Şimdi Ara

Bitmeyen oyun 500 milyon dolar bağış topladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
4.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bitmeyen oyun 500 milyon dolar bağış topladı

Oyun dünyasında artık bitmeyen oyun olarak adlandırılan Star Citizen halen alfa sürümünde ancak insanların çılgınlar gibi finansal destek sağladığını görüyoruz. 10 yıldır geliştirilen oyun yarım milyar dolar bağış topladı.

Star Citizen ne zaman bitecek?

2012 yılında duyurulan ve aynı yıl topluluk fonlama sistemine geçen Star Citizen aradan geçen 10 yılda 500 milyon dolar bağış topladı. Bağış yapan kişi sayısı ise 4 milyonu geride bıraktı. Dünyanın en başarılı kitle fonlama projesi olan Star Citizen, 2014 yılında da Guinness Rekorlar Kitabına girdi. Oyunun sadece 11 ayda 100 milyon dolar topladığı ifade ediliyor.

Ayrıca Bkz.10 yıldır geliştirilen Star Citizen, 400 milyon dolar bağış topladı ve oyun hâlâ çıkmadı

Alfa sürümünde olan oyun Mayıs ayında yeni ekonomi özellikleri ekleyen 3.17 güncellemesinden sonra kurtarma faaliyetlerinin ana özellik olacağı 3.18 güncellemesi de kısa süre içerisinde kullanıma sunulacak.

Bununla birlikte Star Citizen ne zaman tamamlanacak bilinmiyor. Hatta beta sürümünden bile bir haber yok. Bağış sürekli devam ettiği için Cloud Imperial Games’in musluğu kısmak istemediği düşünülüyor.

Kaynak:https://wccftech.com/star-citizen-500-million-crowdfunding/

• Şahsen çatır çatır oynuyorum. Çıkmadı diyerek aslında oyun olmadığını düşünmeyin. 45 dolara böyle AAA oyun bulamazsınız artık.

Onun harici oyun, oynanabilir gemilerin neredeyse hepsini oyun içi parayla üç beş kasarak satın alabilmenize olanak sağlıyor.

Neredeyse 2 ayda bir free fly düzenleyerek 2 haftalığına oyuna bedava erişimi açıp yeni giren herkese her düzeyde ve işlevde çokça gemi verip oyunu denemenizi ve ona göre alıp almamaya karar vermenize olanak sağlıyor.

Sadece son çıkan gemiler o versiyonda parayla satılıyor. Sonraki versiyon isterseniz ğç beş görev yapıp çatır çatır alıp oynuyorsunuz. Dilerseniz parayla da alırsınız ama denemesi söylediğim gibi bedava.

Bu tür haberler dünya çapında yayınlanıyor artık ve oynayanlar, bağışçılar alıştı. 300 İken de, 400 ve 500 de hep beraber “here we go again” deyip haberlere gülüyoruz ^^

Gemi fiyatları 500 , 1000 1800 2000 3000 gidiyor, 45 50 80 100 350 tonla çeşidi var. 35000 dolara paket alıp neredeyse her gemiye girebilirsiniz, bunlar hep bağış.

Yazımı bitirirken sizi dumura da uğratayım az. Toplanan paralar star citizen için de değil. Bir başka oyun için.. o bittikten sonra star citizen hızlandırılacak fakat şu buglu ve ara sıra saç baş yolduran haliyle bile yanına yaklaşacak bir oyun yok. Yutubda açıp gameplaye bakarsanız sinematik sanmayın.
  • Çıkmaz ayın son çarşambası.

• Zengin fantezisine döndü bu. Gemi fiyatları falan o ney öyle

Oyun diye nitelendirmemek lazım artık

• 2014 yılında bağış yapmıştım 2 seneye çıkacak deniyordu, çocuğum oynar artık

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Geçenlerde duydum ismini, kayıt olmak için para istediğini görünce girmemiştim.

• Skyrim tadında bir oyun çıkarsalar artık.

• Şahsen çatır çatır oynuyorum. Çıkmadı diyerek aslında oyun olmadığını düşünmeyin. 45 dolara böyle AAA oyun bulamazsınız artık.

Onun harici oyun, oynanabilir gemilerin neredeyse hepsini oyun içi parayla üç beş kasarak satın alabilmenize olanak sağlıyor.

Neredeyse 2 ayda bir free fly düzenleyerek 2 haftalığına oyuna bedava erişimi açıp yeni giren herkese her düzeyde ve işlevde çokça gemi verip oyunu denemenizi ve ona göre alıp almamaya karar vermenize olanak sağlıyor.

Sadece son çıkan gemiler o versiyonda parayla satılıyor. Sonraki versiyon isterseniz ğç beş görev yapıp çatır çatır alıp oynuyorsunuz. Dilerseniz parayla da alırsınız ama denemesi söylediğim gibi bedava.

Bu tür haberler dünya çapında yayınlanıyor artık ve oynayanlar, bağışçılar alıştı. 300 İken de, 400 ve 500 de hep beraber “here we go again” deyip haberlere gülüyoruz ^^

Gemi fiyatları 500 , 1000 1800 2000 3000 gidiyor, 45 50 80 100 350 tonla çeşidi var. 35000 dolara paket alıp neredeyse her gemiye girebilirsiniz, bunlar hep bağış.

Yazımı bitirirken sizi dumura da uğratayım az. Toplanan paralar star citizen için de değil. Bir başka oyun için.. o bittikten sonra star citizen hızlandırılacak fakat şu buglu ve ara sıra saç baş yolduran haliyle bile yanına yaklaşacak bir oyun yok. Yutubda açıp gameplaye bakarsanız sinematik sanmayın.

• Ben de yıllar önce bu oyunun AMD'nin Mustang Omega adlı bir hız uçağını ve bir kaç ufak şey ekleyen bir sürümünü kazanmıştım. Bir süre yeğenime denemesi için verdim sonra geri verdi, hala öyle duruyor. Bir ara satmak için bir iki yerde yazdım ama kimse arayıp fiyat bile sormadı. Ben bile unutmuştum böyle bir oyuna sahip olduğumu :)
  • Oyunu 2014'den beri oynuyorum. Rakipsiz desem yeridir. Teknoloji açışından daha önce böyle büyük çapta denenmemiş mekanikler ve teknolojiler içeriyor.

Bu arada bazı görüntüler vereyim.

• Yıllardır bu oyunun haberlerini okurum ederim de ne diyeyim şaşırmamak mümkün değil.
    Oyun dünyasında birçok örneği var en azından ana hatları çalışır halde oynansın, hayatın akışına göre oyun sürekli güncelleme alsın etsin. şuan bu modeli o kadar çok oyun kullanıyor ki.
    Ne zaman çıkacak merak ediyorum.
    Cyberpunk'ta onca sene bekletti çıktığında kulakları çınlattı, bunlarda aynısı olur mu demeden edemiyorum.

• Geliştirme devam ettiği sürece mmorpg gibi bir şey sayabiliriz sanırım. Onlar farklı ama onlarda da bitme diye bir şey yok. Kazanç olduğu sürece geliştirmeyr ve güncellemeye devam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Airrivalsı özledim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • blacksss kullanıcısına yanıt

Aga be, nostalji damarımı çatırdattınBitmeyen oyun 500 milyon dolar bağış topladı 

• sniper23 kullanıcısına yanıt
    Madem oyunu bu kadar çok oynadınız. Bir rehber falan hazırlayın da oynamak isteyenlere yardımı dokunur. Şahsen çok başlamak istedim ama aklımda Flight Simulatör deneyimim canlandı ve vazgeçmiştim. Uçamayınca araba gibi kullanmıştım maalesef :D
    -Haliyle bunda teker de yok :D

• tobepeople kullanıcısına yanıt

Sanırım o rehber şimdi var. Ben elite dangeroustan emekli olduğum için anında havalanıp kuş gibi konabilmiştim ama çoğu kişi sen gibi rehber koyun diye şikayet etti, akıllanmışlar. Discord linki vermek yanlış mı burada bilemiyorum. Ama türk topluluğunu bulursan ki üç tane var sanırım, sorduğunda herkes yardım eder elin alışana kadar. Ben şahsen iki üç kişiye böyle balık tutmayı öğrettim.

• Oooo Blizzard'dan daha yetenekli Tosuncuk varmış demek. Söğüşlerinin... pardon başarılarının devamını dilerim... Bitmeyen oyun 500 milyon dolar bağış topladı 

• RSI üyesiyim ve Star Citizen'ın en az 5-6 Yıldır kullanıcısıyım. ve Severek devam ediyorum. Devam edeceğim de Bitmeyen oyun 500 milyon dolar bağış topladı 

Öncelikle haberin bahsettiği bir noktaya değinmek istiyorum.

Evet, halen Alfa'da olabilir. O kadar bağış toplamış ve halen tamamlanmamış olabilir. Evet, ne zaman tam olarak çıkacağı belli de değil. Bir konuyu netleştirelim. Bu bir oyun değil, Oyundan çok Simulasyon tarzı bir yapım. Ama Allaş aşkına, Star Citizen'i anlamadan yorum yapmayın olur mu?

Piyasada bunun benzeri/ya da bundan daha iyi Open World Uzay temalı şu an kaç tane böyle yapım var? No Man's Sky mı? X4 foundations mı? Yoksa Elite Dangerous mı?

Youtube üzerinden bazı Türk arkadaşlar da video çekmişler. Başlık koymuşlar: "Bilmem Kaç Milyonluk Dolandırıcılık" diye.. Sadece gülüyorum bu konuya Bitmeyen oyun 500 milyon dolar bağış topladı 

Bazı kişiler anlamadıkları şeyleri yermeyi, karalamayı ne kadar çok kolay ve severek yapıyorlar öyle değil mi? Bitmeyen oyun 500 milyon dolar bağış topladı 

• O parayla ne oyunlar yapılıyor

• Komik

• İlginç

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.