Şimdi Ara

Bitkilerde Endositoz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugün bilgi sarmal biyoloji denemesi çözerken bitkilerde endositoz görülür dedim soru yanlış çıktı. Ama meb kitabında böyle bir ifade de var. Yani tam olarak var demese de yok da demiyor. biz kime güveneceğiz?

Aşağıya 2017 18 ders döneminin (şimdiki 12lerin 9. sınıf olduğu senenin) biyoloji kitabının ilgili kısmını bırakıyorum

Bitkilerde Endositoz?

• Endositoz dışarıdan içeriye alim olduğu için bitkilerin hücre duvarı buna izin vermez
  • valla bende izin vermez diye biliyorum hocam.

2021 yılındaki kitapta dediğim şekilde almış bu konuyuş.

• Bitkilerde endositoz görülmüyor diye biliyorum
  • Endositoz olmaz ama egzositoz olur diye biliyorum ben.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bekir avşar bir videosunda bitkilerde de görülür ama daha kaynaklara geçmemiş demişti normalde var ama sınavda yok kabul edeceğiz sanırım

• bitkilerde ekzositoz var endositoz yok diye biliyorum

• seninbyolojin'deki hoca da bundan bahsetmişti. 2021 meb tyt kitabı güncellemesi videosuna bak.

• kanka bilgi sarmal biyoloji yazarlarından ikisi bizzat benim hocam ve bu tür konularda da şöyle demişlerdi sorduğumuzda, mebin 2 sene içerisinde bir bilgiyi iki farklı şekilde meb kitaplarına yazdıklarından bahsetmişlerdi örneğin 2018de endositoz var dediğine 2019da yok diyebiliyorlar o yüzden eski basım meb kitaplarına değil en son basım yani 2020 kitabına bakmamızı söylemişlerdi 12lerin 9.sınıf olduğu zamanki kitap geçerli değil yani herkesin ne zaman 9 olduğuna bakıp ona göre yapmıyorlarmış soruları o senenin kitabına bakıp yapıyorlarmış.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.