Şimdi Ara

Bitmeyen Marmaray (20.02.2017 Güncel) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
195
Cevap
2
Favori
8.195
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bari Kartal Pendik metroyu bitirin yahu. Hizli trenden inen rezil oluyor resmen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu is Demirel in zamaninda bir turlu bitiremedigi Istanbul-Izmit otoyoluna benzedi. Hadi orada daglar deliniyordu o nzamanin teknolojisi ile ama abi hazir olan yolun bu kadar surmesi anlamak zor
  • IgorStravinsky kullanıcısına yanıt
    Hakikaten ha, diyor ya İstanbul-Bilmem Neresi arası şu kadar saate düştü diye. Zaten o kadar saat de İstanbul sınırına girdikten sonra gidiyor adam
  • Gerek yok metroya filan, ne yapakacaksınız metroyu?! metro, yol, köprü mü yiyeceksiniz?! Bence metroya köprüye yola verilecek para ertelensin. Aç insanlara verilsin, maaşlar 5 bin lira olsun, asgari ücret 3 bin lira olsun. Paraları yerin altını, dağları taşları delmeye, harcamasınlar. O işler sonra da olur, mesela 50 yol sonra. Millette araba yok, fakirlikten kimse araba alamıyor, yollar bomboş, yollarda te tük bir zenginin arabası var, benzin almış başını gitmiş, insanlar ancak ekmek alabiliyorlar, metro yola verilecek para ile ekmek ucuzlamasını hatta 10 kuruş olsun. gülelim, eğlenedim, yaya gidelim sağlıklı kalalım, huzurlu olalım, dimi ama... Muhaahaa!!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pelerinli

Kartal'da oturuyorum ben, Havacilar-Carsi arasi diyebiliriz. Sen nerede oturuyorsun? Bir de zaten Pendik tarafi ray yenileme bitmis, acaba onlar Kadikoy tarafindan mi parca parca acacaklar? Eger oyleyse en azindan Bostanci'dan acsalar bari.

Bana görevli parça parça olacak dedi 2018'de tamamlanır dedi bende Bakırköy'de oturuyorum Avrupa'da ilk Bakırköy açılacak karşıda Söğütlüçeşme dediler bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: asau

Gerek yok metroya filan, ne yapakacaksınız metroyu?! metro, yol, köprü mü yiyeceksiniz?! Bence metroya köprüye yola verilecek para ertelensin. Aç insanlara verilsin, maaşlar 5 bin lira olsun, asgari ücret 3 bin lira olsun. Paraları yerin altını, dağları taşları delmeye, harcamasınlar. O işler sonra da olur, mesela 50 yol sonra. Millette araba yok, fakirlikten kimse araba alamıyor, yollar bomboş, yollarda te tük bir zenginin arabası var, benzin almış başını gitmiş, insanlar ancak ekmek alabiliyorlar, metro yola verilecek para ile ekmek ucuzlamasını hatta 10 kuruş olsun. gülelim, eğlenedim, yaya gidelim sağlıklı kalalım, huzurlu olalım, dimi ama... Muhaahaa!!

/>

Muazzam ironi.

• Fotograflik bir gelisme degil ama yine de yazmadan gecmeyim, son guncellemeden beri neredeyse bir ay olmus.

Ilk attigim fotograflardaki kaldirimin ustunden alinan kisma kapi yapildi, arada bir aciyorlar ama giren cikani gormedim. Tahminimce kamyondur.

• Cek,cak,yapacağız, olacak , bitecek edebiyatı ile 14 seneyi geçirdiler

Toplu açılış yapıyoruz diye aynı yeri 10-15 sefer açtılar

Helal olsun ne diyelim bu da başka bir meziyet

• pelerinli kullanıcısına yanıt
    Bitmeyen Marmaray (20.02.2017 Güncel)

Icime sinmedi resmi gostermeden anlatmak. Iste bahsettigim kapi bu. Sanirim beyaz kismi yeni dokmusler ve kadrajda kalmayan kisima bir tane "santiye cikisi" tabelasi koymuslar.

• Yanlışlıkla yapsalarda kullansak.. Anneannemi ablasına teyzemize götürmek için kullanırdık. Zeytinburnu banliyösü evinin dibindeydi çünkü. 2 vesayete orda olurduk. Şimdi 3 vesayette anca gidiyoruz bide metrobüs sıkıntısı çekerek.

• quote:

quote:

Pendik-Gebze arasındaki banliyö seferlerine 29.04.2012 tarihinde, Kazlıçeşme Halkalı arasındaki banliyö seferlerine 01.03.2013 tarihinde, Haydarpaşa-Pendik arasındaki banliyö seferlerine 19.06.2013 tarihinde ara verilmiş ve bu hat kesimlerinde iyileştirme çalışmaları kapanma tarihlerinden itibaren başlatılmıştır. Yüzey banliyö hatlarının iyileştirmesi ile ilgili inşaat çalışmaları devam etmekte olup, Gebze-Söğütlüçeşme ve Halkalı-Kazlıçeşme hat kesimleri inşaatı 2015 yılı ortalarına kadar tamamlanarak Marmaray’a bağlanacak ve Gebze-Halkalı arasında kesintisiz işletmeciliğe geçilecektir. Proje tamamlandığında yüzeyde 2 olan hat sayısı 3’e çıkartılacak, bunlardan 2’si banliyö işletmeciliği için 1 adedi ise şehirlerarası trenler ve hızlı trenlere hizmet verecektir. Böylelikle daha verimli bir tren işletmeciliği yapılmış olacaktır.

Okula giderken en çok işime yarayan/yarayacak şeydi banliyö ama kısmet sadece altı ay mı ne kullanabildim O yüzden gözünün içine bakıyorum bitsin diye, çünkü hem evimin dibinde hem de yolumu rahatlatacak. Ancak Bir türlü bitmedi, hadi bitmediği gibi, evimin bulunduğu caddede yaya ve taşıt trafiğini tehlikeye atar bir halde bıraktılar yaklaşık altı aydır (tam tarih tutmadım)

Buyrun bu da o görüntüsü:

Dibine gidip de çekemedim (çekemem de) ama durum şu, kazdılar, tabanı düzgünleştirdiler, yol kenarını kazdılar, sonra biraz taban mı kırdılar yoksa bir şey mi çaktılar anlamadım ama küt küt vuran bir makine çalıştı. O kadar, sonra kaldı böyle. Yani hayatta yetişmez zamanında. Kartal'ın başka yerlerinden eğer istenirse durumlarını çekebilirim bugün ama oralarda da hiç fark yok.

Üstelik bilgide 3 hat yazıyor ama bizim apartmandan önce bahçeyi aldılar bu hatları açmak için, şimdi de geri istiyorlar verdikleri paraları. Yani ek hattı da açmayacaklar.

Konuyu niye konu dışına açmadım, bu konuda haberleri duymak istedim çünkü çok fazla farklı haber var ve açıkçası konu dışı aşırı trolllenen bir yer bu konularda, hele bir de benim konuların ve mesajların bazen habersiz silindiğini düşünürsek ülke gündeminde de olan bir konuyu buraya açtım, ama eğer yönetici uygun görürse lütfen silmeden taşısın

Kardeş bu işler kolay olmuyor prosüdür ve birokrasi derken işler uzuyor

• Bir altgecitten* bahsetmistim, kadrajda sagda kaliyor, ikisini birden alamadim. Belki Marmaray'la alakasi yok ama elestiriyorsak yapilan calismayi gostermemek de olmaz.

*altgecit banliyo hattinin altindan gecen ufak dar bir sey, genisletiyorlar ancak boyca uzama yok anladigim kadariyla, dolayisiyla ek hat icin fazladan alan alma gozukmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pelerinli -- 9 Mart 2016; 8:17:33 >
  • Ne oluyor? Kipirdama falan mi var
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2000watts

Ne oluyor? Kipirdama falan mi var

Şafak 800 (~2.5 sene)

Ray yok, yolla ilgili duzeltme yok. Sadece altindan gecen gecidi yapacaklar, bu da yakin zamanda (yakin zaman dedigime de bakmayin) buralarda (Kartal Havacilar-Bulent Ecevit Kultur merkezi) calismaya baslayacaklarini, baslamayi dusunduklerini gosteriyor.

Ekleme: hocam pm alamiyorsun galiba, cevap atiyorum ama gitmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pelerinli -- 9 Mart 2016; 14:34:02 >
  • quote:

Bir altgecitten* bahsetmistim, kadrajda sagda kaliyor, ikisini birden alamadim. Belki Marmaray'la alakasi yok ama elestiriyorsak yapilan calismayi gostermemek de olmaz.

*altgecit banliyo hattinin altindan gecen ufak dar bir sey, genisletiyorlar ancak boyca uzama yok anladigim kadariyla, dolayisiyla ek hat icin fazladan alan alma gozukmuyor.

Arkadaki beyaz bina da bir dönem oturmuştum. Yakınmışsın bize. Bu banliyö hattı bitmez, olanı bıraksalardı madem her gün Kadıköye gitmek zorunda olan bizleri otobüse mahkum ettiler be

• asau kullanıcısına yanıt
    Yaşın max 15 filan daha yüksek olamaz

• Yaklaşık bir haftadır çalışmalar böyle:

Pelerinli Bürksel'den bildirdi

• Evimize girmeseler bari

• dershaneye gittiğim zamanlarda hep sirkeci-halkalı trenini kullanırdım iyiki o zamanlara denk gelmedi bu çalışma 4 senede istanbuldan uzakta olucam zaten geldiğimde bitmiş olur biter değil mi bence bitmesi lazım
  • Insallah bitecek. Bakan 2018de biter diyor ama calisan muhendisler 2019

Valla guya 2015 haziran miydi neydi, cok da heveslenme yani

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.