Şimdi Ara

Bitkiler [Saksı ve Bahçe Yetiştiriciliği] [Ana Konu] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
12
Favori
6.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bilgisi olan arkadaşlar toprağa zarar vermeden ağaç, çalı tarzı bitkileri kurutmanın bir yolu var mıdır ?

Toprağa zarar vermek istemiyorum çünkü sonradan o bölgelere yeni bitkiler ekmeyi düşünüyorum.

Sonra orası hasta ve yamalı bir alan gibi kalmasın, yeşilliğe zarar vermek de üzüyor beni ama...
  • quote:

Orijinalden alıntı: JackGhosen

Bilgisi olan arkadaşlar toprağa zarar vermeden ağaç, çalı tarzı bitkileri kurutmanın bir yolu var mıdır ?

Toprağa zarar vermek istemiyorum çünkü sonradan o bölgelere yeni bitkiler ekmeyi düşünüyorum.

Sonra orası hasta ve yamalı bir alan gibi kalmasın, yeşilliğe zarar vermek de üzüyor beni ama...

Kardeşim küçük bir tırmık tarzı bir şeyle hafif hafif zorlamadan çekebilirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bilgisi olan arkadaşlar toprağa zarar vermeden ağaç, çalı tarzı bitkileri kurutmanın bir yolu var mıdır ?

Kesin güzelce hocam.Sonra kökün 30cm uzağından köke doğru derince kazarak çıkartın.Tertemiz olur.Hemde toprak yumuşar.

• quote:

Orijinalden alıntı: keskesizadam

quote:

Kardeşim küçük bir tırmık tarzı bir şeyle hafif hafif zorlamadan çekebilirsin

H.g hocam

• Wüste kullanıcısına yanıt
    Hosbulduk reis fav'a aldım. ;)

• Bahsettiğim 3 metrelik bir ateş dikeni olduğu için söküp çıkarmam zor olabilir

Bauhaus'tan 40 liraya elektrikli testere kiralayıp girmekten başka çarem yok, kestiğim yere de çamaşır suyu.
  • quote:

Bahsettiğim 3 metrelik bir ateş dikeni olduğu için söküp çıkarmam zor olabilir

Bauhaus'tan 40 liraya elektrikli testere kiralayıp girmekten başka çarem yok, kestiğim yere de çamaşır suyu.

Hocam toprağı zehirlemeye değmez.Bu şekilde toprağı kuyu şeklinde köklere kadar kazın.

Bitkiler [Saksı ve Bahçe Yetiştiriciliği] [Ana Konu]

Sonra en dibinden kesin.Üzerini tekrar toprakla kapatıp bırakın.Zaten ekim-dikim mevsimini geçtik.Seneye kadar o kökler yağmurdan kardan, tamamen çürür.Hem de toprağa vitamin olur.%50 verim artışı olacağına eminim.

• bitki yetiştiricilgi için tek site var o da ağaçlar net.com bildiğin bitki kütüphanesi yok yok.
  • Hem öneride bulunmak ve de mümkünse öneri almak için yazmak istedim, fotosunu eklemeye çalışacağım meşrebe göre paşa kılıcı veya peygamber kılıcı diye adlandırdığımız, orijinal adı Zenfidan Sansevieria Trifasciata adlı bir bitkim var, evimdeki tek bitki, bunun sebebi çok sevmeme rağmen geçen senelerde çok yoğun çalıştığım için bitkilere bakamayıp ölümlerine yol açtığımdan artık bitki almamam. Ne zaman ve nereden geldiğini bile unuttuğum bu kılıç ise öylesine dayanıklı çıktı ki salonun bir penceresinin köşesinde unutulduğu, bazen aylarca susuz kaldığı ( bitki besini falan zaten hak getire) halde ölüme direnerek istifini bozmadı. Pandemi süreci ve işlere kardeşimin bakması sayesinde bolca vakit bulunca hatırladım bitkiyi ve ona özür olarak yaşamını güzelleştirmek istedim ama nasıl yapacağım konusunda hiç fikrim yok. Bu bitkiyi tanıyan ve ne yapmam gerektiği konusunda beni aydınlatacak arkadaşlar varsa önerilerini bekliyorum. Benim önerim ise bitki sevdiği halde zamanı dolu olup da bakamayan bencileyin bitki katillerine yönelik, bu bitki hemen hiç bakım istemediğinden tam size göre, üstelik öğrendiğime göre gece oksijen yaymada en güçlü bitkiymiş..

Bitkiler [Saksı ve Bahçe Yetiştiriciliği] [Ana Konu]
  • Merhaba. Odamda bol yeşillikli tabi çiçek de olan bi bitki alani kurmak istiyorum. Odam sabahlari gunes aliyor baya. Ha bi de günlük bakim felan yapmak istiyorum zamanimi geçirsin. Hangi bitkiler uygundur?

• Youtube da çiçekleri coşturmak için muz kabuğu ve çay kabuğu gibi şeyler var bunları deneyen var mı?

Kışın donan çiçekleri bu mevsimde tekrardan toplamak için bi taktik var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vict0ry -- 22 Nisan 2021; 22:47:37 >
  •  Bitkiler [Saksı ve Bahçe Yetiştiriciliği] [Ana Konu]  Bitkiler [Saksı ve Bahçe Yetiştiriciliği] [Ana Konu]
    Kaktüs çeşitlerinden ikisi. Biri aşırı yavruları. Yavrulamadan önce kesmiştim alt kısmı çok yavruladı daha sonra. Şimdide yavruları koparmaya kıyamıyorum.

Uzun dikenli olan ise hiç yavrulamadı. Sadece büyüyor :).

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • zppe kullanıcısına yanıt

harika.

• Selam arkadaşlar, yılbaşı için yaklaşık 1 hafta önce internetten 60-70cm civarı balkan ladini satın aldım, geleli 2-3 gün oluyor, yılbaşından sonra açık balkonumda büyütmeyi planlıyordum ancak saksısının içinden karıncalar çıkmaya başladı ayriyeten birkaç dalında küçük bit benzeri şeyler var ve bu şeyler saksının çevresinde de var. Sizce sorunu nedir bu ladinin anlayan arkadaşlarım yorum yaparsa çok sevinirim. Daha ayrıntılı olması açısından resim atıyorum.  Bitkiler [Saksı ve Bahçe Yetiştiriciliği] [Ana Konu]  Bitkiler [Saksı ve Bahçe Yetiştiriciliği] [Ana Konu]

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.