Şimdi Ara

Bitcoin uçuşa geçti, kış havası bitiyor mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Yılın ilk günlerinden itibaren büyük bir düşüş içerisine giren kripto para birimleri bugüne kadar bir aşağı bir yukarı oynamalar yapıyordu. Bugün ise bahar havasını getirecek önemli gelişmeler yaşanıyor.

Bitcoin ne kadar?

Son grafiklere göre Bitcoin gün içerisinde yüzde 15 civarında artış yaşadıktan sonra yüzde 12 seviyelerine inmiş durumda. Hali hazırda 7600$ üzerinde işlem görüyor. Ethereum ise yüzde 10 civarında artış gösterdi ve 458$ seviyesinde seyrediyor.

Ayrıca Bkz.DonanımHaber iOS uygulaması AppStore’da yayında!

Bitcoin’in hareketliliği elbette altcoinleri de adeta coşturuyor. Ripple yüzde 10 civarında artışla 0.54$ seviyesine gelirken EOS yüzde 32 artışla 9$ seviyelerine çıktı. Cardano yüzde 22 artarak 0.18$ seviyesine gelirken Steem yüzde 28, Bytecoin yüzde 17, Dogecoin de yüzde 12 civarında artış gösterdi.

Yatırımcılar Nisan ayı ile birlikte bir bahar havasının başlamasını beklerken uzmanlar kesinlikle tedbirli olmasını tavsiye ediyorlar. Önümüzdeki günlerde aşağı doğru bir düzeltme şaşırtıcı olmaz. Şu anda pazar değeri de 300 milyar doların üzerine çıkmış durumda.

• Ooooo hemen 0,00005 btc alayım

• Bu balon ekonomisi ya da finansal sisteminden kurtulabilecek miyiz acaba bir gün? Ne saçma bir şey, kimse de bir şey demiyor. Hayretler ötesi. Kimi durumdan fayda sağlamaya çalışıyor, kimi bana ne diyor, kimi de farkında değil olayın!

• Siz direk milleti bitcoin uçuyor yeaaa diye gazlamasanız zaten balinalar kendi çıkartacak . Arkasından küçük yatırımcı desteğiyle dahada çıkacak . Az bişey çıkınca direk zıplıyonuz adamlar sizi silkeliyo tekrar düşüyo borsa
  • Uyarmak istedim. Ekran kartı fiyatlarının düşüşünü gördüğüm için mining hakkında araştırma yaparken okuduğum en net yorum, ki r/EtherMining'de yazılmış (Reddit'in kullanıcı profilini biliyorsunuzdur):
    https://www.reddit.com/r/EtherMining/comments/7o8z2l/is_gpu_mining_dead/dvncwss/

"As of March 2018.. The most profit that you can get from a 1080 is $1.5/day. With ROI times of 2000+ days.. I would say sell the cards while they still do... the profit graph has been a steep slope downwards. Sell the cards before the markets get flooded cause then we will be proper... effed."

"Mart 2018 itibariyle GTX 1080'den edebileceğiniz maksimum kar günde 1,5 ABD doları. Yatırımın geri dönme süresi 2000 günden fazla. Kartlarınızı hala bu kadar kar edebiliyorlarken satmanızı öneririm. Kar grafiği dik bir şekilde aşağı doğru gidiyor. Pazar yeri kartlarla dolmadan kartlarımızı satalım, yoksa bildiğiniz, tam anlamıyla .....dik."

Edit: Tercüme düzeltisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gobl1n -- 12 Nisan 2018; 16:55:46 >

• serafon kullanıcısına yanıt
    Crypto paralar dönemsel değer dalgalanması yaşarken Türk lirası stabil değer kaybediyor. O nedenle Türk lirası daha balon görünüyor bana.
  • gobl1n kullanıcısına yanıt
    Günlük kar 1.5 dolarsa geridönme süresi nasıl 2000 gün oluyor anlamadım? Kartın fiyatı 450 dolar olsa 300 günde amorti etmesi lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gobl1n

Uyarmak istedim. Ekran kartı fiyatlarının düşüşünü gördüğüm için mining hakkında araştırma yaparken okuduğum en net yorum, ki r/EtherMining'de yazılmış (Reddit'in kullanıcı profilini biliyorsunuzdur):
    https://www.reddit.com/r/EtherMining/comments/7o8z2l/is_gpu_mining_dead/dvncwss/

"As of March 2018.. The most profit that you can get from a 1080 is $1.5/day. With ROI times of 2000+ days.. I would say sell the cards while they still do... the profit graph has been a steep slope downwards. Sell the cards before the markets get flooded cause then we will be proper... effed."

"Mart 2018 itibariyle GTX 1080'den edebileceğiniz maksimum kar günde 1,5 ABD doları. Yatırımın geri dönme süresi 2000 günden fazla. Kartlarınızı hala bu kadar kar edebiliyorlarken satmanızı öneririm. Kar grafiği dik bir şekilde aşağı doğru gidiyor. Pazar yeri kartlarla dolmadan kartlarımızı satalım, yoksa bildiğiniz, tam anlamıyla .....dik."

Edit: Tercüme düzeltisi
    Boyle sacma yorumlara prum verecek biri olmadiginizi saniyordum..

Borsa da olan magdur olur ama madenci magdur olmaz..

Ekleme

Kar edemeyen degil sabirsiz ve ilgisiz madenci vardir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sething -- 12 Nisan 2018; 19:7:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• funnel kullanıcısına yanıt
    Şu anda 450'ye 1080 alınabiliyor mu, bilmiyorum. Geçen ay yazılmış bir yorum. Ekran kartı fiyatları düşüyor. Fiyatlar 20000'in üstündeyken sekiz kartlı RX 580 RIG ayda 450-500 Dolar (elektrik vs. masraflar düştükten sonra) kazanıyordu. Kendim hiç girişmedim, bir tanıdığımdan biliyorum. Özellikle sormuştum. Sanırım şu anda fiyatlar 7000-8000 civarında? Demek ki sekiz RX 580'li RIG şu anda günde 5 Dolar kazanıyor? O zaman tek 1080 1,5 Dolar kazanamaz? Belki Reddit'teki arkadaşın yazdığında yazım hatası var? Tam hakim değilim. Siz ışık tutunuz. Yalnız ekonomideki en büyük fiyat belirleyici arz-talep dengesidir. Karaborsaya düşen kartların fiyatları şu anda hızla düşüyor. Herkes RIG'lerini dağıtıyor. Perkande ekran kartı stokları yakında dolacak, onları eritmek gerekecek. Esas düşüş o zaman yaşanacak. Her yerde yazan bu. Ben tanıdığım birinden fahiş fiyatla RX Vega 64 teklifi almıştım. İyi ki geri çevirmişim. Aynen şunu yazmıştım: "Şu günler ekran kartı almak için en yanlış günler. Kusura bakma."

• Böyle söyleyip söyleyip para çekiyorlar milletten. Kara para aklamacıların merkezi haline gelen bu coin çılgınlığına bir son verilmeli.

Yazık millete.

• quote:

Orijinalden alıntı: sething

Boyle sacma yorumlara prum verecek biri olmadiginizi saniyordum..

Borsa da olan magdur olur ama madenci magdur olmaz..

Ekleme

Kar edemeyen degil sabirsiz ve ilgisiz madenci vardir..

Alıntıları Göster
    Hocam, insanları yanlış yönlendirmemek lazım. Elinde RIG'i olan beklesin, ancak üç beş kuruşu olan bir insan, gidip yatırım yapmasın. Onun için yazdım.

Durum ortada:

https://www.coindesk.com/price/

Bitcoin uçuşa geçti, kış havası bitiyor mu?

(Tüm zamanların grafiğidir.)

İkizimin yazdıkları da burada dursun. yarın bir gün kazanan diğerini hatırlatsın o zaman. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: funnel

Günlük kar 1.5 dolarsa geridönme süresi nasıl 2000 gün oluyor anlamadım? Kartın fiyatı 450 dolar olsa 300 günde amorti etmesi lazım.
    Hakikaten ya. Haberi okurken hesap yapmıyoruz.
    Ben de size olan veya olacak haberler yazayım öyleyse.
    Şimdi adını tam hatırlamıyorum da Dünyaca Para uzmanı meşhur biri "2020 yılında 1 Bitcoin 1.000.000 $ olmazsa penisimi keser yerim." dedi.
    Ayrıca yine Dünyaca ünlü bir Ekonomi dergisi vardı. Forbest mi tam hatırlayamadım adını. 2009 yılında yazmış sanırım. Dünyada tek ve ortak para birimi olacak diye teori geliştirmiş ve bunun faydalarını madde madde yazmış. Şimdi işte bu para birimi Bitcoin diyorlar.
    Twitter CEO'su "En geç 2020 yılında dünyanın ortak para birimi Bitcoin olacak." diyor.
    Yine Dünyaca meşhur Para uzmanı Soros, Amerikanın ve Dünyanın eski milyonerlerinden Rockefeller de Bitcoin'e yatırım yapıyor.
    Şu an aklıma gelenler bunlar.

• eth için 1080 alan adam bi zahmet kar edemeyip satsın kartını.
  • gobl1n kullanıcısına yanıt
    O gunleri gorevek kadar yasarsak mutlaka alintilarim.

• Hay bitkoyininizi bi deli kuyuya taş atmış 40 akıllı çıkaramamış,ne alabiliyoz ne satabiliyoz alan alsın yükseltsin baksın dursun rakamlara

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: guven35

Şimdi adını tam hatırlamıyorum da Dünyaca Para uzmanı meşhur biri "2020 yılında 1 Bitcoin 1.000.000 $ olmazsa penisimi keser yerim." dedi.
    Ayrıca yine Dünyaca ünlü bir Ekonomi dergisi vardı. Forbest mi tam hatırlayamadım adını. 2009 yılında yazmış sanırım. Dünyada tek ve ortak para birimi olacak diye teori geliştirmiş ve bunun faydalarını madde madde yazmış. Şimdi işte bu para birimi Bitcoin diyorlar.
    Twitter CEO'su "En geç 2020 yılında dünyanın ortak para birimi Bitcoin olacak." diyor.
    Yine Dünyaca meşhur Para uzmanı Soros, Amerikanın ve Dünyanın eski milyonerlerinden Rockefeller de Bitcoin'e yatırım yapıyor.

Alıntıları Göster
    Soros vs. dikkat. Küçük yatırımcıyı böyle silkeliyorlar. En büyük manipülatördür. Dikkat.

• guven35 G kullanıcısına yanıt
    O Dünyaca para uzmanı ünlü biri dediğiniz John Mcafee yani balonun sahtekarlığın vücut bulmuş hali

• quote:

Orijinalden alıntı: BumberShoot

O Dünyaca para uzmanı ünlü biri dediğiniz John Mcafee yani balonun sahtekarlığın vücut bulmuş hali
    Şimdi siz bu Bitcoin vs ile ilgilenmiyorsunuz. Size saçma geliyor, değil mi?
    Peki bu konularda ne arıyorsunuz anlamıyorum. Burada insanlar Bitcoin ile ilgili konularda yardımlaşmıyorlar mı? Sizin neden ilginizi çekiyor?
    Bu işi yapanlara laf atmak hoşunuza mı gidiyor?
    Siz söylediğiniz için biz mining, bitcoin işinden vaz mı geçeceğiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BumberShoot

+ Devlet insanların para basmasına izin verirse, devlet vasfı kalmaz. Söz gelimi asker, polis vs. çalıştıramaz. Yani bir gün para tamamen elektronik olacak, bugün bile büyük çoğunlukla öyle. Ancak parayı sadece devlet basar.

Fikrin mucidinin bile açıklaması var: "Bir gün sıfırı görebilirsiniz. Ya her şeyinizi, ya hiçbir şeyinizi mining'e yatırma seçeneğiniz varsa, ikinciyi seçin."

• quote:

Orijinalden alıntı: guven35

Alıntıları Göster
    Twitter CEO'su da 2028 demiş, 2020 değil. Ama bana sorarsanız, o anlamaz hocam. :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.