Şimdi Ara

Black&Decker BDCD8 7.2Volt/1.5Ah Li-ion Akülü Vidalama (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
2
Favori
7.166
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kocaballi

quote:

Orijinalden alıntı: endülüs_faruki

ben olsam çek satışta 2 liraya satılan G.G de geçerli 25/150 çekle aşağıdaki ürünü alırım.125 liraya gelir.ücretsiz kargo
    http://urun.gittigidiyor.com/yapi-market-tamirat/hyperplus-hy-2104-li-ion-cift-akulu-vitesli-matkap-vidalama-12v-1-3ah-rtyt-290894054

veya tek akulusu 20 liralık çekle 80 liraya gelir
    http://urun.gittigidiyor.com/yapi-market-tamirat/hyperplus-hy-2103s-li-ion-akulu-matkap-vidalama-12v-1-3ah-cantali-rtyt-291053614

10 kuruşluk cd key ile 150 ye tamamlayabilirsiniz
    http://urun.gittigidiyor.com/video-oyun-konsol/pc-steam-epigenesis-cd-key-289868459

pense ve keski olarakta aşağıdaki ürünü alırım.tabiki karga burun yok içinde.ben aldım işciliği ve çeliği gayet kaliteli. ücretsiz kargo
    http://urun.n11.com/pense/baytas-180mm-pense-160mm-yankeski-2li-set-P145471325

Selam,

Çok yoğun kullanım olmadığından Hyperplus'un tek akülüsü, black decker'e göre daha F/P görünüyor.

Siz de önermişsiniz, aynı fiyat aralığında daha iyi ürün tavsiyeniz var mı?

hocam bu zamana kadar F/P olarak bu üründen daha alınabilir bir ürünle karşılaşmadım.zira 20 liralık G.G çekle 80 liraya geliyor.Lion pilli daha ne olsun :))

çek satışta 20/100 G.G çeklerin vakti bitti sanırım.

15/75 çekler var.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

quote:

ben olsam çek satışta 2 liraya satılan G.G de geçerli 25/150 çekle aşağıdaki ürünü alırım.125 liraya gelir.ücretsiz kargo
    http://urun.gittigidiyor.com/yapi-market-tamirat/hyperplus-hy-2104-li-ion-cift-akulu-vitesli-matkap-vidalama-12v-1-3ah-rtyt-290894054

veya tek akulusu 20 liralık çekle 80 liraya gelir
    http://urun.gittigidiyor.com/yapi-market-tamirat/hyperplus-hy-2103s-li-ion-akulu-matkap-vidalama-12v-1-3ah-cantali-rtyt-291053614

10 kuruşluk cd key ile 150 ye tamamlayabilirsiniz
    http://urun.gittigidiyor.com/video-oyun-konsol/pc-steam-epigenesis-cd-key-289868459

pense ve keski olarakta aşağıdaki ürünü alırım.tabiki karga burun yok içinde.ben aldım işciliği ve çeliği gayet kaliteli. ücretsiz kargo
    http://urun.n11.com/pense/baytas-180mm-pense-160mm-yankeski-2li-set-P145471325

Selam,

Çok yoğun kullanım olmadığından Hyperplus'un tek akülüsü, black decker'e göre daha F/P görünüyor.

Siz de önermişsiniz, aynı fiyat aralığında daha iyi ürün tavsiyeniz var mı?

hocam bu zamana kadar F/P olarak bu üründen daha alınabilir bir ürünle karşılaşmadım.zira 20 liralık G.G çekle 80 liraya geliyor.Lion pilli daha ne olsun :))

çek satışta 20/100 G.G çeklerin vakti bitti sanırım.

15/75 çekler var.

Eyvallah teşekkürler...

• anlamadığım bir mevzu var,

buraya gelip 50 tane, 3 ay önce piyasaya çıkmış markanın linkini yapıştırmanın ,
    yere göre sığdıramamanın ne manası var?

zaten konusu var bin sayfa olmuş insanlar büyülenmiş gibi kitleler halinde alıyor.,

black and decker konusu bu,
    100 liralık ürünü çekle 80 diye algı oluşuruyorsunuz illegal çek kullanıyorsunuz,
    ürün 80 değil ki 100 lira,

çek o ürüne mi özel sadece?

alan alsın bir şey diyor muyuz? spot piyasadan toplanmış parti malı tek çeşit bir ürün,
    3 ay sonra stok tükenince esamesi okunmayacak, sabun köpüğü bir marka,
    kağıt üzerindeki özellikle bakıp oow çok süper diye transa giriyorsunuz,
    marka kendini kanıtlamış mı? daha önce bu ürünü kullanıp memnun olan var mı?

neyin motivasyonudur anlamadım? kimse 200 e satabileceği ürünü 100 e zaten satmaz.
    neye dayanarak f/p diyorsunuz? fiyat 100 değil 130 olsa yüzüne bakmayacaktınız.
    30 lira için mi bu tantana?

6 ay sonra ola ki batarya şarj tutmayınca, dişli sıyırınca, ötmeye başlayınca ne olacak?

100 lira benim için önemli diyorsunuz çöpe gitsin sorun değil diyorsunuz,

ama black and decker konusuna gelip de anlamsızca lüzumsuz polemik yaratmayın lütfen,

ürün yukarıdaki arkadaşın dediği gibi hb da bugüne özel indirimde 120 TL kargo bedava piyasadaki en uygun lityum bataryalı markalı f/p akülü matkaptır.

3-5 ay sonra yetmeyince veya sıkıldığınızda 2 . eli de para edecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haldunser -- 17 Ağustos 2017; 2:4:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: haldunser

anlamadığım bir mevzu var,

buraya gelip 50 tane, 3 ay önce piyasaya çıkmış markanın linkini yapıştırmanın ,
    yere göre sığdıramamanın ne manası var?

zaten konusu var bin sayfa olmuş insanlar büyülenmiş gibi hiper plus hiper plus diye yağmalıyor,

black and decker konusu bu,
    100 liralık ürünü çekle 80 diye algı oluşuruyorsunuz illegal çek kullanıyorsunuz,
    ürün 80 değil ki 100 lira,

çek o ürüne mi özel sadece?

alan alsın bir şey diyor muyuz? spot piyasadan toplanmış parti malı tek çeşit bir ürün,
    3 ay sonra stok tükenince esamesi okunmayacak, sabun köpüğü bir marka,
    kağıt üzerindeki özellikle bakıp oow çok süper diye transa giriyorsunuz,
    marka kendini kanıtlamış mı? daha önce bu ürünü kullanıp memnun olan var mı?

neyin motivasyonudur anlamadım? kimse 200 e satabileceği ürünü 100 e zaten satmaz.
    neye dayanarak f/p diyorsunuz? fiyat 100 değil 130 olsa yüzüne bakmayacaktınız.

6 ay sonra ola ki batarya şarj tutmayınca, dişli sıyırınca, ötmeye başlayınca ne olacak?

100 lira benim için önemli diyorsunuz çöpe gitsin sorun değil diyorsunuz,

ama black and decker konusuna gelip de anlamsızca hiper plus hiper plus diye lüzumsuz polemik yaratmayın lütfen,

ürün yukarıdaki arkadaşın dediği gibi hb da bugüne özel indirimde 120 TL kargo bedava piyasadaki en uygun lityum bataryalı markalı f/p akülü matkaptır.

3-5 ay sonra yetmeyince veya sıkıldığınızda 2 . eli para edecektir.

hocam senin sorunun ne. Black&Decker Türkiye distribütörlüğünde falan mı çalışıyorsun.

Amacın nedir? İndirimli diye black&decker ın en alt seviye 7.2 volt sabit bataryalı max 400d/dk 12nM tork lu cihazını övüp duruyorsun.

Bu cihaza alternetif ve daha iyi bir cihaz sunulduğunda da çıldırıyorsun.

Arkadaş ne markasından bahsediyorsunuz. Gereksiz yere marka bedeli vermek hoşunuza gidiyor galiba.

Ayrıca beğenmediğin ürün daha önce piyasada olan bir ürünün isim değiştirmiş hali. O 1000 sayfa dediğin konuyu azıcık okusaydın orada bu cihazı profesyonel olarak sürekli pvc üzerinde montaj için kullanan abisi olduğunu söyleyen bir arkadaş vardı. 1.5 yıldır kullandığını söyledi. Bataryaları da daha ölmemiş ne hikmetse. Daha kaliteli batarya isteyen makitanın bataryasını da alabilir. Uyumlu nasıl olsa.

• bu motivasyonun kaynağı nedir? neyle besleniyorsunuz? hangi oksijeni soluyorsunuz?

kendi yazdıklarının farkında değilsin 1000 sayfa konusu var, git orada pohpohla.

saçma sapan black and decker da mı çalışıyormuşum lüzumsuz tabirler.
    halen farklı fırsat konularına gelip niye lüzumsuz polemik yaratıyorsun?

isim değiştirmiş hali ne demek? daha yazdığın şeyin farkında değilsin,

tapon marka işte. alan alsın beğenen beğensin ama gelip başka markanın konusunda abuk sabuk polemik yaratmayın,

arkadaşının abisinin bacanağı pvc de kullanmış da markası başkaymış da makita batarya taksaymışım da bik bik bik.

konuya gelip niye alıyorsunuz diye yazdım mı ben?

gelip çıldırıyorsun vs diye dengesiz dengesiz konuşuyorsun.

ucuz bir şey gördünüz mü şuurunuzu kaybedip azıcık bir şey söyleyene bilinçsizce saldırıyorsunuz,

arkadaş tabii ki bu mal 100 lira olacak 150 olsaydı kim yüzüne bakardı?

halen daha kağıt üzerindeki yazan değere bakıp bakıp kendinizden geçiyorsunuz,

kim hangi kurum test etti o verileri o torku o amperi?

black and decker diye konu açtık gelip buraya aktif olan başka konudaki aleti övmek neyin kafasıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haldunser -- 17 Ağustos 2017; 2:5:29 >

• Arkadaş iki ürünü kıyaslama testine tabi tutmadan nasıl x iyidir diyebiliyorsunuz, satır satır yazıyorsunuz. Valla ekşiden birilerinin diline düşücez yine. Para olsada ikisinide alip test edebilsem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • haldunser H kullanıcısına yanıt
    Başkanım sakin ol. İnsanlar hangi konuya neyi yazacağını sana soracak veya senden öğrenecek değil. Senim mantığına göre hiç bir fırsat konusunda " şurda daha ucuza f/p ürünü var" diye konuşulmamalı, sadece bahsi geçen ürünün hakkında yazı yazılmalı. Bu düşüncen çok saçma. Ürün inceleme konusu değil bunlar, fırsat konuları. Tabiki alternatif varsa, daha iyisi varsa onuda yazacaz. İsteyen istediğini alır. Konusu var gidip konusuna yazın demişsin. Oda çok saçma. Arkadaşlar bu konuya diğer cihazı paylaşıyor ki, bakın haberiniz olmayabilir, ama birde böyle bir makine var, onu da değerlendirebilirsiniz diyolar. Gayet yerinde bir paylaşım. Sen niye bu kadar dertlendin onu anlamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

bu motivasyonun kaynağı nedir? neyle besleniyorsunuz? hangi oksijeni soluyorsunuz?

kendi yazdıklarının farkında değilsin 1000 sayfa konusu var, git orada pohpohla.

saçma sapan black and decker da mı çalıyormuşum lüzumsuz tabirler.

tapon marka işte. alan alsın beğenen beğensin ama gelip başka markanın konusunda abuk sabuk polemik yaratmayın,

arkadaşının abisinin bacanağı pvc de kullanmış da markası başkaymış da makita batarya taksaymışım da bik bik bik.

ucuz bir şey gördünüz mü şuurunuzu kaybedip azıcık bir şey söyleyene bilinçsizce saldırıyorsunuz,

black and decker diye konu açtık gelip buraya aktif olan başka konudaki aleti övmek neyin kafasıdır?

aynı oksijeni soluyoruz da sende nasıl bir etki yaratıyor emin değilim.

Hayır ne bu tavırlar satışını baltalıyoruz sanki.

Arkadaş sen bu ürünü beğenmişsin konusunu açmışsın, forum olmanın bir gereği olarak arkadaşlar alternatif sunmuş. Bu neyin öfkesi. Nedir bu cihazla alıp veremediğin. Sen bana sorarken hiç kendin karşılaştırma şansı buldun mu bu iki cihazı. Black&decker hangi şartlara göre koymuşsa hyperplus da o şartlara göre koymuştur tork,volt,devir vs bilgisini. 2 nM torklu cihaza 18 nM diyecek kadar yürek yemiş adamlarsa yasalar kan almasınıda bilir ki distribütörü bautige sağlam bir firmadır, bu katakullilere gireceğini sanmıyorum.

Bana kağıt üstündeki değerlere bakarak hadi 80 falan geç ikiside 120 lira olduğunu farzet, hangisi o fiyata daha iyi devir,tork,güç ve kullanım sunuyor söyleyebilir misin?

Başka markanın konusunda polemik yapmayın derken, en başında söylediğimi yine söylüyorum, Black&Decker i temsil ettiğini falan mı sanıyorsun.

Burada herkes alternatif sunabilir, konusunu açtığın fırsatın ürün fiyatına alternatif olabileceğini ama aynı fiyata alternatif ürünlerde alınabileceğini söyleyebilir.

Sen bu ürünü almış beğenmiş ve fiyatını uygun bulmuş olabilirsin. Bizde daha uygun fiyata diğer ürünü aldık beğendik uygun bulduk. Dedik ki bu daha iyi bir alternatif. Buna karşı senin öfken neden.

• exponent kullanıcısına yanıt
    ben dertlenmedim, velev ki dertlendim, sen ne diye benim dertlenmeme dertlendin?
    diğer konuya gelip bunu almayın black and decker alın daha iyi diye bir şey yazmadım,
    yazsaydım curcunayı tahmin edebiliyorum, ona rağmen o konunun müritleri
    iştahla şevkle trans halinde pohpohlama derdinde, tuhaf davranışlar bunlar.
    hele çek satın alıp fake hesaptan kullanıp sanki ürün 80 lira gibi algı oluşturmak?!!

isteyen istediğini alır yazıyorsun, sanki ben onu almayın bunu alın demişim gibi.
    yazdıklarım yukarıda onu almayın bunu alın diye bir ifadem yok.

bir fırsat buldum paylaştım, fakat konu zaten 15 bin gürüntüleme almış yanmış aletin konusuna döndü,

e arkadaş zaten var konusu oradan o aleti tartışın,
    her akülü matkabı aldığınız matkapla karşılaştırıp gündem yapmaya ne gerek var aldınız bitti hayırlı olsun daha ne diye faydasız polemik yaratıyorsunuz ki?

isteyen istediğini yazacaksa ben de istediğimi yazıyorum niye vazife bilip o saçma bu saçma sana mı soracağız diye sataşıyorsun ki?

• quote:

Orijinalden alıntı: exponent

Başkanım sakin ol. İnsanlar hangi konuya neyi yazacağını sana soracak veya senden öğrenecek değil. Senim mantığına göre hiç bir fırsat konusunda " şurda daha ucuza f/p ürünü var" diye konuşulmamalı, sadece bahsi geçen ürünün hakkında yazı yazılmalı. Bu düşüncen çok saçma. Ürün inceleme konusu değil bunlar, fırsat konuları. Tabiki alternatif varsa, daha iyisi varsa onuda yazacaz. İsteyen istediğini alır. Konusu var gidip konusuna yazın demişsin. Oda çok saçma. Arkadaşlar bu konuya diğer cihazı paylaşıyor ki, bakın haberiniz olmayabilir, ama birde böyle bir makine var, onu da değerlendirebilirsiniz diyolar. Gayet yerinde bir paylaşım. Sen niye bu kadar dertlendin onu anlamadım.

Katılıyorum.
    Burda yıllarca konu açtık, ilgi gördü hoşumuza gitti, alternatifi gelince de ona döndük. Duygusallığa gerek yok. İsteyen, kurallar çerçevesinde istediği yorumu yapar.
    Çek satışını eleştiren birinin sıcak fırsatlarda takılması da ilginç. Neticede DH yönetimi bununla ilgili koskoca bölüm açmış, illegalse onlara şikayet edin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: pckopat_doktor

quote:

bu motivasyonun kaynağı nedir? neyle besleniyorsunuz? hangi oksijeni soluyorsunuz?

Arkadaş sen bu ürünü beğenmişsin konusunu açmışsın, forum olmanın bir gereği olarak arkadaşlar alternatif sunmuş. Bu neyin öfkesi. Nedir bu cihazla alıp veremediğin. Sen bana sorarken hiç kendin karşılaştırma şansı buldun mu bu iki cihazı. Black&decker hangi şartlara göre koymuşsa hyperplus da o şartlara göre koymuştur tork,volt,devir vs bilgisini. 2 nM torklu cihaza 18 nM diyecek kadar yürek yemiş adamlarsa yasalar kan almasınıda bilir ki distribütörü bautige sağlam bir firmadır, bu katakullilere gireceğini sanmıyorum.

Bana kağıt üstündeki değerlere bakarak hadi 80 falan geç ikiside 120 lira olduğunu farzet, hangisi o fiyata daha iyi devir,tork,güç ve kullanım sunuyor söyleyebilir misin?

Başka markanın konusunda polemik yapmayın derken, en başında söylediğimi yine söylüyorum, Black&Decker i temsil ettiğini falan mı sanıyorsun.

Burada herkes alternatif sunabilir, konusunu açtığın fırsatın ürün fiyatına alternatif olabileceğini ama aynı fiyata alternatif ürünlerde alınabileceğini söyleyebilir.

Sen bu ürünü almış beğenmiş ve fiyatını uygun bulmuş olabilirsin. Bizde daha uygun fiyata diğer ürünü aldık beğendik uygun bulduk. Dedik ki bu daha iyi bir alternatif. Buna karşı senin öfken neden.

halen daha satışını mı baltalıyoruz,
    yok satıcı mısın yok disribütör müsün boş laflar,
    arkadaş kendi dediğine kendin inanıyor musun bu dediğine argüman bulamayınca saçmalıyorsun.

yahu ben mukayese etmedim onu almayın bu daha iyi bunu alın demedim, ilk mesajı aç bak.

bilinçsizce başka akülü alet konusuna gelip bizim aldığımız şöyle iyi böyle güzel diye gündem yapıp
    sonra bana satışını mı baltaladık diyorsun,

ben b&d yi temsil etttiğimi falan sanmıyorum, da siz baya bi trans halindesiniz.
    lütfen bu konuda daha fazla aldığınız ürünün polemiğini yapmayın sizinle tartışıp bir şey ispatlamak gibi bir gayem yok.

amatörler için lityum bataryalı f/p ürünü demişim,

yok bizimkinin torku şöyle, yok kutusu böyle, yapmayın bu kadar, gerek yok bunlara.

• quote:

Orijinalden alıntı: albati

quote:

Orijinalden alıntı: exponent

Katılıyorum.
    Burda yıllarca konu açtık, ilgi gördü hoşumuza gitti, alternatifi gelince de ona döndük. Duygusallığa gerek yok. İsteyen, kurallar çerçevesinde istediği yorumu yapar.
    Çek satışını eleştiren birinin sıcak fırsatlarda takılması da ilginç. Neticede DH yönetimi bununla ilgili koskoca bölüm açmış, illegalse onlara şikayet edin.

hocam yanlış alıntı yapmışsın,
    beni eleştiriyorsun farklı kişiyi alıntılamşsın,
    varsa bir tartışılacak konu sorun cevaplayayım yoksa hariçten gazel okumak oluyor,
    forum adabına da uygun değil bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: yldrm35

Arkadaş iki ürünü kıyaslama testine tabi tutmadan nasıl x iyidir diyebiliyorsunuz, satır satır yazıyorsunuz. Valla ekşiden birilerinin diline düşücez yine. Para olsada ikisinide alip test edebilsem.

Bunlar eşdeğer cihazlar değil ki hocam. Biri 7.2 volt biri 12 volt, arada güç farkı var. Kağıt üzerindeki özelliklerine bakıp yorum yapılabilir ama kesin şu şöyledir demek için test edilmesi daha uygundur.
    Ama başlıktaki polemiğe bakınca dediğin gibi ekşiye konu olma potansiyeli yüksek

Sizi özellikle alıntılamadım ki iştahlı polemiğinize müdahil olmayım ama bir faydası olmadı sanırım

• albati kullanıcısına yanıt
    hocam doğrudan beni eleştiriyorsunuz,
    sıcak fırsatlarda niye takılıyormuş ki falan diye,
    ama başka birini alıntılıyorsunuz, müdahil olmak istemiyorsanız lütfen, laf sokma gayretine de girmeyiniz.

amacımız paylaşım, ego tatmini veya bir şeyleri empoze etme değil,

bir de; elektirikte gücün birimi volt değil amperdir, güç tabirini kullanacaksak amper demeliyiz,

yani bir akü 12v 50 A iken başka bir akü 12v 100A olabilir,
    güçlü olan amperi yüksek olandır.

iyi forumlar.
    Başlığıma niye yazıyosunuz tarzından sonra bu tarz teknik bir tartışmayı tercih ederim.

Dediğiniz gibi voltun güce bir etkisi olmasaydı 20 ya da 36 voltluk ağır aletler yapılmazdı. 5 voltla 3 amper yapar geçerlerdi. Ama siz o 5 voltu 5 amper de yapsanız ancak cep telefonu çalıştırırsınız. Burdaki amper/hour, 1 saatte verebildiği akımdır. Yani bataryanın aleti ne kadar süre çalıştıracağıdır.

• quote:

quote:

quote:

arkadaş kendi dediğine kendin inanıyor musun bu dediğine argüman bulamayınca saçmalıyorsun.

yahu ben mukayese etmedim onu almayın bu daha iyi bunu alın demedim, ilk mesajı aç bak.

bilinçsizce başka akülü alet konusuna gelip bizim aldığımız şöyle iyi böyle güzel diye gündem yapıp

ben b&d yi temsil etttiğimi falan sanmıyorum, da siz baya bi trans halindesiniz.
    lütfen bu konuda daha fazla aldığınız ürünün polemiğini yapmayın sizinle tartışıp bir şey ispatlamak gibi bir gayem yok.

yok bizimkinin torku şöyle, yok kutusu böyle, yapmayın bu kadar, gerek yok bunlara.

Arkadaşım kafa arada gidip geliyor mu acaba.

Yukarıda black+decker i öveceğim diye aralıksız yerdin ürünü. Sonrada ben ne dedim almayın mı dedim diyorsun.

Hala aynı yerdeyiz. Sen bu bölümün anlamını hala kavrayamamışsın galiba. Sıcak fırsatlardayız. Yani burada ürün konusu denen birşey yok. Onu bölümlerde yapabilirsin. Burada fiyatlar konuşulur, alternatifler konuşulur, Aynı şeyi daha ucuza nasıl alırız, yada aynı fiyata muadili var mı onu konuşuruz.

"amatörler için lityum bataryalı f/p ürünü demişim" bunu diyebilmek için muadil bir cihazın olmaması gerekir.

Black+Decker BDCD8
    7.2 volt
    1.5 mah bütünleşik batarya
    12 nM tork
    400 d/dk
    3.5 saatte batarya dolumu

Hyperplus hs2103
    12 volt
    1.3 mah ayrı batarya
    18 nM tork
    550 d/dk
    1.5 saatte batarya dolumu

Son olarak elektrikte gücün birimi watt dır. Watt = Volt x Amper hesabıyla bulunur.

Elektrikte akıma güç dedin ve beni dumur ettin. Tebrik ederim. En iyi matkap senin konusunu açtığın alet. En yüksek akım onda. Sen haklısın bunca yıllık mühendislik fakültesinde nice bilim adamlarından yanlış öğrenmişiz. Kusurumuza bakma. Seninle tartıştığım için beni affet. Bundan sonra konun senindir ben ezik düşük akımlı matkabımın konusuna döneyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pckopat_doktor -- 16 Ağustos 2017; 23:29:5 >

• albati kullanıcısına yanıt
    hocam rica edeceğim,
    başlığıma niye yazıyorsunuz diye bir tabirim yok,

ama konudaki ürün başka bir ürünün tartışmasına döndü, o nedenle zaten başlığı var,
    orada ürün paylaşılabilir, tartışılabilir manasında yazdım.
    başlık farklı bir ürün için açılmış, zaten faal olan bir konu belirtilerek bu konu boşa düşürüldü,

onu izah etmeye çalıştım.

verdiğiniz cep telefonu örneğinin matkapla ilgisi yok, telefon tamamen elektronik.
    matkabın sarımıyla ilgili volt, yani tasarlayan 7 v luk bir motor tasarlarsa akü de 7 volt olmalı bu muhakkak,

7 voltluk motora 10 v vereyim gücü artsın diyemeyiz ancak 7V luk motora 5A lik akü takalım daha güclü olsun daha uzun süre çalışsın diyebiliriz.

volta çalıştıracağı cihazın voltu ile yanı olmalı az yada çok veremeyiz.

volt yüksek o zaman güç de yüksektir denemez basitçe.
    yada örneğin 12V 5A ile çalışan bir cihaza 12V 1A lik adaptör takamayız takarsak da sonuca şaşırmamalıyız.

Watt cinsinden hesapla B&D 7.2x1.5=10.8 watt, diğeri 12x1.3=15.6 watt veriyor. Yanlış mı hesaplıyorum?

Gerçi işin içinde Çin malı olmasını da göz ardı etmiyorum. Gerçek değerleri veremeyebiliyolar. Mesela 700 watt Atlas marka matkap yerine 500 watt Bosch tercih ederim.
    Cihaz yarın elimde olacak (hyper plus) etraflı bir inceleme yapacağım. Umarım parasını hakeden bir cihazdır.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşım kafa arada gidip geliyor mu acaba.

Yukarıda black+decker i öveceğim diye aralıksız yerdin ürünü. Sonrada ben ne dedim almayın mı dedim diyorsun.

Hala aynı yerdeyiz. Sen bu bölümün anlamını hala kavrayamamışsın galiba. Sıcak fırsatlardayız. Yani burada ürün konusu denen birşey yok. Onu bölümlerde yapabilirsin. Burada fiyatlar konuşulur, alternatifler konuşulur, Aynı şeyi daha ucuza nasıl alırız, yada aynı fiyata muadili var mı onu konuşuruz.

"amatörler için lityum bataryalı f/p ürünü demişim" bunu diyebilmek için muadil bir cihazın olmaması gerekir.

Black+Decker BDCD8
    7.2 volt
    1.5 mah bütünleşik batarya
    12 nM tork
    400 d/dk
    3.5 saatte batarya dolumu

Hyperplus hs2103
    12 volt
    1.3 mah ayrı batarya
    18 nM tork
    550 d/dk
    1.5 saatte batarya dolumu

Son olarak elektrikte gücün birimi watt dır. Watt = Volt x Amper hesabıyla bulunur.

Elektrikte akıma güç dedin ve beni dumur ettin. Tebrik ederim. En iyi matkap senin konusunu açtığın alet. En yüksek akım onda. Sen haklısın bunca yıllık mühendislik fakültesinde nice bilim adamlarından yanlış öğrenmişiz. Kusurumuza bakma. Seninle tartıştığım için beni affet. Bundan sonra konun senindir ben ezik düşük akımlı matkabımın konusuna döneyim.

tuhaf bir trans halindesin,

açtığım konuda aldığın cihazla ilgili bahsetmemişken birden o cihazın tartışması dönmeye başladı,

yaptığının farkında değilsin halen daha kağıt üzerinde yazan rakamları mukayese edip,
    kendini tatmin etme peşindesin tuhaf enteresan bir ruh hali, değişik bir psikoloji.

hızlıca google dan watt amper volt bakıp gelmişsin,
    fakat becerememişsin,

sen hiç 100w akü diye bir tabir duydun mu?
    duymadın dimi, ama 100A akü duydun değil mi?

watt tüketilen enerjinin değeridir, amper sağlanan elektrik gücünün birimidir.

yani güç kaynağı o amperi vermezse sen watt matt tüketemezsin güzel kardeşim,
    watt ın ortaya çıkması için amperin girmesi lazım, kapiş?

"ıkıma güç didin bini dimir ittin"

hadi şimdi yavaşca o elindeki hiper über fantastik aleti yastığının altına koy ve rüyalar alemine kaldığın yerden devam et.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.