Şimdi Ara

Bitcoin (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
240
Cevap
1
Favori
17.289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
259 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • çok ciddi bir varsayım olmuş ahaha, bitcoincilere yetiştirmem lazım
  • yoksa Elon Musk'ın marsa gönderdiği aracın içindeki ????
  • Karşılaştırma faydasız olmuş.
  • Heee heee Bitcoin ile sizin gibi koyunları dolandıracaklar.

Hiç araştırma yaptınız mı kripto hakkında?

Binlerce coin var hepsinin bir ekibi, yapmaya çalıştıkları bir hedefi var. Kimisi gizlilik hedefliyor, kimisi hızlı transfer(swift sistemi yerine anında hesaba para geçen bir sistem) kimisi sağlık sektöründe hızlıca işlem yapma derdinde. Adamlar çalışıyor. Siz de burada böyle anca birbirinizi yiyin kahve ağzında tartışın.

Şaka mısınız anlamıyorum ki. Oksijen israfı gibi yav hehe türü yazılar yazan adamları Mehmet Aydın gibi tosuncuklar böyle güder işte.
  • Bu kadar ahmakça bir yorum görmedim. Bitcoin’e çiftlikbank demek dangalaklıktır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Eğer güvenmiyorsanız yatırım yapmayın arkadaş bu kadar basit.
    2 yıldır yatırım yapıyorum ben anaparamın 5 katını çektim ve btc deki param çok daha fazlası.
    Çiftlikbankı ilk çıktığında biliyordum ama gidip ponzi olduğu bilinen bir birşeye yatırım yapmadım.
    Araştırıp öğrenmeden direkt olarak çamur atmak biraz saçma.
    Dürüst olun yatırım yapmakta geç kaldım para kazananları kıs kıs kıskanıyorum diyin olsun bitsin.
  • caylak1907 kullanıcısına yanıt
    büyük oyunu çözdük
  • beyin.dll bulunamadı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şimdiki soru, Elon'da işin içinde mi ? iddianamede adı geçecek mi ?
  • Yavv ne büyük zeka kripto para icat etmek.. Karşılığı olmayan sanal bir metaya gerçek para verip almak çok zekice valla ayakta alkışlıyorum sizleri arkadaşlar :)

Ceo kendi açıklafı kendi ağzı ile dedi " şirket yada devlet güvencesi yok her an paranız sıfırlanabilir " bu ne demek zamanı gelip piyasayı silkeleyinceye herşeyi sıfırlayıp piyasadan topladığımız GERÇEK para ile günümüzü gün edeceğiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: arghh

Ortaya yazayım içinden kim ne alırsa alsın...

Para nedir ? Para "Senet" tir. Devletin onun karşılığını altın olarak ödeyeceğinin taahüdü. Yani para dediğin şeyin maddi bir karşılığı vardır. Olmalıdır da. Kubilay Han tarafından tamamen kullanıma sokulduğundan beri , devletler hazinelerindeki altın karşılığı halka kağıt para dağıtmaya başladı. İlk kağıt paralar da zaten senet şeklindedir ve üzerinde "karşılığının devlet hazinesinde altın olarak ödeneceği" ibaresi vardır. Dünya üzerinde bütün devletler buna uyar , hazinelerindeki altın kadar para basarlar. Ha uymazlarsa ne olur ? Paraları değersizleşir , "enflasyon" olur. 1 birim paraya aldığın şeyi 10 birim paraya almaya başlarsın. Bunun dünya üzerinde tek istisnası A.B.D dir. Amerika hazinesindeki altından daha fazla (yani karşılıksız) para basacağını ilk söylediğinde ilk karşı çıkan ve reddeden İngilizler oldu. Ve aralarında (kelimesi kelimesine aynı olmasa da) şu konuşma geçti. "Bastığınız paranın karşılığı ve garantisi yok. Kabul etmiyoruz"..."Üzerinde merkez bankasının , yani Amerikan devletinin imzası var. Ödeme garantisi bu imza"..."öyle saçma şeymi olur. Bastığınız paranın altın olarak karşılığı yok. Kabul etmiyoruz"..."Öylemi ?"..."Öyle". Bundan sonra ise Amerika elindeki bütün sterlini İngiliz merkez bankasına götürüp altınları aldı , taa ki hazinede altın kalmayana kadar. İşte "Karşılıksız amerikan doları" nın kabulü bu şekilde oldu. Ama maddi olarak karşılığı olmasada , doların karşılığı dedikleri gibi Amerikan devletinin verdiği güvence oldu. Hangi iktidar gelirse gelsin doların arkasında durduğunu gösterdi. İşte bu güven sayesinde uluslar arası ticarette dolar kullanılıyor.

Soru 1) Bitcoin in maddi karşılığı (altın) varmı ?
    Soru 2) Bitcoin in arkasında devlet güvencesi varmı ? (devlet ; derken papua yeni gine gibi bir devletten değil de Amerika gibi bir devletten bahsettiğimizi söylemeye gerek yok sanırım)

Bu arada meta ve hizmet olarak karşılığı olmayan hertürlü parasal ilişki "Saadet zinciri" dir.

Bitcoin'i, Bitcoin yapan şey alt yapısının icadı.

Bitcoin'i değerli kılan şey Blockchain adı verilen bir nevi dünyada ticarette altının ilk kez yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmasını düşünebiliriz.

Merkez Bankalarınının güvenceleri devletler peki o devletlerin güvencesi nedir onu düşündünüz mü? Suriye, Irak, Filistin bunlarda devletti. Bugün ne haldeler.

İster bir teknolojik ürün olsun ister bir devlet o yapının ömrü, değeri onu kullanan onun ile iş yapan adamların niteliğine ve niceliğine bağlıdır.

Abd toplumu bugün ciddi verim sıkıntısı içeren yaşam tarzını dahada verimsizleştirse kaba tabiri ile biraz daha boşlasa Abd çökmeye başlayabilir veya tam tersi Rusya içinde böyle bir durum gerçekleşebilir Çin içinde. Dünya ortak çıkarlar ile kontrolsüz bir şekilde gelişiyor ve nerede uygun şartlar, imkanlar - durumlar oluşuyorsa orası güçleniyor.

Bitcoini kullanan insanlar oldukça verimsiz kullanıyorlar. Bitcoin'de Blockchain teknolojisini oldukça verimsiz kullanıyor esasında. Fakat öyle yada böyle bu teknoloji icat edildi ve faydalarını ilerde göreceğiz.

• Yemin ediyorum yüzeysel tartışmada üzerinize yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erwin

Heee heee Bitcoin ile sizin gibi koyunları dolandıracaklar.

Binlerce coin var hepsinin bir ekibi, yapmaya çalıştıkları bir hedefi var. Kimisi gizlilik hedefliyor, kimisi hızlı transfer(swift sistemi yerine anında hesaba para geçen bir sistem) kimisi sağlık sektöründe hızlıca işlem yapma derdinde. Adamlar çalışıyor. Siz de burada böyle anca birbirinizi yiyin kahve ağzında tartışın.

Şaka mısınız anlamıyorum ki. Oksijen israfı gibi yav hehe türü yazılar yazan adamları Mehmet Aydın gibi tosuncuklar böyle güder işte.

o icoların %1 i sadece gerçek ya

icolara girirmeden araştırma yapsa şuan market bu durumda olmazdı zaten
    "çiftlik bankta calısıyordu siz anca burda birbirinizi yiyin"

ico formulu

xxx* blockchain solution

* kısmına istediğiniz şeyi yazabilirsiniz tutuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rajeesh -- 20 Mart 2018; 12:39:24 >

• vay arkadaş bildiğin sanal para ve sanal madeni, yazının icadıyla bir tutan bir sürü servet avcısı adam doluymuş piyasada

sadece sanal para ve sanal madeni gerçek parayla al sat yapınca kar-zarar olayları işin içine girdi ve o zaman insanların aklı mantığı şaştı kaldı ne söyledğini bilmez hale geldiler. bu tür balonlarda sisteme girip çıkıp vole vurma ihtimaliniz olabilir mesela çiftlikbankada girip kazanıp çıkmış olan insanlar vardır.
    Eğer bitcoinede düşükten girip para kazandıysanız çıkın bu normal bir durum ama devletler ve resmi kurumlar kabul etmediği sürece bir geleceği yok ve gümleyecek. son derece samimi bir şekilde uyarıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dermeister01 -- 20 Mart 2018; 14:40:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Rajeesh

quote:

Orijinalden alıntı: Erwin

Heee heee Bitcoin ile sizin gibi koyunları dolandıracaklar.

o icoların %1 i sadece gerçek ya

icolara girirmeden araştırma yapsa şuan market bu durumda olmazdı zaten
    "çiftlik bankta calısıyordu siz anca burda birbirinizi yiyin"

ico formulu

xxx* blockchain solution

* kısmına istediğiniz şeyi yazabilirsiniz tutuyor

Belirli bir proje sunmadan ico çıkartamıyorsun. Yoksa bende yapayım hemen alayım lisansımı.

• İkisi kesinlikle aynı şey değil fakat ikisi de kolay yoldan para kazanmak isteyen insanlar tarafından rağbet görüyor, görecektir. Konuyu açan arkadaşta bunu demek istedi herhalde ama Blockchain teknolojisinden yeterince haberi yok. Bu arada BTC sahibiyim, sevin sevmeyin, fanboy olun veya ölümüne düşman olun fakat gelecekten kaçamayacağız...
  • Erwin kullanıcısına yanıt
    proje dediğin şeylerin hiç birinin altyapısı yok.
    çoğu birbirinden çakma

komik olmayın. whitepaperları bile kopyalıyorlar artık ya haha

projeni aşağıda ki linkten generate ederbilirsin gereken reklamları yapmayı becebilir ve reklam için harcayacak bir miktar paran varsa tutma ihtimali %97.2http://yetanotherico.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rajeesh -- 20 Mart 2018; 14:16:56 >
  • Bitcoin = Bitlikoyun
    Koyun nerede bulunur? Çiftlikte! Dolayısıyla konuyu açan arkadaşa katılmamak elde değil kesin bağlantılı :D
  • bitcoin e karşıyım ama blockchaine değilim haa,blockchain geleceğin teknolojisi diyen arkadaşlara sadece gülüyorum.Bitcoinin blockchain tabanlı olduğunu ya bilmiyorlar ya da bilmezden geliyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: arghh

Ortaya yazayım içinden kim ne alırsa alsın...

Para nedir ? Para "Senet" tir. Devletin onun karşılığını altın olarak ödeyeceğinin taahüdü. Yani para dediğin şeyin maddi bir karşılığı vardır. Olmalıdır da. Kubilay Han tarafından tamamen kullanıma sokulduğundan beri , devletler hazinelerindeki altın karşılığı halka kağıt para dağıtmaya başladı. İlk kağıt paralar da zaten senet şeklindedir ve üzerinde "karşılığının devlet hazinesinde altın olarak ödeneceği" ibaresi vardır. Dünya üzerinde bütün devletler buna uyar , hazinelerindeki altın kadar para basarlar. Ha uymazlarsa ne olur ? Paraları değersizleşir , "enflasyon" olur. 1 birim paraya aldığın şeyi 10 birim paraya almaya başlarsın. Bunun dünya üzerinde tek istisnası A.B.D dir. Amerika hazinesindeki altından daha fazla (yani karşılıksız) para basacağını ilk söylediğinde ilk karşı çıkan ve reddeden İngilizler oldu. Ve aralarında (kelimesi kelimesine aynı olmasa da) şu konuşma geçti. "Bastığınız paranın karşılığı ve garantisi yok. Kabul etmiyoruz"..."Üzerinde merkez bankasının , yani Amerikan devletinin imzası var. Ödeme garantisi bu imza"..."öyle saçma şeymi olur. Bastığınız paranın altın olarak karşılığı yok. Kabul etmiyoruz"..."Öylemi ?"..."Öyle". Bundan sonra ise Amerika elindeki bütün sterlini İngiliz merkez bankasına götürüp altınları aldı , taa ki hazinede altın kalmayana kadar. İşte "Karşılıksız amerikan doları" nın kabulü bu şekilde oldu. Ama maddi olarak karşılığı olmasada , doların karşılığı dedikleri gibi Amerikan devletinin verdiği güvence oldu. Hangi iktidar gelirse gelsin doların arkasında durduğunu gösterdi. İşte bu güven sayesinde uluslar arası ticarette dolar kullanılıyor.

Soru 1) Bitcoin in maddi karşılığı (altın) varmı ?
    Soru 2) Bitcoin in arkasında devlet güvencesi varmı ? (devlet ; derken papua yeni gine gibi bir devletten değil de Amerika gibi bir devletten bahsettiğimizi söylemeye gerek yok sanırım)

Bu arada meta ve hizmet olarak karşılığı olmayan hertürlü parasal ilişki "Saadet zinciri" dir.

Hayatımda duyduğum en saçma savunma. Senin dediğin paranın altın karşılığı olayı 1971den beri yok.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.