Şimdi Ara

BİTMEYEN KARTUŞ lar hakkında (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
624
Cevap
18
Favori
195.361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar canon mp280 yazıcı var bitmeyen kartus sadece siyahta var. 3 yildir kullanmiyorduk. Bugün gittim mürekkep alıp deposunu doldurdum ve renkli kartusuda doldurttum.

Boruda ki havayida aldim. Zar zor her yer batti.

Ama siyah renk hala basmiyor. Makineyi y ye alıp 3 sefer calistirdim yine düzelmedi. Sıcak suda beklettim kartuşu yine yazmiyor.

Yeni kartuş alacağım sizce mediamarkten falan direk normal kartusunu alıp taksam boruyu takabilirmiyim ?

Yoksa bitmeyen kartuş için ozel olan başı silikonlu olandan mi alayim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuning_dogan

Arkadaşlar bu tip sistemli yazıcılardan uzun süredir kullanıp problem yaşamadığınız marka ve modeller nelerdir?

Dolabilen kartuşlu mu almayalım yoksa

Sonradan takılan tank sistemli olanlardan mi yoksa

Orijinal tank sistemine sahip olan cihazlardan mi almalıyım?

10 yıl önce electraworld adlı teknoloji mağazasından epson dx8450 yazıcıyı 120tl ye almıştım içinden çıkan orjinal kartuşları sahibinden.comda 30 tl satmıştım cescesor üsküdardaki mağazasına gidip combo çipli t0711 serisi ciss tanklı mürekkep sistemini 70tl almıştım mürekkeplerde 40tl tutmuştu galiba tam hatırlamıyorum ozamanın parası ile biraz maliyetli bir durumdu neredeyse bir yazıcı fiyatınıda bu sisteme harcamış olunuyor ama 10 sene kullandım hala faal olarak kullanılıyor hatta okul tatillerinde hersene 3 ay hep yatar bazı renkler yazmaz ama 1 günlük fiziksel bakımla tekrar ilk günkü çıktı kalitesine ulaşır, bu yazıcı bende olmasaydı kesinlikle epson orjinal tanklı sistemini alırdım epsonun kalitesi kesinlikle diğer markaların çok önünde ben yazıcıyı aldığımda benimde imrendiğim fotoğrafl- çıktılarını gördüğümde hayran olduğum canon mp610 yazıcı vardı malesef bu yazıcıyı kullananlar senelerce önce baskı kafalarını kaybetti ve atmak zorunda kaldılar
     BİTMEYEN KARTUŞ lar hakkında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baristatales -- 27 Ekim 2017; 1:52:52 >

• insaatmüh. İ kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam,

3 yıldır kullanmamışsın makineyi gereken temizliği yapmışsın ama tahminime göre bir yerinde donmuş mürekkep var hala, baskı kafası kısmında olabilir. yeni kartuş alman çare olmiyabilir. önerim sorunun kafadan veya kanallardan kaynaklanmadığına emin ol öyle hareket et.
  • quote:

Orijinalden alıntı: integritybilisim

Merhaba hocam,

3 yıldır kullanmamışsın makineyi gereken temizliği yapmışsın ama tahminime göre bir yerinde donmuş mürekkep var hala, baskı kafası kısmında olabilir. yeni kartuş alman çare olmiyabilir. önerim sorunun kafadan veya kanallardan kaynaklanmadığına emin ol öyle hareket et.

Onu nasil kontrol edeceğim hocam ? Tam bilmiyorum.
  • epson stylus sx110, cercesor dordurulabilir kartuşlarla uzun süre kullandım.
    cihaz bir süre terk edildi ve tekrar girişim sonrası netice alınamadı.
    mürekkep püskürtme kafalarına bakım oluyormu veya yenileri bulunabiliyormu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: arel.gr

epson stylus sx110, cercesor dordurulabilir kartuşlarla uzun süre kullandım.
    cihaz bir süre terk edildi ve tekrar girişim sonrası netice alınamadı.
    mürekkep püskürtme kafalarına bakım oluyormu veya yenileri bulunabiliyormu ?

Evet tabiki bakım uygulana biliniyor ben aşağıdaki ürünü kullanıyorum içinde şırınganın ucuna takılan aparat ile kartuşların oturduğu yerlere solusyondan basıyorum bu arada yazıcı kapalı ve yazıcı kafasını orta bölüme elimle alıyorum alıyorum yazıcı kafasının altına yani 20 cm lik siyah sünger bölüm var bu süngerin üzerine ıslak mendili kesip bir parça koyuyorum ve yazıcı kafasınıda bu mendilin üzerine çekiyorum ve solüsyonu yazıcı kafasına bastıkça alttan mürekkep mendile akıyor bu yazıcının kafasında mürekkep kalmayana dek tekrarlıyorum kirlenen mendili sürekli değiştirip enson mürekkep akışı bitince işlem tamam , yazıcının kafasındaki herhangi bir renk tıkalı ise solusyon basılmıyor çok zorlamamak gerek o rengi tamamende kaybedebilirsiniz bundan önceki yazıcımın dandik mürekkep yüzünden magenta kısmını kaybetmiştim, temizleme işlemi bittiklten sonra kartuşları takıp kafa temizliği yaptırın bir kaç kez
    nozzle testten büyük bir ihtimal bazı renkler tam gelmeyecektir o yüzden son bir müdahale de bu atık mürekkep hortumu oluyor epson yazıcılarda bu hortumu yazıcıdan dışarı ucunu çıkartıp şırınga takıp müekkep gelene kadar şırınga ile vakum yapıp bu şekilde yarım gün bekliyorum şırıngayı çıkartıp yazıcıyı açıp nozzle test yapunca tüm renkler geri geliyordu
    http://www.bitmeyenkartus.com.tr/100-ml-NOZZLE-MAN-TIKALI-KARTUS-ve-KAFA-ACICI-SOLUSYON,PR-1077.html

• eyw hocam, olabildiğince detay izahatına ağırlık vermissin.
    cihazı parçalayıp bu parametrelerle tanışarak uygulamaya girişeceğim.
    aşamaları yazarım.
  • dostlar benim depom tek renk sadece siyah var bunu renkliye nasıl cevirebiliriz ?

suan normal çalışıyor fakat depoda tek renk var. sadece bir tane yeri açık ordanda siyah dolduruyorum. 100 ml doldurunca tüm tanklar doluyor.

diğer deliklerde silikon var. renkliye geçmenin bir çözümü var mı?
  • Arkadaslar bir sorum olacakti, asagdaki toneri almak istiyorum. Uc yildir orijnalini kendim dolduruyorum ama artik biktim parcalari sokup takmaktan. Bu urunun tozu bitince yolladiklari toner tozunu tipayi cikararak tekrar doldurabiliomuyuz, bir de yaziciyi bir sure kullanmadik diyelim, toner kuruma yapmaz umarim. Simdiden tesekkurler.

http://www.bitmeyenkartus.com.tr/CANON-Crg-725-UYUMLU-DOLAN-TONER-1600-Sayfa-Lbp-6000-6020-6030B-Mf3010,PR-1342.html?gclid=EAIaIQobChMIl76Yo5u41wIVqbDtCh0gtAOUEAQYASABEgLKLvD_BwE

• quote:

Orijinalden alıntı: thewhitewolf

Arkadaslar bir sorum olacakti, asagdaki toneri almak istiyorum. Uc yildir orijnalini kendim dolduruyorum ama artik biktim parcalari sokup takmaktan. Bu urunun tozu bitince yolladiklari toner tozunu tipayi cikararak tekrar doldurabiliomuyuz, bir de yaziciyi bir sure kullanmadik diyelim, toner kuruma yapmaz umarim. Simdiden tesekkurler.

http://www.bitmeyenkartus.com.tr/CANON-Crg-725-UYUMLU-DOLAN-TONER-1600-Sayfa-Lbp-6000-6020-6030B-Mf3010,PR-1342.html?gclid=EAIaIQobChMIl76Yo5u41wIVqbDtCh0gtAOUEAQYASABEgLKLvD_BwE

dolan toner almanıza gerek yok orjinal tonerinize dolum ve boşaltım deliği açarsanız tonerinizi sökmeye gerek kalmadan doldurabilirsiniz dolan tonerdeki videoyu seyredip nereden dolum yapılıyor nerden atık toner boşaltılıyor o kısımlara uygun delikleri açın mesela samsung mlt101s orjinal tonerin dolan tonere çevrilmesi

• quote:

Orijinalden alıntı: Baristatales

quote:

Orijinalden alıntı: thewhitewolf

Arkadaslar bir sorum olacakti, asagdaki toneri almak istiyorum. Uc yildir orijnalini kendim dolduruyorum ama artik biktim parcalari sokup takmaktan. Bu urunun tozu bitince yolladiklari toner tozunu tipayi cikararak tekrar doldurabiliomuyuz, bir de yaziciyi bir sure kullanmadik diyelim, toner kuruma yapmaz umarim. Simdiden tesekkurler.

dolan toner almanıza gerek yok orjinal tonerinize dolum ve boşaltım deliği açarsanız tonerinizi sökmeye gerek kalmadan doldurabilirsiniz dolan tonerdeki videoyu seyredip nereden dolum yapılıyor nerden atık toner boşaltılıyor o kısımlara uygun delikleri açın mesela samsung mlt101s orjinal tonerin dolan tonere çevrilmesi

Cevabiniz icin tesekkur ederim. Ama delikleri nerden nasil acacagim, dediginiz vidyoyu nasil bulabilirim. Bu arada orijinal toneri yeni doldurdum yazilar silik yarim cikiyor, tozdan olabilirmi acaba?

• Beyler bende Canon e514 var siyah mürekkepi bitmiş hiç farkında değildim bugün basmayınca gördüm mürekkep doldurma ile kurtarılmıyor sanırım _?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reDsbLacKSK -- 18 Kasım 2017; 17:7:44 >
  • photoink kırmızı mürekkepte sorun yaşıyorum. hızlı yazdırmada geç püskürtme yapıyor. Dolan kartüş degişimi yaptım yine aynı. Sizin marka öneriniz var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: reDsbLacKSK

Beyler bende Canon e514 var siyah mürekkepi bitmiş hiç farkında değildim bugün basmayınca gördüm mürekkep doldurma ile kurtarılmıyor sanırım _?

Önce bir su ısıtıcısının buhar çıkış kısmına koyun püskürtme ucu kısmını.Bu olmazsa içine şırınga ile sıcak su basın sonra tekrar mürekkep koyun. Bu yöntemlerle açılmazsa kartuş pert. CANON E 514 çok iyi bir makinadır yıllarca kullandım...Saygılarımla...
  • Birkaç sene önce HP officejet j4580 yazıcı aldım. Biraz kullandıktan sonra kaldırdım. Geçen ay yazıcı ihtiyacı oldu. N11'den muadil 301XL siyah ve renkli kartuş aldım. Geçen haftaya kadar çıktı alabiliyordum 2 gündür beyaz sayfa çıkartıyor. Siyahın dolumunu yaptım.Renkliyi çok kullanmadığım için doldurmadım. her ikisini de solüsyonla temizledim ve vakumladım. Ancak hala boş sayfa çıkıyor.
    Yeni bir yazıcı alıp ümidi kesmeli miyim.?
    Bitmeyen kartuşlu sistem olarak n11de fazlaca seçenek var. Hangisini tavsiye edersiniz?
    Teşekkürler.
  • Arkadaşlar fabrika çıkışlı tankli yazicilarda kartuş problem çıkarttığında orijinal olarak yenilenebiliyor mu yoksa bulunmaz birsey de servise mi gondermek gerekiyor. Kullanan bilen aydinlatsin lutfen alsam mi diyorum tanklilar daha pahalı o yüzden sorun olduğunda orijinal alip takabilmek onemli gibi geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sombre06

Arkadaşlar fabrika çıkışlı tankli yazicilarda kartuş problem çıkarttığında orijinal olarak yenilenebiliyor mu yoksa bulunmaz birsey de servise mi gondermek gerekiyor. Kullanan bilen aydinlatsin lutfen alsam mi diyorum tanklilar daha pahalı o yüzden sorun olduğunda orijinal alip takabilmek onemli gibi geldi.
    Ben bir saticiya sordum 2 yil canon garantisi altindaymislar. Ne kadar dogrudur bilemiyorum.
  • insaatmüh. İ kullanıcısına yanıt
    Çok olası değil, tüketici kanununa göre kullanılınca doğrudan yıpranan kısımlar garanti altına alınamayabiliyor. Yazıcılardaki baskı kafası, kartuşlarda bunlara dahil olan kısımlar. Sadece şöyle bir şey olur, yazılımında mürekkeplerin seri nosunu girerek devam ettiren sistem vardır(orjinal mürekkep kullandırır) ondada bilmem kaç sayfa/yıl gibi hangisi önce biterse şeklinde ibare koyar.
  • Garanti bu kafalarda herhangi bir problemde ücretli değişim yaparsa herhalde yazici parasının yarısını ister. Yani kafaları dindirmamak çok önemli gibi gözüküyor. Bol bol resim basmali :)
  • daloglubilisim D kullanıcısına yanıt
    Benim sorum biraz farklı olacak.
    Epson L605 yazıcım var ancak özellikle siyah renkleri yazmıyor ya da yazarsa silik yazıyor ne yapabilirim?
  • 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.