Şimdi Ara

Bitcoin Hakkında Her Şey [ANA KONU] (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
887
Cevap
150
Favori
90.848
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: anonem

quote:

Yaklaşık 3 ay önce araştırdım bir dostum için, ona da girme dedim ama dinlemedi şu an parası battı. Allahtan çok yatırmamış. Araştırdığımda bazı ülkelerde yasaklandığını görmüştüm şimdi siz biliyor gibisiniz söyleyin lütfen son 3 ayda yasaklayan ülke sayısı arttı mı azaldı mı?

Ayrıca ilk girenler milyoner dediniz ya bu lafınız çok önemli bir ipucu aslında, şimdikilerin girme sebebi budur herhalde. Bu işten para kazanmak zor demiyorum illaki biraz şansınız varsa iyi bir yatırımla çok güzel bir para dönüşü olur, fakat bunun bir sonu olacak, bundan eminim, ve bu mutsuz sonun tam olarak ne zaman olacağını asla bilemeyeceğimiz için bu benim için çok büyük riskli bir yatırımdır.
    Ha siz diyorsanız bana 100 TL 1000TL koymaz ben şansımı denemek istiyorum diye o zaman aynı benim arkadaşımın dediği yoldan gidebilirsiniz, belki siz ondan daha şanslısınızdır.

Hocam yanlış anladığınız nokta şu, Bitcoin bir ponzi şeması şeklinde bir sistem değildir, ödeme sistemidir. Dijital ödeme, kriptopara birimi.

• Arkadaşlar boşuna evdeki i5 bilgisayarlarınızla gidip de bitcoin üretmeye çalışmayın. Millet binlerce dolar harcıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: EaGamesRulez

Arkadaşlar boşuna evdeki i5 bilgisayarlarınızla gidip de bitcoin üretmeye çalışmayın. Millet binlerce dolar harcıyor...

Mining ile kazanılmak zorunda değil Bitcoin, ben mining yapmadan Bitcoin Forumundaki imzama reklam kiralaması yapıyorum, kazanıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdy232

quote:

quote:

Yaklaşık 3 ay önce araştırdım bir dostum için, ona da girme dedim ama dinlemedi şu an parası battı. Allahtan çok yatırmamış. Araştırdığımda bazı ülkelerde yasaklandığını görmüştüm şimdi siz biliyor gibisiniz söyleyin lütfen son 3 ayda yasaklayan ülke sayısı arttı mı azaldı mı?

Ayrıca ilk girenler milyoner dediniz ya bu lafınız çok önemli bir ipucu aslında, şimdikilerin girme sebebi budur herhalde. Bu işten para kazanmak zor demiyorum illaki biraz şansınız varsa iyi bir yatırımla çok güzel bir para dönüşü olur, fakat bunun bir sonu olacak, bundan eminim, ve bu mutsuz sonun tam olarak ne zaman olacağını asla bilemeyeceğimiz için bu benim için çok büyük riskli bir yatırımdır.
    Ha siz diyorsanız bana 100 TL 1000TL koymaz ben şansımı denemek istiyorum diye o zaman aynı benim arkadaşımın dediği yoldan gidebilirsiniz, belki siz ondan daha şanslısınızdır.

Hocam yanlış anladığınız nokta şu, Bitcoin bir ponzi şeması şeklinde bir sistem değildir, ödeme sistemidir. Dijital ödeme, kriptopara birimi.

Yok kardeşim gerçekten araştırdım biliyorum bunun ne olup ne olmadığını. Beni korkutan da bunun bir kripto para birimi olması zaten. Sen adamlara dünyada geçerli olan tek şey olan parayı ödüyorsun onlarsa sana sanal para veriyor yani biz farkında olmadan ülkemiz fakirleşiyor ne karşılığında? Üretim yok bir şey yok, mining yapıyoruz falan demeyin sakın mining'in amacı nedir önce onu bir açıkça yazın. Mining ne işe yarar?

• Bitcoin ufak yatırımcısı olmak istiyorum. Miningle işim olmaz yaklaşık 100-150 tl gibi ufak bir rakamla başlamak için ne yapmam lazım. Haftalar süren block cüzdanı illak indirmemmi lazım yoksa cüzdanı online bi şekilde(paypal gibi) açmanın yolu varmı.Ayrıca nasıl bitcoin satınalabilirim
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Yok kardeşim gerçekten araştırdım biliyorum bunun ne olup ne olmadığını. Beni korkutan da bunun bir kripto para birimi olması zaten. Sen adamlara dünyada geçerli olan tek şey olan parayı ödüyorsun onlarsa sana sanal para veriyor yani biz farkında olmadan ülkemiz fakirleşiyor ne karşılığında? Üretim yok bir şey yok, mining yapıyoruz falan demeyin sakın mining'in amacı nedir önce onu bir açıkça yazın. Mining ne işe yarar?

Hocam bazı şeyleri yanlış biliyorsunuz gibi, kritopara olmasından neden korkuyorsunuz? Konuda kalabalık oluşuyor özel mesajdan konuşabiliriz isterseniz...

• quote:

Orijinalden alıntı: Honanım Daber

Bitcoin ufak yatırımcısı olmak istiyorum. Miningle işim olmaz yaklaşık 100-150 tl gibi ufak bir rakamla başlamak için ne yapmam lazım. Haftalar süren block cüzdanı illak indirmemmi lazım yoksa cüzdanı online bi şekilde(paypal gibi) açmanın yolu varmı.Ayrıca nasıl bitcoin satınalabilirim

Blockchaini indirmek zorunda değilsiniz, Electrum gibi cüzdanlar kullanabilirsiniz.
  • Bitcoin artık güven vermiyor. Spekülasyon aracına döndü. Eskiden vaatler veriyordu. Kapitalistler küçük yatırımcıyı silkeliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EaGamesRulez

Bitcoin artık güven vermiyor. Spekülasyon aracına döndü. Eskiden vaatler veriyordu. Kapitalistler küçük yatırımcıyı silkeliyor.

Herkesin kendi düşüncesi para risk etmedim ben hiçbir zaman Bitcoin'e, kazanıyorum. Kazanç ve yatırım aracı olarak görülmemeli sadece Bitcoin.
  • Manisa'da Bitcoin kabul eden bir kırtasiye

http://www.coinkolik.com/manisada-bitcoin-kabul-eden-kirtasiye/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doomguy -- 15 Haziran 2014; 22:51:25 >
  • güncel demi
  • quote:

Orijinalden alıntı: devrim_moswant

güncel demi

Konu halen günceldir
  • quote:

quote:

güncel demi

Konu halen günceldir

teşekkürler hocam paypalımı aldım başlıcam ykaında
  • quote:

quote:

quote:

güncel demi

Konu halen günceldir

Hocam Paypal ile hiçbir bağı yok yalnız Bitcoinin, ayrı bir para gibi

• quote:

quote:

quote:

quote:

güncel demi

Konu halen günceldir

Hocam Paypal ile hiçbir bağı yok yalnız Bitcoinin, ayrı bir para gibi

Hocam biliyorum videoları izledim bu arada videnun tükçesi çıkmış

ben bitcoin paralrım ile gerçek para satın alıcam

• bende 1 ay içinde üretmeye başlıyorum kardeşler.amazondan bir makineye benzer bişey sipariş ettim.bulursam linkin atarım.asıl sorun elektrikti.biraz uçuk gelebilir ama elektriği kendim üretiyorum.makineye yetecek kadar tabi.

edit:http://www.amazon.com/60-GH-ASIC-Bitcoin-Miner/dp/B00FRU3618 makine bu.sorusu olan p.m den cevaplarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kahpe368 -- 18 Haziran 2014; 15:23:22 >
  • quote:

NOT: Uzun zamandır konuyla ilgilenemiyorum, yazın mining, altcoin mining ve farklı kazanma yollarından bahsedeceğim.

HABERLER

Apple Bitcoin uygulamalarına izin verdi. 03.06.2014
    50 Cent Yeni Albümünü Bitcoin ile satıyor. 03.06.2014
    Bitcoin'de büyük bir düşüş var. Şu an bir BTC 675$ 07.12.2013
    Çin Merkez Bankası, Bitcoin hakkında bir açıklama yaptı. Şu an bir BTC 1002$. 05.12.2013
    Bitcoin tekrar yükseliyor şu an bir BTC 419,7$ 14.11.2013
    Hızlı bir yükselişin ardından bu gece ani bir düşüş oldu. 10.11.2013
    Inputs.io Hacklendi, 4100 BTC kayıp. 7.11.2013

Konu yönetimden izin alınarak açılmıştır Bitcoin'i kullanmayıp kötü yerlerde kullanılıyor sanamyın bir tek, gayet iyi yönleri var.

Bitcoin Nedir?

Bitcoin, anonim bir dijital para birimidir.

Nasıl Bir Bitcoin Cüzdanı Edinebilirim?

İnternette ücretsiz olarak cüzdan servisi sağlayan siteler var fakat kesinlikle önermiyorum çünkü hiçbir garantileri yok. buradan asıl bitcoin cüzdanını indirebilirsiniz, açtığınzda cüzdanınıza şifre koyun ve aşağıda uzun bir işlem olacak, blockchainleri yükleyecek sabredin.

UYARI: EĞER CÜZDANINIZ SİLİNİRSE BİTCOİNLERİNİZ SONSUNZA KADAR YOK OLUR.

Bitcoin Nasıl Kazanılır?

Bitcoin kazanmanın binlerce yolu var, tıpkı gerçek para gibi, mining yaparak kazanabilirsiniz ama iyi bir sistem gerekiyor, azar azar bitcoin veren siteler var ve bir şeyler alıp satarak da kazanabilirsiniz.

Önerdiğim bir yol Bitcoin'in en büyük forumu olan bitcointalk.org 'da imzanıza reklam almanızdır.

Bitcoin Birimleri Nelerdir?

Birçok bitcoin birimi var ama en çok kullanılanlar şunlar;

cBTC - 0.01BTC
    mBTC - 0.001BTC
    μBTC - 0.000001 BTC

Ücretsiz Bitcoin Veren Siteler

Bu siteler çok az verir kesinlikle birincil kazanma yolu değildir. Disarida herhangi bir iş yaptiginizda daha fazla kazanirsiniz, çok bir şey beklemeyin.

Daily Bitcoins - İsmine bakmayın, saatte bir ödeme alabilirsiniz (+0.00001 BTC)

Bitcoiner - Burdan günde bir ödeme alabilirsiniz.

Bunny Run - Burada günde bir hiçbir para ödemeden tavşan yarıştırıp kaçıncı olduğuna göre kazanabiliyorsunuz.

Coin Ticket - Günde bir ödeme alabilirsiniz.

Netlookup - Günde bir ödeme alabilirsiniz.

BitHits Burası çok az veriyor ama günde bir mi tam olarak bilmiyorum.

El Bitcoin Gratis - Burada ödemeyi aldıktan sonra üstte More BTC here yazıyor ona tıklayın, sonraki sitede çıkar ona da tıklayın öyle 6-7 siteye girersiniz.

Bitcoins 4 Me - Burada saatte bir ödeme alabilirsiniz.

Buralar direk ücretsiz Bitcoin veren sitelerdi, aşağıdakiler sörf vs. yapıp Bitcoin kazanılan siteler.

Rugatu - Yahoo Answers gibi, soru cevaplayarak kazanıyorsunuz.

Coin Reaper - Sörf yaparak kazanılıyor.

Bit Visitor - Sörf yaparak kazanılan, ödemeleri çoğunlukla çok hızlı yapan bir site.

Bitcoin 4 You - Sörf yaparak kazanılan bir site.

Coin Visitor - Sörf yaparak kazanılan bir site.

---MINING---

Güncellenecek...

Bitcoinleri Nerede Harcayabilirim?

Bitcoinler birçok yerde harcanabiliyor, neredeyse her şey alınabiliyor

BitMit - Bitcoin'in e-bay'i

SteamBits - Dijital olarak oyun alabileceğiniz bir site. birkaç gün önce Minecraft aldım, gayet hızlı bir şekilde kod geldi.

Bitcoin Talk Marketplace - En büyük Bitcoin forumunda kullanıcıların sattığı şeyleri alabilirsiniz.

Reddit - Bitmarket - Reddit'te Bitcoin marketi.

Humble Bundle - Meşhur 1$'a satın alabileceğiniz bir bundle.

http://www.wmtransfer.com - Webmoney Webmoney kabul eden yerlerden alışveriş yapabilirsiniz (Dealextreme, Steam vs.)

Konuyu daha da geliştireceğim, miningi falan anlatacağım

Not: Bu yazı benden izin alınmadan kopyalanamaz.

peki mining computer nasıl olmalı normal bir bilgisayar iş görmüyor diye okudum ekstra grafik işlemci ve sağlam bir cpu ya ihtiyaç varmış doğrumudur sizin kazanç yollarınız ne bir de piyasa ne durumda 1 bitcoin kaç dolara tekabül ediyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: ElektroGod

bende 1 ay içinde üretmeye başlıyorum kardeşler.amazondan bir makineye benzer bişey sipariş ettim.bulursam linkin atarım.asıl sorun elektrikti.biraz uçuk gelebilir ama elektriği kendim üretiyorum.makineye yetecek kadar tabi.

edit:http://www.amazon.com/60-GH-ASIC-Bitcoin-Miner/dp/B00FRU3618 makine bu.sorusu olan p.m den cevaplarım.

Hocam almanizi önermem, Bitcoin miningde çok büyük yatirimlar yapmazsaniz zararda cikarsiniz, altcoin mining için rig yapabilirsiniz ama.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

bende 1 ay içinde üretmeye başlıyorum kardeşler.amazondan bir makineye benzer bişey sipariş ettim.bulursam linkin atarım.asıl sorun elektrikti.biraz uçuk gelebilir ama elektriği kendim üretiyorum.makineye yetecek kadar tabi.

Hocam almanizi önermem, Bitcoin miningde çok büyük yatirimlar yapmazsaniz zararda cikarsiniz, altcoin mining için rig yapabilirsiniz ama.

neden hocam?

• quote:

quote:

quote:

neden hocam?

Bitcoin mining zorluğu çok yüksek, zamanla yükseliyor ve zorluk çok yuksek olduğu için cok az kazaniliyor. Mining rig yapip altcoin mine edip Bitcoin alabilirsiniz ama.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.