Şimdi Ara

biz türkiyede 1tl ye cami tuvaletine bile gidemezken

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.081
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • adamlar kendi 1tl leri ile neler alabilio ölmüşüz la biz

• 100 dolar ile sepeti tepeleme doldurursun.

• hharika gerçekten yaa biz yaşamıyoruz kölelik yapıyoruz resmen

• İşin acı tarafı avrupada haftada 4gün çalışıp 3 gün tatil ve günde 6 saat çalışarak,hayat standartları bizden çok daha iyi bir şekilde yaşayabiliyorlar ama adamların hakkı tabi bizde 18 saat çalıştırılıp mesaisiz izinsiz asgari ücret verilen işlere şükredenler ,hakkını aramayanlar,birde daha kötüsü liyakatsiz torpilli sistemden nemalanıp diploması vs olmayan ama kaymaklı işlere sahip olan sen eskiyi biliyonmu diyen tipler var tabi biliyo normal bi liyakatlı sistem gelse aç kalacağını birde hemen dinden filan bahsediyo halbuki kul hakkı,yalan vs en büyük günahlar,kendisi herkesten suçlu diğer tarafa göre.

Bizim insanımız da ne zaman sadece kendini değil de tüm halkın yararına olacak reformları ister bunun için uğraşır o zaman işte bizde onlar gibi yaşamayı hakederiz.

• bimde satılan çayların hepsi toz artıklar yani en kalitesizi

gerçek çay alim desen yeşil çayın kilosu 130tl

• Ama adamlar sömürücü yeahhhhhh.
    Bizde anca 0.5 litre pet şişe su alırsın. Çoğu yerde o bile 1.5 lira falan
    Başka bir şey almak Yok gibi bir şey.
    Belki tekli sakız.

tekli sakız satanda görmüyorum çoktandır.
    Mahalle bakkallarında bile yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buradan bir taytlı geçti -- 19 Haziran 2021; 6:38:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • maaşın%70i kiraya gidiyor abdde

kira tasarrufu için 40 yaşında adamlar paylaşımlı ev kullanıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-89183934B

maaşın%70i kiraya gidiyor abdde

Bizde %10u gidiyor değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: pcpcpcpc

Bizde %10u gidiyor değil mi?

Alıntıları Göster

benim oturdugum yerde eli yuzu az duzgun evler (mecidiyekoyde) asgari ucret zaten ki luks semt degil okadar abd de 2 bin 3 bin dolara ufacik evler var bikere o parayi verip kiradan kurtulabiliosunuz idris ustanin kanalinda var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şoray uzun yolda -- 19 Haziran 2021; 13:6:52 >
  • Bizdede milyoncular vardı zamanında

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-89183934B

maaşın%70i kiraya gidiyor abdde

Maaşın %70'i ABD'de kiraya gitseydi yöneten kısmı 1500 kere değişirlerdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: EleSuDökenSuat

Alıntıları Göster

abd de 2000-2500 dolara adamlar oyle evler kiralioki gosen aklin durur filmlerdeki gibi bahceli idris ustanin videolarinda ornekleri var daha dün mecidiyekoyun arka sokaklarinda gezerken bodrum kata adamin 3 bin yazdigini gordum keske foto cekseydim

abd den kiralık ev örnekleri

https://www.zillow.com/captchaPerimeterX/?url=%2fusa-mobile-al%2frent-houses&uuid=a4d3359e-2597-11ec-ab44-73494e66684b&vid=/

adamın aylık 1350 dolar yazdıgı eve bakın burda olsa nekadar olurdu aceba

https://www.zillow.com/captchaPerimeterX/?url=%2fhomedetails%2f403-Strawbridge-Ln-Bonaire-GA-31005%2f68116508_zpid&uuid=a586027a-2597-11ec-863a-636d6a4b536a&vid=/

buda 950 dolar

https://www.zillow.com/captchaPerimeterX/?url=%2fhomedetails%2f5618-William-And-Mary-St-Mobile-AL-36608%2f50989744_zpid&uuid=a5fb539c-2597-11ec-9d6e-466254587876&vid=/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şoray uzun yolda -- 19 Haziran 2021; 15:35:42 >

• Türkiye'yi küçük Amerika yapacağız, her mahallede 1 milyoner olacak diyen DP iktidarını komünistler indirmeseydi Türkiye şu an en kötü 8. büyük ekonomi olarak İtalya -kanada ayarındaydı... Türkiye 1960'a kadar %8 büyüyordu

1960'da Türkiye'de yarım kalan komünist darbe olmadı diyenler mutlaka olacaktır onlar şuraya bakabilirhttps://tr.m.wikipedia.org/wiki/Devrim_(gazete) 1960 darbesini yapan Madanoglu , 9 Mart 1971 'de tekrar darbe yapmak üzereyken deşifre oluyor öncesinde Hasan Cemal , İlhan Selçuk gibi kişilerle devrim gazetesi çıkarmışlar

1960'da kızıl komünistlerin 2000lerde yeşil sosyalistlerin popüler olduğu ülkedekilerin solcuların bile cadı avına maruz kaldığı Amerika'daki refahtan uzak olması şaşırtıcı olmamalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 19 Haziran 2021; 18:51:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: EleSuDökenSuat

Alıntıları Göster
    Bence de öyle. Ama gidip McDonalds'da garsonluk yapıp New York'da lüks apart daire kiralayayım dersen maaşın %100'ü de yetmez.

@sensaura daha iyi bilir bunları bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 19 Haziran 2021; 18:46:24 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Denizden geldim, 8 saat yuzdum hocam, ellerim o kadar agriyor ki az once age of empires'ta arkadaslara rezil olduk :D gavurlari yenemedik :D, nedir problem, nasil yardimci olabilirim?

• 31 yaşına geldim ve halen evlenmedim. Bunu fırsat bilip yurtdışına mı gitsem diye düşünmüyor değilim…

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gelişmiş ülkelerle gelişmemiş ülkeler arasındaki fark gittikçe büyüyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.