Şimdi Ara

Bitti Arkadaşlar Boşanıyoruz, Desteğe İhtiyacım Var (33. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
684
Cevap
12
Favori
92.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
292 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki

Bitti Arkadaşlar Boşanıyoruz, Desteğe İhtiyacım Var

(En Son Oy Tarihi: 23.4.2024)
Giriş
  • Hocam , yanlış anlamayın . Cinsel ilişki yoksa siz bu ihtiyacınızı nasıl gideriyorsunuz aynısı karınız için de geçerli . Heyecan yok cinsellik yok . Sizden ne bekliyor ki ? Benim aklıma aldatılmak geliyor sonuçta sizinle eglenmiyorsa başka biriyle eğleniyor . Siz eglenmemekten dem vuruyorsunuz sonuçta sizi anlarım ama karınız ...?

Bence boşanın , bu da bir sınav diyin . Umarım hayatınıza çok iyi insanlar gelir .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam cinsellik 2 yıldır yazısını okuduktan sonra zaten Bitirin oyu verdim gerisini okumadım neden dersen kadın erkek arasında aşk sevgi yoksa cinsellik olmaz bence %100 aldatıyordur. seni çünkü kadınlar erkeklere göre daha çok cinsellik yaşamak isterler her ne kadar tersi durum gösterilsede. bir kadın 2 yıl özelliklede genç ise cinsellik yaşamadan DU-RA-MAZ

• "Evde olduğum zamanlarda yemeği temizliği çamaşırı bulaşığı hep ben yaparım," dan sonrasını okumak bile istemedim kendi kendini bitirmişsin. Ne demek hepsini erkek olarak sen yapıyorsun ?? Kendini erkek olarak kabul ettirememişsin, belki de kadın bunu sende görmeyince soğumuştur. Erkek mutfakta kadınına yardım edebilir ama bu çok fazla.

• KSKcarpediem kullanıcısına yanıt
    Şimdi yıllardır saplayamadıklarını sapla doyunca yol ver gitsin başkalarına kurcalatmaya devam etsin
  • Kadınlık görevini yapmayan kadın ile evli kalınmaz.
    Bu hayatı kendine zehir etmektir.
    Bu konuda kadının psikolojik bir sorununun olmadığından emin olunuz.
    Hırsızlık, arsızlık ve iffetsizlik yapmayan kadından da boşanmak uygun değil. Bir kaç ay ayrı kalarak kadının aklının başına gelmesi için beklenebilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam konuyu yeni gördüm. boşanmış biri olarak diyorum ki hemen boşanın. ona da bişey vermeyin. anlaşmalı da boşanmayın. çekişmeli olsun. erkek dediğin temizlik bulaşık yapmaz. şimdi bazı feminikler gelip burda zart zurt ederler ama boşverin. yatakta vazifesini yapmamak zaten boşanma sebebi.

ayrılın. bitsin.

• ‘Bekara karı boşamak kolay’ diye boşuna dememişler.

Buradaki evli ya da boşanmış kişilerin yorumlarini daha cok dikkate almalisin. İliskiler, evlilikler her ne kadar özel de olsa, genel hatlariyla benzerdir aslinda. Temel sebepler bellidir. Saygi, seks, ask. Her detay ayni sonuclara cikar. Ve sorunun cozumune yanasmayan, soguk davranan birisi karsi tarafi cileden cikartabilir. Bu erkek de olabilir, kadin da.

İliskide taraflardan birisi net olarak soguduysa fazla uzatmaya gerek yok. Olmuyor cunku. Her iliskinin bir son kullanma tarihi vardir. Sizinki belli ki bozulmus. Ya bitirip, taze bir hayata baslayacaksiniz. Ya da birbirinizi zehirlemeye devam edeceksiniz.

İliskilerde genel de benim de yaptigim bir hatayi yapmissin. Karsi tarafin nasil birisi oldugunu gormezden gelmek. Aslinda bal gibi biliyorsun karakterini. Ama gormezden geliyorsun.

3 yil once evlenen bir arkadasimin durumu da senin gibi. Ama tam tersi. Evlendigi kiz vajinusmus olunca doktora gitmisler. Bizim eleman sonra sogumus. 3 yildir cinsel hayat yok. Her ikisini de tanidigim icin herhangi bir aldatma da yok. Ayni evde yasayan iki ev arkadasiyiz gibi demislerdi. Kiz bosanmayi dusunuyor.

• Konuyu yeni gördüm. Siz emir eri, uşak gibi bir duruma düşmüşsünüz. Taviz vermeye başlamış ve haliyle sonunu da getirememişsiniz; o son da hiçbir zaman gelmeyecek, siz de bilincindesiniz.

Boşayın ve kurtulun. Bu şekilde gitmez!

• Siz, toplumun onlarca hatta yüzlerce yıldır kadınlara yüklediği vazifeyi kendiniz üstlenmişsiniz.

Eşiniz, toplumun onlarca hatta yüzlerce yıldır erkeklere yüklediği vazifeyi kendisi üstlenmiş.

İkiniz de bundan dolaylı da olsa memnun olduğunuz için ilişki buraya kadar gelmiş.

Her ne kadar bazı görüşler ve kesimler bunu kesin bir dille reddetseler de; toplumun karakteristik olarak kadına ve erkeğe yüklediği görevler vardır.

Şimdi; sizin ilişkinize gelince. İlişkide kadın, otorite arar. Kadınların yüzde 90'ı bakımından böyledir. Feministler için de böyledir. Eril kadınlar için de. Erkek gibi denilen kadınlar için de böyledir. Ama sizin naifliğiniz, inceliğiniz, düşünceliliğiniz eşiniz tarafından kaldırılamamış. Sizin açıkta bıraktığınız alanı eşiniz doldurmuş. Siz ise, aslında eşinizin yapması gereken şeyleri üstlenerek ona sizin otoriter rolünüzü üstlenme fırsatı vermişsiniz.

Bu ilişki, eğer eşiniz gerçekten pişmansa ve toplumun kadınlara yüklediği vazifeyi üstlenmek istiyorsa, siz de dengeli bir biçimde otoriterleşmek istiyorsanız kurtulur.

Şu anki durumunuz nedir bilmiyorum ama eğer ilişkinizi toparlamak istiyorsanız hâlâ; size önereceğim en değerli ve biricik yol 'İLİŞKİ TERAPİSİ'. Ama bu terapistin mutlaka "ERİL _ DİŞİL DAVRANIŞLAR" konusunda uzman olması lazım.

Güncel durum bu doğrultuda ilerliyorsa; ikiniz de çözüm arıyorsanız size terapist önerebilirim. Ama ilişkiniz bu koşullarda devam edemez. Bahsettiğim şekildeki bir terapist, sizi önümüzdeki 1 - 2 yıllık süreçte yüzde 70 olasılıkla toparlayabilir diye düşünüyorum. Ama burada en önemli olan, çiftlerin çözüme yönelik iradelerinin sağlam olması...

• Beter ol kardes.

• quote:

Orijinalden alıntı: trustem.111

Siz, toplumun onlarca hatta yüzlerce yıldır kadınlara yüklediği vazifeyi kendiniz üstlenmişsiniz.

Eşiniz, toplumun onlarca hatta yüzlerce yıldır erkeklere yüklediği vazifeyi kendisi üstlenmiş.

İkiniz de bundan dolaylı da olsa memnun olduğunuz için ilişki buraya kadar gelmiş.

Her ne kadar bazı görüşler ve kesimler bunu kesin bir dille reddetseler de; toplumun karakteristik olarak kadına ve erkeğe yüklediği görevler vardır.

Şimdi; sizin ilişkinize gelince. İlişkide kadın, otorite arar. Kadınların yüzde 90'ı bakımından böyledir. Feministler için de böyledir. Eril kadınlar için de. Erkek gibi denilen kadınlar için de böyledir. Ama sizin naifliğiniz, inceliğiniz, düşünceliliğiniz eşiniz tarafından kaldırılamamış. Sizin açıkta bıraktığınız alanı eşiniz doldurmuş. Siz ise, aslında eşinizin yapması gereken şeyleri üstlenerek ona sizin otoriter rolünüzü üstlenme fırsatı vermişsiniz.

Bu ilişki, eğer eşiniz gerçekten pişmansa ve toplumun kadınlara yüklediği vazifeyi üstlenmek istiyorsa, siz de dengeli bir biçimde otoriterleşmek istiyorsanız kurtulur.

Şu anki durumunuz nedir bilmiyorum ama eğer ilişkinizi toparlamak istiyorsanız hâlâ; size önereceğim en değerli ve biricik yol 'İLİŞKİ TERAPİSİ'. Ama bu terapistin mutlaka "ERİL _ DİŞİL DAVRANIŞLAR" konusunda uzman olması lazım.

Güncel durum bu doğrultuda ilerliyorsa; ikiniz de çözüm arıyorsanız size terapist önerebilirim. Ama ilişkiniz bu koşullarda devam edemez. Bahsettiğim şekildeki bir terapist, sizi önümüzdeki 1 - 2 yıllık süreçte yüzde 70 olasılıkla toparlayabilir diye düşünüyorum. Ama burada en önemli olan, çiftlerin çözüme yönelik iradelerinin sağlam olması...

gerçekten orjinal bir bakış aşısı.

• Sonuç nedir nabtiniz hocam neye karar verdiniz ?
  • Siz sanırım evin içinde rolleri değişmişsiniz.

• hocam fazla tanımadan evlenmiş sonradan nefret eder hale gelmiş ve boşanmış biri olarak yazıyorum, eğer boşanmayı seçerseniz ne kadar haklı konumda da olsanız boşanmış biri olmak aşırı derecede zor bir durum, özellikle en başta en yakınlarınız dahil insanların size yuvayı ayakta tutamadın dercesine yapmacık üzüntülü bakışları ve acımtırak süzüşleri sizi perişan edecek yeyip bitirecek, boşanmanıza değil atlatana kadar belli bir süre buna üzülür hale geleceksiniz, tavsiyem olayın şoku atlatılana kadar bir süre kavuğunuza çekilmeniz yönünde, şunu net ve acı olarak anlamış bulunuyorum, bir insan vardır emek vermeye değer ve onun için herşeyi sonuna kadar yapmak gerekir ki böyle bir insan büyük ihtimalle hayatta birkez karşınıza çıkar onu kaybettimmi hayatınızda bedeli ödenmeyecek bir hata yapmış olursunuz ki ben nitekim bu hayatı yaptım hala ceremesini çekiyorum, bir insan vardır fıtratı bozulmuş yalama olmuştur bununla aynı oksijeni solumak bile insanın kendine ettiği en büyük zülumdur, ben 14 ay civarında evli kaldım 6. ayında ayrılmadığıma ciddi anlamda pişmanım hep düzelir dedim olumlu bakmaya çalıştım ama kendime yazık etmişim babam bile perişanlığımı sezmiş bununla olmuyor diye beni uyarmıştı akrabalarımdan da uyaran olmuştu, size şunu yapın bunu yapın diyemem bir yuva yıkılması çok ağır birşey ama görüldüğü kadarıyla ortada yuva kavramı da kalmamış, kararı siz vereceksiniz, sizinle aşağı yukarı yakın şeyleri yaşadığım empati kurduğum içinde oldukça üzüldüm, Allah yardımcınız olsun, ayrılma kararı alırsanız inşaallah bu iş uzamadan çirkefleşmeden biter ve kadrinizi bilecek mükemmel bir insanla karşılaşırsınız..

• Hocam son durum noldu varmı bi gelişme inşallah senin için daha iyisi olur.

• trustem.111 kullanıcısına yanıt

Bu o kadar güzel bir yorum ki. Sadece karşı cinsler için kısıtlanmamalı bence gündelik hayatta biri size saygısızlık yaparken öfkesini sizden çekinmeden ufak veya iri bir şekilde dile getirirken hem sizi test eder sizi kendinden daha zayıf gördüğü anda tepenize çöker buna dikkat etmek lazım. İlla sert bağırış çağırış olarak düşünmeyin üstten görme, emrivakilik.

En modern,elit insan bile geçmişten gelen iç güdüleri taşıyor.

• umarim hikaye gercek degil csb dir.

• Ben anlayamıyorum bir kadın nası cinsellik istemez yahu. Hele de 2 yıl. Ben eşinizin cinsel yöneiliminden şüphe duydum. Aklım almıyor 2 sene ya. Hiç mi istemez bi insan. Dünyaya gelişimizde biyolojik olarak en temel 3 amaç var. Barınmak yemek yemek ve cinsellik. Size sabır diliyorum adınıza çok üzüldüm.

• huseyinadukeeee kullanıcısına yanıt

kadınlar, biz erkeklere göre daha karmaşık düşünen canlılar. ama sonuca gitmekte pek başarılı değiller. sadece düşünme süreci karmaşık. bekleme safhası kurduğu planın bir parçası.

• 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.