Şimdi Ara

BİZİ MAKASLAMAYA KALKTI ÖLÜMDEN DÖNDÜK (18. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
538
Cevap
5
Favori
15.242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Etkisiz Eleman

Hala acelesi olabilir diyen,konuyu okumadan mesaj atan adamlar var.Kazayı yapan şahıs makas atıyorum demiş siz hala yok acele bilmem ne

Nerede demiş ben göremedim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hiç kimse için kötü bir şey dilemem ama sorumsuzlar böyle başını derde soktuğunda da acımam,onun adına bahaneler üretmem..Bu olayda sadece size geçmiş olsun diyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: GOXB

quote:

Orijinalden alıntı: Etkisiz Eleman

Hala acelesi olabilir diyen,konuyu okumadan mesaj atan adamlar var.Kazayı yapan şahıs makas atıyorum demiş siz hala yok acele bilmem ne

Nerede demiş ben göremedim?

İlk mesajda değil ama sonraki mesajlarında yazmış hocam

quote:

ve benim vicdanımı rahatlatan ''Ben seni mi makaslayacaktım? Niye yol vermedin? İnsanlık bu mudur ulan?'' deyişi oldu corollacı arkadaş agresif bir gençti bu arada hiç olayı büyütmeden gideceğim yere sakin sakin yolumda gittim

Diye.Aslında konu sahibi arkadasın bu mesajını ilk mesaja eklese iyi olur.Cünkü çoğu kişi ilk mesajı okuyup yorum yazmış ve makas olayını bilmiyor :)

• Corollacıyı haklı bulan yok, kimse de bulamaz. Fakat hatasının bedeli bu kadar ağır olmamalıydı. Önümüze her kırmaya çalışana haddini mi bildirelim? Bir de gelip burada konu açmak nedir? Git kahvede okeye dön arkadaşım, orada böbürlenerek anlatırsın.

• bu makaslamak falan anadolu alt kültürü bence..makas yaptıgı arabada corolla çöp
  • Makasa girerken sana mı sordu? Biz keyfimizden mi böyle hareketler yapmıyoruz ?
    Makas atan adamın bana niye yol vermedin demek gibi bir hakkı var mı ?
    Makasa girdiğinde diğer araç hızını artırabilir de,azaltabilir de,sabit de kalabilir,giren adamın düşünmesi lazım onu.Ben mi düşüneceğim ?
    Sen kaza falan yaptırmadın dostum,o adam kaza yaptı.Ayağını frene atsaydın da büyük ihtimalle yine vuracaktı o otobüse,ya da otobüsle senin aranda kalacaktı.
  • Bir araba sizi sollayacaksa ya da sağlayacaksa hızınızı sabit tutmanız gerekir. Frene ya da gaza basmamanız gerekir!!
    Zira diğer araç hızını sizin hızınıza göre ayarlamıştır zaten. Yani geçeceğini gözüne kestirdiği için o olaya kalkışmıştır. Soldayken hızı artırmak kazaya sebebiyet vermektir. Madem hız artırılabilecek mesafe var önünüzde, fren yapınca arkadaki arabanın durabileceği mesafe de arkanızda var demektir. Hülasa, gereksiz bir hareket olmuş ve burada konu açarak vicdan muhasebenizi sesli yapmaya çalışmışsınız. Ama yanlış!!
  • Burda corollo zaten hatalı takip mesafesi az, gereksiz derecede hızlı. tamam anlaşıldı fakat o otobüs yerinde herhangi bir insan olsaydı ve hayatını kaybetseydi yine siz suçlu olmayacaktınız fakat onu kurtarabilme şansınız olacaktı. O zamanda böyle konuşulurmuydu?
    bu arada CAD34 adlı arkadaş çok doğru konuşmuş. Kural ihlali yapanın cezasını millet mi verecek?

Burada gelip konu açmanız vicdanınızın rahat olmadığını gösteriyor. Böyle durumları günlük istanbul trafiğinde araç kullanan herkes bilir, 3-4 kere böyle olay yaşanıyor fakat her zaman suçu olmayan kişiler, yinede bir olay,aksilik çıkmasın diye olayı önlemeye çalışıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TEZ_TEX

Bir araba sizi sollayacaksa ya da sağlayacaksa hızınızı sabit tutmanız gerekir. Frene ya da gaza basmamanız gerekir!!
    Zira diğer araç hızını sizin hızınıza göre ayarlamıştır zaten. Yani geçeceğini gözüne kestirdiği için o olaya kalkışmıştır. Soldayken hızı artırmak kazaya sebebiyet vermektir. Madem hız artırılabilecek mesafe var önünüzde, fren yapınca arkadaki arabanın durabileceği mesafe de arkanızda var demektir. Hülasa, gereksiz bir hareket olmuş ve burada konu açarak vicdan muhasebenizi sesli yapmaya çalışmışsınız. Ama yanlış!!

Doğru bir tespit olmuş, sağlamaya çalışan hatalı ama başkasına zarar gelmesini engelleme şansınız varsa bunu kullanması gerekirdi konu sahibi.
  • Arkadaslar makasci arkadasi savunan vs yok veya herkes makas atsin diyende yok bunu anlayin sadece cezayi bizim kesmemiz yanlis oldugunu ve trafikte karsindaki insanin hatasini canina kast ederek cezalandirmanin yanlis oldugunu soylemeye calisiyorum ayrica hic kimse kurallari tam anlamiyla bilmiyor o yuzden gozardi edilen ufak tefek kurallar var.Bu forumda bir sokakta ilerlerken ters yola giren bir adam oldugunda gaza basip son surat vuruyormusunuz adama hayir vurmuyorsunuz cebe girmesini veya geri geri cikmasini bekliyorsunuz

• Kış lastiği konularına yazmadığın zamanlarda bayağı mantıklı birisiymişsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaTaDoR

Şahsen ben olsam kesinlikle yanımda geçirmemek için gazlayan aracın önüne kırardım. Ben de zaman zaman makas atan birisiyim ve bir keresinde yanından geçerken gaza yüklenen Scirocco'nun aklını almıştım. O bastıkça ben girme mesafesi süratle azalsa da gaza tam oturdum ve onun ön tamponuna bir kaç santim kala önüne girmiştim. Bu sefer paniğe kapılıp frene asıldı, az kalsın arkadakiler ona girecekti zor kurtuldu.

Demem odur ki, öyle birine denk gelirsiniz ki adam sizi yoldan çıkartır çok ağır kaza yaparsınız. Kendisi de 1sn düşünmez basar, yoluna devam eder.

Böyle bir de kamyoncunun aklını alın da otoriteye saygı duyan itaatkar durumuna düşmeyin.

• Aksine bir işaret bulunmadıkça araçlarını, gidiş yönüne göre yolun sağından; çok şeritli yollarda ise yol ve trafik durumuna göre hızının gerektirdiği şeritte sürmemek 166 TL

Diğer araçları riske atacak şekilde tehlikeli şerit değiştirmek 166 TL

kaynak;

http://www.arabam.com/otomobil-haberleri/otomobille-yasam-iste-adan-zye-2013-trafik-cezalari/296230

cezalar böyle geçiyor ,tabi birde yaralanma-ölüm durumunda başınıza neler geleceğini bir düşünün ,ayrıca maddi -manevi tazminatlar da cabası

aklınızı başınıza alın ,izin verilen limitlerin üstünde hız yapan ve trafiği tehlikeye atacak şekilde (bilerek) araç kullanan kişi bence canidir ,ha silahı çekip adam vurmuş - ha çılgınca araba kullanmış ,bence hiç farkı yok

egonuzu tatmin edeceğiniz başka uğraşlar bulun , bu işte hayatlar söz konusu ,gidin bilgisayarda arabacılık oyununuzu oynayın ,yollar oyun yeri değildir

hiç kimse sen hız yapacaksın diye , zevkini tatmin edeceksin diye frene basmak ,kendini sola sağa atmak zorunda değildir ,kör değilseniz önünüzde giden aracın hızını anlarsınız ,efendim o da yavaş gitmesin gibi bir söz saçmalık ötesidir ,çok yavaş gidiyorsa sellektör ile uyarırsın ve yolu açmasını beklersin

birde ne aceleci bir milletiz arkadaş ,hemen herkesin hep ve her zaman acelesi vardır ,sanki dünyayı Türkler kurtarıyor ,en fazla Türkler çalışıyor da bizim haberimiz yok

yola çıkarsın hep acil işi olanlar çıkar ,bankaya gidersin hep acelesi olanlar vardır ,hastane +postane+pastahane yer ve zaman fark etmeden hemen her yerde herkesin acil işi olur (ne hikmetse)

vapur yanaşmadan atlayan ,tren -araç durmadan atlayan hatta uçak inmeden kalkıp eşyalarını hazırlayan ülke insanımıza ne söylesek boş

öbür dünyaya erkenden gitmek istemek nasıl bir mantık "hızlı yaşa genç öl cesedin yakışıklı olsun" misali

• birde yazmayı unuttuğum bir mevzuyu da unutmadan yazayım

neymiş efendim sol şerit her zaman sollama şeritiymiş

yok ya

peki adam ileride sola dönecekse ne yapacak ?

sen 120-180 ile geliyorsun diye o da hem kendini hemde başkalarını tehlikeye atacak tarzda süratini 120-180 km. ye mi çıkartacak ?

yani neymiş sol şerit aynı zamanda sola döneceklerinde bulunması gereken şeritmiş değil mi ?

işinize gelen tarafı görüp ,işinize gelmeyeni görmemek , körden daha beter kör demektir
  • kemal1414 kullanıcısına yanıt
    Bu yorumunuzdan sizin hayatınız boyunca herhangi bir meskun mahalde 50 km/h hızı aşmadığınız sonucunu çıkarabilir miyiz?

• quote:

Bu yorumunuzdan sizin hayatınız boyunca herhangi bir meskun mahalde 50 km/h hızı aşmadığınız sonucunu çıkarabilir miyiz?

yani zorlarsak bir şeyler çıkartırız diyorsun galiba :)

ben meskun mahalde 50 km (hız sınırı 50 km. olan) yerde daha hızlı gitmiş olsam dahi ( ki mümkün olduğunca dikkat etmeye çalışırım) bu durum kimi aklayacak onu anlamadım

hata hatadır ,ha ben yapmışım ha başkası

kimse mükemmel değildir bunu herkes bilir ama arada çok önemli bir ayrıntı vardır , İSTEMEYEREK yapılan - İSTEYEREK,BİLEREK yapılan hatalar

ben mükemmel ve sıfır hatalı olduğumu asla iddia etmedim / etmemde

çılgın gibi araba kullanıp hata yapanla ,aniden önüne çıkana çarpan kişiyi aynı kefeye koyarsanız o zaman boşuna anlatmaya çalıştığımız ortaya çıkar

kötüyü değil iyiyi savunmak ,örnek almak erdemliliktir ,yoksa ya nasılsa herkes öyle yapıyor demek işi cıvıtmaya çalışmaktan öte bir şey değildir

Eminim hiç kornaya da basmamışsınızdır durduk yere, hiç kırmızıda da geçmemişsinizdir hatta hep yayalara da yol vermişsinizdir. Kimse kimseyi haklı çıkarmaya çalışmıyor. Herkes Corollayı kullanan hatalı diyor. Adam hata yaptı diye canından mı olsun? İki tane kötü sürücü karşılaşınca böyle bir olay meydana gelmiş. Toplumun ne kadar medeni olduğunun en büyük ölçüsü trafik. Maalesef ki biz böyleyiz.

• Ders olmuştur.Bir daha yapmaz
  • quote:

Eminim hiç kornaya da basmamışsınızdır durduk yere, hiç kırmızıda da geçmemişsinizdir hatta hep yayalara da yol vermişsinizdir. Kimse kimseyi haklı çıkarmaya çalışmıyor. Herkes Corollayı kullanan hatalı diyor. Adam hata yaptı diye canından mı olsun? İki tane kötü sürücü karşılaşınca böyle bir olay meydana gelmiş. Toplumun ne kadar medeni olduğunun en büyük ölçüsü trafik. Maalesef ki biz böyleyiz.

anlat anlat aynı :)

sen hiç yapmadın mı ?

işte bu yukarıda anlattığım olay ,yahu benim yaptığım kötü veya yanlış bir olay seni kurtarır mı ?

yaptım desem memnun mu olacaksın ?

canından olmak istemeyen insan önce makas atmayacak , makas atan birinin hiçbir hakkı olamaz

ölsün mü ?

bunu bana soracağına makas atmaya çalışana sor ,ölmek istemiyorsa önce adam gibi araba kullanacak

gerisi beni ilgilendirmez

İyi forumlar arkadaşım.

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.