Şimdi Ara

***BLACKBERRY KULLANICILARI SORUNLARI VE ÇÖZÜMLERİ*** (109. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.809
Cevap
37
Favori
794.994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lucifer_666tr

quote:

Orijinalden alıntı: sozel01

Bu sitede hiç bir soruma yanıt alamadım ama buna almayı temenni ediyorum. bb 9900 telefonumun tarayıcı geçmişi silinmiyor.tarama verilerini temizle kısmındaki parolalar, geçmiş önbellek hepsini işaretleyip şimdi temizle diyorum.hafıza siliniyor diyor.işlem bitince ana ekran üzerinde arama kısmına girdiğim sitelerden birini yazınca tarama geçmişimde aynen görünüyor. silinmiyor neden kaynaklanıyor olabilir?

bende ilk defa siz sorunca baktım browser a girdim menüden geçmiş geçmiş menüsünden de hepsini sil dediğimde de silindi hepsi. reboot atsanız olur mu denediniz mi sildikten sonra.

nasıl temizlenecek bilmiyorum telefonu yeni kullanmaya başladım :(

• siz sorunca şimdi tekrar baktım bb de otomatik tuş kilidi bulunmuyor fakat ekran ışığı zaman aşım süresi var onu ayarlayıp bir de ekran açılışına kilit koyduğunuz zaman sizin ekran ışığı süreniz dolunca kilit ekranına dönüyor ve ekranı parola ile açabiliyorsunuz. ikinci bir yöntem mıknatıslı bb kılıfları var direk kilide uyku moduna atan bunları da değerlendirebilirsiniz. üç üçüncü tür uygulamalar var internet de sitelerde otomatik tuş kilidine alan programlarda gördüm bunları inceleyip kurup kullanabilirsiniz.
  • Arkadaşlar bir diğer sorun ben Blackberry 8520 Curve kullanıcısıyım. Turkcell hat kullanıyorum. Benden her gün 1 TL kesiliyor. İnternet kullanımı 0,5 kb gibi bir mesaj ile 1 lira alıyor. Bunu her gün yapıyor. Nedeni ne olabilir ?
  • merhaba, yaklaşık 1 yıldır kullandığım BB 9800 telefonumun ekranına görüntü gelmediği için servise gönderildi.arızanın giderilemeyeceği gerekçesi ile değişim yapılacağı söylendi.18.11.2011 den beri değişim cihazı bekleniyor.telefonumu avea garaj iletişimden almıştım.garantör de garage mobile.servis ithalatçı firmadan cihaz bekliyoruz diyor başka bişey demiyor.uzun uğraşlar sonucu garaje mobile ist genel müdürlüğüne ulaştım.şubattan önce telefonları teslim edemeyeceklerini söylüyorlar.firmanın kapandığı ile ilgili duyumlar aldım.benim telefonu aldığı avea da el değiştirmiş.3-4 aydır değişim bekleyen cihazlar değiştirilmemiş hala.ben tüketici hakem heyetine başvuracağım ilk fırsatta.ayrıca BB ana firmasına distribütörü şikayet etmeyi düşünüyorum.burada benzer sorun yaşayan arkadaşlar varsa tecrübelerini paylaşabilirler mi?teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: lucifer_666tr

siz sorunca şimdi tekrar baktım bb de otomatik tuş kilidi bulunmuyor fakat ekran ışığı zaman aşım süresi var onu ayarlayıp bir de ekran açılışına kilit koyduğunuz zaman sizin ekran ışığı süreniz dolunca kilit ekranına dönüyor ve ekranı parola ile açabiliyorsunuz. ikinci bir yöntem mıknatıslı bb kılıfları var direk kilide uyku moduna atan bunları da değerlendirebilirsiniz. üç üçüncü tür uygulamalar var internet de sitelerde otomatik tuş kilidine alan programlarda gördüm bunları inceleyip kurup kullanabilirsiniz.

İlginbizden dolayı teşekkür ederim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tr-kral-95

Arkadaşlar bir diğer sorun ben Blackberry 8520 Curve kullanıcısıyım. Turkcell hat kullanıyorum. Benden her gün 1 TL kesiliyor. İnternet kullanımı 0,5 kb gibi bir mesaj ile 1 lira alıyor. Bunu her gün yapıyor. Nedeni ne olabilir ?

internet paketiniz yada bis aboneliğiniz yoksa açık olan apn lerinizden girdiğiniz uygulamalar yada arka planda çalışan uygulamlardan veri kaçışı oluyor. bunu önlemek isterseniz ya bir internet paketi alıcaksınız yada m.h.ni arayıp bütün internet giriş çıkışlarını kapatmak istediğinizi söyleyceksiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Morniel

Öncelikle herkese merhaba ;

BB konusunda çok yabancı bir insanım ancak yenı alacağım telefon olarak bb 9900 ı düşünüyorum ancak aklıma takılan bir kaç nokta var.Cevaplarsanız sevinirim.

1-)Sosyal medya performansı apple karşılaştırıldığında sizce nasıl ? Ör:facebook videoları izlenemiyor diye duydum bilemiyorum ya da telefondaki fotoğradlarınızın sosyal medyada paylaşımı vs.

2-)Telefon hattına sadece Bis paketi almak [ör : bis turkcell full ] bu ortalama bir kullanıcı için yeterlimidir ? [Ör: youtube videoları ya da browser ile nette dolaşmak] Yoksa yanında illaki bir internet paketide olması lazımmıdır ?

3-)Daha öncesinde android ve apple kullandım ; ancak özellikle "9900" beni kullanımı ve tasarımı ile kendine hayran bıraktı.9900 aldıktan sonra stabil pek sorun çıkarmayan bir cihaz mıdır ?

Cevaplarınız gerçekten önemli arkadaşlar.Teşekkür ederim

Bir yardım eli

• quote:

quote:

BB konusunda çok yabancı bir insanım ancak yenı alacağım telefon olarak bb 9900 ı düşünüyorum ancak aklıma takılan bir kaç nokta var.Cevaplarsanız sevinirim.

1-)Sosyal medya performansı apple karşılaştırıldığında sizce nasıl ? Ör:facebook videoları izlenemiyor diye duydum bilemiyorum ya da telefondaki fotoğradlarınızın sosyal medyada paylaşımı vs.

2-)Telefon hattına sadece Bis paketi almak [ör : bis turkcell full ] bu ortalama bir kullanıcı için yeterlimidir ? [Ör: youtube videoları ya da browser ile nette dolaşmak] Yoksa yanında illaki bir internet paketide olması lazımmıdır ?

3-)Daha öncesinde android ve apple kullandım ; ancak özellikle "9900" beni kullanımı ve tasarımı ile kendine hayran bıraktı.9900 aldıktan sonra stabil pek sorun çıkarmayan bir cihaz mıdır ?

Bir yardım eli

Hem iPhone 4, hem de Blackberry Bold 9700 kullanan biri olarak sorularınızı kendimce cevaplayayım.

1-Sosyal medya performansı; durum güncellemeleri gayet hızlı ve sorunsuz fakat video izleme, fotoğrafları inceleme vb. görsel içerikleri görüntülemede iPhone'un çok gerisinde.
    2-BIS olsa dahi, bazı uygulamalarda normal internetten kullanmanız gereken durumlar ortaya çıkıyor. O yüzden sadece BIS'in yeterli geleceğini düşünmüyorum. Turkcell'de hem BIS servisi hem de internet servisi aynı kotadan yiyormuş sanırım. O tam bir çözüm müdür, kullanan arakdaşlardan öğrenmek lazım. Ben BIS kullanmıyorum.
    3-Tasarım konusu, görsel bir zevk ve tercih olduğundan o konuda bir yorum yapamam, size kalmış. Blackberry'nin bir çok modeli stabil çalışıyor zaten, öyle takılmalar falan olmuyor.

Sonuç olarak gözlemlerim ve deneyimlerimle şunu söyleyebilirim ki, multimedya ve uygulama telefonu arıyorsanız iPhone alın. Blackberry ile iPhone çok farklı makineler. Tarayıcıda bile dağlar var yani. iPhone bu konuda çok iyi kabul etmek lazım, Blackberry alacaksanız, görsel içeriklerden biraz uzak olmayı kabullenmeniz gerekiyor. Blackberry'nin QWERTY klavyesi ise gerçekten çok kullanışlı ve hızlı yazım imkanı sunuyor. Bazı arkadaşlar Nokia E71-72 gibi mi demişti de, Nokia ile alakası yok. Çok konforlu ve tuşlar geniş olduğundan, 2-3 tuşa aynı anda basmıyorsunuz. Bunun yanında ahize kalitesini ekleyebilirim. En az iPhone 4 kadar kaliteli ve net konuşma yapabileceğiniz bir mikrofon-ahize ikilisi bulunuyor. Konuşmalar çok net ve parazitsiz. Fakat ikisi arasında bir seçim yapılacaksa ben iPhone diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanreall -- 29 Aralık 2011; 0:24:23 >

• quote:

quote:

Bir yardım eli

iphone dan sıkılıp bb ye geçiş yapmış biri olarak yanıtlıyorum sorularınızı.
    1 - sosyal medyada push özelliği bakımından iphone'un önüne geçer msn facebook tweet mail google talk skype gibi uygulamaların bildirimi gayet hızlı. fakat facebook da video izleyemezsin flash desteği var ama kullandırtmıyor gibi bişey facebook videoları youtube vimeo v.s uzantılı isen direk izlersin. o konuda foto video açma paylaşım konusunda iphone yerini tutamaz.
    2- turkcelli iseniz gayet bis yeter. 1 gb full paket de bütün apn ler açık olduğundan ek bir net paketine gerek yok herhangi bir ekstra ücret kotayı aşmadıkça ödemezsiniz. istediğinizide yaparsınız .
    3- tasarımı güzel bahsettiğiniz modelin size kendini hayran bıraktıysa zaten gidin alın aklınızda kalmasın. dünyaya bir kere geliyorsunuz vede sonuçta bir telefon . ufak kusurlar kadı kızında da olur diyip 9900 ün bataryasının pek fazla dayanmadığını ve ortalama aktif kullanımda tam 1 gün gittiğini duyduğumu söyliyeyim.

• Teşekkürler cevaplar için ; yarın elımde olucak detaylı bir şekilde yorumlarımı yazarım buraya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Morniel -- 29 Aralık 2011; 10:18:11 >
  • quote:

Teşekkürler cevaplar için ; yarın elımde olucak detaylı bir şekilde yorumlarımı yazarım buraya.

arkadaş herşeyi gayet güzel açıklamış. size sadece ürünü alması kalmış.
    pişman olacağını sanmıyorum. ama oyun oynayama düşkün biriyseniz blackberry'den vazgeçin. bu probleme yazın çıkacak yeni bbx sistemli telefonların son verecegi kanısındayım. mesela blackberry london güzel bir model olacak...
  • quote:

Orijinalden alıntı: EvrenCCC

quote:

Teşekkürler cevaplar için ; yarın elımde olucak detaylı bir şekilde yorumlarımı yazarım buraya.

pişman olacağını sanmıyorum. ama oyun oynayama düşkün biriyseniz blackberry'den vazgeçin. bu probleme yazın çıkacak yeni bbx sistemli telefonların son verecegi kanısındayım. mesela blackberry london güzel bir model olacak...

Çok fazla oyun oynayan bir adam değilim sadece benım için sağlam olsun ve uzun ömürlü bir telefon olsun.
    9900 modeli zaten çok hoşuma gidiyordu.kısmetse yarın gelıcek.
    İzlenimlerimi paylaşırım burada

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: EvrenCCC

quote:

Çok fazla oyun oynayan bir adam değilim sadece benım için sağlam olsun ve uzun ömürlü bir telefon olsun.
    9900 modeli zaten çok hoşuma gidiyordu.kısmetse yarın gelıcek.
    İzlenimlerimi paylaşırım burada

Hayırlısı olsun.

• merhaba arkadaşlar. yeni 8520 Curve kullanıcısıyım. bu telefonla ilgili bilmem gerekenleri bu forumda elimdn geldiğince okumaya çalışıyorum. ama bazen gözümden kaçan şeyler oluyor ve bunları sormak istiyorum. misal yazılım güncellemesi. nasıl yapılıyor. forumda biraz baktım da bulamadım. yardımcı olabilirmisiniz.
    ayrıca telefonla ilgili yeni yazılımlar programlar için illaki de kutudan çıkan cd leri kurmak zorundamıyız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mtolgacengiz

merhaba arkadaşlar. yeni 8520 Curve kullanıcısıyım. bu telefonla ilgili bilmem gerekenleri bu forumda elimdn geldiğince okumaya çalışıyorum. ama bazen gözümden kaçan şeyler oluyor ve bunları sormak istiyorum. misal yazılım güncellemesi. nasıl yapılıyor. forumda biraz baktım da bulamadım. yardımcı olabilirmisiniz.
    ayrıca telefonla ilgili yeni yazılımlar programlar için illaki de kutudan çıkan cd leri kurmak zorundamıyız?

Yazılım güncellemesi Blackberry Software isimli program ile yapılıyor, elinizdeki CD'de o program vardır. Yeni versiyonu da BB resmi sitesinden indirebilirsiniz. Yeni programları da Blackberry App World uygulaması ile indirebilirsiniz.
  • Bold 9700 kullanıyorum, cıhazın wífi yi acıyorum modeme baglanıyor, ama sayfalar acılmıyor. Modemı kapatıp acıyorum sorun duzelıyor. Modem airtíes 5440
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kef14

Bold 9700 kullanıyorum, cıhazın wífi yi acıyorum modeme baglanıyor, ama sayfalar acılmıyor. Modemı kapatıp acıyorum sorun duzelıyor. Modem airtíes 5440

aynı sorunu bilgisayarda da yapıyor mu? eğer yapıyorsa modem arızalı olabilir.
  • quote:

Yazılım güncellemesi Blackberry Software isimli program ile yapılıyor, elinizdeki CD'de o program vardır. Yeni versiyonu da BB resmi sitesinden indirebilirsiniz. Yeni programları da Blackberry App World uygulaması ile indirebilirsiniz.

bu dediklerinin hepsini telefonu pc ye bağlayarak mı yapıyoruz . telefon kendi yazılımını kendi bünyesinde arayıp bulamıyomu nokia larda olduğu gibi.
    bu işlerin nasıl olacağını kısaca anlatma şansın var mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtolgacengiz -- 29 Aralık 2011; 17:56:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mtolgacengiz

quote:

bu dediklerinin hepsini telefonu pc ye bağlayarak mı yapıyoruz . telefon kendi yazılımını kendi bünyesinde arayıp bulamıyomu nokia larda olduğu gibi.
    bu işlerin nasıl olacağını kısaca anlatma şansın var mı

Bildiğiniz iPhone App Store gibi, telefonda programı var App World diye. Oradan search ederek buluyorsunuz programları. Yeniden romlama için detaylı bilgi; BB

**** - blackberry.gen.tr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanreall -- 29 Aralık 2011; 19:00:31 >

• Arkadaşlar daha önce de belirttiğim gibi BB Curve 8520 kullanıcısıyım. 3-4 aydır kulaklıkta herhangi bir sorun yoktu. Daha sonra kulaklığı taktığımda kulaklıktan "biiip" sesi gelmeye başladı. O ses her taktığımda geliyor. Bilgisayarımın kulaklığını BB'ye taktığımda hiç bir sorun olmuyor. Normal çalışıyor. Ancak mp3 ün kulaklığını BB ye taktığımda yine o ses geliyor. Bu kulaklıkların hepsini tek tek mp3 çalarda denedim. Hiç sorunsuz hepsi çalıştı.. Benim ne yapmam gerek ? =/
  • 
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.