Şimdi Ara

BİTTİM BEN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İki gündür Bilgisayarıma Bulaşan Virüsle uğrasıyorum

Crack.am sitesinden bir crack indirdim Bu sırada norton ve avgurd antivirus programlarımı kapamış olduğumu unuttum

İlk olarak İnternete başlanınca restart yapıyordu (adsl ile) ve ve antivirus programlarının ektif konuma geçmelerine müsade etmiyordu (enable) virüs taramalarında ortaya çıkmadı programlarımın en geç 1 haftalık güncelleme noksanı vardı

sonra sistemim git gide yavaşladı 15-20 kez win xp ve 98 kurma deneelerim oldu nedenmi sölim

Sistemi kurup antivirüsü ve modemi yukluyorum antivirüs programını update etmiyor aldığım mesaj bilgisayarında virüs var serverlarımıza bağlanamazsınız

netice olarak biosa virüsün bulaştığını düşüüyorum çünkü artık internetede bağlanamıyorum

win98 kendini yüklerken cmos programlarından birini yükleyemediğini söylüyor biosu sıfırlayıp kurulumu tamamlıyorum ama ne yapsam olmuyor

defalarca format da dahil

pc ye yabancı değilim uzmanda değilim bir virusu bulup temizleyebilirim uzantılarını yok edebilirim ama resmen AGD oldum

Uzman arkadaşlar bana yardım edebilirmi acama

Anakartı epox 8 rda + pro

• antivirüs update i yeni olan bi pcye hddni tak bi dene.hatta güvenli modda yap.eger olmassa sistemini varsa baska bi hddye kur bide öyle dene.bunlar olmuyorsa biosunu update etmen gereke bilir.
  • Bence bişey yapamzsın...Girmiş gireceği kadar...Format kaçınılmaz ve ondan sonra DEPFREEZE
    Kesin olan budur....
  • sen en ii si fdisk yap sonra reset at (unutma) sonra diskleri biçimlendir kur sistemi böylelikle bilgisayarın boot una yerleşen virüslerden de kurtulursun koaly gelsin
  • sorunlara lütfen alaycı tavırlrla cevap vermeyelim. karşımızdaki insanın yardıma ihtiyacı var unutmayın bunu...

KSK lı dostumun dadediği gibi. enmantıklı durum başka bilgisayarda hdd yi taramak olabilir.Yada makine açılırken disketten virüstaramsı yapan bir programvar ( adını hatırlasam yazacaktım ) Pcnette vardı bu program bi ara onu bulup makineyi açarken taratıp temizleyebilirsin.

Bios Update yapmayı dene. Biosu silip yükler en azından. Resetten farklıdır bildiğin gibi. ( biosa bulaştığından eminsen tabiiki) ve birde eğer elinde varsa NT kur... Uğraşırsın tabii biraz sürücüler ile..

yazmın sonunda hatırladım virüs programının adını ( NETBOZ) :)
  • aklınızda bulunsun, crack.am sitesinde indirmek istediğiniz dosyanın ismine tıkladıktan sonra sayfa tam açılmadan, arkaplan rengini gördüğünüz anda esc ye basın.

1. adres çubuğundaki adresi kopyalayın
    2. kaynağı görüntüle
    3. # yerine kopyaladığınız url yi yazın
    4. <form></form> tagları ve içerikleri dışında tüm içeriği silin
    5. farklı kaydetten masaüstüne yada kolay erişilebilecek bir yere html olarak kaydedin.
    6. şimdi kaydettiğiniz dosyayı açıp "crack" i güvenle indirebilirsiniz.
  • güzel bi bilgi bu bak işte..
  • firefoxla indirin sorun yaşamayın
  • Küçük bir öneride benden. Eğer bilgisayarınızda Uninstall programı yüklüyse crack sitelerine girmeden önce bu programı açarak küçük bir dosyayı install etmeye çalışın. Program bilgisayarı taradıktan sonra ekrana gelen pencereyi kapatmadan sitede işinizi görün ve pencereyi onaylayarak kapatın. Program bilgisayarı(Registry dahil) tekrar tarayarak hangi dosyaların kopyalandığını bir log dosyası olarak kendi içerisine kaydedecek. Bu görevi uninstall ettiğinizde, bilgisayar siteye girmeden önceki haline geri döner.
    Uyarı : Program bilgisayarı tamamen tarasada varolan dosyalara dokunmayacağı için, Sistem dosyalarını değiştirebilen virüslere karşı etkili olmaz. Yaklaşık 7-8 aydır Ashampoo kullanıyorum açıkçası pek şikayetim olmadı. Bunun en ilginç kısmı uninstall'dan sonra çöp kutusuna baktığınızda, trojan yada virüslerin birarada sizin insafınıza kalması...

• aynı siteden avant browserla indiriyorum bi sorun olmuyor defalarca virüs vs geliyor ama sürekli engelliyorum vede indirirken açılan uyarıya hayır diyorum.
  • VALLA KOLAY GELSIN SIZE
  • İlgilenen arkadaşlara teşekkür ederim

Ben sorunumu çözmeyi başardım

ama agerçekten cok zor oldu

Nasıl yaptığımı anlatayım belki birilerinin işine yarar.

harddiski sıfırladım
    bıosu sıfırladım
    dosya sitemi ntfs idi fat32 yaptım bu cok önemli çunku ntfs üzerine defalarca format ve sıfırlama üzerine kurduğum sistemlerim virüzlü olarak kuruldu format dahi işe yaramadı cok yer kaplamaya neden oluyor ama olsun sonra düzeltirim böyle yapmamın iki nedeni vardı biri eski sistemimin ntfs olması diğeri sistem disketi ile dostan windowsa erişemiyor oluşum çünkü virüsleri bulup xp den dosa çıkıp silmeme mümkün olmadı dosyayı erişimini engelliyordu fat 32 de dos açılışında dilediğim müdahaleyi yapabilirim.

sonra adsl modem anakart ve pc clin kurup direk antivirüs update yaptım

KURTULDUM...

SUAN SİSTEMİM DEHŞET HIZLI

YARIN KEYFİNİ SÜRECEĞİM..

• up
  • avant browser ve deep yükle
    antivirüs olarakta hızlı ve sistemi yormayan sağlam bir şey ararsanda antivir kullan
    www.free-av.com
  • Boşa uğraşma. Bi yerlerde spy var! Sistemi ghostladyısan işin kolay. Yok öle bişey bilmiyosan yada yapmadıysan yeniden kur!
    quote:

Orjinalden alıntı: hemp_gru

Bence bişey yapamzsın...Girmiş gireceği kadar...Format kaçınılmaz ve ondan sonra DEPFREEZE
    Kesin olan budur....

New: İyi halletmişin!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by ThundeR -- 19 Şubat 2005, 19:39:48 >
  • arkadaş ne kadar faydası olur bilmniom ama biosun pilini bi çıkar sınra yeniden tak bios sıfırlansın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.