorum. misal yazılım güncellemesi. nasıl yapılıyor. forumda biraz baktım da bulamadım. yardımcı olabilirmisiniz.
    ayrıca telefonla ilgili yeni yazılımlar programlar için illaki de kutudan çıkan cd leri kurmak zorundamıyız?

yazılım güncellemesini telefonunuzun marka modeline göre turkcell vodafone avea operatorlerinin sitesinden bulursunuz. önce kendi sürümünüzü öğrenin daha sonra bu operatör ssitelerinde en son yayınlanan sürüme bakın daha üst bir sürüm var ise haber verin yardımcı olayım size güncellemede. desktop software den yapabilirsiniz fakat senede bir güncelleme a görür ya görmez software.

• quote:

quote:

Yazılım güncellemesi Blackberry Software isimli program ile yapılıyor, elinizdeki CD'de o program vardır. Yeni versiyonu da BB resmi sitesinden indirebilirsiniz. Yeni programları da Blackberry App World uygulaması ile indirebilirsiniz.

bu dediklerinin hepsini telefonu pc ye bağlayarak mı yapıyoruz . telefon kendi yazılımını kendi bünyesinde arayıp bulamıyomu nokia larda olduğu gibi.
    bu işlerin nasıl olacağını kısaca anlatma şansın var mı

nokia gibi sürüm güncellemesini telefon üstünden yapmaz usb data kablosu ile pc ye bağlanmanız gerekir.

• quote:

beyler evde olduğum zamanlarda nete wifiden bağlanmak istiyorum şifreyi falan giriyorum modemın bağlanıyorum fakat net paketimden giriyo bunu nasıl ayarlayacam

http://www.youtube.com/watch?v=A763gIpAFIk&feature=player_embedded
  • quote:

Orijinalden alıntı: lucifer_666tr

quote:

http://www.youtube.com/watch?v=A763gIpAFIk&feature=player_embedded

saol hocam
  • sorulara dur durak yok
    malum 8520 kullanıcısı olaraktan: telefona whats app diye bir program yükledim. aynı program 5800 da da yüklü. nokia da bu program sadece wifi kullanılabilecek şekilde ayarlanabiliyor. bb de de bunu yapabiliyormuyuz. çünkü bir mesaj atıyorum wifi kapalıyken mesaj gelmiyor. wifi yi açıyorum ama menü>bağlantıları yönet>servislerin durumu>seçenekler(menü tuşu)>mobil şebeke seçenekleri>veri srvisleri>kapalı diyorum o zaman da mesaj gelmiyor. ama yukarıdaki soralamayı izleyerek veri servislerini açık konuma getiriyorum üzerine wifi yi kapatıyorum(açık da olabilir faretmiyor) o zaman mesaj geliyor.
    2. kısımda veri servisleri kapalıyken wifi açıkken tarayıcıyı kullanamıyorum. aynı zamanda tam tersiyken yani veri servisleri açık wifi kapalıyken yine tarayıcıyı kullanamıyorum.

bu kadar yazıdan sonra sorum şu: veri servisleri dediği şey şebekenin sunduğu internet/wap servisi dediğimiz paralı şey mi yoksa ama wifi üzerinden ama paralı internet üzerinden bağlantı olanağını açp kapatan bir özellik mi?

• BEYLER DÜN BABAM BLACKBERRY BOLD 9000GETİRDİ daha ÖNCE KENDİSİ KULLANIYORDU . İLK AÇMAYI DENEDİM AÇILMADI ŞARJA TAKTIM.1-2 SAAT ARAYLA DENEDİM AMA AÇILMADI BABAM 2 AYDIR FLN HİÇ AÇILMADI DEDİ BENDE BATARYA BAYA BOŞALMIŞ DİYE 12 SAAT FLN BEKLETTİM AMA ARADA IŞIK YANIYO EKRANDA BOŞ PİL ÇIKIYO ÜSTÜNDE ŞİMŞEK İŞARETİ FLN VR DAHA ÖNCE HİÇ KULLANMADIM KULLANAN BİRİNİDE GÖRMEDİĞİM İÇİN (ÖYLE DEĞİŞİK BİYERDE YAŞIYORUM )NE YAPMAM GEREKİYOR SİZCE
  • quote:

Orijinalden alıntı: WhaTheF.

BEYLER DÜN BABAM BLACKBERRY BOLD 9000GETİRDİ daha ÖNCE KENDİSİ KULLANIYORDU . İLK AÇMAYI DENEDİM AÇILMADI ŞARJA TAKTIM.1-2 SAAT ARAYLA DENEDİM AMA AÇILMADI BABAM 2 AYDIR FLN HİÇ AÇILMADI DEDİ BENDE BATARYA BAYA BOŞALMIŞ DİYE 12 SAAT FLN BEKLETTİM AMA ARADA IŞIK YANIYO EKRANDA BOŞ PİL ÇIKIYO ÜSTÜNDE ŞİMŞEK İŞARETİ FLN VR DAHA ÖNCE HİÇ KULLANMADIM KULLANAN BİRİNİDE GÖRMEDİĞİM İÇİN (ÖYLE DEĞİŞİK BİYERDE YAŞIYORUM )NE YAPMAM GEREKİYOR SİZCE

O işaretin anlamı; "Bataryaya elektrik geliyor ve şarj işlemi gerçekleşiyor." Fakat 12 saat boyunca takılı olduğu halde pil hala boş görünüyorsa, büyük ihtimalle bataryanın ömrü bitmiştir.

• quote:

Orijinalden alıntı: smd

Arkadaşlar bugün 8800 aldım ama konuşurken sesin biraz derinden geldiğini söylüyorlar, ancak ben çok güze duyabiliyorum sesi. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir acaba? 4.2 versiyon vardı offical 4.5 kurdum wipe yaparak.

Bu sorun haloldu ama yeni farkettim klavyenin ışıkları yanmıyor, dün leaked sürümünü de kurdum telefonun ışıklar halen yanmıyor.
  • arkadaşlar bu telefonun wifi den mi yoksa edge den mi internete bağlandığını nerden anlayacağız? veri servisleri diye bir yer var orayı kapatıyorum wifi den de bağlanmıyor açıyorum bağlantı yapıyor ama nereden?
  • quote:

sorulara dur durak yok
    malum 8520 kullanıcısı olaraktan: telefona whats app diye bir program yükledim. aynı program 5800 da da yüklü. nokia da bu program sadece wifi kullanılabilecek şekilde ayarlanabiliyor. bb de de bunu yapabiliyormuyuz. çünkü bir mesaj atıyorum wifi kapalıyken mesaj gelmiyor. wifi yi açıyorum ama menü>bağlantıları yönet>servislerin durumu>seçenekler(menü tuşu)>mobil şebeke seçenekleri>veri srvisleri>kapalı diyorum o zaman da mesaj gelmiyor. ama yukarıdaki soralamayı izleyerek veri servislerini açık konuma getiriyorum üzerine wifi yi kapatıyorum(açık da olabilir faretmiyor) o zaman mesaj geliyor.
    2. kısımda veri servisleri kapalıyken wifi açıkken tarayıcıyı kullanamıyorum. aynı zamanda tam tersiyken yani veri servisleri açık wifi kapalıyken yine tarayıcıyı kullanamıyorum.

bu kadar yazıdan sonra sorum şu: veri servisleri dediği şey şebekenin sunduğu internet/wap servisi dediğimiz paralı şey mi yoksa ama wifi üzerinden ama paralı internet üzerinden bağlantı olanağını açp kapatan bir özellik mi?

bende sana bir soru sorsam 8520de whatsapp kullandığından dolayı , bis paketi almadan normal internet paketi alınarak whatsapp sorunsuz kullanılabiliyor mu acaba?

• bold 9700 kullanıyorum, wifi açıkken internete bağlıyorum, acaba wifi'den mi 3g den mi bağlandığını nasıl anlarım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: My-Dream

quote:

sorulara dur durak yok

bende sana bir soru sorsam 8520de whatsapp kullandığından dolayı , bis paketi almadan normal internet paketi alınarak whatsapp sorunsuz kullanılabiliyor mu acaba?

BİS paketi olmadan normal internet paketide olmadan hatta avea internet üzerinden olmamak şartıyla sadece wifi kullanmak şartıyla watsapps paketini kullanmaktayım. az önce test ettim her türlü olasılıklarla sadece wifi de kullanabiliyorum. normal avea internetten bile (paketsiz) kullanamıyorum

şimdi lütfen birisi de benim sorularıma cevap verebilir mi?

• benim de bb üstad larına birkaç sorum olacak. daha önce hiç bb almadım ama almayı düşünüyorum bb nin birçok modeli var
    1-9360 curve nin inceliği dışında özellik olarak 9900 bold dan ne farkı var
    2-9900 bold tek model midir 9900 bold olup farklı model özellik varsa nelerdir
    3-şarj süresi açısından farklılık varmıdır varsa tahmini farklılık ne kadardır
    4-telefon görüşmelerini kayıt etme özelliği var mı dır? tüm modellerdemidir sadece x model de mi vardır
    5-amaç sadece sosyal medya kullanımı içindir film video resim çekme oynama amacı için düşünmediğimden sadece sosyal medya(twitter facebook msn)mail box açma işini görmesini istediğimden dolayı hızlı olması tuş takımı olması ucuz olması sebebiyle bb yi tek geçebilirmiyiz.(ille de klavye olmalı dokunmatik istenmiyor)
    6-8520 modeli 400 tl civarında sıfır fiyatı diğer modeller 1000+ civarı oldugundan bu istediklerimi 8520 modeliyle de gideremezmiyim bu model sorunlu bir model midir.

teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: alkoc

benim de bb üstad larına birkaç sorum olacak. daha önce hiç bb almadım ama almayı düşünüyorum bb nin birçok modeli var
    1-9360 curve nin inceliği dışında özellik olarak 9900 bold dan ne farkı var
    2-9900 bold tek model midir 9900 bold olup farklı model özellik varsa nelerdir
    3-şarj süresi açısından farklılık varmıdır varsa tahmini farklılık ne kadardır
    4-telefon görüşmelerini kayıt etme özelliği var mı dır? tüm modellerdemidir sadece x model de mi vardır
    5-amaç sadece sosyal medya kullanımı içindir film video resim çekme oynama amacı için düşünmediğimden sadece sosyal medya(twitter facebook msn)mail box açma işini görmesini istediğimden dolayı hızlı olması tuş takımı olması ucuz olması sebebiyle bb yi tek geçebilirmiyiz.(ille de klavye olmalı dokunmatik istenmiyor)
    6-8520 modeli 400 tl civarında sıfır fiyatı diğer modeller 1000+ civarı oldugundan bu istediklerimi 8520 modeliyle de gideremezmiyim bu model sorunlu bir model midir.

teşekkürler

buradaki bb kullanan arkadaşlara saygım sonsuz. bb 8520 kullanıcısım ama eski bir nokia kullanıcısı olarak sorularına tek tek olmasa da genel bakımdan tek bir cevabım var. bb yi tam anlamıyla kullanmak itiyorsan ki bazı sosyal paylaşım alanlarından bahsetmişsin bis yüklemek zorundasın yani bb nin kendisine ait internet paketi. araştır fiyatlarını öğrenirisin.
    bana kalırsa bu kadar soruya gerek yok... nokia e 72 istediğin her şeyi sana sunabileceği gibi fazlasını da verecektir diye düşünüyorum...

• boş bir zamanımda son sorulan sorulara cevap vericem
  • 
Sayfa: önceki 108109110111112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.