Şimdi Ara

BİZİ MAKASLAMAYA KALKTI ÖLÜMDEN DÖNDÜK (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
538
Cevap
5
Favori
15.247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • En iyisini yapmışsın hocam.İstediği kadar acil bir işi olsun bu makas atacağı anlamına gelmez.Corolla direk ortalı girmiş gibi görünüyor.O kadar kısa mesafede sizinle otobüsün arasından geçecek kadar hareket kabiliyeti yok.Vicdanını rahat tut.Ben yoluma bakarım.Herkez adabını bilecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EXCALIBUR

Merak ettiğim konu neden gaza bastınız? normal seyrinizde neden devam etmediniz ?

Çünkü insanlar trafikte geçilmeyi kendine yedirmiyor. Biraz hoşgörü gösterip adamdan kurtulmak yerine onunla inatlasmak egolarını daha cok tatmin ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Expelliarmus

En iyisini yapmışsın hocam.İstediği kadar acil bir işi olsun bu makas atacağı anlamına gelmez.Corolla direk ortalı girmiş gibi görünüyor.O kadar kısa mesafede sizinle otobüsün arasından geçecek kadar hareket kabiliyeti yok.Vicdanını rahat tut.Ben yoluma bakarım.Herkez adabını bilecek.

Yav bu neye benziyor biliyormusun.
    İnsallah seni bir gun sol seritte yakalarimda arkadan son surat yapistirim yanindaki annenj babani vs oldururum sonrada sana derimki sol serit sollama seridi surekli isgal edemezsin .veya ters bi sokaga girde yanlislikla uzerine uzerine surmezsem.
    Gibi bir sey cahilce bir yorum sizi bu mesajinizdan cahil bir insan olarak gorenlerede kizmayin bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi expen -- 31 Aralık 2013; 23:40:35 >
  • Pek bir bağlantı kuramadım ama.Arkadasımızın acemi oldugunu hesaba katarsak nolacak?

• quote:

Pek bir bağlantı kuramadım ama.Arkadasımızın acemi oldugunu hesaba katarsak nolacak?

Ben yoluma bakarim demissiniz bir hata yapsaniz ve karsinizdaki adam kaza yapmanizi saglasa bukadar soguk kanli olurmuydunuz

• slm 218 proton var ı 05318851301 bı yardımcı olursanhttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-proton-bu-arac-bu-fiyata-imkansiz-demeyin-148895477/detay

• quote:

Orijinalden alıntı: seiko0606

1. Soru: Enes* Corollaya yol vermek için fren yapıp kaza yapsaydı ve buraya konu açsaydı, niye yol vermedinciler o zaman da makasçıya mı saydıracaklardı?

2. Soru: Mevcut durumda Corolla sola kırıp otobüs yerine Enes*'in arabasına çarpsaydı niye yol vermedinciler kime saydıracaktı?

Olay yol verme meselesi değil. Gaza basarak adamı sıkıştırma. Şahsen o acıdan bakınca Vito sahibi arkadaşı haksız buluyorum.

Sorularınıza samimiyet çerçevesinde cevap vermek gerekirse;
    1-takip mesafesine uymayan kişiye kızarım çünkü corolla yerine yola bir cocukda fırlamış olabilirdi.
    2-bunda corollaya kizardim.

• quote:

Orijinalden alıntı: expen

quote:

Pek bir bağlantı kuramadım ama.Arkadasımızın acemi oldugunu hesaba katarsak nolacak?

Ben yoluma bakarim demissiniz bir hata yapsaniz ve karsinizdaki adam kaza yapmanizi saglasa bukadar soguk kanli olurmuydunuz

Olurum tabi ki kendi hatam.Başkasına suç atmaktansa.Allah göstermesin.Trafikteki herkezi sağır,kör olarak kabul etmeliyiz sözünü varsayarak.

• cLk kullanıcısına yanıt
    tek yapması gereken gaza değil de frene basmak olmalıydı. ayrıca o durumun arkadaşın abarttığı kadar felaket olduğunu düşünmüyorum. herkes makas yiyebilir bana da atıyorlar neredeyse her gün, bakıyorum aynadan birisi yardırarak geliyor buradaki arkadaş gibi kafamda türlü senaryolar uydurup gaza abanmıyorum hiç istifimi bile bozmuyorum geçsin gitsin yanımdan makas atacak adam kafasına koymuştur zaten belasını benden değil Allah'tan bulsun diyorum.
  • acabba bana fıkır verecek bı arkadas yokmu
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemal1414

quote:

Orijinalden alıntı: KaSaTuRa.

evet şoförlük 2 sayfa kural okumakla olmuyormuş bu çok net anlaşılıyor, ömründe ne doğru düzgün trafik tecrübesi ne de Allah korusun kaza tecrübesi olmayan usta şoförler ders verme hikayeleri anlatıp duruyor, bu konu daha çok uzayacaktır büyük ihtimalle ama konudaki ders verici arkadaşlar dikkatli olsun en azından, herkes o corolla lı gibi değildir haberiniz olsun, her arkadan geleni müziği sonuna kadar açmış yanına kızları doldurmuş kopa kopa gelen genç biri sanmayın, konuda da gördüğünüz gibi aklınca ders vereceğini sanan arkadaşlara direksiyonu kırınca dersi yakından gösterecek çok şoför mevcut yolda aman dikkat, hadi size iyi ders vermeler...

öyle olmasa ne yapacak yani ,çarpıp ders mi verecek ,önünü kesip dövecek mi ?
    işte zaten cehalet dediğimiz bu olay değil mi ?

birde meşhur bir atasözümüz vardır "el yumruğu yemeyen kendi yumruğunu balyoz zannedermiş"

merak ediyorum sen kaç yaşındasın ve kaç yıllık tecrüben var ki de ders verici arkadaşlar diyorsun ?

cehalet ne biliyor musun? cehalet kendi egosu tatmin olsun diye gazı hafif bırakmamak veya gaza abanarak başkasına kaza yaptırmak kısaca hiçbir şekilde suçlu konuma düşmeden sırf zevk uğruna birini öldürmeye kastetmek

herkes bıdı bıdı yapıp duruyor burada, yok kendini düşündü kendine mi zarar gelseydi, bizim de kullandığımız araba uzay mekiği değil biliyoruz herhalde önümüze bir araba sağdan kıracağını gördüğümüzde gazı kesmemizin geçmesine yeteceğini, bırakın bu kuraldı cehaletti hikayelerini artık, makas atana kurala uymayana laf eder sağ ayağını hafif kaldırmamasıyla birini ölümle burun buruna getiren birini çıkar savunursunuz burada

o araba corolla olmasaydı kelek bir araba olsaydı ve biraz daha hızlı girseydi tahminen ölürdü, sonra da burada konuda bütün cahil olmayanlar kendi kendinizi avutur oh iyi oldu derdiniz, sen benim yaşımla tecrübemle uğraşana kadar ders verici arkadaşlarınkiyle uğraş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaSaTuRa. -- 31 Aralık 2013; 23:56:25 >

• KaSaTuRa. kullanıcısına yanıt
    yani makas atmak sağdan sollamak (nasıl bir tabirse artık) normal ama geçeceği kişinin gaza basması hata öyle mi ?

asıl sen diğer konuları bırak ve kaç yaşındasın ve kaç yıllık şoförsün ki hepimize ders vermeye çalışıyorsun ,önce bunu söyle sonra diğer konuyu görüşelim

bunca sene ben niye o şahsın otobüsün altına girdiği gibi girmedim ?

herkes hata yapabilir bu kabul ama yaptığı hatada diretmek ne oluyor ?
  • quote:

yani makas atmak sağdan sollamak (nasıl bir tabirse artık) normal ama geçeceği kişinin gaza basması hata öyle mi ?

asıl sen diğer konuları bırak ve kaç yaşındasın ve kaç yıllık şoförsün ki hepimize ders vermeye çalışıyorsun ,önce bunu söyle sonra diğer konuyu görüşelim

makas atmak farklı şeydir sağdan sol şeride çıkmak farklı şeydir

daha önceki mesajlarda anlatıldığı üzere sol şerit sürekli işgal edilemez hepiniz kural kural deyip duruyorsunuz ya o da ayrı mesele sol şerit sollama şerididir

burada sağdan gelip öne geçmeye çalışan kişinin hatalı olup olmadığını tartışmıyoruz ki bu yolun durumuna sol şeritteki aracın hızına vs göre değerlendirilebilir, çıkıp ben aracı otobüse vurdurdum büyük şoförüm diye anlatana göre değil objektif şartlara göre değerlendirilir

hepsi bir yana hata vardır araba geçemezsin, hata vardır adam öldürürsün, kimse burada sağdan sola geçen haklıdır demedi, sadece her sağdan sola geçeni öncelikle makas atan zannetmeyin dendi ki birçok kişi daha makas atmak ne ondan haberi yok ondan sonra da içindekini yanına kızları doldurmuş kop kop gelen genç delikanlı sanmayın dendi, insandır bu hata yapar, diğer tarafın insanlığı çıkar biraz da ortaya orada

sen girmemiş olabilirsin otobüsün altına bu zamana kadar ama insanlık hali hata yapabilirsin, o zaman da egosunu tatmin eden biri seni kazaya zorlarsa arabandan sağlam çıkarsan iner alkışlarsın o zaman sen haklısın diye

yaşıma gelirsek de 32 yaşındayım 16 yıldır şoförüm 3 araba eskittim ülkenin her yerinde binlerce km yol araba zaman zaman minibüs kamyonet çok kısa da otobüs kullandım, ha benim ders vermem şoförlüğümden değil aslında insanlığımdan...

• Bence sizde de hata var ama makascının durumuna üzüldüm mü ? Tabiki hayır. Sizin orda yol vermeniz gerekirdi. Ama yol vermediniz diye de adamın makas atmasına hiç gerek yoktu. Ben olsam arkadanıza yapışır kornaya basardım. O zaman ya hızınızı arttırmak yada yol vermek mecburiyetinde kalırdınız. Bi sürücü haklı bile olsa makas atınca benim gözümde haksız duruma düşüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdullah345

Arkadaşın tövbe ettirdiği makasçı belki sizin hayatınıza mal olacaktı, belki de teşekkür borçlusunuz :)

kelebek etkisi

belki okadar kızdık ettik ama çocuk belkide bir mikrobun terbiye olmasını sağladı
  • quote:

quote:

daha önceki mesajlarda anlatıldığı üzere sol şerit sürekli işgal edilemez hepiniz kural kural deyip duruyorsunuz ya o da ayrı mesele sol şerit sollama şerididir

burada sağdan gelip öne geçmeye çalışan kişinin hatalı olup olmadığını tartışmıyoruz ki bu yolun durumuna sol şeritteki aracın hızına vs göre değerlendirilebilir, çıkıp ben aracı otobüse vurdurdum büyük şoförüm diye anlatana göre değil objektif şartlara göre değerlendirilir

hepsi bir yana hata vardır araba geçemezsin, hata vardır adam öldürürsün, kimse burada sağdan sola geçen haklıdır demedi, sadece her sağdan sola geçeni öncelikle makas atan zannetmeyin dendi ki birçok kişi daha makas atmak ne ondan haberi yok ondan sonra da içindekini yanına kızları doldurmuş kop kop gelen genç delikanlı sanmayın dendi, insandır bu hata yapar, diğer tarafın insanlığı çıkar biraz da ortaya orada

sen girmemiş olabilirsin otobüsün altına bu zamana kadar ama insanlık hali hata yapabilirsin, o zaman da egosunu tatmin eden biri seni kazaya zorlarsa arabandan sağlam çıkarsan iner alkışlarsın o zaman sen haklısın diye

yaşıma gelirsek de 32 yaşındayım 16 yıldır şoförüm 3 araba eskittim ülkenin her yerinde binlerce km yol araba zaman zaman minibüs kamyonet çok kısa da otobüs kullandım, ha benim ders vermem şoförlüğümden değil aslında insanlığımdan...

sağdan girip soldan çıkmak makas değilde kurallara göre nedir (bunun trafikte ki adı nedir)

ben özellikle yaşınızı ve kaç senedir kullandığınızı öğrenmek istedim ,çünkü bu tarz araba kullanan birisi çok sürmez mutlaka kaza yapar , ki bence siz en az 2 tane kaza yapmışsınızdır

ben 28 senelik şoförüm ,ha bu ne değiştirir dersen evet buna katılırım ,çünkü kendinden fazlaca emin olmak ,ben hata yapmam diyen birisi değil 28 - 48 yıllık şoför dahi olsa bir şeye yaramaz

ve hatalarını görüp kabul etmek insanın tecrübesini de artırır , insanlığını da ,ama yok illa bu haklı ,yok şu haklı diye diretmek ise gerçek cahilliktir

özellikle benim önüme bu şekilde çıkarsanız size gününüzü gösteririm gib laflar için söyleyecek söz bulamıyorum ve gerçekten 32 yaşında isen o zaman daha çok üzülürüm

kural 1

asla araç sağlanmaz

kural 2

hele birde tekrar önüne geçmeye hiç çalışılmaz

ha ben yaparım olur diyorsanız o zaman zaten kanunlara ve kurallara da gerek yoktur ,ama ben sizin 32 yaşında olduğunuza inanmadım ,çünkü diğer bir konuda yazdıklarınıza da bakınca en fazla 25 yaşındasınız ama dediğim gibi yaş ikinci plandır ama gerçek tecrübe de sadece yıllar içinde oluşuyor

neyse artık daha fazla cevap vermemin bir gereği kalmadı ,zaten bunca anlatılan , makas atarken arabanın altına giren ve korkunç cesetler görülen videolar vs. bile yola getirmiyorsa benden uzak olsun yeter derim

• quote:

quote:

quote:

sağdan girip soldan çıkmak makas değilde kurallara göre nedir (bunun trafikte ki adı nedir)

ben özellikle yaşınızı ve kaç senedir kullandığınızı öğrenmek istedim ,çünkü bu tarz araba kullanan birisi çok sürmez mutlaka kaza yapar , ki bence siz en az 2 tane kaza yapmışsınızdır

ben 28 senelik şoförüm ,ha bu ne değiştirir dersen evet buna katılırım ,çünkü kendinden fazlaca emin olmak ,ben hata yapmam diyen birisi değil 28 - 48 yıllık şoför dahi olsa bir şeye yaramaz

ve hatalarını görüp kabul etmek insanın tecrübesini de artırır , insanlığını da ,ama yok illa bu haklı ,yok şu haklı diye diretmek ise gerçek cahilliktir

özellikle benim önüme bu şekilde çıkarsanız size gününüzü gösteririm gib laflar için söyleyecek söz bulamıyorum ve gerçekten 32 yaşında isen o zaman daha çok üzülürüm

kural 1

asla araç sağlanmaz

kural 2

hele birde tekrar önüne geçmeye hiç çalışılmaz

ha ben yaparım olur diyorsanız o zaman zaten kanunlara ve kurallara da gerek yoktur ,ama ben sizin 32 yaşında olduğunuza inanmadım ,çünkü diğer bir konuda yazdıklarınıza da bakınca en fazla 25 yaşındasınız ama dediğim gibi yaş ikinci plandır ama gerçek tecrübe de sadece yıllar içinde oluşuyor

neyse artık daha fazla cevap vermemin bir gereği kalmadı ,zaten bunca anlatılan , makas atarken arabanın altına giren ve korkunç cesetler görülen videolar vs. bile yola getirmiyorsa benden uzak olsun yeter derim

2 kere değil daha fazla kaza yaptım, şoförü olmadığım araçlarda da kaza geçirdim, kaza nedir sonuçları ne olabilir gayet iyi biliyorum, bu yüzden kazaya bulaşmanın veya insanları bulaştırmanın hatta insanları ölüm riskine sokmanın ne kadar yanlış olduğunu savunuyorum

burada sağdan sola geçmeye çalışan kişinin hatasını tartışmıyoruz, bu trafik kurallarına göre hatadır, ona göre haklı sebepleri olabilir ama hatadır, ama sabaha kadar konuşsak anlatamayacağımız şey bu hatası sadece sağ ayağı hafif kaldırmakla geçiştirilebilecek bir durumdur, gaza bastım otobüse vurdurdum gördü ebesininkini diye gurur duyulacak bir durum değil

kimse zaten burada makas atmayı savunmadı makas atanlar haklıdır hadi hep beraber makas atalım falan da demedi, hadi 3-4 şeritli yolda giderken makas atana yol vermemek de anlaşılır bir nebze yol akıyordur takılır kalır ama burada direk duran otobüse vurdurmak var, burada ego tatmini yapıp gazı kesmeyip yol vermeyen kişi haksızdır, adam öldürmeye teşebbüsün burada övünülerek anlatılmasını haksız birşey olarak diretmek cahillikse evet cahiliz

makas atarken arabanın altına girenlerde de bırakın onlar kendileri girsin kamyonların altına ya da uçsunlar sağdan soldan, neyse uzatmanın gereği yok gerçekten

• Otobüse değil başka araca veya insana da çarpabilirdi

Öyle bir durum olsaydı siz de günahsız biri/birilerinin yaralanma veya ölümüne neden olmuş olacaktınız

Bazen bir anlık sinir çok daha ciddi sorunlara yol açabilir

Neyseki öyle birşey olmamış

• quote:

Orijinalden alıntı: CAD34

quote:

Orijinalden alıntı: Hemican

Inanilmaz ya adam koskoca belediye otobusune arkadan carpmis. Hem de durakta duran otobuse. Ama nasil oluyorsa yan seritde ki arabayi suclu bulan insanlar var. Demekki kendileri de bu duruma dusse kendilerini hakli gorup yandaki seridinde giden araci suclayacaklar.
    Bu insanlarin trafikte araba surmesi korkutucu bence. Sagdan gecmeyi sollama sanan, acil sisi var olunca yol hakki oldugunu sanan soforler

İşte sen ve senin gibi bir zihniyet yüzünden duran otobüse çaptı o adam. Sen ve senin gibi adamlar sol şeridi zapteder ve önü boş olduğu halde yol vermez. Ve bu sefer sağından geçmeye kalkılır ama bu sefer de gururuna yediremez ve gaza abanır ve senin geçmeni engeller. Yol verse ne olurdu? Erkeklik'den mi men edilirdi? Madem oynamak veya ders vermek istiyorsun, ver yolu COROLLA'ya, al önüne yapış arkasına sellektör ile taciz et anlarsa anlar anlamazsa anlamaz. Nedir yani bu?

Enes denen adamı savunanlar acaba yarın Enes gibi biri tarafından COROLLA 'nın durumuna düşüp de bir otobüse veya kamyona yada arabaya arkadan çarparsa lütfen konu açsınlar.

1. Benim sol seridi zapettigimi nerden biliyorsun?
    2. Sol seritde yavas giden gorursem selektor bile yapmam sagdan basar gecerim (ama bunun dogru iddia etmem, sollama yaptim demem, basima bir sey gelirse de soldaki yuzunden oldu demem, kendim ettim kendim buldum derim.)
    3. dediginiz gibi ben sagdan gecerken soldaki hizlanirsa icimden kufuru basarim hatta yer varsa hoop onune atlarim hemen. (yine de bu sirada ondeki ile mesafeyi hesap edemeyecek kadar acemiysem ve ondekine carparsam ben suclu olurum).

Hic bir zaman kendi hatam yuzunden kaza yaparsam kendi yolunda giden sucsuz insani senin yuzunden oldu diye suclamam.

Bir keresinde onumde tingir mingir giden bir Mercedes vardi, benim de altimda 1.6 Zafira. Yola ciktik ama ben sagdan cikicam baktim bu sallaniyor sollamaya karar verdim. Ben sola ciktim basiyorum bu da basiyor. Eee tabi benim araba yavaas zar zor gectim o sirada benim cikacagim yer geldi bende hooop daldim cikisa, tabi arac savruldu o hizla, bariyerlere girdim. Adam da yanimdan gecip gitti. O zaman hic de o adami suclu bulmadim tamam sallanmasa sonra hizlanmasa olmayacakti kaza ama kurallara aykiri bir sey yapmadi. Ben kendim o viraji o hizla alamayacagimi hesap edemedim adami gecim diye hizladim ve gum tamamen benim sucum.

Burada da tamamen Corollanin sucu. Ayrica arkadas 60-70 le gidiyordum demis. E-5 disinda hiz siniri 70 olan bir yer var mi yok. Sag seritte durakda belediye otobusunun durdugunu hesap edemeyecek kadar salak bir surucu surat yapiyormus kaza yapmis olay budur. Sol seritteki ile ne ilgisi var. Dedigim gibi trafik kurallarini bilmeyenler bu sekilde dusundugu baskasini sucladigi icin bu kadar kaza oluyor zaten.

Bu kazanin tek bir sebebi ve suclusu vardir. Suclu Corolla, sebep ise takip mesafesine uyulmamasi. Gerisi tamamen bahanedir. Baska suclu oldugunu dusunen varsa da trafik kurallarini bilmiyordur.

Ha soldaki arac kazayi onleyebilirdi yer verebilirdi vs. konunun ikinci basamagidir. Sucluyu degistirmez. Soldaki arac yol verecek diye guvenip hareket edemezsiniz. Gormemis olabilir, panik yapabilir vs. vs. Siz kural hatasi yapip kaza ile burun buruna geldikten sonra baskasinin sizin hatanizi telafi etmesini beklemek yanlis.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hemican -- 1 Ocak 2014; 4:39:44 >

• Hala acelesi olabilir diyen,konuyu okumadan mesaj atan adamlar var.Kazayı yapan şahıs makas atıyorum demiş siz hala yok acele bilmem ne
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.