Şimdi Ara

[BİTTİ] Amazon Türkiye Şahane İndirim Günleri | 9-11 Kasım (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.009
Cevap
82
Favori
217.321
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
174 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben 2000 yılında beri hepsiburada üyesiydim. Olumsuz yorumları yayınlamaması, müşteri hizmetlerinin rezalet olması beni yeterince geriyordu.

Ancak geçen sene aldığım kulaklığı tam iki ayda gönderip, başka bit siparişimi de haftalar sonra kafalarına göre iptal edince 19 yıllık üyeliğimi iptal ettim.

Trendyol zaten daha ilk siparişimde rezalet bir iş çıkardı onu da bıraktım.

N11 le geçtiğimiz aylarda bir satıcı ile sıkıntı yaşadım tam 25 günde gelmeyen kargomla ilgili hiç yardımcı olmadılar.

Şu anda 3’üne, 5’ine bakmadan amazon kullanıyorum. Aynı zamanda prime üyesiyim. Adamlar bugüne kadar sadece 1 siparişimi 24 saatte teslim edemediler. Onda da satıcı amazon değildi. Ancak satıcı yine de çok yardımcı oldu.

Bu arada pek farkında olmasanızda şu dönemlerde çok ilginç bir site bana alternatif oldu. O da ciceksepeti.com

Arkadaşlar bu site pekçok ürün satışı yaparak portföyünü zenginleştirdi. Siparişlerin teslim hızı çok iyi. Değerlendirmenizi tavsiye ederim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Zubeyir_Hoca Z kullanıcısına yanıt
    istisnalar kaideyi bozmuyor hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende kod girmeden ürünün yanında 2 tane kampanya var yazıyor. 100/20 ve 200/50 Prime müşterisi olduğum için olabilir mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: C.Rodriguez

Bende kod girmeden ürünün yanında 2 tane kampanya var yazıyor. 100/20 ve 200/50 Prime müşterisi olduğum için olabilir mi ?
    200/50 nasıl alıyoruz?

• evet

• Arkadaşlar araç kullanırken telefon yerine kullanabileceğim bir kulaklık arıyorum. Şu an revaçta olan xiaomi dots modelleri tek taraflı kullanılabiliyor mu? Kulağımda yalnızca teki varken çalışıyor mu? Alternatif öneriniz varsa nelerdir?

• Deterjan vs. ürünlerinde 200 e 50 kampanyası var, o kategoriden mi ürünler?

• quote:

Orijinalden alıntı: Mar00N

200/50 nasıl alıyoruz?

Alıntıları Göster
    Ben almadım. Ürünün sag tarafında 2 tane kampanya gösteriyor. 100/20 200/50 indirim diye

• quote:

Orijinalden alıntı: milesbroke

Deterjan vs. ürünlerinde 200 e 50 kampanyası var, o kategoriden mi ürünler?
    Kişisel bakım ürünleri. Bunu üstüne o kodu girilir mi ?

• Arkadaşlar belli başlı ürünlerde mi indirim olacak yoksa sepete at bekle mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Muchard kullanıcısına yanıt
    Konuşma için tek kulaklık yeterli olur. Ancak mikrofon aşağı doğru uzun olanlardan al... asagidaki örnekteki gibi olsun. Yoksa sesin iyi duyulmaz karşı tarafa
    [BİTTİ] Amazon Türkiye Şahane İndirim Günleri | 9-11 Kasım

• Neden olmasın bir deneyin

• aksinaletinsan kullanıcısına yanıt

Tek sebep o değil. Bu şekilde değerlendirmeniz büyük hata olur. Türkiye'de nice kampanya siteleri kuruldu, yatırım aldı, büyüdü. Neredeyse tamamı battı. Markafoni, 1v1y, daybuyday vs vs. Hatırlayan var mı?

Trendyol aldığı yatırımı bünyesinde aynı şekilde kullanmaya devam etse eninde sonunda batmaya mahkum olacaktı. Bunun yerine ne yaptı? Altın aramaktan vazgeçti, altın arayanlara kürek satmaya başladı. ;)

n11'in kuruluş felsefesi de özetle buydu. Altın arayanlara kürek satmak. Küçük satıcıları tek platformda toplayarak para kazanmalarını sağladı. Gittigidiyor'dan en büyük farkı; bünyesindeki satıcıların tamamının hali hazırda ticaret yapıyor (fiziksel mağaza) oluşuydu. Yani x dükkanından fiziksel olarak alacağınız malı, gidip n11 üzerindeki aynı dükkandan sanal olarak alıyordunuz. O dönem kendi web sitesi olan satıcılar n11'e yöneldi, kendi web sitelerini rölantiye aldılar. Yatırımlarını büyütmediler, bunun yerine n11'deki dükkanlarını büyütmeye çalıştılar. 2013-2014'te böyle yaptık. O zamanlar Gittigidiyor aylık ciromuz 1000 TL ise, n11 aylık ciromuz 10 TL idi. Birkaç ay içinde Gittigidiyor 1000 TL devam ederken n11 aylık cirosu 10 bin TL oldu. (rakamları oran belli olsun diye düz verdim.)

İşte n11 bu felsefesinden, yani küçük satıcılardan vazgeçti. Dolayısıyla böyle devam ederse, n11'in akıbetini kötü görüyorum.

Satıcılar için fark etmez, X sitesinden cirosu düşerse Y sitesine geçer, orada da sıkıntı yaşarsa Z sitesine geçer.

Bu nedenle rekabet, bol seçenek mutlaka ama mutlaka gerekli.

Trendyol çok değil daha geçen sene mağazaları seçerek alıyordu. Yani siz n11'de aylık 100 bin TL hacminde satış yapıyor olsanız bile mağaza puanınız 98 ise sizin Trendyol başvurunuz reddediliyordu. Mağazaları satış hacmine göre değil memnuniyet puanına göre seçiyorlardı. (Gözlem) Fakat gördüler ki kürek satmak daha karlı, bu nedenle tüm mağazaları toplamaya başladılar bünyelerinde.

Trendyol'da ayrıca ceza sistemi mevcut. Müşterinin "kusurlu/yanlış ürün" şeklinde her açtığı iade mağazaya 5-15 TL ceza olarak yansıyor. Müşterilerin keyfe keder iade edişi, üründe herhangi bir problem olmasa bile "yanlış ürün" diye açtığı iade mağazaya ekstra gider olarak yansıyor. Bu ve benzeri risklerin hepsi hesap edilip ürün fiyatlarına eklenir.

Fiyatlar neden pahalı diye eleştiriler var.

Fiyatlar pahalı değil. Alım gücü düşük.

30 TL'ye alınan üründen çoğu satıcı 3 TL anca kar ediyor. İade ederken "yanlış ürün" diye talep açarsanız satıcı o masrafı karşılamak için (ceza+iade kargosu+fatura iptal kontör+mesai+kırtasiye masrafı vs.) 10 tane aynı üründen satması lazım ki zarar etmesin. 11. üründen itibaren belki kar etmeye başlar.

Son 1 senede kargo ücretleri 4.5 TL'den 14 TL'ye çıktı. Bu bilgi de aklınızda olsun.

Ben hem satıcı hem müşteri olduğum için iki taraftan da bakabiliyorum. Ben de isterim zam gelmesin, örneğin Xiomi robot süpürge alacağım, fiyatlar sürekli zıplıyor, neden? TL değersizleşiyor. Satıcının bir suçu yok ki. Sattığı ürünü yerine koyabilmesi için mecbur zam yapacak. Satıcı o ürüne zam yapmazsa, ben bugün 1 tane süpürgede 100 TL kar ettim diye düşünürüm ama o satıcı zam yapmadığı için batınca ürünler ülkeye gelmemeye başlar.

Az satıcı, düşük rekabette ne olur?

Karaborsa. Fiyatları istedikleri gibi oynatırlar.

• eg2077 E kullanıcısına yanıt
    Bura ile alakası ne ?

Çok teşekkürler bilmiyordum bu kampanyayı, hemen metroya gidip alayım.

• Amazon harici farklı firmaların reklam veya tanıtım,indirim mesajlarını lütfen bu konuya göndermeyiniz.

Arada Metro'ya gidesim var ama yeri uzak ve ters geliyor.

• Bluetooth hoparlörlerde indirim olur mu acaba?

• canocan_07 kullanıcısına yanıt
    Yazdıklarınızı ilgiyle okudum, bu detayları öğrenmiş olmak hoşuma gitti. Teşekkürler 👍🏻

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.