Şimdi Ara

BİTMEYEN KARTUŞ lar hakkında (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
624
Cevap
18
Favori
195.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: comely35

orjinal kartuşlar ile 22.000 sayfa çıktı almanız için yaklaşık 7.000 TL-8.000 TL kartuş parası vermeniz gerekir.
    Siz 22.000 çıktıyı yaklaşık 300 Tl ye mal etmişiniz.Bence Bursa Kartuşu arayın teşekkür edin.

Bu yazıcılar zaten 1000 sayfada kendini amörti ediyor.Bitmeyen Kartuşlar her ne koşulda olursa olsun en avantajlı sistemdir.Ben Bursa Kartuştan Yaklaşık 12-13 yazıcı aldım.Copy center işi yapıyorum.Hepsindende allah bereket versin çok kazandım.Bu yazıcılar 2.000-3.000 dolarlık büyük hacimli makinalardan bile daha tasarrufludur.Bu arada OCP dolam kalem mürekkebi demişsiniz.İnternette iyi araştırma yapamamışsınız sanırım.
    www.ocp.de
    lütfen bu siteyi inceleyiniz.
    Belki yalnış fikirleriniz değişebilir.

Yazımı dikkatlice okumadığınız belli. ( OCP dolma kalem mürekkebi demişsiniz.)Bu cümleyi benim söylemediğimi anlamamışsınız.Bu cümleyi kullanan kişi yine Bitmeyen Kartuşlu yazıcı satan ayrı bir firma.Dediğine göre herkes bu etiket altında mürekkeplerini satmaya kalkıyor diyor.Yalnız dediğiniz siteye baktım.Bitmeyen kartuş sistemini kullananların orjinal mürekkep kullandığını nereden biliyorsunuz?Bitmeyen Kartuş Tanklarını Çin'de imal edenler, mürekkebi neden Almanya'dan alsınlar.Sana mantıklı geliyor mu?Bugün Çin'de her malın çakması yapılıyor.Aynı yazıcıda siyah kartuşum iki defa bozuldu.Diğeri ise 22.000 baskı olmasına karşın hemde renkli kartuş olmasına karşın hala (bir rengini testte tam olarak göstermesede) yazmaya devam ediyor.İçinde 3 renk olan kartuşun daha önce bozulması gerekirken siyah olanın ikinciuye bozulması bana ilginç geldi.Acaba siyah mürekkebin kalitesi mi düşük?
    Tasarruf konusunda hem fikirim.Aynı çıktıyı orjinal kartuşlarla çıkarmaya kalksak (senin dediğin kadarda değil) 2000 TL kadar bir para harcamamız gerekirdi.

• ORJİNAL Kartuş Hesabı

*1 adet Siyah Kartuş En fazla 100 sayfa çıkış alıyor fiyatı 50 TL

*1 adet Renkli Kartuş En fazla 100 sayfa çıkış alıyor fiyatı 55 TL

Yani 200 sayfa çıktı 105 TL ye yapıyor.

22.000 sayfa çıktı almanız için 110 adet orjinal kartuş alırsınız.Buda Toplamda 11.550 TL yapıyor.Arada sırada dolum yapsanız ehh işte 7.000-8.000 tl kartuş parası verirsiniz.

7.000 Tl desek bu bitmeyen kartuşlu yazıcıdan yaklaşık 40 adet alırsınız.Bir matbaa kurarsınız Hocam.

Bursa Kartuş'un sitesinde OCP Yetkili satıcı belgesi var.O belgeyi veren kim OCP distribütörü AKICI yazıyor.
    http://ocp.de/content.php?seite=seiten/ocp_worldwide_ansprech_xml.php&land=42

Bu linkte OCP Türkiye Distribütörü AKICI yazıyor.Bence bu şekilde bu mürekkeplerin Almanya'dan geldiğini anlayabilirsiniz.

• Benim burada asıl belirtmek istediğim siyah mürekkepte bir sorun olduğu.
    Forum sayfalarında özellikle siyah mürekkep konusunda bir sıkıntı yaşandığı zaten belirtiliyor.Özellikle fotoğraf çekimlerind OCP nin siyah rengi iyi vermediğinden bahsediyorlar.Bu konudan sen hiç bahsetmemişsin nedense.

Tasarruf konusunu tartışmaya bile gerek yok.Yazıcıları almamızdaki gayemiz bu zaten.Biz kullanıcıyız.Eğer piyasada aynı hizmeti daha uzun ömürlü sunan satıcılar varsa tabi ki onun malını kullanmak isteriz.

OCP mürekkep kullanan arkadaşlara soruyorum.Siyah renkli kartuşlarda çabuk bozulma oluyor mu?Bu sorun yoksa bir benim başıma mı geldi?
    Bilgi paylaştıkça değerlidir.
  • ben OCP kullandığım için bu konuya yorum yazıyorum zaten.

Ben çok memnunum.Ocp mürekkepten

Eğer yazıcınınız 22.000 sayfa çıktı almışsa siz Canon Japonya dan orjinal mürekkep alsanızda kartuşunuz kısa sürede bozulur.Çünkü artık yazıcınızdaki aksam aşınmaya başlamış
    Sizin çözümünüz yeni yazıcı almaktır.Çünkü 22.000 sayfa bu yazıcılar için çok çok iyi rakamdır.

Ben copy center işi yapıyorum.Piyasada denemediğim mürekkep kalmadı.En iyi randımanı her zaman OCP mürekkepte aldım.
  • quote:

ben OCP kullandığım için bu konuya yorum yazıyorum zaten.

Ben çok memnunum.Ocp mürekkepten

Eğer yazıcınınız 22.000 sayfa çıktı almışsa siz Canon Japonya dan orjinal mürekkep alsanızda kartuşunuz kısa sürede bozulur.Çünkü artık yazıcınızdaki aksam aşınmaya başlamış
    Sizin çözümünüz yeni yazıcı almaktır.Çünkü 22.000 sayfa bu yazıcılar için çok çok iyi rakamdır.

Ben copy center işi yapıyorum.Piyasada denemediğim mürekkep kalmadı.En iyi randımanı her zaman OCP mürekkepte aldım.

Bilgi ve tecrübelerini paylaştığın için teşekkür ediyorum.
    Diğer kullanıcılarında aynı şekilde bilgi ve tecrübelerini bizimle paylaşırsa memnun olurum.
    Bu konularda ne kadar bilinçli olursak o kadar daha az hata ve daha fazla tasarruf yaparız.

• hocam kartuş kafalarının zaten belirli ömürleri var. en kaliteli mürekkebide kullansan kafa zamanla eriyor.
    siyahın erken bozulması daha çok kullanılması olabilir.
  • MP 495 için bk den bitmeyen kartuş tankları aldım (en pahalısından vanalı filan). Evde kendim montaj yaptım. 2 gün bir hafta sonumu yedi ve doğru düzgün olmadı. Ben elektrik mühendisiyim ve çok fazla robot yaptım. Yani ince işe lehim,delme takma vs.. elim yatkındır.

Siz 20-30 Tl için hiç evde uğraşmayın.Gönderin yazıcıyı adamlar taksınlar gerekli işlemleri yapsınlar.

Bende 3-4 çeşit hata mesajı çıktı yok e04 yok p08 bilmem ne... çok sıkıldım bu problemleri araştırmaktan.

ilk bir hafta boyunca da mürekkepler kartuştan tanklara doğru hep geri geliyordu. Biryerlerde hava alma problemi vardı heralde.Seviye problem oldu. oldu da oldu işte.

Bunlar uzmanları tarafından 1-2 saatte tertemiz halledilebilecek problemler olduğunu düşünüyorum.

Bu aralarda 2 haftadır çıktı almıyoruz. Boruların içinde parça parça hava kabarcıkları var. bu da bi bilgi.

Maalesef bu sistemi %100 tavsiye edemiyorum. Benim eşim sınıf öğretmeni ve çok çıktı alıyor. Bir ayda sistem kendini amorti etmiştir.Bu sebeple memnunum ama uğraştırmayanından alınmalı.

Ofisimizde Brother kocaman bir yazıcı tarayıcı kullanıyoruz. 6490 CW onda hazneden dışarı çıkan dolabilir kartuş var.No problem tıkır tıkır çalışıyor.

Hp nin bi modeline dolum sistemi aldık. Yani kartuşların etiketini söküp mürekkep basma işlemi. Onda da sünger zamanla bozulabilirse bi problem o olur.

Lakin hortumlu modeller sıkıntılı gördüğüm kadarıyla. Bu sebeple yeni yazıcı alacaklar bunlara dikkat etsin. Elinde yazıcısı olanlarda güle güle takdırsın bi sistem kullansın.

• quote:

Orijinalden alıntı: utkanizmit

hocam kartuş kafalarının zaten belirli ömürleri var. en kaliteli mürekkebide kullansan kafa zamanla eriyor.

Mantıklı geliyor.Aslını sorarsan bu dolan kartuş yerine dolan renkli tonerli lazer yazıcılar olsa daha iyi.Bu sistemle benim gibi öğrencilere 3 tane fotokopi (6 sayfa ) çekiyorum tam 2 saatimi alıyor.27 öğrencim var.Bitmeyen kartuş sisteminin en dezavantajlı yeri burası.Çok çıktı alacaklar için çok büyük zaman kaybı.Renkli ve ucuz olduğu için şimdilik kullanıyoruz.Bence dolan renkli tonerli yazıcılara yönelmeliyiz.Tabi ki çok çıktı alacaklar için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cengo28

quote:

hocam kartuş kafalarının zaten belirli ömürleri var. en kaliteli mürekkebide kullansan kafa zamanla eriyor.

Mantıklı geliyor.Aslını sorarsan bu dolan kartuş yerine dolan renkli tonerli lazer yazıcılar olsa daha iyi.Bu sistemle benim gibi öğrencilere 3 tane fotokopi (6 sayfa ) çekiyorum tam 2 saatimi alıyor.27 öğrencim var.Bitmeyen kartuş sisteminin en dezavantajlı yeri burası.Çok çıktı alacaklar için çok büyük zaman kaybı.Renkli ve ucuz olduğu için şimdilik kullanıyoruz.Bence dolan renkli tonerli yazıcılara yönelmeliyiz.Tabi ki çok çıktı alacaklar için.

tam 2 saatımı alıyor derken

• quote:

quote:

mx-410'un adf sine yüklüyorum dökümanı heleki copy ayarını standart yerine hızlıya alırsam lazerden hiç farkı yok bence hızın.

• quote:

Orijinalden alıntı: kadirekinci

quote:

quote:

tam 2 saatımı alıyor derken

3 tane A4 kağıdını arkalı önlü 27+1=28 tane Bitmeyen Kartuş sistemi ile çekince yaklaşık 2 saatimi alıyor.(Toplamda 84 tane A4 kağıdı arkalı önlü yazdırma)Oysa lazer çekimde çok kısa sürede 15 dakika sürmez.

• Benim kullandığım yazıcı ise Canon MP 280 modeli.
  • Hocam,

Sen renkli laser yazıcı al bence ,Hp ve samsungların çok hızlı ve kaliteli nodelleri var.

4 toneri 600 tl orjinalleri,en fazla 2000 çıktı alıyor,4 tonerle.

Hızlı çıktı alısınız hocam 5-6000 Tl toner ücreti verirsiniz hocam 1 senede 22.000 çıktı almanız için.

Herkez rahat eder
  • HP Photosmart B110A yazıcıya bitmeyen kartuştan taktırdım şu tanklı olandan, kartuş kafaları sürekli çıktı alınmadığından pisleniyor mu donuyormu bilemiyorum, ama kafa temizliği yaptırınca makinede sorun yok. Orjinal kartuşlara nazaran kalite kaybı %20 civarında ve yine oldukça ney fotoğraf baskısı alabiliyorum. İçindeki mürekkep bitene kadar bozulmadan baskı alsam, zaten parasını çıkarmış olur , oda bana yeter.
  • quote:

Hocam,

Sen renkli laser yazıcı al bence ,Hp ve samsungların çok hızlı ve kaliteli nodelleri var.

4 toneri 600 tl orjinalleri,en fazla 2000 çıktı alıyor,4 tonerle.

Hızlı çıktı alısınız hocam 5-6000 Tl toner ücreti verirsiniz hocam 1 senede 22.000 çıktı almanız için.

Herkez rahat eder

comely35
    Benim yazdıklarımı iyi okumuyorsun.Sen patriot füzesi gibi hemen hedefe kilitlendiğin için yazdıklarımı saptırıyorsun.Sana tavsiyem önce benim yazdıklarımı iyi oku, anla öyle yaz.Yukarıdaki yazımdan sana bir alıntı yapayım.Aşağıda:

"Aslını sorarsan bu dolan kartuş yerine dolan renkli tonerli lazer yazıcılar olsa daha iyi."

Bu yazıdan nasıl bir anlam çıkardın bende merak ettim doğrusu.Orjinal renkli tonerlerin pahalı olduğunu bir sen biliyorsun galiba.Bu forumdakiler bilmiyor.Orjinal mürekkepli kartuşlarda pahalı aynı zamanda.Ben teknoloji özürlü bir insan değilim.Kendim aynı zamanda formatör öğretmenim ,teknolojiyide çok yakından takip ederim.Son cümlende alaycı bir ifade kullanmışsın.Yakıştıramadım sana.

Gerçi bir söz var."Beni hayatta bir kişi anladı, o da hep yanlış anladı."comely35 bu sen olmayasın.

Bir daha yazayım, belki anlarsın.Benim gibi hergün 90-100 sayfa, arkalı önlü A4 çıktısı almak 2 saat zamanımı alıyor.En iyisi bizim gibi çok çıktı alacaklar için dolan kartuş yerine , dolan renkli tonerli yazıcılar olsa daha iyi dedim.Zamandan çok büyük tasarruf ederiz.Nasıl bitmeyen kartuşta çok büyük tasarruf ediliyorsa renkl lazer yazıcılarda da dolan toner kullanılarak çok büyük tasarruf edilir.Hala anlayamadınsa yapacak bir şey yok...

• epson L200 yada L800 Türkiye pazarına yeni girdi. Sürekli besleme sistemi sorunu na EPSON güzel bir çözüm bulmuş. Umarım bunu diğer firmalar da takip eder. özelliklede kartuş parası için yazıcılarını bedava veren Hp.
  • 1 sayfa tamamı yazı olan siyah beyaz çıktının maliyeti ne kadara geliyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yesil-111

1 sayfa tamamı yazı olan siyah beyaz çıktının maliyeti ne kadara geliyor?

hesaplamaya kalktım ben sayılar iflas etti o kadar ucuz inanamazsınız kendi kartuşları bittiğinde orjinal kartuş almayla karşılaştırırsanız bedeva nerdeyse bu teknolojiyi yazıcı markaları bularak ocaklarına incir ağacı diktiler bence

renkli pahalıya geliyor sanmayın oda aynı fiyat a geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atisaca -- 17 Ağustos 2012; 3:36:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dostum kertenkele

quote:

Orijinalden alıntı: yesil-111

1 sayfa tamamı yazı olan siyah beyaz çıktının maliyeti ne kadara geliyor?

hesaplamaya kalktım ben sayılar iflas etti o kadar ucuz inanamazsınız kendi kartuşları bittiğinde orjinal kartuş almayla karşılaştırırsanız bedeva nerdeyse bu teknolojiyi yazıcı markaları bularak ocaklarına incir ağacı diktiler bence

renkli pahalıya geliyor sanmayın oda aynı fiyat a geliyor

Bu sistemin sahibi ortadaki büyük eksikliği fark etmiş ve şimdi kim bilir ne kadar çok kazanıyordur? İnternetteki tüm alan adlarını da almışlar. Ben de şu anda HP c4280 var, onun orijinal kartuşları bitince bu sisteme sahip bir yazıcı ve mürekkep almayı planlıyorum.

• Ben bu gün birşey denedim bitmeyen kartuş sistemim için borularda hava vardı çok uzun süre de kullanmamış tımda zaten sarı hortum da kuruma oldu gibi geldi bana birkaç çıktı aldım sarı mürekkep hiç ilerlemedi bir ara kartuşlara giden hortumları söküp yıkayıp kurutup iyice sonra takayım dedim sonra üşendim sarı hortumu kartuştan ve tank sonrasındaki ekten çıkarıp bir uctan iyice üfledim içindeki mürekkep temizlendi sonra tanka takıp tanki yukarı kaldırdım ve borulardaki hava cikana kadar mürekkep akıttım kartuşlara doğru mürekkep kararlara varınca bağladım kartuşlara hortumları ve denedigim şey şu ek yerlerinden hava almaması için ek yerlerini sağlam bir iple sikica bağladım tek tek tanktan çıkan hortumların kartuşa giden hortumlara ek yeri var iki tarafınıda bağladım birde tankın altında hortumların tanklara bağlandığı ek yerleri var oraları baglamak için tankı sökmek lazım bir kaç gün dursun bakalım hava alacak mı yine bağladığım yerlerden yanlız hortumların kartuşlara bağlandığı yerleri bağlayamadim tehlikeli biraz orası bir kaç gün dursun yine yazarım ne olduğunu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.