Şimdi Ara

***BLACKBERRY KULLANICILARI SORUNLARI VE ÇÖZÜMLERİ*** (106. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.809
Cevap
37
Favori
794.972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Austen

Arkadaşlar merhaba, dün vatan bilgisayardan blackberry 9780 aldım. Vodafone kullanıcıyım, aynı zamanda Vodafone'dan hattımı faturalı Cep Avantaj'a geçirdim. Bu tarifede Facebook ve Twitter ücretsiz gözüküyor. Ancak telefonun kendi içinde olan Facebook uygulamasına tıkladıdığımda "Şu anda bu uygulamayı desteklemeyen bir servis planındasınız, lütfen bir Wi-Fi ağına bağlanın ya da veri planınızı yükseltmesi için servis sağlayıcınızla görüşün" yazısı çıkıyor. Ayrıca bugün Bis için müşteri hizmetlerini aradım, ayarları yaptığını söyledi görevli. Ancak servis durumunda bis için "bağlı değil" diyor. Kafam karıştı yarın Vodafone şubesine gitmeyi düşünüyorum. Bir bilen var mı?

Bağlantıları yönet bölümüne girdiğimde Wi-Fi açık gözüküyor bu arada. Son olarak tarayıcıyla internete bağlanabiliyorum.

öncelikle merhaba hoşgeldiniz dh 'a. bis olmaz ise facebook ve twitter'a direk % 90 giremezdiniz. neden %90 telefonunuzda bulunan sürümler yeni sürümler olduğu için.neyse geçelim soruna. siz wifi ile girmeniz lazım facebook ve twitter 'a bis olsun olmasın. öncellikle wi-fi ayarları kurulum videolarını izleyin netten. ve de söylediklerinizden şu çıkıyor sizin bis'iniz aktif daha olmamış. eğer yapılı diyorlarsa bataryayı çıkarın bi 30 sn bekleyip tekrar takın ve telefonu başlatın.

• quote:

Orijinalden alıntı: seyyah69

Merhaba,
    9780 kullanıcısıyım menüyü alt üst etmeme rağmen kılıfın dışında otomatik tuş kilidini nasıl devreye alacağımı bulamadım. BUnunla ilgili değerlendirmelerinizi paylaşmanızı rica ediyorum.

telefonun tepesinde en üstünde iki tarafı tuş olan bir bar göreceksiniz. zaten işaretlerden anlaşılacağı gibi biri tuş kilidi diğeri ise sessiz tuşudur. lütfen dikkatlice bakınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lucifer_666tr

quote:

Arkadaşlar merhaba, dün vatan bilgisayardan blackberry 9780 aldım. Vodafone kullanıcıyım, aynı zamanda Vodafone'dan hattımı faturalı Cep Avantaj'a geçirdim. Bu tarifede Facebook ve Twitter ücretsiz gözüküyor. Ancak telefonun kendi içinde olan Facebook uygulamasına tıkladıdığımda "Şu anda bu uygulamayı desteklemeyen bir servis planındasınız, lütfen bir Wi-Fi ağına bağlanın ya da veri planınızı yükseltmesi için servis sağlayıcınızla görüşün" yazısı çıkıyor. Ayrıca bugün Bis için müşteri hizmetlerini aradım, ayarları yaptığını söyledi görevli. Ancak servis durumunda bis için "bağlı değil" diyor. Kafam karıştı yarın Vodafone şubesine gitmeyi düşünüyorum. Bir bilen var mı?

Bağlantıları yönet bölümüne girdiğimde Wi-Fi açık gözüküyor bu arada. Son olarak tarayıcıyla internete bağlanabiliyorum.

öncelikle merhaba hoşgeldiniz dh 'a. bis olmaz ise facebook ve twitter'a direk % 90 giremezdiniz. neden %90 telefonunuzda bulunan sürümler yeni sürümler olduğu için.neyse geçelim soruna. siz wifi ile girmeniz lazım facebook ve twitter 'a bis olsun olmasın. öncellikle wi-fi ayarları kurulum videolarını izleyin netten. ve de söylediklerinizden şu çıkıyor sizin bis'iniz aktif daha olmamış. eğer yapılı diyorlarsa bataryayı çıkarın bi 30 sn bekleyip tekrar takın ve telefonu başlatın.

Çok teşekkür ederim, hoşbulduk. :) Aradım müşteri hizmetlerini, bu sefer hallettiler. Şimdi çok rahat girebiliyorum. Vodafone müşteri hizmetleri biraz uğraştırıyormuş yalnız, bu farkettim. Bu arada Wi-fi ayarlarım kapalı şu an, buna rağmen girebiliyorum her yere. Açmama gerek var mı sizce? Vodafone cep avantaj kullanıcısıyım aylık 16.90'a da bis paketi kullanıyorum. Wi-fi faturama ekstra bir ücret olarak yansır mı? Tam olarak işlevi nedir?

• quote:

quote:

quote:

Çok teşekkür ederim, hoşbulduk. :) Aradım müşteri hizmetlerini, bu sefer hallettiler. Şimdi çok rahat girebiliyorum. Vodafone müşteri hizmetleri biraz uğraştırıyormuş yalnız, bu farkettim. Bu arada Wi-fi ayarlarım kapalı şu an, buna rağmen girebiliyorum her yere. Açmama gerek var mı sizce? Vodafone cep avantaj kullanıcısıyım aylık 16.90'a da bis paketi kullanıyorum. Wi-fi faturama ekstra bir ücret olarak yansır mı? Tam olarak işlevi nedir?

eğer wi-fi ile girerseniz nete bis paketi veyahut data paketinizin kotasını kullanmamış olursunuz ki bu daha ekonomiktir. wi-fi ağları bulunduğunuz yerde var ise wi-fi üzerinden işlem yapmanız sizin avantajınıza olur. wi-fi kullanmayıp paket aşımı yaşarsanız ekstra ücret yansır. ki wi-fi ile surf yaptığınızda aradaki hı farkını hissedersiniz.

• Arkadaşlar, eskiden Snaptu diye bir program vardı ve süperdi. Tüm sosyal ağları tek bir program ile yönetebiliyordunuz, BB için böyle bir program var mı acaba? UberSocial'ı kurdum fakat sadece twitter'ı kullanabiliyoruz. Facebook ve diğer sosyal ağları da kapsayan daha güzel bir program var mı bildiğiniz? İnternet paketi ile çalışan, tabii ki BIS ile değil.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mrhusnu

Arkadaşlar merhabalar.Bende bugün yeni aldığım 9780 i kullanmaya başladım.Aklıma takılan birkaç soru var yardımcı olursanız sevinirim;

1-Hattım Vodafone,bbm paketi olarakta en düşük paket olan 100mb 7TL lik olandan yaptırdım müşteri hizmetlerinden.Bu 100mb tın hemen bitmemesi için mesela app world den bir uygulama indirirken,bu 100mb kotamdan mı düşecek yoksa evdeki wi-fi ağınıda kaydettim wi-fi açık oradanmı indirecek bunu merak ediyorum?

2-Telefonun menüsünde Twitter ve Facebook uygulamaları yüklü geldi.Bunlar App World daki uygulamarmı yoksa telefonun içindeki kendi uygulamalarımı.App World den tekrar indireyemmi?

3-Telefonun seslerinde,bildirim sesleri olsun,gelen arama sesleri olsun bunlar çok az sayıda.Mesela blacberry kullanan başka arkadaşlarım var onların bbm bildirim sesleri falan değişik biraz.Bunları nereden güncellerim yada indirebilirim?

4-Son olarakta telefonun sürümü olsun,uygulamaların sürümü olsun(facebook,twitter,whatsapp vs..) bunları versiyonlarını güncelleme gibi bir olay varmı Iphone da App Store dan yeni güncelleme gelip güncellediğimiz gibi?

Biraz uzun oldu kusura bakmayın,cevap yazan herkese şimdiden teşekkürler,saygılar..

1- wi-fi den girdiğin zaman wi-fi den düşecek. bununla ilgili netde videolar var ayarlarını da içeriyor. istersen bir göz at.
    2- bunlar app world dekiler ile aynı indirmene gerek yok senin tel de direk kurulu gelmiştir.
    3-bildirim sesleri aslında 15 civarı felan . bunlar yetmez ise kendin atayabilirsin netten.
    4- versiyon güncelleme olayı var. telefonun versiyonu için blackberry desktop messenger ı kur o sana yardımcı olur. uygulamaların güncelemeleri ise bis yada net paketin varsa uyarı olarak gelir. yada app world içine girdiğinde hangi upgrade ler yeni görebilirsin.

Cevaplarınız için teşekkürler.wifiden düşmesiyle ilgili video bulamadım bildiğiniz varsa iletebilirmisiniz bana?Yada tam olarak wifi ile nette gezindiğime dair yada uygulama indirdiğime dair telefondan görebileceğim bir uyarı falan varmı?

• quote:

Orijinalden alıntı: tanreall

Arkadaşlar, eskiden Snaptu diye bir program vardı ve süperdi. Tüm sosyal ağları tek bir program ile yönetebiliyordunuz, BB için böyle bir program var mı acaba? UberSocial'ı kurdum fakat sadece twitter'ı kullanabiliyoruz. Facebook ve diğer sosyal ağları da kapsayan daha güzel bir program var mı bildiğiniz? İnternet paketi ile çalışan, tabii ki BIS ile değil.

im+ ve nmbuzz programları var size hitap edecek.
  • quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar merhabalar.Bende bugün yeni aldığım 9780 i kullanmaya başladım.Aklıma takılan birkaç soru var yardımcı olursanız sevinirim;

1-Hattım Vodafone,bbm paketi olarakta en düşük paket olan 100mb 7TL lik olandan yaptırdım müşteri hizmetlerinden.Bu 100mb tın hemen bitmemesi için mesela app world den bir uygulama indirirken,bu 100mb kotamdan mı düşecek yoksa evdeki wi-fi ağınıda kaydettim wi-fi açık oradanmı indirecek bunu merak ediyorum?

2-Telefonun menüsünde Twitter ve Facebook uygulamaları yüklü geldi.Bunlar App World daki uygulamarmı yoksa telefonun içindeki kendi uygulamalarımı.App World den tekrar indireyemmi?

3-Telefonun seslerinde,bildirim sesleri olsun,gelen arama sesleri olsun bunlar çok az sayıda.Mesela blacberry kullanan başka arkadaşlarım var onların bbm bildirim sesleri falan değişik biraz.Bunları nereden güncellerim yada indirebilirim?

4-Son olarakta telefonun sürümü olsun,uygulamaların sürümü olsun(facebook,twitter,whatsapp vs..) bunları versiyonlarını güncelleme gibi bir olay varmı Iphone da App Store dan yeni güncelleme gelip güncellediğimiz gibi?

Biraz uzun oldu kusura bakmayın,cevap yazan herkese şimdiden teşekkürler,saygılar..

1- wi-fi den girdiğin zaman wi-fi den düşecek. bununla ilgili netde videolar var ayarlarını da içeriyor. istersen bir göz at.
    2- bunlar app world dekiler ile aynı indirmene gerek yok senin tel de direk kurulu gelmiştir.
    3-bildirim sesleri aslında 15 civarı felan . bunlar yetmez ise kendin atayabilirsin netten.
    4- versiyon güncelleme olayı var. telefonun versiyonu için blackberry desktop messenger ı kur o sana yardımcı olur. uygulamaların güncelemeleri ise bis yada net paketin varsa uyarı olarak gelir. yada app world içine girdiğinde hangi upgrade ler yeni görebilirsin.

Cevaplarınız için teşekkürler.wifiden düşmesiyle ilgili video bulamadım bildiğiniz varsa iletebilirmisiniz bana?Yada tam olarak wifi ile nette gezindiğime dair yada uygulama indirdiğime dair telefondan görebileceğim bir uyarı falan varmı?

wi-fi den düşmesi ile ilgili değil wi-fi ayarları ile ilgili videolar vardır. wi-fi ayarlarınızı tam ve bir wi-fi ağına parolası ile giriş yaptığınızda ekranın sağ üst köşesinde wi-fi ile bağlandığınızın işareti çıkar.ve bu da sizin o andaki bütün data alışverişlerinizin wifi ile yapıldığını gösterir. wifi ya bağlanırsanız bu işaret belirgin bağlanamazsanız sadece wi-fi açık konumda ise mat dır bu işaret

• vodafone ile 24 ay sozlesmeli tel icinde bis alacam
    aldiktan sonra wap ve internet apn i iptal edecem
    ustune freezone ile 14tl idi sanirim 1gb net alicam.
    al sana fistik gibi bis.
    bunlari yaptiktan sonra fatura da extra ucret cikartmazlar heralde dimi arkadaslar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jakess

vodafone ile 24 ay sozlesmeli tel icinde bis alacam
    aldiktan sonra wap ve internet apn i iptal edecem
    ustune freezone ile 14tl idi sanirim 1gb net alicam.
    al sana fistik gibi bis.
    bunlari yaptiktan sonra fatura da extra ucret cikartmazlar heralde dimi arkadaslar?

freezone ile internet paketi alıp internet apn leri kapatman saçma olur. o zaman neden net paketi alıyosun zaten bis paketi sınırsız vodafone da. sadece belirli miktardan sonra hız düşüyor. bence şunu öğrenmelisin. bis paketinin yanına internet paketi alırsam internet ve wap apn den harcadığım datalar bu net paketinden mi düşer ? bunu m.h ne sorarsan çok sağlam bilgi etmiş oluruz.
  • evet dogru diyosun
    wap ve internet apn yi kapattigimda kullanamayacagim bi uygulama mi olacak?
    ben bugune kadar hic bb kullanmadim bilmiyorum da :)

ben bi yerde okumustum bu cepnet paketi vardi ya
    onu aldigin zaman dusmuyomus o paketten datalar
    bugun bi arayim en iyisi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jakess

evet dogru diyosun
    wap ve internet apn yi kapattigimda kullanamayacagim bi uygulama mi olacak?
    ben bugune kadar hic bb kullanmadim bilmiyorum da :)

ben bi yerde okumustum bu cepnet paketi vardi ya
    onu aldigin zaman dusmuyomus o paketten datalar
    bugun bi arayim en iyisi

arayıp benim üst mesajda dediklerimi sorarsan çok iyi olur. anlatmak istediğim wap ve internet apn yi kapatırsan geriye sadece blackberry apn kalır. o na da bis paketinle hemde sınırsız giriş yapıcaksın. eee neden freezone net paketi alasın ki ? kullanmayacağın pakete para ödemekden başka bir şey olmaz. ama dediğim gibi soruyu sor diğer apn leri kapsar ise bu net paketi o zaman alınabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uzerme jr.

quote:

merhaba arkadaşlar , 8520 kullanıcısıyım fakat mailimi telefona tanıtamıyorum , kullanıcı adı veya parola hatası alıyorum. Vodafone un kendi sitesinden kayıt ettirmeye çalıştığımda bu işlem telefondan gerçekleştirilmelidir yanıtını alıyorum. Bu işin oluru yok mu

Benim sıkıntıma bi çare yok mudur dostlar?

????
  • quote:

quote:

quote:

merhaba arkadaşlar , 8520 kullanıcısıyım fakat mailimi telefona tanıtamıyorum , kullanıcı adı veya parola hatası alıyorum. Vodafone un kendi sitesinden kayıt ettirmeye çalıştığımda bu işlem telefondan gerçekleştirilmelidir yanıtını alıyorum. Bu işin oluru yok mu

????

mailiniz hangi tür gmail hotmail yahoo tarzı bir mail mi yoksa şirket maili tarzı özel bir mail mi ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

????

mailiniz hangi tür gmail hotmail yahoo tarzı bir mail mi yoksa şirket maili tarzı özel bir mail mi ?

normal kişisel mailimi kullanmak istiyorum , hotmail kullanıyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

????

normal kişisel mailimi kullanmak istiyorum , hotmail kullanıyorum.

hotmail de kullanıcı adı ve şifre girdiğiniz zaman herhangi bir sorun çıkarmaması gerekir. müşteri hizmetlerini arayıp onun yardımı ile onunla beraber adım adım mail ayarlarınızı yapabilirsiniz. operatörler bu hizmeti vermek zorunda.

• quote:

quote:

Arkadaşlar, eskiden Snaptu diye bir program vardı ve süperdi. Tüm sosyal ağları tek bir program ile yönetebiliyordunuz, BB için böyle bir program var mı acaba? UberSocial'ı kurdum fakat sadece twitter'ı kullanabiliyoruz. Facebook ve diğer sosyal ağları da kapsayan daha güzel bir program var mı bildiğiniz? İnternet paketi ile çalışan, tabii ki BIS ile değil.

Bahsettiğiniz iki program da chat için kullanılıyor, ben sosyal ağlara girmek istiyorum. UberSocial gibi. Yani internet paketim ile Facebook'a girmeye çalışıyorum, tarayıcı olmadan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanreall -- 21 Aralık 2011; 6:54:08 >

• Şöyle bir şeydi Snaptu ve çok kullanışlıydı.

• quote:

quote:

quote:

Bahsettiğiniz iki program da chat için kullanılıyor, ben sosyal ağlara girmek istiyorum. UberSocial gibi. Yani internet paketim ile Facebook'a girmeye çalışıyorum, tarayıcı olmadan.

daha önceki msjlarımda var facebook un önceki sürümlerinden yanlış hatırlamıyorsam 1.6 idi. bu sürümden net paketi ile facebook a girebilirsiniz.

• quote:

Şöyle bir şeydi Snaptu ve çok kullanışlıydı.

snaptu neden yok artık?
  • 
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.