Şimdi Ara

Bitcoin kazma oranı rekor düzeye ulaştı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Son dönemde kripto para birimlerinin kırılgan yapısı nedeniyle madencilerin yavaş yavaş karlılıktan uzaklaştığı ve madencilik yapmayı bıraktığı gelen haberler arasında. Hatta ekran kartı üreticileri de artık bu alandan gelir beklemiyor. Bununla birlikte önemli bir işaret geldi.

Rekor seviyede

Bitcoin biriminin hesaplama gücünü ifade eden Hash Rate ya da kazma oranı tarihi bir seviyeye çıkmış durumda. Pazarın adeta patlama yaptığı Ocak ayında bile günlük 40 kentilyon/s hesaplama sayısı altında kalan Bitcoin bu hafta 60 kentilyon/s sınırına yaklaştı ve tüm zamanların rekorunu kırdı. Ay ortasında da yine bu seviyenin küçük bir miktar altına kadar gelmişti. Yani ay içerisinde önemli bir yükseliş görüldü.

Ayrıca Bkz.Otonom robotlar aslan balığı avında

Bitcoin’in yükseldiği günlere denk gelen bu rakama bakarak analiz uzmanları artışın süreceğini düşünüyor. Ayrıca bu grafik madencilerin yeniden Bitcoin üretimine ilgi gösterdiğinin de işaretçisi. Yakın zamanda Japonya’nın büyük bir kripto madenci firmasının Bitcoin Cash kazımını bırakarak Bitcoin kazımına yoğunlaşacağı haberi gelmişti.

Elbette bu grafiğe bakarak kesin çıkarımlar yapmak mümkün değil. En azından kripto para piyasasının kırılgan yapısını devam ettireceğini söyleyen uzmanlar da mevcut. Bununla birlikte kazım gücünün rekor seviyelere çıkması geçmiş dönemdeki ekran kartı sıkıntısını yeniden alevlendirir mi merak konusu.

• quantum işlemcileri sisteme dahil edince
    bilinen tüm transistör temelli işlemciler
    8 haneli hesap makinesi gibi kalacak !!!

• Biraz açar mısınız. Bilgim yok açıkçası quantum işlemcilerden bildiğimiz süper bilgisayar tarzı bilgisayarlar mı bunlar?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bitcoin'in halen elle tutulur bir fiyatı var dolar üzerinden.

E o zaman hemen hemen her ülke ellerindeki imkanları kullanarak, artık askeri tesis mi olur nükleer tesislerin bilgisayarları mı olur ne olur ise bitcoin mağdenciliği yapıp bitcon üretip dolara çevirip ülke ekonomisine katkı sağlayabilir mesela.

Tabii böyle her ülke bitcoin üretir ergenler bile evde mağdenciliğe başlar ise bitcoin bolluğundan fiyatı çığ gibi düşecektir illa ki. Yani yüksek fiyat verip alanın elinde patlar. Bence.

Yatırım tavsiyesi değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MonitörKertenkelesi -- 29 Ağustos 2018; 22:57:9 >
  • MonitörKertenkelesi kullanıcısına yanıt
    Allahını seversen yatırım tavsiyesi olsun. Bu çok süper fikrini yatırıma dönüştürmek istiyorum mirim. Ne yapabilirim?
  • Dahası şuan ki tüm cüzdanlar bir anda kırılabilir hale gelecek güvenliği baştan aşağı değişmesi gerek oda nasıl olur bilemem.

• Aynı anda bir çok işlemi yapabilen Quentum fiziğine göre olan işlemciler qbit hesaplama birimleri var. Daha bizim işlemcilerin gücüne yeni erişiyorlar.

• Soul741 kullanıcısına yanıt
    O zaaağman sen boş ver bu riskli entrümanları mirim, bence aklını yatırımını toptan bankada faize yatır. Yıl sonunda belki bir lobun daha olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MonitörKertenkelesi -- 30 Ağustos 2018; 10:30:22 >
  • gun kullanıcısına yanıt
    Bu konuyu detaylı bir araştırmak lazım henüz zihnimde anlamlı bir resim oluşmadı bilgileriniz için çok teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: fhrstw

Biraz açar mısınız. Bilgim yok açıkçası quantum işlemcilerden bildiğimiz süper bilgisayar tarzı bilgisayarlar mı bunlar?
    normal işlemciler elektrik ve transistör kullanımı sonrası belli güç sınırlamaları vardır.
    aşırı ısınma sonucu işlemci leyimlerinde ısı çatlakları oluşur. sağlıklı kullanım alanı çok sınırlıdır.

quantum bilgisayar quantum fiziğini kullanarak çalışırlar, bu iş için ışığı, ışığın quantum yapısından ötürü ışık hızında işlem yapar, senin anlayacağın işlem yaparken yavaşlama diye bir şey olmaz !
    transistör sayı sınırlaması veya transistör çalıştırmak için elektrik enerjisine ihtiyaç duymaz !

transistör mantığını ve matematiğini quantum senktronu sağlar !
    şu an sistem düşük bit anlamıyla 8-bit gibi çözümleme yapar ama
    ama quantum hesaplamada 8-bit 8^8 bit gibidir.
    ( bu örnek bire bir, bi örnek değildir ama farkı kabaca anla yani ! )

sanal para birimleri her yıl 2x daha zorlu bir işlem mimarisiyle yoğurulur
    bu yüzden elektrik maliyetleri bir noktadan sonra kar elde edilemez noktaya gelir.
    quantum bilgisayarlar belli özel amaçlarla üretildiği için ev kullanıcısı için değildir.

özetle bu sistemi bankalar ve devlet kurumları alabilir.
    sonuç olarak sanal para madenciliği bir noktadan sonra klasik transistörleri çalışmasıyla
    kar elde edilemeyecek bir noktaya bi kaç yıl içine gelecektir.

sonuç olarak hani şu bir merkeze bağlı olmayan sanal para
    anca bu işten kar edebilen sistemlerde çalışacaktır.
    özetle merkezi olmayan sanal para sadece quantum bilgisayarlarda çalışacağı için
    belli bir zaman içinde üst model quantum bilgisayarların çıkmasıyla

merkezi kuantum bilgisayar sistemine doğru gidilmektedir.
    yani sanal para madenciliği için donanıma yatırım yapmanın fazla bir anlamı yok !

• quote:

Orijinalden alıntı: gun

Aynı anda bir çok işlemi yapabilen Quentum fiziğine göre olan işlemciler qbit hesaplama birimleri var. Daha bizim işlemcilerin gücüne yeni erişiyorlar.
    quantum işlemci var olan tüm alternatifleri paralel olarak olasılıkları hesapladıkta sonra kesin sonuç veriyor.

özet olarak bu bilgisayar tüm olasılıkları hesaplayarak çalışan bir yapay zeka sistemi !

yani bu açıdan yavaş çalışıyor diye bir şey yok !

tam tersine çok fazla olası bilgi üretip sonra bunları teker teker eleyen bir sistem olduğu için

bu sistem mantıksal düşüne bilir bir sistemdir.
  • Çok teşekkürler aydınlatıcı bilgiler için. Son zamanlarda ciddi ciddi düşünüyordum fakat sanırım vazgeçmek en mantıklısı.

• kazım yerine yatırım yapın. sene sonu yine patlama yapabilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.