Şimdi Ara

Bitkiler [Saksı ve Bahçe Yetiştiriciliği] [Ana Konu]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
9
Favori
3.813
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen ay
  • Cevaplayan Üyeler 33
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 25
  • Ortalama Mesaj Aralığı 18 gün 14 saat 22 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 9
  • Favoriye Eklediklerim 9
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Wüste (25 mesaj) GcGokhan (12 mesaj) freezeboi (7 mesaj) VioLee (4 mesaj) black_flood (4 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (2 mesaj) Mobil (47 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Hobi Forumları >> Bahçe ve Tarım >> Bitkiler [Saksı ve Bahçe Yetiştiriciliği] [Ana Konu]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2374 Mesaj
    Bilgisi olan arkadaşlar toprağa zarar vermeden ağaç, çalı tarzı bitkileri kurutmanın bir yolu var mıdır ?

Toprağa zarar vermek istemiyorum çünkü sonradan o bölgelere yeni bitkiler ekmeyi düşünüyorum.

Sonra orası hasta ve yamalı bir alan gibi kalmasın, yeşilliğe zarar vermek de üzüyor beni ama...

Orijinalden alıntı: JackGhosen

Bilgisi olan arkadaşlar toprağa zarar vermeden ağaç, çalı tarzı bitkileri kurutmanın bir yolu var mıdır ?

Toprağa zarar vermek istemiyorum çünkü sonradan o bölgelere yeni bitkiler ekmeyi düşünüyorum.

Sonra orası hasta ve yamalı bir alan gibi kalmasın, yeşilliğe zarar vermek de üzüyor beni ama...

Kardeşim küçük bir tırmık tarzı bir şeyle hafif hafif zorlamadan çekebilirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Kesin güzelce hocam.Sonra kökün 30cm uzağından köke doğru derince kazarak çıkartın.Tertemiz olur.Hemde toprak yumuşar.

|
    |

Orijinalden alıntı: keskesizadam

quote:

Kardeşim küçük bir tırmık tarzı bir şeyle hafif hafif zorlamadan çekebilirsin

H.g hocam

• Teğmen
    147 Mesaj

Hosbulduk reis fav'a aldım. ;)

|
    |
    Wüste kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bahsettiğim 3 metrelik bir ateş dikeni olduğu için söküp çıkarmam zor olabilir

Bauhaus'tan 40 liraya elektrikli testere kiralayıp girmekten başka çarem yok, kestiğim yere de çamaşır suyu.

Bahsettiğim 3 metrelik bir ateş dikeni olduğu için söküp çıkarmam zor olabilir

Bauhaus'tan 40 liraya elektrikli testere kiralayıp girmekten başka çarem yok, kestiğim yere de çamaşır suyu.

Hocam toprağı zehirlemeye değmez.Bu şekilde toprağı kuyu şeklinde köklere kadar kazın.

Sonra en dibinden kesin.Üzerini tekrar toprakla kapatıp bırakın.Zaten ekim-dikim mevsimini geçtik.Seneye kadar o kökler yağmurdan kardan, tamamen çürür.Hem de toprağa vitamin olur.%50 verim artışı olacağına eminim.

|
    |

• Teğmen
    157 Mesaj
    bitki yetiştiricilgi için tek site var o da ağaçlar net.com bildiğin bitki kütüphanesi yok yok.
    |
    |
    Hem öneride bulunmak ve de mümkünse öneri almak için yazmak istedim, fotosunu eklemeye çalışacağım meşrebe göre paşa kılıcı veya peygamber kılıcı diye adlandırdığımız, orijinal adı Zenfidan Sansevieria Trifasciata adlı bir bitkim var, evimdeki tek bitki, bunun sebebi çok sevmeme rağmen geçen senelerde çok yoğun çalıştığım için bitkilere bakamayıp ölümlerine yol açtığımdan artık bitki almamam. Ne zaman ve nereden geldiğini bile unuttuğum bu kılıç ise öylesine dayanıklı çıktı ki salonun bir penceresinin köşesinde unutulduğu, bazen aylarca susuz kaldığı ( bitki besini falan zaten hak getire) halde ölüme direnerek istifini bozmadı. Pandemi süreci ve işlere kardeşimin bakması sayesinde bolca vakit bulunca hatırladım bitkiyi ve ona özür olarak yaşamını güzelleştirmek istedim ama nasıl yapacağım konusunda hiç fikrim yok. Bu bitkiyi tanıyan ve ne yapmam gerektiği konusunda beni aydınlatacak arkadaşlar varsa önerilerini bekliyorum. Benim önerim ise bitki sevdiği halde zamanı dolu olup da bakamayan bencileyin bitki katillerine yönelik, bu bitki hemen hiç bakım istemediğinden tam size göre, üstelik öğrendiğime göre gece oksijen yaymada en güçlü bitkiymiş..

|
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
SEO
Cancer Clinical Trials
Radyo Dinle
kripto para haberleri
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,375
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.