Şimdi Ara

bitcoinden anlayanlara birkaç soru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • şimdi bu btc 1dolar civarından 8000dolara kadar fırladı hatta orayı da geçti.bu psikopat şeyle ilgili bişey sorayım

1- ilk çıktığı gün yani 2008-2009civarında türkiyedeki sıradan bir vatandaş bunu alabiliyormuydu? yani alım satımı yapılan bir platform var mıydı?türkiyede alım satım yapılan platform tam olarak ne zaman devreye girdi?

2-diyelim ben ozamanlar 100bin bitcoin almıştım şimdi köşe durumdayım. şimdi girsem hesaba ve satışı koysam alayına 100bin bitcoini anında satabilir miyim?

3-bu parayı hesaba aktardığımda ve çekmeye gittiğimde devlet bana ooo bu parada nerden geldi bunun vergisini ödedin mi demiycek mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1- 2008-09 ‘ da Türkiye’de bitcoin alabilecek bir sistem yoktu. Dünyada öyle bir sistem veya borsası yoktu.

2- Evet sağlam borsalar var poinex , bittnex gibi. Oralarda satabilirsin.

3- Devlet gel bakalım buraya nerden geldi bu para diyecek. Sende Bitcoin aldım sattım diyeceksin ifade verip çıkacaksın. Çünkü kripto para alışverişi ile ilgili yasaklayan bir kanun yok. Devlet senden vergi talep edemiyor. Çünkü dünyada zaten vergisi olmayan bir para türü. Tam bir kara para aklama düzeni gibi. Zaten bütün devletler bu yüzden kabul ediyor önüne geçemiyor. En azından yasal olarak kabul edersek cüzi de olsa vergilendirme yaparız diye düşünülüyor. Ama kayıt dışı bir para ve takip edilemiyor. Anca hesabına yüklü girişler olduğu zaman farkedilir.

• 2008 - 2009 mining dönemiydi.Difficulty çok düşüktü ve yanlış okumadıysam block ödülü 50 BTC felandı. Tabi ki takip edilemeyen adı sanı olmayan ve değer karşılığını çoğunlukla suçluların yaptığı işlemlerden alan bir para birimini kazanmak için kimse bilgisayarına bir program indirip açmaya tenezzül etmezdi . Neredeyse kimse.
  • bence bu işin sonunda çok mağdur olacak çok kişi intihar edecek bu işe bulaşanlar tabi.

• quote:

Orijinalden alıntı: halil_20

1- 2008-09 ‘ da Türkiye’de bitcoin alabilecek bir sistem yoktu. Dünyada öyle bir sistem veya borsası yoktu.

3- Devlet gel bakalım buraya nerden geldi bu para diyecek. Sende Bitcoin aldım sattım diyeceksin ifade verip çıkacaksın. Çünkü kripto para alışverişi ile ilgili yasaklayan bir kanun yok. Devlet senden vergi talep edemiyor. Çünkü dünyada zaten vergisi olmayan bir para türü. Tam bir kara para aklama düzeni gibi. Zaten bütün devletler bu yüzden kabul ediyor önüne geçemiyor. En azından yasal olarak kabul edersek cüzi de olsa vergilendirme yaparız diye düşünülüyor. Ama kayıt dışı bir para ve takip edilemiyor. Anca hesabına yüklü girişler olduğu zaman farkedilir.

3. maddedeki ifade verip çıkacaksın olayı yok bence. Devlet o kadar yüklü parayı bir ifadeyle peşini bırakmaz. İlla ki bir yerden sahiplenir. BTC yi sattığın da kime sattığını da bilmiyorsun sonuçta. Kanıtlama şansın da pek yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: halil_20

1- 2008-09 ‘ da Türkiye’de bitcoin alabilecek bir sistem yoktu. Dünyada öyle bir sistem veya borsası yoktu.

1- 2008-2009 da BTC almaya gerek yoktu kazimi zaten çok kolaydı.2010 da ilk BTC borsası açıldı.

2- poinex değil poloniex.bittnex değil bitfinex ve bittrex bu ikisi iki farklı borsa isimleri birleştirmiş arkadaş. Bu arada 100 bin BTC yi aynı anda satabilirsiniz.ancak bu çok büyük bir miktar.neden diye sorarsanız.yanlis hatırlamıyorsam tüm BTC lerin %94 luk kismi.btc cüzdanlarının %1 inde yani piyasada dönen BTC miktarı çok az.tabi bunlar arasında BTC borsalarının hesapları da var.100 bin BTC bi anda satmak istersen fiyatını ciddi miktarda düşünürsün.gecenlerde birisi 25 bin BTC sini saticak diye haber çıkınca fiyata etkisi olmuştu.btc sini borsa hesabına cektigi haberi sadece.

3- Türkiye de zaten bir kaç tane BTC borsası var bunlar zaten devlere vergilerini veren borsalar ve merkez bankası da bununla ilgili bir şey yayınlamıştı.kisacasi alıyorsanız alın kaybederseniz aglamayin yazıyordu özet olarak.takip edilemiyor kısmı tamamen yalan borsalar banka gibi neredeyse bütün bilgilerini istiyor ve onay vermedikleri de oluyor.parayi borsada bozduracagin zaman her türlü gizlilik kayboluyor.zaten bütün işlemler açık bir şekilde görülebiliyor blockchain.info sitesinden.devlet borsaya bunu kim göndermiş derse her türlü öğrenir yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asertyu -- 25 Kasım 2017; 11:31:21 >

• bence işlem hacmi düşük ve hacmi oluşturanda btc nin tahtayapıcısı.yapmacık bir hacim oluşturuyor bi tarafta satıcı bi tarafta alıcı konumunda hacim oluşturuyo.

fiyatı

kasten şişiriyor amaç alıcı çekmek.fiyat yükelirken giydiriyo millete sonra bi çekilecek hacim bir anda düşecek şuan alıcı durumunda da.beleşe icat ettiklerini 8000dolara satıyor kolay para.fiyat inişe bi başladın panikle 1hafta bile sürmeden yarım dolara inebilir ve kimse elindekini satamaz bile.herkezin elinde kalır btc ler işin sonunda.

• Ben bitcoin ve altcoinlerinin bir ponzigame olduğunu düşünüyorum.Aynı kapitalizm gibi en büyük ponzi game kapitalizmdir.Balon elinde sonunda patlayacak.
  • Bir arkadaşım bu yüzden ifade verdi ordan biliyorum bende. Bundan sonrası için nasıl olur bilemem ama o arkadaşım bitcoin ile uğraşıyor 8 aydır ve 2 kere ifadeye gitti.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.