Şimdi Ara

Bitcoin'in madencilik zorluğunda tarihi düşüş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
1
Favori
11.297
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bitcoin'in madencilik zorluğunda tarihi düşüş

Lider kripto para Bitcoin’in ağı, hash oranındaki büyük düşüşe uyum sağladığı için ağın madencilik zorluğu %27,9 oranında düştü. Bu, ağın 2009'da hayata geçmesinden bu yana madencilik zorluğunda kaydedilen en büyük düşüş anlamına geliyor.

Bitcoin ağı, madencilik zorluk seviyesini her 2.016 blokta bir, yani kabaca iki haftada bir günceller. Bu, dalgalanan hash oranlarına rağmen blokların her on dakikada bir üretilmesini sağlamak için tasarlanmış bir sistemdir.

Ayrıca Bkz.Elon Musk kripto para piyasalarını etkiliyor mu?

13 Haziran öncesi ayarlamadan bu yana, Bitcoin'in hash oranının yedi günlük hareketli ortalaması %35’lik düşüşle 136.47 EH/s'den 85 EH/s'ye geriledi.

Bitcoin'in madencilik zorluğunda tarihi düşüş

Bu düşüşün temel nedenlerinden biri de, Çin'in Bitcoin madenciliğine yönelik uyguladığı baskı. Cumartesi günkü rekor düşüş, bir hafta önce tahmin edilenden çok daha yüksek bir yüzdede gerçekleşti.

Şu anki hash gücü, yüksek zorluk seviyesine ayak uyduramadığı için daha yavaş bir blok üretim oranına yol açtı. Son iki hafta boyunca, blokların hesaplama süresinde gecikme kaydedildi. Öyle ki Bitcoin ağında 10 dakikada bulunan bloklar, gecikmeyle birlikte ortalama 13,9 dakikada çıkarılmaya başlandı. Bu normalden çok daha yüksek bir süre. (1 Temmuz tarihinde bir blok oluşturmak 129 dakika sürdü.) 

Bu 2011'den bu yana Bitcoin ağında kaydedilen en uzun blok bulma süresi oldu, ancak burada blok sürelerindeki doğal varyans da dahil olmak üzere birden fazla faktörün devreye girdiğini belirtmekte fayda var.

Kaynak:https://www.theblockcrypto.com/post/110425/bitcoin-largest-difficulty-drop-ever

• Anasını aglattılar Dunyanın, ekosistemin anasını aglattılar.

KAZMA imis.Neyi kazıyon?Topragı kazıp fide mi dikiyon?

MADENCİ imis. Ne madeni?Yerin altına inip Komur mu cıkarıyon,Altın mı cıkarıyon?

Etherium mus Pos mus vs imis.

Ortada para yok,merkez yok,karsılık yok,degisim aracı degil ama sorarsan adı para SANAL PARA, KRİPTO PARA

Para aklama,para transferi,spekulasyonla koseyi donme bir dumen kurulmus gidiyor.

"Sanal para sanal hayat sanal dünya"

Arkadas guzel yazmıs.Sanal demek gercek olmayan demek, olmayan Para, Olmayan Hayat Sosyallesme Sıfır, Olmayan Dunya sadece Bilg. ile Dunyanın anasını aglatıyorsun.

Dogaya saldıgın salınımın,CO2 haddi hesabı yok.

Calısmadan para kazanmak isteyen hatta para kazanmayı da bırak kısa surede koseyi donmek isteyen kesim, nerden geldigi onemli degil atyarısı,piyango,mining,bitcoin vs yeter ki gelsin.Gelirken de yıgınla gelsin.

3-5 tane de spekulator var hatta manipulasyoncu var basta Elen musk gibi bakalım bu duzene ne zaman dur denecek.

Yine bilmediği bir şey hakkında atıp tutanlar damlamış. Doğalgaz, petrol için dünyanın her tarafına demokrasi götüren Amerika'ya, çocuk işçileri günlük 3 öğün yemeğe çalıştıran şirketlere bir şey demiyor da kripto paralar aşırı elektrik tüketimine sebep oluyor diye isyan ediyor haha. Gidip altın hesabına 100 lira atarsın şimdi, karşılığı da Afrikalı 13 yaşındaki çocukların 1 günlük emeği. Gözüyle görmediği şeyi kabul etmiyor adam, matbaayı reddedenlerin toprakları burası, normal tabi. Karın tokluğuna çalıştırdıkları çocuğun emeğiyle yatırımcı oldun şimdi :D

Kripto paralar manipülasyona çok açık, şu an için başka yazacak bir şey yok. Yatırım yapmak veya yapmamak herkesin kendi kararı.

He bitcoin bitirdi kardeş dünyayı küresel ısınma buzulların erimesi bitcoinden zaten.

Ben sizin gibi coin düşmanlarını atlar var arabaya ne gerek var diye düşünen gericilere benzetiyorum. Blockhain geleceğin teknolojisi. Para dijitalleşecek. Bu kaçınılmaz. 100-150 yıl sonra hala elimizde kağıt paralar olacağını mı düşünüyorsunuz

• Keşke tüm ülkeler kripto paralara karşı Çin'in şu anda uyguladığı politikayı uygulasa...

• Yani sistem diyor ki, gelin beni terketmeyin, bak sizin için zorluğu da düşürdüm, yani daha düşük seviye donanım ile birim zamanda daha fazla BTC kazabilirsiniz, yeter ki beni terketmeyin.

Çok zekice hazırlanmış yüzyılın dümeni.

• beter olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: V4LKyR

Yani sistem diyor ki, gelin beni terketmeyin, bak sizin için zorluğu da düşürdüm, yani daha düşük seviye donanım ile birim zamanda daha fazla BTC kazabilirsiniz, yeter ki beni terketmeyin.

Çok zekice hazırlanmış yüzyılın dümeni.

Sistem böyle işlemiyor . Çin madenciliğe karşı yasaklar getirdi . Buda madencilerin azalması anlamına geliyor . Ne kadar az kişi o kadar az zorluk . Başka bir matematik ya da davet yok işin içinde .

• Hadi bit bit

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu madenciler için iyi bir haber yalnız alışmışsınız her kripto konusuna şu yorumu yazmaya Bitcoin'in madencilik zorluğunda tarihi düşüş 

• Bence bu iyi oldu. Aslında madenciliği tamamen bitirip, ETH gibi PoS sistemine geçme fırsatı olabilir bu.

Bu haberdeki yazılmayan diğer önemli konu ise. BTC ağının 141 TWhlik enerji kullanımı 69 TWh'ye düştü. Bu bir çok ülkenin yıllık ihtiyacı demek. Hatta bazılarının 3-4 yıllığı oluyor.

https://cbeci.org/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sniper23 -- 4 Temmuz 2021; 10:58:25 >
  • Sanal para sanal hayat sanal dünya

• al-ozaria kullanıcısına yanıt
    He değilmi sonra btc ölsün BTC endeksli olan her şey batsın tüm ekonomi içine edilsin. ABD bile durduramadı BTC yi çin yasak koysa ne olur onlar her şeye yasak koyuyorlar ama çin herkesten daha beter.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • xhox X kullanıcısına yanıt

abd neyi durduramadı neyin kafasındasınız oğlum siz bugün fed çıkıp başlarım coininize dese piyasada 5 kuruş para kalmaz bu kadar beyninizi kiralığa çıkarmayın aksine abd kullanıyor bu sistemi yurt dışındaki dolarları topluyor

• Durduramadı (ya da istemediler ama sanmam.)kullanmaya başladılar BTC den önceki kripto paraları araştır başına geldiklerini öğren sonra laf at. Bu arada 5 kuruş olursa 3n büyük darbeyi ABD alacak bu sistem durdurmak çok zor piyasanın harbi içinden geçeçeksin. Dünyada~ 206 tane ülke var hepsinin ekonomi başkanı damat veyahut ekonomi mezunu olan RTE geçse bile 5 kuruşa düşüremezler, hadi oldu diyelim bir önceki yorumum daki gibi tüm piyasaya yerle bir olur BTC indeksli bir sürü şey var ve gene ABD en zararlı çıkar. (ABD diyorum da kaynak benim benim düşüncem.)

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • İnşallah biterde Ekran kartı fiyatları normale doner

• Bunlar geçmişteki lale borsası gibi birşey, hiç değeri yok ama 500 bin edebiliyor zaman zaman

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Anasını aglattılar Dunyanın, ekosistemin anasını aglattılar.

KAZMA imis.Neyi kazıyon?Topragı kazıp fide mi dikiyon?

MADENCİ imis. Ne madeni?Yerin altına inip Komur mu cıkarıyon,Altın mı cıkarıyon?

Etherium mus Pos mus vs imis.

Ortada para yok,merkez yok,karsılık yok,degisim aracı degil ama sorarsan adı para SANAL PARA, KRİPTO PARA

Para aklama,para transferi,spekulasyonla koseyi donme bir dumen kurulmus gidiyor.

"Sanal para sanal hayat sanal dünya"

Arkadas guzel yazmıs.Sanal demek gercek olmayan demek, olmayan Para, Olmayan Hayat Sosyallesme Sıfır, Olmayan Dunya sadece Bilg. ile Dunyanın anasını aglatıyorsun.

Dogaya saldıgın salınımın,CO2 haddi hesabı yok.

Calısmadan para kazanmak isteyen hatta para kazanmayı da bırak kısa surede koseyi donmek isteyen kesim, nerden geldigi onemli degil atyarısı,piyango,mining,bitcoin vs yeter ki gelsin.Gelirken de yıgınla gelsin.

3-5 tane de spekulator var hatta manipulasyoncu var basta Elen musk gibi bakalım bu duzene ne zaman dur denecek.

• V4LKyR V kullanıcısına yanıt
    Bir dümen olduğuna katılıyorum. Bitcoin'in dünyadan dolarları toplama dümeni olduğunu en iyi Çin biliyordu, istihbaratı güçlüdür. Ve pastadan payını aldı. Ama bitcoinin ipini çekeceklerini anladığı anda da vatandaşlarını bu tuzaktan uzak tutmak ve milli gelirini ülkede tutmak amacı ile yasaklamalara gitti. Şimdi blok üretim zorluğu adı altında daha fazla değerlenecek masalı üretiliyor ama bence Çin bu zorluk seviyesini yükseltiyor da olabilir. Ben yemeyecek isem siz de yemeyin bu işin ekmeğini der gibi yapıyor olabilir.

• al-ozaria kullanıcısına yanıt
    Treni kaçıranlar Kudurmaya devam

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xakler

Bu madenciler için iyi bir haber yalnız alışmışsınız her kripto konusuna şu yorumu yazmaya  

O zaman daha beter olsunlar Bitcoin'in madencilik zorluğunda tarihi düşüş 

• Yine bilmediği bir şey hakkında atıp tutanlar damlamış. Doğalgaz, petrol için dünyanın her tarafına demokrasi götüren Amerika'ya, çocuk işçileri günlük 3 öğün yemeğe çalıştıran şirketlere bir şey demiyor da kripto paralar aşırı elektrik tüketimine sebep oluyor diye isyan ediyor haha. Gidip altın hesabına 100 lira atarsın şimdi, karşılığı da Afrikalı 13 yaşındaki çocukların 1 günlük emeği. Gözüyle görmediği şeyi kabul etmiyor adam, matbaayı reddedenlerin toprakları burası, normal tabi. Karın tokluğuna çalıştırdıkları çocuğun emeğiyle yatırımcı oldun şimdi :D

Kripto paralar manipülasyona çok açık, şu an için başka yazacak bir şey yok. Yatırım yapmak veya yapmamak herkesin kendi kararı.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.