Şimdi Ara

Black Mesa [Türkçe Doku Modu]-[GÜNCEL] (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: Kazım Kemal
1 Kayıtlı Üye ve 1 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
285
Cevap
29
Favori
21.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kardeşim emeğine sağlık. Teşekkür ederim sorunsuz oldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Black mesa sonrası half life 2 denmi devam edeceğiz ? Sıralamasını yazarmisiniz ? Teşekkürker

• kasvaa2 K kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler arkadaşım sorun çıkmadıysa ne mutlu bana. Half life 2 remake çıkarsa düşünürüz 😂 onun haricinde şuan sıra yok.dinlenmeye çekildim. 3 aydır ugrasıyorum bu doku moduyla, ilerde baska oyunlar olursa buna benzer bakarız yani dokusal olarak çevrilmesi gereken içerikler varsa yaparız.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kasvaa2

Black mesa sonrası half life 2 denmi devam edeceğiz ? Sıralamasını yazarmisiniz ? Teşekkürker
    Oyun sırası olarak soruyorsan evet black mesa half life 1'in yeni halidir
  • Yusuf kardeş eline sağlık güzel olmuş

• note2two N kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler bro. Doku modunu deneyen arkadaşlar size zahmet hev suit ekranında atma oldumu ve jenerikteki yazılarda sıkıntı varmı font değiştirdiğim için sizde nasıl sonuç verdi bakıp haber edin ve dokularda da sıkıntı varsa ekran görüntüsü alıp paylaşın
    Hepinize İyi oyunlar.

• hocam güncel halini okumamıştım kızmayın :D
  • Emeğine sağlık çok beğendim, çevremizde ki bütün yazıların Türkçe olması bambaşka bir hava katmış oyuna gerçekten.
  • Teşekkürler,
    Düzenleme aşamasında daha bi güzel oluyor 😊 hem editliyosun hem test ediyosun, türkçe dokuları yapıp bitirdikçe mutlu oluyorsun. Çok şükür bitti. Steam sürümünde deneyen varmı acaba hata felan çıktımı hiç.

• Yusuf GÖL kullanıcısına yanıt
    İçerisinde Türkçe karakter bulunmayan bütün fontlara istediğiniz harfi ekleyebilirim. Proje harika olmuş. Doku yerelleştirme çok fazla önemsenen bir konu değil maalesef fakat üstesinden başarıyla gelmişsiniz. Dediğim gibi font konusunda her türlü yardıma hazırım.
  • yasinkaracivi kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, Font içeriklerinde türkçe karakterler var bu fontlar oyun arşivinde mevcut. ama oyun moturunun kullandığı gömülü fontlar diyelim yani kodlama bölümünde olanlar değiştirsende default fontu kullanıyor, kendi eklediğim custom fontlar içerisinde türkçe karakterler mevcut ve kod satırında bunları değiştiriyorum lakin yine karakterlerin bazısını göstermiyor ama fontu kullanıyor. fontlara karakter ekleme programları var öenemli olan 2 fonta ekleme yaptım ama yine olmadı :D
    Motorun kullandığı fontlar arşivde mevcut değil yada ben bulamadım. kodlamalarda kullanılan font ailesi grupları ve menü, altyazı gibi yerlerde kullanılanlar arşivde mevcut lütfen dilediğiniz gibi uğraşın. Dediğiniz gibi doku yerelleştirme, altyazı yerelleştirme kadar talep görmüyor, şuanki yerelleştirmede bu oyuna özel zaten, çoğu oyunda bu oyun kadar yerelleştirecek doku olmuyor genelde, olsa bile bu oyun gibi gözüne batmıyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yusuf GÖL -- 17 Mayıs 2020; 23:11:22 >

• teşekkürler hocam ellerine sağlık

• quote:

Orijinalden alıntı: Yusuf GÖL

Teşekkürler, Font içeriklerinde türkçe karakterler var bu fontlar oyun arşivinde mevcut. ama oyun moturunun kullandığı gömülü fontlar diyelim yani kodlama bölümünde olanlar değiştirsende default fontu kullanıyor, kendi eklediğim custom fontlar içerisinde türkçe karakterler mevcut ve kod satırında bunları değiştiriyorum lakin yine karakterlerin bazısını göstermiyor ama fontu kullanıyor. fontlara karakter ekleme programları var öenemli olan 2 fonta ekleme yaptım ama yine olmadı :D
    Motorun kullandığı fontlar arşivde mevcut değil yada ben bulamadım. kodlamalarda kullanılan font ailesi grupları ve menü, altyazı gibi yerlerde kullanılanlar arşivde mevcut lütfen dilediğiniz gibi uğraşın. Dediğiniz gibi doku yerelleştirme, altyazı yerelleştirme kadar talep görmüyor, şuanki yerelleştirmede bu oyuna özel zaten, çoğu oyunda bu oyun kadar yerelleştirecek doku olmuyor genelde, olsa bile bu oyun gibi gözüne batmıyor :)
    Teşekkür ederim, en yakın zamanda inceleyeceğim. Valla ne yalan söyleyeyim, sanki tesis Türkiye'de açılmış da orayı ziyaret ediyor gibi hissettim. Black Mesa'yı 4 kez bitirmiş biri olarak bu haliyle oynayıp 5'lemek istiyorum. Tekrardan elinize sağlık.

• Çok teşekkürler, Yakında bende tekrardan başlayacağım 😊

• Elinize emeğinize sağlık daha önce half life serisini hiç oynamadım hep erteliyordum sayenizde bahane oldu oyun yüklendi akşam başlıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • AltaNora kullanıcısına yanıt
    Kaybınız büyük. FPS seviyorsanız türe yön veren oyunlardan birisidir seri olarak.
  • AltaNora kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler,
    Yerinizde olmak isterdim 😂
    İyi oyunlar diliyorum size.

• Emeğiniz için teşekkürler birde half life türkçe dublaj çalışması vardı ama ilerlemedi maalesef bildiğim kadarıyla bide oda olsaydı oyun müthiş olurdu her haliyle.
  • CrrystaL kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, evet o konuyu takip ediyorum gerçi bayadır bakmadım ne alemde ama o da olsa üçleme olarak çok iyi olurdu. Hem dublaj hem doku hem metinler şahane olurdu. İmkan olsa uğraşırdım yapan arkadasa yardım etmek isterdim. Benim konu kaynak linkinde paylaştığım rusça yerelleştirme öyle üçleme olarak paylaşmışlardı ama adamlar stüdyoyla anlaşmışlar, özel stüdyoya yaptırmışlar yani bizdende biri yaptırsa iyi olurdu 😀

• Hocam hayırlı kandiller ve hayırlı ramazanlar. Allah sizden razı olsun. Yamayı heryer de arıyordum. Sayenizde burada bulabildim. Yamayı henüz denemedim. Eğer bir hata olursa buradan yazarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aet1995 -- 19 Mayıs 2020; 13:10:2 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.