Şimdi Ara

Bitcoin (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
241
Cevap
1
Favori
17.289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
259 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu bitcoine bir laf edildiğinde namusu kadar savunanları gerçekten anlamıyorum. Garantisi mi var SANAL paranızın?
  • cengizhan66 kullanıcısına yanıt
    Yani hiçbir zaman kullanmayacaksın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • anlamadigim nokta hala bitcoini para zannedip,blockchainin kelimesini bilmeyenler var,ahh ahh daha cok erken oldugunu soylemistim...keske 10 yil sonra bilselerdi...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bitcoini bu makinalar nerden çıkarıyor yav maden felan diyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konu sahibi bitcoin hakkinda hicbirsey bilmiyor demektir bu.

• İkisinin aynı şey olduğunu düşünmüyorum.

• İkisi aynı şey değil. Farkı şu: Satoshi Nakamotonun kaçacağı yer Mars olur.

• "Hollanda lale soğanı balonu" nu bilen varmı ?

1636 yılında savaşların geride kalmasıyla Hollanda da insanlar yatırım araçlarına yöneldi. Bunlardan biri de "Lale Soğanı" idi. Spekületif alımlarla lale soğanlarının fiyatı birden artmaya başladı. O kadar arttı ki bir lale soğanı bir işçinin bir yıllık ücretine denk geliyordu. Hatta ender bulunan soğanlar iyi bir zanaatkarın on yıllık maaşı kadar ediyordu. Birçok insan bu yolla zengin oldu...3 Şubat 1637 günü birden insanlar lale soğanının okadar etmeyeceğine karar verdi. Sonuç olarak balon patladı , Hollanda ekonomisi çöktü.

Bitcoin (V.B) insanların değerli olduklarını düşündükleri için değerli. Sadece isimleri değil , değerleri de sanal. Birgün gelip insanlar bu paraların aslında okadar değerli olmadıklarını düşündüğünde ne olacak...sanırım göreceğiz.
  • ok

• Yok , sanırım bitcoin i ortaya atanlar o.k kullanmayacak.
  • Donanım Haber'e kafalar güzel bir şekilde giriş yasaklanmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FaLkenAuGe

Şu bitcoine bir laf edildiğinde namusu kadar savunanları gerçekten anlamıyorum. Garantisi mi var SANAL paranızın?

Şuan Intel, Microsoft, JP Morgan gibi dünya devi şirketler ethereum kripto para teknolojisi üzerinden finansal uygulamalar geliştirmek için çalışıyor. Resmen ittifak kurdular. Ama gelip 2 3 sene sonra bu kadar çalışma boşaymış haydi beyler gerçek dünyaya dönün derlerse o çok övülen blockchain teknolojisi filan çar çöp olur gider.

Aslında blockchain teknolojisi mükemmel bir zeka ürünü. Aracı olmadan, %100 güvenli, al gülüm ver gülüm teknolojisi. Bu forum 2. el bölümünde bile ne kadar referanslı üye olursa olsun alışveriş yaparken gözü kapalı alışveriş yapamıyoruz. Hele hele 5 10 TL değilde 3.000 4.000TL gibi alışverişlerde yüzyüze olmadıkça alışveriş yapmak imkansız. Ama Blockchain ile bu düşünceler imkansız. Sen paranı hiç yüzünü görmediğin binlerce km öteki adama paranı atacak, parama ne oldu diye düşünmeden arkana yaslanacaksın. Bizler için küçük gözükebilir ama misal Microsoft'un, Skype'ı satın aldığı dönemi varsayalım ve blockchain teknolojisinin dünyaya hakim olduğunu kabul edelim. Microsoft ödemeyi btc veya başka bir kripto ile ödeme yapacaktı. Aradaki banka vs vs gibi aracı kurumları yok edecekti. Aslında şuan bu blok zinciri ile bankalar arasında büyük bir savaş var. Bir tarafta arada sözde güven sağlamak için bir kurum ( banka ) var ama güvenilirliği şüpheli, yine o kurum komisyon kesiyor. Diğer tarafta güvenilirliği kesin, arada aracı olmadan, komisyon kesilmeden bir ödeme yapılabilecek teknoloji var.

Blockchain zincirinin güvenilirliği nereden geliyor diye sorabilirsiniz. Güvenliği bağlanan tek bir bilgisayardan değil, zincire ekleme yapan onlarca bilgisayardan geliyor ve kayıtlar silinse bile silindiğini her bilgisayar görebiliyor. Sistem baya karmaşık.

Ama dediğim gibi ne kadar güvenli olsa bile sektörlerinde dünya devi firmalar çöp olduğuna karar verdiği an tarihin tozlu raflarına gidebilir. Ethereum kurucusu 24 yaşındaki velet bile bu kadar güvenli bir sistemi her daim endişeli karşılıyor. Neden bilmiyorum blöf yapan bir ergende olabilir.

• bitcoin şimdilerde herkes tarafından biliniyor fakat eskiden kullanım alanı farklıydı, illegal işler için bitcoin kullanılıyordu. fiyatı artınca yatırım aracı haline geldi. bitcoin yükselir, düşer ama biteceğini düşünmüyorum. bitcoinin 100-150 lira olduğu zamanları hatırlıyorum benim kullanabileceğim bir para birimi değildi o yüzden hiç almakla falan uğraşmadım. 350-400 lira seviyelerine geldiğinde keşke alsaymışım dedim daha artmaz diye düşünürken ne hallere geldi.
  • Adamlar bitcoin çiftlik banka diyor. Ben daha Türk lirasını ceviremiyorum ayın sonu nasıl gelecek derdindeyim.
    Ama kafam rahat.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • cuma hutbesi sonunda bizi cehaletle sınama yarabbi şeklide dua eklenmesini öneriyorum
  • Tamamen lale borsası.

• quote:

Orijinalden alıntı: Robinson_Crusoe

Akıl tutulması yaşıyorum şu an, btc gibi yüksek zeka gerektiren bir şeyi icat edenle tosun ve ekibini bir tutmak,

Bitcoin
  • Allah akıl fikir versin. Şu forumda ne cahiller gördüm, yine de ilk 20 ye girersin

• Bitcoin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kredi kartı bonusu, hopi bonusu vs gibi bonus(token) kullanıp harcayan insanlar dahi bitcoini kötülüyor ama bilmiyor ki harcadığı bonuslar da bi bitcoin litecoin eth gibi sanal para ?

At gözlüklerinizi çıkartın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.