Şimdi Ara

Biz de kazaya karıştık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
20
Cevap
0
Favori
435
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    2082 Mesaj
    Arkadaşlar astra h var 2011. Işıkta bekliyoruz önümüzde harfiyat kamyonu yüklü. Birden geri gelmeye başladı korna bağrış kar etmedi güüm dedi bizim araba vurdu. Dedik ön taraf komple dağıldı heralde. 30ton araba sonuçta. Sonra indik bi baktık adam gidiyor. Işıklarda yine durdu. Geçtik önüne durduk adam diyoz arabaya vurdun farketmemiş bile sonra indi baktı dorsenini orta tekerleri mi ne bozulmuş. Bizim arabanın tampon yamuldu ve sarktı ama içteki demir garanti yamulmuştur. Adam başladı bu sefer 12bin lira trafik sigortası ödedim hep bu küçük şeyler yüzünden ne olur tutanak tutmayalım yaptırayım ben diye. Bu arada biz 3 adam 1 kişi yani istesek her şeyi yaptırırız. Neyse acıdık adama kabul ettik isim telefon adres aldık zaten bi tanıdığın arkadaşı çıktı sonradan. Kaza büyük olsa hiç uğraşmadan direk tutanak zaten de sadece tampona gerek yoktu. Şimdi tamponun bir tırnağı kırık gibi tampon değişecek galiba bir de içerdeki bar yamuksa değiştirmeye gerek varmıdır.

|
    |

• Yüzbaşı
    770 Mesaj
    Icindeki koruma yamuksa degismesi gerek .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Vallahi bozulan her şeyi yaptıracak madem adamlık yaptı doğru değil mi ?
    Koruma demiri 120tl civarı.
    Tampon değişirse o da 250 300 işçilikle bi 600tl öder benim sorunum değil kendisi daha zararlı çıkacak.
    |
    |
    toyota16 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Aynen oyle herseyi cebinden yaptiracak . Bu arada hocam serviste mi yaptiracak sana vuran eleman ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toyota16 -- 27 Temmuz 2016; 23:08:40 >
    |
    |
    nbacıshaquılle kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sanayiye gideriz sizin oneriniz veya gorusunuz nedir ?

|
    |

Bence servise goturun tampon falan degisecek ise 1.300 tampon degisimi masrafi cikar demir de 120 tl civaridir yani adama biraz pahaliya patlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toyota16 -- 27 Temmuz 2016; 23:45:56 >
    |
    |

Daha once 2 kere degisti serviste 700tl ucreti var yani tramerde oyle gozukuyor adam masraf olmak niyetinde de degilim isini duzgun yapan yer de olabilir.

|
    |

Biraz yokuştu ama geri vitese de takmıştı beyaz ışıklar yanıyordu vurunca resmen bizim araba sayesinde durdu hayır yüklü bide molozla 25 30ton onun arkadaki dorse demiri tam bizim tamponun barına gelmiş esneyip bara vurunca araba geri sekti bizim çok bişe yok ama bar yamulmuştur bide tırnak kırık 1 tane.
    |
    |
    yolcu07 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

O zaman iyi bir usta da yapabilir.

|
    |
    Vallahi ben şaşırıyorum burda bu tarz konular okudukça. Hiç tanımadığınız biri size çarpıyor, sonrasında telefon ve adresini alıp bırakıyorsunuz. Nasıl güvenebiliyorsunuz çok şaşırıyorum. Allah kaza bela vermesin, ben olsam tutanağımı tutarım, eğer ki sözünde durmazsa bunun üzerinden işlemleri başlatırım. Çünkü sonrasında eğer video kaydı vs. gibi kanıtlayıcı bir şey yoksa ispat edemeyebilirsiniz, veya siz serviste yaptırmak istersiniz karşı taraf pahalı olur gerekçesiyle sanayide yaptıralım benim ustam var gibi sebeplerle bir sürü başınız ağrıyabilir. İyi cesaret doğrusu.
    |
    |

|
    |

cout << "Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisi @ GAÜ | IEEE Computer Society | Asus N550JK i7-4700HQ - 12GB RAM - GTX850M | Galaxy Note 4 | Toyota Vitz |∫ ∫ DH Mühendisler ve Mühendis Adayları Odası∫ ∫ ";
  • Yarbay
    5768 Mesaj
    Valla aynısı bana olsa beni hiç alakadar etmez kardeşin istersem Bir milyon lira ver sigortaya adam gibi sür hırbo. Tutanak tutum gidin serviste yaptırın hocam veya da güvendiğiniz bir özel serviste.

|
    |
    576 Mesaj
    Serviste yaptırırsanız, sizin tramerinize işler. 4 gün önce park halindeyken benim arabama vurmuşlar, kapıda göçük vardı, adam kaçmıştı ama kameradan buldum daha sonra 2 mizde tutanak tutmak istemedik, sanayiye götürdük 300 tl'ye hallettirler ve çokta güzel yapmışlar. Önemli olan sağlam usta bulmak, böyle küçük hasarlar için servise götürmeye değmez.
    |
    |
    Ancak ne ruhsatı ne ehliyetini tüm aramalarına rağmen bulamadı arabada.Numaramı kaydet sende bana ver dedi.Birkaç gün Ankaradayım buluşur doldururuz zaten fotoğrafları çektin diyerek ayrıldık.
    Şirket araçlarıyla sayısız kazalara karıştığımızdan çok iyi biliyordum ki bu aldığım risk.Pekala poliside çağırabilirdim,evrakları yanında değilse bu onun hatası.
    Ertesi gün aradım,Ankarada aynı zamanda ticarette yapıyor çok yoğun adam.Ben sana watsapptan her şeyi yolluyorum istersen işyerime gel burada dolduralım,istersen bir yerde görüşelim dedi.Gün içinde haberleşmek üzere kapattım.Ancak sizin de tahmin ettiğiniz gibi görüşemedik.
    Başından savdığını düşünüyorsunuz,nitekim bende düşündüm.Ancak üçüncü gün görüşebildim.Kardeşim çok yoğunum hiç tutanakla uğraşmayalım istediğin yere yaptır miktarı ve hesap numaranı yolla dedi.
    Aracı tamir ettirdim kendi paramdan ödedim.Miktarı mesaj attım.Şuan neredesin konum yollar mısın dedi.Yolladım çok genç bir arkadaş parayı getirip elden verdi.
    Aracı 5.25 x drive dı arkadaşlar.Parayı alamayadabilirdim kendisine belki hiç ulaşamayabilirdim.Öyle ya da böyle bu riskti belki de tuttuğum takımın futbolcusu olduğu için anlayış gösterdim.O kadar olsun
    Tavsiyem bu tür riskler almamanız.Fazla sigorta ücreti ödüyorsa kendi hatalarından sayısız kazalara karıştığı içindir.Bahaneler bitmez,neticede geri geri gelip vurmuş bir bahanesi olacak sağlamından.Geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ruhumun -- 28 Temmuz 2016; 11:57:18 >
    |
    |

• Yarbay
    2067 Mesaj
    Yaptığınız için söylemiyorum ama böyle büyük araçların arkasına girmeyin. Işıklarda duruyosunuz mesela, onlar şeridi ortalamış duruyorken, siz tercihen şeridin soluna yanaşın ve araya bir arabalık mesafe bırakın. Başka türlü aynadan görmeleri mümkün değil. Benzer bi olay zamanında benim de başıma geldi. Çok dik bir yokuştu baktım geri geri geliyor, debriyaja basmamla araba sel suyu gibi aktı gitti aşağıya. Ama arkam dolu olsaydı herhade bende bi ışıktan diğerine kovalardım adamı.
    |
    |

İçerisine bir şey olduysa komple değişmesi gerekecek. Bende arabanın arka tarafını vurmuştum polo varken. İçi dağıldığı için komple değişmişti. Geçmiş olsun cana gelmesin de, önemli olan o hocam. Ağır tonajlı araçlarla arayı bayağı açık tutmak lazım.

Tampon söküldü iyuice inceledik demir yamulmamış zaten demirin önünde koruyucu plastikler var onlar sönümlemiş darbeyi. Tamponda 5cm llik yırtık var ve 1 tırnak kırık bunların tamiri ve boya 300tl tuttu.
    |
    |
    mucahidkarakus kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: nbacıshaquılle

Biliyotum normalde bundan once 4 kazamiz oldu asla ugrasmadik direk tutanak. Bu sefer durum farkli biraz simdi tamirciden geliyoruz tamponu biraktik halledecek adam.

tırnağı kırılan tampon değişmez braketi değiştirir rütüş yapalır takılır.ön tampon demiri tampon sökülür bakılırı yamulduysa değişilir.büyüteçek bişey yok
    |
    |
1
Reklamlar
Canlı Tv izle
SEO
üniversite
haberler
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,547
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.