Şimdi Ara

BİTTİ >> Corsair CSSD-N240GBGTXB-BK 240 GB SSD 374 TL ENPARA İadesi ile 300 TL (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
306
Cevap
3
Favori
13.803
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: greenflash

yapacağınız işlemleri belirteyim arkadaşlar: Önerdikleri alternatif ürüne fark ödemeyi kabul etmeyin ve satın aldığınız ürünü göndermelerini isteyin.

Sizinle anlaşmak istemiyorlarsa da önce firmaya ihtarname çekeceksiniz. PTT'den iadeli taahhütlü olarak ihtarnamenizi gönderin. Firmaya ulaştığına dair PTT'den kağıt gelecek. O kağıtla birlikte yazacağınız dilekçeyi hakem heyetine vereceksiniz ve beklemeye başlayacaksınız. Maks. 3 ay içinde karar çıkar ve diski gerekirse icra yoluyla alırsınız.

Ben şu an ihtarnameyi yazdım isteyen varsa özelden mesaj olarak paylaşabilirim.

İhtarname ile uğraşmanıza gerek yok. Siparişler iptal ise hemen thh ne başvurun. Eğer iptal edilmediyse 1 aylık yasal sürenin dolmasını bekleyip thh ne verin. İhtarname zaman kaybından başka bir şey değil.

• Fiyat farkı yoksa bence muadil gösterilen ürünü almakta çok mantıksız bir iş olmaz, sonuçta ssd nin kalitelisi kalitesizi diye bir olay pek söz konusu değil, piyasadaki en yavaş sata3 ssd ile en hızlı sata3 ssd arasındaki farkı son kullanıcının günlük kullanımda anlaması mümkün değil, göstedikleri ürünüde bir inceleyin çok fark yoksa alın bence, şöyle bir iş var arada %5 gibi bir fark varsa bunun için evrak toplayıp günlerce beklenecekse diğer yol daha mantıklı geliyor bana, ha diyeceksiniz ki kardeşim biz hakkımızı arıcaz vs saygı duyarım, sonuçta goldun yaptığı da çok ahlaki bi davranış değil, benim söylemek istediğim sadece diğer alacağınız üründe fiyat/performans olarak sizi tatmin edicektir, bol vaktiniz varsa ssd ye ihtiyacınız yoksa vs tabiki hak arama durumu da mantıklı olur
  • ben bugün ihtarnameyi PTT ile iadeli taahhütlü olarak gönderdim. İhtarname göndermedeki amaç firma belki uzlaşma yolunu tercih edebilir. Çünkü karşılaşacakları yasal yaptırımlar için firmayı uyarıyoruz.

İhtarname gönderen veya doğrudan hakem heyetine şikayet eden arkadaşlar kimler?
  • Arkadaşlar,
    Öncelikle şu bilgiyi sizlerle paylaşmalıyım.
    Ben siparişi vermeden önce diski takmayı planladığım sistemin sata2 olduğunu sanıyordum. USB 2.0 olduğuna göre sata2 dir gibi saçma bir mantık kurmuşum kafamda. Meğerse benim macbook sata 1,5 dedikleri namı diğer bildiğiniz sata1 imiş.
    Bunu öğrendikten sonra süper hızlı bir ssd nin benim için bir önemi kalmadı. Benim derdim sistemimi hızlandırmak hele birde taksitli alışverişte iade de taksit taksit oluyor şeklinde forumdan okuyunca delirdim resmen kart limiti normale dönene kadar bana ssd haram demektir bu.

Bunun üzerine gold ile irtibata geçip durumu bildirdim. SSD hızının benim için artık önemli olmadığını bana fark ücret çıkartmadan aynı kapasitede bir ssd verebilirseniz benim işimi görür diye konuştum. Hatta sitede aynı klasmandaki ürünlerden en ucuz iki tanesini bildirip bunlardan birini fark ücret çıkarmadan gönderebilirseniz benim işim görülür. Ne siz ne ben mağdur olmayalım diye mesaj yazdım. Bu günde arayıp konuştum çağrı merkezi ile.
    Gönderdikleri ürün :http://www.gold.com.tr/sandisk-sdssdp-256g-g25-ssd-disk_u
    Bu gün akşam saatlerinde kargo ya verildiğine dair sms geldi. Yarın elime ulaşacak inşallah.

• quote:

Orijinalden alıntı: mhanbostanci

Arkadaşlar,
    Öncelikle şu bilgiyi sizlerle paylaşmalıyım.
    Ben siparişi vermeden önce diski takmayı planladığım sistemin sata2 olduğunu sanıyordum. USB 2.0 olduğuna göre sata2 dir gibi saçma bir mantık kurmuşum kafamda. Meğerse benim macbook sata 1,5 dedikleri namı diğer bildiğiniz sata1 imiş.
    Bunu öğrendikten sonra süper hızlı bir ssd nin benim için bir önemi kalmadı. Benim derdim sistemimi hızlandırmak hele birde taksitli alışverişte iade de taksit taksit oluyor şeklinde forumdan okuyunca delirdim resmen kart limiti normale dönene kadar bana ssd haram demektir bu.

Bunun üzerine gold ile irtibata geçip durumu bildirdim. SSD hızının benim için artık önemli olmadığını bana fark ücret çıkartmadan aynı kapasitede bir ssd verebilirseniz benim işimi görür diye konuştum. Hatta sitede aynı klasmandaki ürünlerden en ucuz iki tanesini bildirip bunlardan birini fark ücret çıkarmadan gönderebilirseniz benim işim görülür. Ne siz ne ben mağdur olmayalım diye mesaj yazdım. Bu günde arayıp konuştum çağrı merkezi ile.
    Gönderdikleri ürün :http://www.gold.com.tr/sandisk-sdssdp-256g-g25-ssd-disk_u
    Bu gün akşam saatlerinde kargo ya verildiğine dair sms geldi. Yarın elime ulaşacak inşallah.

Hızdan ziyade garanti süresi arasındaki farkı düşündünüz mü peki?

• nfsworld kullanıcısına yanıt
    Evet düşündüm.
    2 yıl içinde bir sorun olursa Türkiye ithalatçısı birebir değişim yapıyor. Tamir olayı yok bu ürünlerin.
    5 yıl corsair garantisi hoş bir şey ama burası Türkiye :) 5 yıla kim öle kim kala.
    hem 2-3 yıl sonra zaten öyle bir teknolojik zıplama olur ki şu an ide disklere yaptığımız muameleyi bu disklere yapıyor oluruz diye öngörüyorum.
    2 yıldan uzun garantinin alım kararında etkili olması için ürünün beyaz eşya, ankastre ürünleri, kombi vs olması gerekiyor bence.
    Tabi bu benim şahsi tercihim. Yoksa forumda Corsair RMA diye bir taratın okuyun adamların desteği süper diyecek bir şey yok.
  • Siparişiniz İptal Edildi.

yazıyor bende arkadaşlar sizde durum nedir?

• bende de iptal edildi yazıyor.
    iptali itiraz edin. etmesseniz kabul etmiş sayılırsınız.
    ayrıca son mesaj olarak gol bilgisayara ne mesaj gönderdiniz. ihbarname gönderdiniz mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: maksi09

bende de iptal edildi yazıyor.
    ayrıca son mesaj olarak gol bilgisayara ne mesaj gönderdiniz. ihbarname gönderdiniz mi

iptale itiraz edin derken neyi kastediyorsunuz? Nasıl itiraz edilmeli?
  • Benim siparişimde iptal edilmiş görünüyor. Bu sefer gerçekten Thh'ye vereceğim. Bana muadil olarak gösterdiğim ürünün fark alınmadan gönderileceğini söylediler. Yazılı olarak elimde belge var. Şimdi kalmış iptal ediyorlar. Pazartesi günü o ürün kargoya verilmezse benden günah gider. Hadi dedim tamam aldığım ürünü göndermeyin bir düşük modelini gönderin dedim. Onlarda müşteri memnuniyeti adına ürün fark alınmadan gönderilecektir dediler. Şimdi ise iptal etmişler. Öyle kolay değil. Görüşeceğiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GasiOr

quote:

Orijinalden alıntı: maksi09

bende de iptal edildi yazıyor.

iptale itiraz edin derken neyi kastediyorsunuz? Nasıl itiraz edilmeli?

GOL SİTESİNDEN MESAJLARIM BÖLÜMÜNDEN İTİRAZ EDİN. NEDEN. ÇÜNKÜ YARIN HAKEMEDE FALAN. GOLD DİYECEKKİ BİZ İPTAL ETTİK.
    süresi içinde itiraz eden olmadı diyecekler. yasal itiraz süresi ne kadar bilemem ama. siz bir an önce mesaj yolu ile itiraz edin. onra vakit kaybetmeden THH başvurun
    bildiklerim bu kadar. ben pazartesi THH ye gitmeyi düşünüyorum.

• Benim siparisimi de iptal etmisler
  • Ptesi sabah erkenden thh yollari bizi bekler arkadaslar
    Ben gecen gitmistim, bizim burdakiler pek konuya hakim deillerdi ama hadi hayirlisi...
  • Benimki hala tedarik aşamasında
  • TÜKETİCİ HAKEM HEYETİNE BAŞVURU DİLEKÇE ÖRNEОİNİ BURADAN İNDİRİN
    http://www.tuketici.gov.tr/?wapp=dilekceornekleri_tr&open=3

gold mesajlaşmalarınızı kaydedin yazdırın, ödeme onayını da yazdırmayı ünütmayı. mesafeli sözleşme örneğinide unutmayın.
    aklıma gelen bunlar. daha ekleme yapabilirsiniz. kolay gelsi
  • Benim siparişimi de ben kabul etmediğim halde iptal etmişler.
    Üstelik muadil ürün de teklif etmediler.
  • bugün beni aradılar iptal etmemişler. yine sistem güncellemesi dediler.yalancılar.
    benim iistediğim muadil ürünü gönder miyorlarmış malasef başka işlem yapamuyoruz. dediler. klasik cevaplar.
    kkararınkkesin istediğim muadil ürünü istiyorum.dedim.olmucak böyle mahkemeye vereceğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • senin yine iyi benim iptal ettiler parayı yollamıyorlar . mesajlardan sövecem en sonunda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ignite

senin yine iyi benim iptal ettiler parayı yollamıyorlar . mesajlardan sövecem en sonunda.

sövme. suçlu duruma düşme.
    sakinol. tereyağından kıl çeker gibi çözülecektir.
    iptal için itiraz mesajı at. ve bekle 40 ggünlük süre dolsun.

• Uğraşmak istemeyenler bunu alabilir;

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=83194844&p=1#83194844

Ama uğraşın derim. Böyle heriflerle uğraşmak lazım

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.