Şimdi Ara

Bitcoin'in madencilik zorluğunda tarihi düşüş (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
1
Favori
11.297
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: huso

Anasını aglattılar Dunyanın, ekosistemin anasını aglattılar.

KAZMA imis.Neyi kazıyon?Topragı kazıp fide mi dikiyon?

MADENCİ imis. Ne madeni?Yerin altına inip Komur mu cıkarıyon,Altın mı cıkarıyon?

Etherium mus Pos mus vs imis.

Ortada para yok,merkez yok,karsılık yok,degisim aracı degil ama sorarsan adı para SANAL PARA, KRİPTO PARA

Para aklama,para transferi,spekulasyonla koseyi donme bir dumen kurulmus gidiyor.

"Sanal para sanal hayat sanal dünya"

Arkadas guzel yazmıs.Sanal demek gercek olmayan demek, olmayan Para, Olmayan Hayat Sosyallesme Sıfır, Olmayan Dunya sadece Bilg. ile Dunyanın anasını aglatıyorsun.

Dogaya saldıgın salınımın,CO2 haddi hesabı yok.

Calısmadan para kazanmak isteyen hatta para kazanmayı da bırak kısa surede koseyi donmek isteyen kesim, nerden geldigi onemli degil atyarısı,piyango,mining,bitcoin vs yeter ki gelsin.Gelirken de yıgınla gelsin.

3-5 tane de spekulator var hatta manipulasyoncu var basta Elen musk gibi bakalım bu duzene ne zaman dur denecek.

He bitcoin bitirdi kardeş dünyayı küresel ısınma buzulların erimesi bitcoinden zaten.

Ben sizin gibi coin düşmanlarını atlar var arabaya ne gerek var diye düşünen gericilere benzetiyorum. Blockhain geleceğin teknolojisi. Para dijitalleşecek. Bu kaçınılmaz. 100-150 yıl sonra hala elimizde kağıt paralar olacağını mı düşünüyorsunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: plutonium35

Vay yorum hakkımızı sen mi elimden alacaksın. Hanği unvan ile çok merak ettim ayrıca sana ne sen kazanmana bak bize laf yetiştireceğine. Madeninle sana mutluluklar.

Sen yorum yapmıyorsunki. Sorun orada. Ayrıca istediğin yorumu yapabilirsin. Sonuçta öyle şartlanmışsın.

• Millet günlük al satla ne para kazanıyor. Bunlar hasetliğinden kripto düşmanlığı yqpıyorlar. Siz de yatırın siz de kazanın

• quote:

Orijinalden alıntı: SM01_VXG

Millet günlük al satla ne para kazanıyor. Bunlar hasetliğinden kripto düşmanlığı yqpıyorlar. Siz de yatırın siz de kazanın

Yatırmasın ama sorsun. Arabalardan çok anlamam. Şimdi gidip araba bölümünde atıp tutmam. Bunlar böyle. Tam Necati Dayı modeli. Kahvede her gün oturup okey oynar ama sorsan prof.

• quote:

Orijinalden alıntı: SM01_VXG

He bitcoin bitirdi kardeş dünyayı küresel ısınma buzulların erimesi bitcoinden zaten.

Ben sizin gibi coin düşmanlarını atlar var arabaya ne gerek var diye düşünen gericilere benzetiyorum. Blockhain geleceğin teknolojisi. Para dijitalleşecek. Bu kaçınılmaz. 100-150 yıl sonra hala elimizde kağıt paralar olacağını mı düşünüyorsunuz

Alıntıları Göster

Block Chain ne ?Blok Zinciri neyin havasındasın.

100-150 sene sonra Dunya olacak mı?Biliyor musun?

21m coin i kim hangi karsılıkla basıyor diyorum varsa cevabın ver.yoksa konusmana gerek yok.

Hepiniz ekonominin kitabını yazmıssınız gibi bir havalardasınız.

Ac DW izle , Alman haber Kanalı haber yapıyor anasını aglatıyor dunyanın diye mining denen saadet zincirinin...

Oku ortada olmayan birseyin neden bu kadar uctugunu, ilk Uyusturucu kacakcıları kullandı diyor degerinin cok uzerinde paralar vererek paralarını aklamak icin kullandı diyor, sonra diger kara para aklamak isteyenler mafya daldı bu ise diyor.Dunya kadar kaynak var nette oku kim ne diyor.

Altı ustu 2m kefenle gideceksin obur tarafa neyin havasındasın?

• Bitcoin ve türevleri kullanışlı değil ve yolsuzluk/kara para aklama/deep web/kumar olaylarında çokça kullanılıyor, inşallah hepsi tarihin tozlu raflarında yerlerini alırlar.

Örneğin ben bir arkadaşıma eft ile hatta eft fast ile para yollayınca 1dkda ulaşıyor yukarıdaki habere bakarak bir örnek yaratalım:

ben bir arkadaşıma bir miktar bitcoin yolladım ve onun eline geçmesi(ağ tarafından onay alması) 129 dakika sürdü.

şimdi bu mu dijital altın, pratik ve kullanışlı para birimi ? üstelik harcadığı enerji de cabası ..

İnsanlar hala daha bu çöpü niye savunuyor anlamıyorum.

son olarak insanların artık bu para biriminin gerçek amacının "The New World Order" diye yüzyıllardır emperyalist ve siyonistler tarafından neticeye ulaştırılmaya çalışılan bir planın parçası olduğunu görmesini temenni ediyorum. bu para birimi ya bir deney ya da planlanan yeni dünya düzeni için kullanılması düşünülen para birimi.

bir düşünsenizya

eski ülkeler yok

sınırlar yok

milliyetler yok

dinler yok

new age kültürü var

tek dünya ülkesi var

ve .. son olarak o tek dünya ülkesi için düşünülen tek bir para birimi var: BITCOIN

umarım türkiye dahil tüm ülkeler sanalparalara çin'in takındığı tavrı takınırlar. aslında bence böylesine saçma (herhangi bir merkez bankası tarafından regüle edilmeyen herhangi bir ülkeye ait olmayan) bir para biriminin/birimlerinin bu kadar parlaması, değerlenmesi ve rağbet görmesi bile bu işin arkasında varlıklı küresel gücün olduğunu gösteriyor.

• joven kullanıcısına yanıt

Sanal para değil kripto para.

Asıl sanal para vatandaşların banka hesabındaki para

• Dark_Soul kullanıcısına yanıt

Tam tersine fişini çektilermi ortada hiçbir şey kalmıyacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dreadfrost

Bitcoin ve türevleri kullanışlı değil ve yolsuzluk/kara para aklama/deep web/kumar olaylarında çokça kullanılıyor, inşallah hepsi tarihin tozlu raflarında yerlerini alırlar.

Örneğin ben bir arkadaşıma eft ile hatta eft fast ile para yollayınca 1dkda ulaşıyor yukarıdaki habere bakarak bir örnek yaratalım:

ben bir arkadaşıma bir miktar bitcoin yolladım ve onun eline geçmesi(ağ tarafından onay alması) 129 dakika sürdü.

şimdi bu mu dijital altın, pratik ve kullanışlı para birimi ? üstelik harcadığı enerji de cabası ..

İnsanlar hala daha bu çöpü niye savunuyor anlamıyorum.

son olarak insanların artık bu para biriminin gerçek amacının "The New World Order" diye yüzyıllardır emperyalist ve siyonistler tarafından neticeye ulaştırılmaya çalışılan bir planın parçası olduğunu görmesini temenni ediyorum. bu para birimi ya bir deney ya da planlanan yeni dünya düzeni için kullanılması düşünülen para birimi.

bir düşünsenizya

eski ülkeler yok

sınırlar yok

milliyetler yok

dinler yok

new age kültürü var

tek dünya ülkesi var

ve .. son olarak o tek dünya ülkesi için düşünülen tek bir para birimi var: BITCOIN

umarım türkiye dahil tüm ülkeler sanalparalara çin'in takındığı tavrı takınırlar. aslında bence böylesine saçma (herhangi bir merkez bankası tarafından regüle edilmeyen herhangi bir ülkeye ait olmayan) bir para biriminin/birimlerinin bu kadar parlaması, değerlenmesi ve rağbet görmesi bile bu işin arkasında varlıklı küresel gücün olduğunu gösteriyor.

"deep web" buyuk kısmı bu zaten isin...Orada her turlu faaliyette kullanılıyor.

"dinler yok,sınırlar yok,ulkeler yok" Hedeflenen de bu zaten...

"İnsanlar hala daha bu çöpü niye savunuyor anlamıyorum."

Calısmadan para kazanmak da degil kısa surede zengin olmak isteyen , alın teri dokmeden hayatını idame etmek ve bu meret de spekulator ve manipulatorler ile rekor ustune rekor kırdıgı icin ve mining denen meret de de bilg. uzerinden islem yapılmasına izin verip vergisiz kazanc elde ettikleri icin savunuluyor.

Amac sınırların olmadıgı,dinlerin olmadıgı,inernet uzerinden evlendip deyip evliliklerin oldugu bir duzen uzun vadede dediginiz gibi istenen bu...

• huso kullanıcısına yanıt

demedi deme huso hocam, şimdi beni forumdaki bazı kişiler doktorluk/komplo teorisyeni/deli olarak gösterecek eminim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dreadfrost

demedi deme huso hocam, şimdi beni forumdaki bazı kişiler doktorluk/komplo teorisyeni/deli olarak gösterecek eminim.

Bu konuda Bilg konusunda uzman ve belli bir maneviyatı olan 2 yakın arkadasım da aynı seyleri soylemisti.Ve gayet mantıklı

• Ya arkadaş ben bu hızlı yükselme-alçalma ve kripto paraların karşılığını hala anlayamadım. Nedir bunun karşılığı kazıyorlar kazıyorlar neye yarıyor tam olarak da 40-50-60 bin dolarlara çıkabiliyor bunun fiyatı?

Madem o kadar süper bir şey diğer kripto paralara da yönelin de ortam iyice şenlensin. Yoksa sadece çoğunluğun yığılma yaptığı bir saadet zinciri tarzı olay mı?

• Dreadfrost kullanıcısına yanıt

Alıntı

metni:
    aslında bence böylesine saçma (herhangi bir merkez bankası tarafından regüle edilmeyen herhangi bir ülkeye ait olmayan) bir para biriminin/birimlerinin bu kadar parlaması, değerlenmesi ve rağbet görmesi bile bu işin arkasında varlıklı küresel gücün olduğunu gösteriyor.

Para basmak ve para politikası belirlemek para için harcanan emekle oynamak olduğu için Bitcoin'den çok önce de merkez bankasına ve merkez bankasının para basmasına karşı olanlar vardı. Bu fikri savunanlar çözüm olarak altını görüyordu, şimdi teknolojiyle beraber başka bir çözüm çıktı. Bitcoin çıkış amacından ayrı düşünülemez, bu yüzden Bitcoin size saçma gekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: huso

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

Hiç muhattap alma, kimsede almıyor zaten fıttırıyor, gitsin ötede kumla filan oynasın.  

• joven kullanıcısına yanıt

evet dünya üzerindeki yüzbinlerce madenciyi tek tek bulup fişini çekmeleri lazım.

Ondan sonra ev kullanıcıları tekrar madenciliğe başlayınca, birde tek tek onları gezmeleri lazım.

Bilgi seviyen gerçekten müthiş fsdsfdsfd

• quote:

Orijinalden alıntı: Mugetsuga

Ya arkadaş ben bu hızlı yükselme-alçalma ve kripto paraların karşılığını hala anlayamadım. Nedir bunun karşılığı kazıyorlar kazıyorlar neye yarıyor tam olarak da 40-50-60 bin dolarlara çıkabiliyor bunun fiyatı?

Madem o kadar süper bir şey diğer kripto paralara da yönelin de ortam iyice şenlensin. Yoksa sadece çoğunluğun yığılma yaptığı bir saadet zinciri tarzı olay mı?

Diyanet saadet zinciri diyor o neden karisiyor diyorlar.

Ekonomi Bakanlari karsiliksiz para karsiligi yok diyor o ne bilir diyorlar.

Spekulasyonlarla,Manipulatorlerle fiyatini oynatiyorlar.

Daha cok darkweb de illegal isler icin para aklamak para transferi vb icin kullaniliyor.Bunun icin de kat kat fazla deger biciliyor.

Nakamuro takma isimli sahis bitcoin icat ettim diyor 21milyon da bitecek diyor.Bu 21m hangi karsilikla suruyor ben bilmiyorum.İslemler takip ediliyor deniyor o zaman bu Nakamuro ya neden ulasilamiyor onu da bilmiyorum.

Blokzinciri diye bir ag kurmuslar.Bilg ile kayit tutturup para veriyorlar.Buna da kazma ve madenciyiz diyorlar.24 saat makinalar bu agin emrinde calisiyor,kayit tutuyor.

Bu islemi iyi yapan ekran kartlarina kazma hizi yuksek deniyor ve hashrate diye deger biciliyor.Tuttugun kayda gore sana bitcoin veriliyor.

Bu zincire blok zinciri blockchain deniyor.Ortada bir para yok,merkez yok,karsilik yok,gecerliligi yok degisim araci olarak kabul eden yok.Ama adi para Sanal Para,Kripto para yok blockchain vs yabanci terimler bir de bunlari ucuran Elon Musk gibi tipler var.

Adam birgun bu parayla gelin Tesla vericem diyor bunlar ucuyor ertesi gun vazgectim diyor düşüyor.

Amac merkeziyetsiz,cok dusuk komisyonlu bir Dunya imis.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dark_Soul

evet dünya üzerindeki yüzbinlerce madenciyi tek tek bulup fişini çekmeleri lazım.

Ondan sonra ev kullanıcıları tekrar madenciliğe başlayınca, birde tek tek onları gezmeleri lazım.

Bilgi seviyen gerçekten müthiş fsdsfdsfd

Ne gerek var ona Abd,Cin yasakladim bitcoin ve turevleri çöp tur dese kokten biter.

• Mugetsuga kullanıcısına yanıt

Bitcoin ağı belirli miktarda Bitcoine sahip olup bunu istediğine gönderme imkanı veriyor; merkeziyetsiz, sınırlı ve güvenli olması, Bitcoin'i ödeme aracı olarak iyi bir alternatif yapıyor, başka bir karşılığı yok. Diğer kriptoparaların çoğu para kazanmak amacıyla çıkarıldığı için, bazıları merkeziyetsiz olarak kabul edilemeyecekleri için vb sebeplerden ötürü Bitcoin kadar benimsenmedi ve değerlenmedi.

Bitcoin hala yeni çoğu kişi ne olduğunu bile bilmiyor ve Bitcoin'e ihtiyaç duymuyor. İleride yaygın bir ödeme aracı olarak kullanılcak olsa bile ilk başta değerinin böyle sert hareketler yapması çok normal. Belki ileride bir şey olur da insanlar devletlerin paralarına güveni kaybederse insanlar arayışa girip Bitcoin'i anlayıp kullanmaya başlayabilir. Şimdi çoğu kişi Bitcoin değer kazanınca satıp parasını arttırma derdinde bu yüzden belli dönemlerde fiyatı artmaya başlayınca ilgi artıyor, fiyatı çok hareketleniyor.

• Teşekkürler cevaplarınız için.

@hiddencat

• huso kullanıcısına yanıt

Abd zaten elon muska tasmayı takmış sürekli btc'ye bok attırıyor twitterdan. O yetmiyor abd hazine başkanı, imf, tuvalet kağıdı gibi kaşılıksız trilyon dolar basıp ardından her hafta sırayla bitcoine laf atıyorlar.

Abd artık bitcoin'i yasaklayamaz o treni kaçırdı, yasaklayamadığı için bari temiz enerji tüketsinler diye madencileri çin'den çıkarttırıp kendisine çekiyor. İlerde de temiz enerjili btc madenciğini dünyada zorunlu hale getirtir.

Zaten BTC'yi yasaklasa arkasından Eth gümbür gümbür geliyor, madencilik derdi de bitecek yakında eth'da. O yasaklansa 100 lerce proje daha var. Artık öyle merkez bankalarının kafasına göre para basma olayı, bankaların sömürü düzeni sona yaklaştı, siz de vaziyet alın.

Adamın kripto para hakkındaki tek açıklaması sanal paralar sanal hayatlar dsdfdsfds, biz de bu tiplerle yeni dijital para çağına giriyoruz hadi hayırlısı

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.