Şimdi Ara

Biz Kayserililer cimri ve pinti insanlar değiliz. (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
214
Cevap
5
Favori
12.937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • insanları bölgelerine ve şehirleriyle ayırt eden insanlardan nefret ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: joker-38

quote:

Orijinalden alıntı: Mert_Jeksin

quote:

Orijinalden alıntı: joker-38

sapına kadar kayseriliyim.
    sapına kadarda cimriyim pintiyim.
    sapına kadar kurnazim acik gozluyum.

bunlarin hangisi yanlis? ayrıca kimene ?

kayserili oldugum icin soylemiyorum. cok memleket gezdim adam tanidim. klasik memleket muhabetinde kayseriliyim dendimi aman abi uzak dur sen beni suya goturup susuz getirirsin vs. pazarlık oldumu kayseriliyim dersen abi kafana gore soyle fiyati al git vs. espiriler sakalar gibi muhabetler olur eyvallah ama hic duysunuzmu kayserilimisin defol git sizden adam cikmaz diyeni ? duydunuzmu kayserililer dolandiricidir is yapılmaz diyeni ? kayseriliyi yanınızda calsıtırmayin diyeni ? etrafınıza bir bakın yada bugune kadar tanıdıgınız kayserili olanlara. kimin tavunuga karismi ? parasi kendinin parasi ister harcar ister dagitir ister pazarlik yapar kimene ?

kayserili pinti degildir. kayserili tutumludur. bos belese para harcamaz ama harcanması gereken yere kralını harcar. karserilinin yardım yaptıgı nadir gorunur. pintiliginden degildir , bir elin verdigini diyer elin bile gormemesi gerektigi icindir. boburlenirsen o verdiginin bir anlamı olmaz. bu konuda en titizleri kayserililerdir cunki parasi gibi sevaplarinida cok sever kimseyi dahil etmez :)

suan bunlari okuyan kayserili iste ovunuyor kendini diye bilir. tekrarliyorum cevrenize sorun yada kayserili tanıdıklarınızı bir kıyaslayin dediklerimde pay varmı ? oncelikle turk olmaktan daha sonrada kayserili olmaktan gurur duyuyorum. adımın da serefsiz degilde eli sıkı olarak anılmasından zevk alyorum.

gadanızı alırım sizlerin.

kardeş yanlış anlama ama bir insan ya iyidir ya kötüdür.

cimri lik kötüdür. cimri insanın merhametide olmaz. merhametsiz biride zaten cömert olmaz.
    bir insan hem adam öldürüp hemde can kurtarmak ıcın zorlu sınavlara girermi ?

sen cimrisin o zaman sen sana yapılan kötülüklere karşı iyi niyet ve merhamet sergilemezsin ?

Ayrıca sen kendi çıkarın ve menfaatin için gördügün hırsızlıgı meydanada çıkarmassın ?

Senin cimriyim kayseriliyim grurluyum demen.
    Apdullah öcalanın barış istiyorum demesinden farksızdır

senin canın yanmış belli.
    oncelikle şuna cevap veeyim "bir insan hem adam öldürüp hemde can kurtarmak ıcın zorlu sınavlara girermi ? "
    evet yapar. mehmetcik bunu cok iyi bir sekilde yapar. hak edeni oldurur , ihtiyaci olanada yardim eder.

diyer cevabimda "Apdullah öcalanın barış istiyorum demesinden farksızdır " lafına

nasil bir dusunce yapın var bilmiyorum lakin cimri ile terörist başını aynı kefeye koyanı pek kale almamak gerekir

blok

ne canım yancak etraftaki cimri ve düşüncesiz insanlardan bıktım o kadar. zaten block demen karekterindeki analizimide dogrulamıs oluyor.

• gençler şunu açıklığa kavuştralım erciyes üniversitesi fakültelerini zenginlerin yapması vergi vermemek için, devlet adama zorla şehrine hizmet yaptrıyor yani yksa aynı parayı vergi olarak verecek.

kayseri büyükşehir o yüzden artık çeşitli insanlar var. 'Yillisi'ise tutumludan başlıyo cimriliğe kadar gidiyo. ayak üstü soyacak adam çok insanları bi acayip bakıyor öğrenciye zaten. ben insanlarını sevemedim. şehir çok güzel yalnız.
  • haklı adam

bkz: Kayseri belediye baskanının yolsuzlukları...

• quote:

Orijinalden alıntı: battle35

haklı adam

valla kayserili değilim eğer bu belediye başkanı yolsuzluk yapıyorsa bütün belediyelere tavsiye ederim. şehirin çehresi ayrı bi güzel hatta millete tramvay yapıyo adam tramvayla giderken bunu yaptı yollarımızı darallttı diye arıza çıkarıyo bu belediye başkanı herhangi bir partiden aday olsa oy kaybetmez gibime geliyo. hazır kayserililer burdayken soralım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alcakkofte

quote:

haklı adam

valla kayserili değilim eğer bu belediye başkanı yolsuzluk yapıyorsa bütün belediyelere tavsiye ederim. şehirin çehresi ayrı bi güzel hatta millete tramvay yapıyo adam tramvayla giderken bunu yaptı yollarımızı darallttı diye arıza çıkarıyo bu belediye başkanı herhangi bir partiden aday olsa oy kaybetmez gibime geliyo. hazır kayserililer burdayken soralım.

Basit görüslü ve koyun düşünceli insanlar sadece basarıya taparlar...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alcakkofte

quote:

haklı adam

Basit görüslü ve koyun düşünceli insanlar sadece basarıya taparlar...

evet basit görüşlü koyun düşünceli insanlar yönetiyor seni doğduğundan beri sense ötüyon paso elinde sunacak hiçbir şeyin yok bağırıyon durmadan. çünkü hiçbir yeteneğin meziyetin yok yukardakini aşağıya çek eşitlensin.

şurda iki muhabbet ediyoruz insanda istekte bırakmıyorsunuz.

• Hortlamış başlık
  • Kayseri'nin bir tek ev kiralarını beğeniyorum . antebe göre çok ucuz Le. Bu arada. Bi laf vardır taha Akyol'un olması lazım '' şeytan kayseri de doğmuş stajını Gaziantep te yapmıştır '' antepliler daha kurnazdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CriticalDistance -- 10 Mart 2013; 0:43:17 >
  • ben de kayserilim ve şunu söyleyeyim genel olarak cimridir kayseri insanı ama tabi arada düzgünler de çıkmıyor değil. kurban bayramı olur millet dolaba yığar bütün eti, dağıtmaz, dindar geçinirler ama sadece dincidirler ve tiksindirirler insanı
  • olum bizi mi kandırcan 14 yıl kaldım orda lanet be çoğu insan pinti cimri ha iyi insanlarıda var ama sayılı

• Kayserılıler cımrı dıyenler nerelı acaba hos nerelı olursa olsun ben genelleme yapmayı sevmem kayserılıyım evet unıversıtede mıllet taneyle sıgara getırır okula en zengını bıle benım paketım ortalıkta gezerdı bıkac sıgaradan zarar mı etcem hayır onu bıle kar sayıyorsunuz sımdı dusunun sızmı pıntısınız bızmı

• quote:

Orijinalden alıntı: carnador

Değiliz yeter artık.

Tamam sakinim.

Cimri degil tutumluyuz

• Vay hemşerilerime bak bende kayseriliyim. Pinti değilim
  • quote:

Orijinalden alıntı: KeiLe*

Vay hemşerilerime bak bende kayseriliyim. Pinti değilim

(:
  • benim tanıdığım kayserililer bana akrabamdan daha iyi davranıyorlar bunlar nasıl cimri :S ister maddi ister manevi her türlü yardımı akrabamdan daha iyi yapıyorlar

her kayserili cimri ve pinti değildir
  • quote:

Değiliz yeter artık.

Tamam sakinim.

gondert ordan 250gr pastırmada bonkörlüğünü görek( kargoyu ben öderim) :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: gonzales20

quote:

Değiliz yeter artık.

Tamam sakinim.

gondert ordan 250gr pastırmada bonkörlüğünü görek( kargoyu ben öderim) :D

Pastırmayı öpücükle vermiyorlar ya.. En pahalı şeyi istiyonuz sonra yollamayınca pinti oluyoruz.
  • bu genellemeler nasıl yapılıyor bimiyorum ama çoğu kayseride cimri demimde para konusunda ticari düşünebiliyolar.herkesin bir anısı vardır anlatmaya gerek yok erzurumlularda yobaz değil,,desem yalan olur biraz yobazlık var galiba
  • Yeryüzünün en cimri İNSANLARISINIZ!!!!
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.